Otazky

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Otazky

Příspěvekod team72 » 24 kvě 2014, 22:33

Otazky, nie osobne, ale vecne.

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Otazky

Příspěvekod team72 » 24 kvě 2014, 22:37

Na 1. karte Bardon pise ze muz je na pravo. Avsak uprostred je predstavitel stredneho rodu a muz je na lavo od neho. Podobne, je poroblem ak porovname zobrazenie slpov na 2. karte a zobrazenie zivlov na 3. karte.
Ako je to?
Prosim usetrite mne odpovedi typu, ze Bardon na to nemyslel alebo nemyslel to tak.

Uživatelský avatar
Toxic
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 04 pro 2013, 19:48
pohlaví:

Re: Otazky

Příspěvekod Toxic » 24 kvě 2014, 22:56

Na 1. karte je muž na pravo a nie na lavo. Čo presne by malo byť problém na stĺpoch na 2. krate ?

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Otazky

Příspěvekod zebyja » 26 kvě 2014, 11:17

team72 píše:Na 1. karte Bardon pise ze muz je na pravo. Avsak uprostred je predstavitel stredneho rodu a muz je na lavo od neho. Podobne, je poroblem ak porovname zobrazenie slpov na 2. karte a zobrazenie zivlov na 3. karte.
Ako je to?
Prosim usetrite mne odpovedi typu, ze Bardon na to nemyslel alebo nemyslel to tak.

Buď jsi postavou na kartě a pak po tvé pravé straně je muž.. Nebo se na něj díváš a je to zrcadlově..
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Otazky

Příspěvekod team72 » 26 kvě 2014, 20:09

Moja otazka bola neoodelitelna od druhej casti. Ak pozrite arkanu 2. tam su uvedene slpy podla zivlov. Potom pozrite arkanu 3. a skuste do vnutorneho stvorca dosadit slpy, teda zivly, uvidite v com je problem. A moja otazka preco je to tak nakreslene. Co s tym chcel Bardon naznacit? Vyzera to tak akoby 3. tarotova karta by mala byt zrkadlena podla Y -osy. Preco?

Dalsi problem,

Ezechiel videl tvare cherubov takto:
predu ludska, po pravej stane lev, po lavej strane byk, a zadu orol.

Avsak ak pozriete na tretej karte stvorec, ktora reprezentuje nas svet, tak ukazuje na vodnar(clovek), byk, lev a skorpion (co je podla tradicie vlastne orol). Problem je, ze usporiadanie nikdy nebude suhlasit s usporiadanim podla Ezechiela. Avsak ak astrologicku paralelu nie je mozne pouzit, potom preco to Bardon takto nakreslil? Urcite mal na to nejaky dovod.

Ale prosim vas, ak neviete nic hodnotne povedat, nie vo zlom, ale radsej nic nepiste. Dakujem.

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Otazky

Příspěvekod team72 » 14 črc 2014, 01:00

Chcel by som sa opitat ci vie niekto, ako je to s 4. kartou tarotu od Bardona, je to ozaj prava, su tam zobrazene meditujuce budhy.
Dakujem

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Otazky

Příspěvekod majstro » 14 bře 2016, 13:44

Duch človvěka píše:Stává se, aby někdo svoje schopnosti získané meditacemi zneužíval?


Hola,

1 - pokud vi vedome, ze schopnosti zneuziva, tak si za to ponese IMHO nasledky. Pokud to dela nevedome, tak verim, ze mu pridou do zivota prekazky, aby si to uvedomil, naucil.
2 - na zacatku brany je recena veta neco ve stylu, ze nuz v rukou hospodynky se da pouzit na uzitecnou vec, v rukou vraha jako zbran. Tim nozem jsou mysleny schopnosti a pouzitim tvuj charakter.

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Otazky

Příspěvekod majstro » 16 bře 2016, 18:03

Duch človvěka píše:Jak by podle vás, tak uvědomělá bytost, kterou magik je, mohla konat něco nevědomě?


Nevim moc, co je na tom k nepochopeni, ale souvisi to se stupnem vyvoje. Jsou veci, ktere na aktualni urovni nechapes. Nebo znas nekoho, kdo zna odpoved uplne na vsechno a vi, co je v dany okamzik nejlepsi volba?

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Otazky

Příspěvekod Rota » 16 bře 2016, 20:23

Já bych tohle brala spíš jako otázku morálky mága. Když člověka znáš, tak podle způsobu jeho života, podle toho jaké názory a činny projevuje, můžeš posoudit zda by byl schopen zneužití svého poznání.
Jak píše Majstro člověk není bytost dokonalá. R.

Uživatelský avatar
Cela
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 27
Registrován: 10 lis 2014, 21:02
pohlaví: Žena
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Otazky

Příspěvekod Cela » 17 bře 2016, 16:37

Přesně tak, záleží na morálce mága. Magie je jen jedna, není bílá nebo černá, tzn. jak píše M: že ten nůž v rukou zkušeného kuchaře, řezbáře, chirurga... vykoná mnoho dobrých věcí, ale v rukou člověka závistivého, pomstychtivého...může vykonat hodně negativního.
Jsou lidé, kteří mají schopnosti dané „shůry“ a mají k magii blíže. A možná každý ji používáme a ani nevíme, že je to magie, že se tomu tak říká. Myslím, že magie byla zneužívána, je a bude, a to asi i uvědoměle i neuvědoměle (vědomě, nevědomě).

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Otazky

Příspěvekod mek onder » 30 bře 2016, 22:58

Duch človvěka píše:Dobrý večer,
mám otázku, ne tak úplně ke konkrétnímu stupni, chtěl bych se zeptat, zda-li je tady někdo, kdo již prošel celou Bránou k opravdovému zasvěcení, potřeboval bych poradit, ale raději od někoho zkušenějšího. Stává se, aby někdo svoje schopnosti získané meditacemi zneužíval?


Ano :D
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Filip
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 1
Registrován: 20 říj 2016, 20:20
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a):

Re: Otazky

Příspěvekod Filip » 12 led 2017, 20:27

Dobrý večer,
Majster píše vo svojej knihe(9.stupeň, str. 210): "Mág, jenž se propracoval tvrdou školou až k tomuto stupni, vyrovnal namáhavými cvičeními, které pro něho znamenaly víc než pouhou askezi, svou karmu natolik, že mu to nemůže již uškodit. Mág již nepodléhá obvyklému vlivu osudu, on se stal pánem nad svým vlastním osudem, jedině Božská Prozřetelnost ve svém nejvyšším aspektu může jeho vůli ovlivnit." Mám tomu teda rozumieť tak, že jednotlivé cvičenia karmu "spalujú" alebo ju proste len urýchlujú ? Ďakujem za odpoveď

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Otazky

Příspěvekod Kuato » 13 led 2017, 12:49

Filip píše:Dobrý večer,
Majster píše vo svojej knihe(9.stupeň, str. 210): "Mág, jenž se propracoval tvrdou školou až k tomuto stupni, vyrovnal namáhavými cvičeními, které pro něho znamenaly víc než pouhou askezi, svou karmu natolik, že mu to nemůže již uškodit. Mág již nepodléhá obvyklému vlivu osudu, on se stal pánem nad svým vlastním osudem, jedině Božská Prozřetelnost ve svém nejvyšším aspektu může jeho vůli ovlivnit." Mám tomu teda rozumieť tak, že jednotlivé cvičenia karmu "spalujú" alebo ju proste len urýchlujú ? Ďakujem za odpoveď


imho zadna cviceni karmu nespaluji ani neurychluji samy od sebe, ale cviceni upravuji podminky, aby cvicici vic videl, vic vnimal, vic se ovladal (skrz pravidelne rozvijeni discipliny) - a pak diky tomu, ze zacne byt vnimavejsi a vedomejsi dojde k rychleni a spalovani karmy - mnohdy na te zmene neni nic magickeho, najednou si jen uvedomis nejaky svuj sklon, ktery byl predtim natolik zautomatizovan, ze sis ho nebyl vedom - muze to byt neco rodoveho treba, nebo jen proste dusledek nevyrovnani s nejakym traumatem nebo osobni nezralost - nedokoncene oddeleni od matky/rodicu u dospivajicich, nespravne vybalancovani vuci autoritam ci spolecnosti jako takove.. radu takovychto zmen, ktere jsou prirozenym rustem, ma vlastne clovek na zaklade ziskavani prirozenych zivotnich zkusenosti v prubehu zivota. jsi v nejake situaci, mas se rozhodnout, nevis - vyberes namatkou (ale vetsinou spis niternym puzenim) rozhodnuti - to vede k nejake reakci okoli - prinese to bolest nebo radost, poucis se, dalsi.. mag, skrze to, ze si zjemnuje vnimani a zaroven je ochoten se v idealnim pripade dobrovolne konfrontovat i s obtiznymi aspekty sveho zivota/sveta ziskava podnety pro rust v mnohem vetsi intenzite. ale ten mechanismus zpracovani a integrace do sve bytosti je imho v principu stejny jako u "normalnich" lidi. hlavni rozdil opravdu vidim "jen" v tom, ze mag komunikaci se svetem (ktery vnima jako soucast boha) aktivne vyhledava a spolupracuje na ni, bezny clovek se cuka a nechce radu veci videt, protoze ma vytvorenou silnou vazbu na svuj sebeobraz a ma strach ho predelat, zmenit, nebo uplne zrusit. moc dobre to popisuje W.Mistele v pojednani o stinu - stin jako vytesnena oblast, na jednu stranu ta cast, ktera nas nejvic irituje, drazdi, napada, zpochybnuje nase rozhodnuti, na druhou stranu jeden z nejvetsich ucitelu a pomocniku, kdyz clovek spravne pochopi ten mechanismus, jak to funguje.

co se tyce toho "byt panem nad svym zivotem", mozna ma na to nekdo jiny nazor, ale toto je imho jedno z tvrzeni, ktere je velmi zjednodusene pro snadnost chapani nas nevedomych lidi, ale realne jde o velmi obsahlou problematiku, ktera se neda v jednoduchosti popsat a nemyslim si, ze ma smysl to resit nejak do hloubky z pozice cloveka, ktery do toho "nevidi", akorat by se zahrabal v nesmyslnych konceptech. k cemu urcite dochazi je zvedomovani automatismu, ktere kdyz jsou nevedome, tak nam vytvareji zivotni situace mnohdy tragicke aniz bychom na to meli nejmensi vliv. v momentu, kdyz zacneme vnimat jakym zpusobem tyto hnaci momenty pusobi, zacneme vnimat i dalsi hnaci momenty, ktere se na skladani budoucich udalosti podili. velka rada z nich je kolektivnich. a my muzeme zkouset je studovat a ovlivnovat. otevira se tim dalsi oblast zivotnich zkusenosti, ktera pred tim byla nedostupna. nejsme sice jeste uplne pani nad svym osudem, ale uz do toho mame co mluvit a v urcitych situacich se muzeme domluvit s "bozstvy" na nejakem vyusteni konkretni situace. proste forma obchodu. hele, vypada to tak a tak, vidim, ze tady mam nejakou nezasluhu, nejaky dlouzek z minula, melo by me to semlit, ale ja chapu proc to tak je, koukejte, uz jsem si ten svuj treba povahovy nedostatek, kterym jsem ublizoval tady tem, opravil, odpracuju si to tak a tak.. mozna me Mek nebo nekdo dalsi opravi nebo doplni, ale ja zatim moc neverim (protoze jsem nevidel, ze by to tak slo), ze by se daly delat uplne zazraky na pockani a vyvazat se z mnohych karem (tendenci spojenych automaticky s prislusnou osudovosti) lusknutim prstu. prijde mi to jako mechanika s jistou setrvacnosti.

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Otazky

Příspěvekod Rota » 13 led 2017, 13:42

Kuato, to je moc pěkný příspěvek, vyjádřil jsi to naprosto srozumitelně.
Díky. R

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: Otazky

Příspěvekod Yemeth » 11 úno 2017, 16:05

Čau, mám prostý dotaz ohledně lidského těla.

Jaký živel je oslabený v případě špatné kvality kůže? Jak onen živel posílit?
Ptám se, páč si nejsem jistý.

Přeji krásný víkend. T.
"All in good time."


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti