Halucinogenní látky a jejich použití?

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Zaenel
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 2
Registrován: 15 bře 2016, 12:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Halucinogenní látky a jejich použití?

Příspěvekod Zaenel » 15 bře 2016, 13:07

Zdravím.

Rád bych se zeptal místních znalců jaké máte zkušenosti nebo zda vůbec používat látky jako je ayahuasca, DMT, meskalin, ...
Sám jsem velkým odpůrcem tvrdých drog ale myslím že tyto látky jsou trochu jiná kategorie.

Děkuji za Váš čas ;)
Zaenel
Vivere militare est

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Halucinogenní látky a jejich použití?

Příspěvekod zebyja » 15 bře 2016, 14:01

Čeho chceš pomocí takových látek dosáhnout?
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Halucinogenní látky a jejich použití?

Příspěvekod majstro » 15 bře 2016, 14:05


Uživatelský avatar
Zaenel
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 2
Registrován: 15 bře 2016, 12:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Halucinogenní látky a jejich použití?

Příspěvekod Zaenel » 15 bře 2016, 14:35

Zebyja:

Lidé popisují stavy kdy se dostanou do jiné dimenze a setkávají se tam s různými bytostmi. Důvod je třeba získání informací (například považují Peyotl, zdron meskalinu, jako učitele), poznání jiné reality. U DMT jsou ale tito lidé většinou fetky co si o sobě myslí jak moc jsou duchovní když si místo koksu dají DMT.
Chtěl jsem se proto zeptat povolanějších znalců kteří mají více relevantní informace.
Vivere militare est

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Halucinogenní látky a jejich použití?

Příspěvekod Lumpino » 15 bře 2016, 17:46

Poznání jiné reality je možné získat i pomocí docela obyč. pitomé meditace, pokud je vhodně zaměřená. Nepotřebuješ k tomu žádné haculinogeny jako meskalin a spol. U takových přípravků máš kromě mnoha jiných věcí nevýhodu že nedokážeš rozeznat fantastické vize od reality. Když se chceš setkat s nějakou duchovní bytostí stačí meditace o jménu. Jako to páchají někteří křesťanští mystici či bhaktijogini, (viz jen pro příkald Ramakrišna a jeho vize bohyně Kali) nebo jako používali určité techniky ve starém řecku a egyptě, viz překlady magických papyrů, eventuálně teoreticky Jamblichos, O mysteriích egyptských - kde k tomu pro příkald pro urychlení využívali i spánek.

Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Halucinogenní látky a jejich použití?

Příspěvekod jakpro100 » 16 bře 2016, 16:46

Ahoj,
obecně myslím, že k halucinogením drogám je třeba přistupovat bez zbytečné hysterie z té či oné strany.

Osobně mohu k tématu podotknout následující:
– odjakživa jsem byl přesvědčen, že výsledků, jichž lze dosáhnout pomocí jakýchkoli drog, může člověk dosáhnout i vlastními silami, sám ze sebe. To se mi později potvrdilo při četbe knih duchovně zkušených autorů (F. B. a další) - kteří ovšem- všimněte si - přistupují k tématu opět věcně a bez hysterie.

– v mládí jsem se spřátelil s osobami, které experiemtovali s drogami, především s pervitinem. O něm se uvádí, že jej někteří lidé používají jako prostředek k magii. Navštívil jsem své přátele zrovna v okamžiku, kdy si aplikovali drogu. A děly se věci. Hlásili mi, že se v místnosti objevil duch a já jsem cítil kde se nachází i jeho výšku a tvar, což mi následně potvrdili, Najednou jsem vnímal, že duch zmizel, mí přátelé ihned nato hlásili, že zmizel. Z toho vyplývá, že ačkoli jsem drogu nepožil, byl jsem schopen vnímat totéž, co oni, ovšem ne tak jasně a zřetelně. Usilovným cvičením by to šlo vylepšit, což jsem nečinil, neb mi to nepřišlo zase tak důležité.

– V šamanské tradici je užívání určitých takzvaně halucinogenních drog pevně zakořeněno a má zde svůj význam. Drogy se neberou pro zábavu nebo ze zvědavosti, ale za jistým účelem. Šaman je připravován na to, jak s drogou e jejím duchem zacházet a vyplývají mu z toho i určité závazky a povinnosti. šaman žije na hranici mezi dvěma světy. zprosředkovává běžným lidem svět za oponou a komunikaci s ním, čímž lidem pomáhá. Naporti tomu hermetická, magická cesta s drogami z principu nepracuje, neboť se snaží o ovládnutí všech světů - a to nelze jinak, než vlastními silami. Musíte se tedy rozhodnout, jestli chcete být šamanem, nebo hermetikem.

– jednou jsem aplikoval příjemnou dávku hašiše. Velmi dobře si pamatuji na pocity a poznání, které jsem v tomto stavu zakusil. Je to stav vskutku rozšířeného vědomí a rozšířeného chápání, těžko sdělitelný. Podíval jsem se kupříkladu na panelák, a ihned mi došlo, jak směšné a primitivní je lidstvo, když za každým okýnkem se skrývá nějaký byt, v něm nějaký malý choulostivý človíček, který by nepřežil, kdyby se neměl kde ukrýt před zimou, obklopen svými věcmi, které potřebuje k životu. Přijela tramvaj a opět mi ihned přišlo zcela směšné a primitivní, že člověk k tomu, aby se dostal z místa A do místa B potřebuje na předepsaném místě čekat na příjezd jakési plechové skříně, která jej takm předepsanou trasou, za určitý čas doveze. Vždyť přeci stačí pomyslet si, kde chci být a budu tam, toto je velmi primitivní. To se pod vlivem různých psychotropních látek může nadaným jedincům vyjevit k pochopení.
Nikterak toho zážitku nelituji.
Velmi mě obohatil a dá se říci, že přispěl k mému poznání.
nemám pocit, že by mě to nějak poškodilo.
Nikdy potom jsem si neřekl: to bylo skvělé, to musím mít zítra zase! Ne, opravdu nikdy. Stačilo mi to jednou. Nejsem na ničem závislý.
Na to mohu velmi opatrně navázat připomínkou, která se v obměněné tformě objevuje i v díle mistra F. B. totiž že dokud něco nepoznáte, neučiníte vlastní zkušenost, těžko o tom můžete něco objektivně soudit. Tudíž mohu říci, že vím, o čem halucinogenní látky jsou, ale nestaly se součástí mého života.

– Nebudu nikomu doporučovat, aby to zkoušel, neb já jsem to zkusil s vědomím, že jsem dobře vzdělán a připraven proti závislosti, proti mravnímu zneužití a také jsem byl připraven z této zkušenosti čerpat pro svůj duchovní růst. Ne každý je takto připraven a takto vzdělán, proto by byla pitomost to každému doporučovat. Obecně lze doporučit - pokud sebe neznáte a nejste připraveni, nevíte, co chcete, pokud si chcete jen hrát, ukojit zvědavost, ulítnout do krásných světů pryč od problémů, získat rychle magické schopnosti či cokoli podobně pitomého, vyhněte se jakýmkoli drogám obloukem velikým.
Naposledy upravil(a) jakpro100 dne 16 bře 2016, 17:03, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Halucinogenní látky a jejich použití?

Příspěvekod majstro » 16 bře 2016, 16:59

jakpro100 píše:
– v mládí jsem se spřátelil s osobami, které experiemtovali s drogami, především s pervitinem. O něm se uvádí, že jej někteří lidé používají jako prostředek k magii. Navštívil jsem své přátele zrovna v okamžiku, kdy si aplikovali drogu. A děly se věci. Hlásili mi, že se v místnosti objevil duch a já jsem cítil kde se nachází i jeho výšku a tvar, což mi následně potvrdili, Najednou jsem vnímal, že duch zmizel, mí přátelé ihned nato hlásili, že zmizel. Z toho vyplývá, že ačkoli jsem drogu nepožil, byl jsem schopen vnímat totéž, co oni, ovšem ne tak jasně a zřetelně. Usilovným cvičením by to šlo vylepšit, což jsem nečinil, neb mi to nepřišlo zase tak důležité.


Myslim, ze si pletes typ drogy.. pervitin neni halucinogen, ale speed.. na zvyseni vykonu a snupe se nebo dava do zily. Urcite nerozsiruje vedomi,jedine ze by ti lidi byly trosky a nefungoval jim mozek a diky prilivu energie by jim na chvili zacal zase fungovat. To s tim vnimanim astralni bytosti, ci co to bylo.. to by ovsem ale znamenalo, ze maji uz v sobe vybudovane schopnosti, ale jejich fyzicka je chaba a neutahne jim energeticky mentalni uroven. Podle me mas na mysli LSD bych rekl.

Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Halucinogenní látky a jejich použití?

Příspěvekod jakpro100 » 16 bře 2016, 17:23

majstro píše:
jakpro100 píše:Myslim, ze si pletes typ drogy.. pervitin neni halucinogen, ale speed.. na zvyseni vykonu a snupe se nebo dava do zily. Urcite nerozsiruje vedomi,jedine ze by ti lidi byly trosky a nefungoval jim mozek a diky prilivu energie by jim na chvili zacal zase fungovat. To s tim vnimanim astralni bytosti, ci co to bylo.. to by ovsem ale znamenalo, ze maji uz v sobe vybudovane schopnosti, ale jejich fyzicka je chaba a neutahne jim energeticky mentalni uroven. Podle me mas na mysli LSD bych rekl.



Uvedl jsem konkrétní příhodu a konkrétní zkušenost.
Odborná klasifikace, neboli zařazení pervitinu, není podstatná.
Vím jednak od těchto lidí, kteří pervitin užívali, a dále i od jistého terapeuta, který se zabýval pomocí závislým, že pervitin se dá užívat ze dvou důvodů: buď jako nakopávač, nebo právě jako prostředek k magii, k rozšířenému vnímání. To se nevylučuje. Má-li někdo předpoklad vnímat astrální bytosti, pak mu pervitin tuto schopnost zesílí (pochopitelně to pak není zadarmo pro daného uživatele).
Minimálně jedna z těch osob, o nichž jsem mluvil, byla velmi duchovně schopná, znal jsem ji potom po delší dobu a vím, že uměla i věci odpovídající velmi pokročilému stupni Magie. Tato osoba dokázala vnímat bytosti velmi dobře i bez drog. Tvá domněnka o její chabé úrovni je tedy jen domněnkou, a mohu ubezpečit, že mylnou.

Myslím, že jakékoli psychotropní látky pracují na podobném principu ve vztahu k člověku a mé závěry lze tedy také použít pro užívání jakýchkoli psychotropních látek.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Halucinogenní látky a jejich použití?

Příspěvekod Kuato » 01 dub 2016, 16:40

jakpro100 píše:Uvedl jsem konkrétní příhodu a konkrétní zkušenost.
Odborná klasifikace, neboli zařazení pervitinu, není podstatná.
Vím jednak od těchto lidí, kteří pervitin užívali, a dále i od jistého terapeuta, který se zabýval pomocí závislým, že pervitin se dá užívat ze dvou důvodů: buď jako nakopávač, nebo právě jako prostředek k magii, k rozšířenému vnímání. To se nevylučuje. Má-li někdo předpoklad vnímat astrální bytosti, pak mu pervitin tuto schopnost zesílí (pochopitelně to pak není zadarmo pro daného uživatele).
Minimálně jedna z těch osob, o nichž jsem mluvil, byla velmi duchovně schopná, znal jsem ji potom po delší dobu a vím, že uměla i věci odpovídající velmi pokročilému stupni Magie. Tato osoba dokázala vnímat bytosti velmi dobře i bez drog. Tvá domněnka o její chabé úrovni je tedy jen domněnkou, a mohu ubezpečit, že mylnou.

Myslím, že jakékoli psychotropní látky pracují na podobném principu ve vztahu k člověku a mé závěry lze tedy také použít pro užívání jakýchkoli psychotropních látek.


vim o několika lidech, kteří se zabývají magií a u toho jedou nebo jeli na perníku, využití to tedy nejspíš má, protože do uvolní hromadu energie a ta se nejspíš i polozavřenýma čakrama probouchne dostatečně silně, aby je dočasně otevřela a "rozšířilo se vědomí", způsobem, který je pro magii využitelný. nicméně minimálně u jednoho z nich (se kterým jsem diskutoval opakovaně dostatečně do hloubky, takže to snad mohu aspoň trochu posoudit) pozoruji zásadním způsobem poškozenou sebereflexi - dotyčný je obsednutý velikášstvím a postupně ztrácí jak schopnost jakékoliv přiměřenosti (uměřenosti) v jednání tak empatii (nejen) vůči malým a slabým, což může být velmi nebezpečná věc, protože vede k podceňování situací - jako když Goliáš ve své síle a brnění a velikosti vůbec nebral v potaz toho skrčka Davida :o). jenže ne nadarmo je patronem magie a hermetismu právě Hermes/Thovt - ten zřídka volí silové řešení situací/konfliktů, když je tolik jiných, jednodušších a přitom dostatečně rafinovaných způsobů, jak se dobrat ke svým cílům :o). vždyť každý celek, každá armáda je jen tak silná, jak je silný její nejslabší článek. a látky, které způsobí, že se člověk po svém nejslabším článku vůbec není ochoten koukat, jsou..nebezpečné :o).

tím nechci vylučovat psychotropní látky z duchovního úsilí, protože ve všech kulturách a ve všech dobách je takto lidé používali, ostatně mnohá spagyrika a alchemika se pro rozšiřování vědomí a stimulaci růstu používaly a používají rovněž, ale víc než kde jinde zde platí nutnost používat zdravý rozum a umět se ovládat a to velmi, jinak cesta do pěkně hluboké prdele zaručena.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti