Evokace v astralu

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Lumpino » 04 dub 2016, 10:18

abych pravdu řekl, nikdy jsem si nebyl jistý, jestli to, co se při evokaci zjeví v trojúhelníku zjevů "tam skutečně je" a zda to není jen "obraz namalovaný ve vzduchu excitovanou pocitovostí operátora". a to i v případě, kdy entita vykazuje zjevnou autonomii (nechová se jak by operátor chtěl, má svérazný smysl pro humor..).

navíc - do jaké třídy zkušeností zařadit různé podivnosti ve vnitřním i vnějším světě a náhody, ke kterým občas dochází v období mezi zahájením přípravných prací a samotným rituálem? jakoby se kvality ztělesněné bytostí začaly už motat člověku do života, i když dosud nedošlo k ničemu většímu, než vytyčením záměru.. do jaké třídy řadit různé entity typu starých egyptských a řeckých božstev, které ač symbolizují planetární kvality, přesto jsou velmi úzce spjaty se Zemí a tak Zeus, ztělesnění Jupitera, který by se neměl podle teorie k Zemi vůbec přibližovat si tady symbolicky rázuje po světě a opět symbolicky ošuká všechno co má sukni a hezkou tvářičku? ;o)


Mylím že to člověk po spáchání několika skutečných vyvolávání většinou pochopí.
A nemusí jít ani o nějaký trojůhelník zjevů. Když jsem začátkem sedmdesátých let minulého století ze zvědavosti spáchal několik úspěšných vyvolávání tak jsem neměl potřebnou literaturu, nevěděl jsem nic o nějakých kruzích a trojůhelnících, ..... využil jsem k tomu prostou meditaci o jménu volané bytosti. Jako to provádějí napříkald Indičtí bhaktijogini, viz knížka Joga od staré Indie k dnešku, ke stažení volně na Uložto, kapitola o bhaktijoze. Nebo jako to prováděl Ramakrišna než se mu zjevila bohyně Kali. Došlo k jasnému viditelnému projevu volaných bytostí u kterých jsem neznal ani jejich podobu. Tu jsem se dozvěděl až po delší době když jsem pátral v literatuře. Item se zjevovaly v barevném světle odpovídajícímu barvě jednotlivých sfér, o čemž jsem ale v době vyvolávání také nic netušil. Takže myslím že kdo provádí nějaké skutečné evokace, obvykle sám po nějaké době zjistí zda šlo o zjev skutečné bytosti nebo jen o nějakou haculinaci. Pokud má taková bytost Astrální tělo - tedy jde o bytost astrální a ne jen o nějakou čistou "duši", tak má samozřejmně také přímý vliv na hmotu. Proto při skutečném vyvolávání občas dokází i k telekinetickým jevům pozorovatelným i nezůčastěnnými osobami.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Kuato » 05 dub 2016, 09:58

Lumpino píše:Mylím že to člověk po spáchání několika skutečných vyvolávání většinou pochopí.
A nemusí jít ani o nějaký trojůhelník zjevů. Když jsem začátkem sedmdesátých let minulého století ze zvědavosti spáchal několik úspěšných vyvolávání tak jsem neměl potřebnou literaturu, nevěděl jsem nic o nějakých kruzích a trojůhelnících, ..... využil jsem k tomu prostou meditaci o jménu volané bytosti. Jako to provádějí napříkald Indičtí bhaktijogini, viz knížka Joga od staré Indie k dnešku, ke stažení volně na Uložto, kapitola o bhaktijoze. Nebo jako to prováděl Ramakrišna než se mu zjevila bohyně Kali. Došlo k jasnému viditelnému projevu volaných bytostí u kterých jsem neznal ani jejich podobu. Tu jsem se dozvěděl až po delší době když jsem pátral v literatuře. Item se zjevovaly v barevném světle odpovídajícímu barvě jednotlivých sfér, o čemž jsem ale v době vyvolávání také nic netušil. Takže myslím že kdo provádí nějaké skutečné evokace, obvykle sám po nějaké době zjistí zda šlo o zjev skutečné bytosti nebo jen o nějakou haculinaci. Pokud má taková bytost Astrální tělo - tedy jde o bytost astrální a ne jen o nějakou čistou "duši", tak má samozřejmně také přímý vliv na hmotu. Proto při skutečném vyvolávání občas dokází i k telekinetickým jevům pozorovatelným i nezůčastěnnými osobami.


zřejmě jste vyjmečně nadán a já trumbera, protože i když jsem měl v životě řadu momentů, které si dovoluji drze interpretovat jako kontakt s nějakou entitou různé třídy, z nichž většina přišla mimo evokační kruh, snad s jednou vyjímkou tam nikdy nebyla nějaká barevnost, když o tom tak přemýšlím, nebo aspoň tento vjem nebyl dostatečně silný, aby ve mě utkvěl. a u té jediné vyjímky to byla solární entita z Bardona, kterou jsme s kamarádem společně experimentálně evokovali bez přípravy! ale po požití směsi alchmicky očištěné rtuti, zlata a malého množství kasiteritu (ruda cínu) v pokusu zachytit dobrou konstelaci Slunce a Jupitera i takhle vnitřně a ta barva nebyla vnímána okem, ale jaksi pocitově, kontakt za mě dosti dobrý, živý, extatizující, i informačně přínosný, s intenzivními dozvuky další den po požití dalšího solárního spagyrátu, kolega cítil jen slabě, že je něco přítomno, ale komunikovat s entitou nedokázal. nejeden magik by řekl, že evokace bez přípravy má jen pramalou hodnotu, protože zření mohlo být znečištěno nedostatečně vyčištěným nitrem, takže se jen máloco získaného dá použít pro extrakci kvalitních dat pro další práci..

tím chci prostě říci, že k podobným závěrům, jaké popisujete, se já nemohu odvážit, protože díky mému začátečnictví k tomu nemám dostatečné množství průkazných zkušeností :o)

co se týká halucinací, osobně bych je úplně nezavrhoval, myslím, že i z vjemů halucinačního charakteru (různých typů snů) může k člověku promlouvat jeho podvědomí nebo astrál obecně, aby ho třeba upozornil symbolickou formou o nějaké události, která se děje nebo bude dít.. schopnost orientace a adekvátních reakcí na vjemy různého typu považuji za důležitou schopnost, kterou je nutno pěstovat a kultivovat, protože to zásadním způsobem rozšiřuje intelekt, senzitivitu a samozřejmě pole působnosti mága.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Lumpino » 05 dub 2016, 18:31

Kuato píše:zřejmě jste vyjmečně nadán a já trumbera, protože i když jsem měl v životě řadu momentů, které si dovoluji drze interpretovat jako kontakt s nějakou entitou různé třídy, z nichž většina přišla mimo evokační kruh, snad s jednou vyjímkou tam nikdy nebyla nějaká barevnost, .............


Nechci se hádat, ale když jsem já páchal vyvolávání tak se bytosti které jsem vyvolal až na jednu vyjímku (planetárního ducha Luny) obvykle projevovaly v barevném světle odpovídajícím barvě jim příslušné sféry. Samozřejmně vzhledem k oné vyjímce připouštím že se nemusí jednat o pravidlo.

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod majstro » 05 dub 2016, 23:07

Chtel jsem se zeptat, jako neznaly clovek, ktery zatim nezkousel co popisujete: musi mit clovek jiz vytrenovany jasnozrak anebo je mozne tyto evokovane bytosti vnimat fyzickym zrakem anebo me unika koncept uplne :-)? Diky

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Lumpino » 06 dub 2016, 05:21

Když jsem začal - z obyč. zvědavosti - páchat první pokusy s vyvoláním tak jsem neměl vytrénované vůbec nic. A kdyby se mi bývaly ony evokace nepovedly, vůbec bych se dál o magii a podobné věci nezajímal. Takže žádný vytrénovaný zrak jsem něměl. Jen se mi dostala do ruky knížečka Joga od staré Indie k dnešku a v kapitole o bhaktijoze bylo cosi o tom že po opakování (božího) jména dosahují bhaktijogini viditelný projev božstva. A já to jen z obyč. zvědavosti vyzkoušel u bytůstek nižších. A došlo k jasným viditelným projevům bez jakéhokoliv tréninku čehokoliv.
Pouze taková jedna zvláštnost v tom byla, že první výsledky byly snadné a zjevy se dostavily velice rychle. Kdežto při následných pokusech již nikoliv.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Kuato » 06 dub 2016, 09:14

majstro píše:Chtel jsem se zeptat, jako neznaly clovek, ktery zatim nezkousel co popisujete: musi mit clovek jiz vytrenovany jasnozrak anebo je mozne tyto evokovane bytosti vnimat fyzickym zrakem anebo me unika koncept uplne :-)? Diky


nechci dávat rady typu "je to tak a tak", mohu napsat pouze to, jak jsem to měl já. když jsem začal zkoušet evokace, tak trvalo tři roky, než jsem měl úspěch, že něco přišlo. myšleno ve smyslu, než jsem bytost viděl a mohl se jí zeptat. a to ještě to bylo krátké, mluvila ona a neřekla mi nic moc, co bych chtěl slyšet. byl to jeden bardonovský gnóm a řekl první větou "máš blbě namalovaný kruh". koukal jsem s otevřenou hubou a připadal si jako pitomec, v ruce papírek s napsanými dotazy k alchymii.. :o)). ale i ty evokace, ve kterých "nic nepřišlo" byly s jedinou vyjímkou (kdy jsem e. dělal v obýváku a ve vedlejší cimře spala žena a furt jsem se bál, abych ji nevzbudil, takže to celé bylo takové mrtvé) zajímavé v tom, že excitace mysli mě dostala do velmi povznášivé nálady a určitého stavu rozšířeného vědomí, který byl jednak velmi příjemný až rajský a pak v něm fungovala jakási přirozená zesílená introspekce, že jsem viděl velmi dobře, kde konkrétně mám slabiny, kde mi to drhne. tento aspekt nebyl příliš příjemný, oprávněná sebekritika je bolavá věc. dokázat přijmout fakt, že jsem "tupé neschopné hovado" a překonat to a zkoušet znovu a znovu vyžaduje velkou sebedisciplínu a pokoru :o). v tomhle to možná bardonovci, kteří pilně cvičí ty ctnosti a BKOZ mají snazší. ale já takhle paradigma, ve kterém pracuji, nemám a v té době jsem to ještě neuměl nějak ochcat, tak to na mě dost doléhalo. měl jsem i období, kdy jsem si uvědomoval, že mě v podstatě nezajímají bytosti, ale že mě velmi přitahuje jen ten rituál, extrémně jsem si ujížděl na různých konstrukcích kruhu, jako když v některých východních tradicích konstruovali jantry s diagramy kosmu.. tyhle věci mi přijdou velmi přínosné v tom, že ač nedojde k získání "mouder" od nějaké astrální entity, tak může člověk získat první zkušenosti s tím, jak je velmi důležité dávat pozor vůbec na to, co do sebe bereme, jak vědomí oživuje ideje, které prostoupí, jak se proměňuje působení kruhů, když se v něm použijí odlišné prvky a symbolika.. začíná se proměňovat náplň osobního astrálu, i když to člověk nemusí identifikovat jasnozřivostí, tak navazuje kontakty s kvalitnějšími entitami a ty mu začínají posílat užitečné inspirace.. nějaký magický deník je naprostou nutností. všechno si psát, později se k tomu vracet, tříbit, spousta balastu, ale mezi tím důležité věci, k těm se znovu vracet a rozvíjet je. když si je nenapíšeš, jsou fuč..

já jasnozrak nemám vycvičený dodneška, myslím, že to není triviální věc a mám dojem, že byl vzácný ve všech dobách. kultivace chce čas a nebude mnoho lidí, kteří jí budou disponovat danou zrozením. ale právě proto se před všemi evokacemi doporučují přípravy x dní až týdnů před operací, kdy se provádí v podstatě askeze, aby člověk nasbíral a zkoncentroval energii a vytvořil si v podsatatě určitou smyslovou deprivaci (skrz omezování vnímaných vjemů) a u toho se ještě začínáš ladit a meditovat na zvolenou bytost a pak u evokace všechnu tu nashromážděnou zkoncentrovanou energii vrhneš jedním směrem.. představa, že po třídenním třeštění někde na párty, kde sežereš půl prasete a vypiješ basu piv přijdeš domů, vytáhneš hůlku, hodíš na sebe roucho a něco zavoláš, je .. vysloveně úsměvná ;o).

Uživatelský avatar
Eugen
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 27 úno 2018, 15:15
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 679×
Obdrženo poděkování: 34×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Eugen » 30 pro 2018, 22:20

" má zkušenost zní, že...

není žádný problém dosáhnout vysokých stavů; problém je prodlévat v nich oprávněně a udržet si je.

Možná Ti to přijde zvláštní, ale když budu mluvit sám za sebe, vážím si díla a odkazu pana Bardona právě proto, že

člověku nedovolí "ulítnout". Cviky Tě konfrontují s věcmi, které Ti nejdou snadno - proto má jejich zvládnutí takovou cenu."


arexi,
je to vnímám rovnako, moc hezky napsáno.
:akasha :ohen: :voda:

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Lumpino » 12 úno 2019, 15:35

W.B.T.S. píše:......Cviky Tě konfrontují s věcmi, které Ti nejdou snadno - proto má jejich zvládnutí takovou cenu......[/b]"


Ano, to je pravda. Jenže zdaleka ne každý zná v začátcích texty mistra Bardona. Když já s tím přišel dos tyku, vůbec jsem neměl tušení že nějaký Farntišek Bardon existoval a že něpsal něco o magii.
Tehdy byla náhoda když člověk dostal do ruky nějaký text o duchovnu.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Kuato » 13 úno 2019, 15:32

zajímalo by mě, zda dokonalý mág (muž) zvládne i menstruovat nebo přeprat na férovku holýma rukama samce gorily nížinné.. když jde ukecat lžička, aby se ohnula, třeba půjde i ukecat tělo, aby si udělalo mezi nohama jednu extra ďouru navíc.. leda, že by ta "dokonalost" spočívala v něčem jiném, než v realizaci kdejaké myslitelné potenciality :o).

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Kuato » 14 úno 2019, 14:50

musím přiznat, že mě mile překvapilo jedno z místních ID, které mi v reakci na můj napůl v žertu míněný vtípek napsalo velmi otevřeně svoji zkušenost s proměnou z muže na ženu na energetické úrovni (astrál), které je schopen za použití pouhé vůle. tuto techniku se naučil od undin! to mi připomělo, že něco podobného jsem četl od jednoho tantrika, který popisoval, že získal iniciaci od Šivy tak, že se "proměnil na ženu" též na energetické úrovni (úžasné byly podrobnosti typu "penis se zavinul a vytvořil vaginu, a ach je tak slastné mít prsa..") a pak měl s Šivou rituálně zavolaným sexuální spojení.

sexualita je vůbec mocná čarodějka (či Éros je mocný daimón), člověk ani nemusí být kdovíjakým mágem, aby mohl při párově praxi s vhodným partnerem (ideálně též magikem) do sebe invokovat vybrané božstvo. čistota záměru a určitá nebojácnost jsou primární požadavky. dá se použít ladění buď na některé z tibetských či indických božstev, se kterými se tak imho dost pracovalo, takže to jde dobře, ale nejspíš půjdou i některé ze západních, i když tady se bude hůře vybírat. řada těch zajímavých je panenských (Artemis) nebo si na mužskou pozornost sexuálního typu příliš nepotrpí (Athéna), nicméně božstva kytek mandragory a belladony nebo velmi opatrně (ve smyslu s hlubokým respektem) něco z egypta by mohlo jít dobře.

snad jen se sluší připomenout, že člověk opojený milostným zápalem nebývá opatrný co se slibů týče, vždyť vše v extázi nazírané vypadá tak nádherně a cíle na dosah ruky se zdají. tak závazek na celý život snadno se vytvoří, leč vrozená lenost znovuzrozeného lenochoda po pádu zpátky na zem vší té práci se brání. urazit nebeskou milenku však neradno jest, když její tváře hněvem ztemní, rozerve tě na kusy jako vlastní psí smečka nebohého Aktaióna, proměněného Artemidou do jelena.. přesto přes rizika popisované je toto funkční živá cesta, jak zbožštit opici. prostou kultivací citu a též i péčí o svět a ženský element v něm, vždyť všechny tváře světa koneckonců jsou jedinou Tváří Její.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Evokace v astralu

Příspěvekod Kuato » 14 úno 2019, 14:54

Zrcadlo
-------------
Tak jako Šakti objímá Boha
a z lásky k němu tvoří,
tak objímá i člověka
a z lásky k němu tvoří.

Člověče pohleď na Mne
a pochop To!
Tanči se mnou vědomě,
Tvoř se mnou vědomě!

Nejsem jen tvým světem,
ale i tvým tělem,
od Počátku hnětu tvar i tvé duše a mysli..
Naslouchej mým slovům
a pouč se o sobě..

Pomohu ti být jakým chceš.
Požaduji jen abys chápal,
že mám na všem podíl,
že jsme neoddělitelní,
navždy spojeni v lásce,
věční milenci.

Odvrhni mne
a celý tvůj svět se změní v noční můru,
všichni tví démoni se zhmotní..
Já jsem tvé zrcadlo.


Zpět na “Evokace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů