Vymístění ruky

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Vymístění ruky

Příspěvekod Flox » 15 kvě 2013, 22:38

Chtěl bych se podělit o svoje zkušenosti. Zajímal jsem se astrální cestování a lucidní snění ještě v dobách kdy jsem neznal BKOZ a nejedu úplně přesně podle tohoto systému. :-) Jeden zážitek mi připomněl co jsem četl v BKOZ.
Jednou jsem měl sen, běžel jsem okruh na stadionu a máchal jsem u toho rukama, jak už to tak sportovci dělají... a říkám si, jestli moje fyzický ruce na posteli se taky takhle hýbou. Opatrně jsem pootevřel oči a zjistil jsem, že ruka kterou cítím je někde v prostoru a je neviditelná. A také jsem viděl, že skutečná ruka leží na posteli. Pohyboval jsem tedy mentálním/snovým tělem.

Po delší době jsem ten pokus s rukou několikrát opakoval. Měl jsem ruku v nějaké pozici v tom snu a soustředil jsem se na tu ruku a opatrně jsem u toho otevíral oči. Při jednom pokusu jsem takto vymístil obě ruce. Dlaně jsem k sobě přiložil a prsty jsem mezi sebou vzájemně proložil a stisknul. Působilo to celkem věrohodně. Jen jsem ty ruce neviděl a obrysy rukou nebyly úplně tak ostré jak jsem zvyklý u skutečných rukou. Poté když jsem ruce zase dal od sebe, tak jsem sledoval, že moje skutečná ruka působí tak nějak mrtvím dojmem. Neměl jsem v ní cit. Jako by to byl cizí kus masa. Dokonce jsem měl pocit, že kdybych se do ní kousl tak to neucítím. Měl jsem chuť to udělat, ale rozmyslel jsem si to. Poté jsem vstal úplně a sledoval jsem jestli během vstávání z postele nenarazím na nějaký přechod sen->realita nebo jestli neotevřu znovu oči a jestli se mi to celý nezdá, ale nic takovýho jsem nezaznamenal.

Zjistil jsem, že když takovýmto způsobem vymístím celou ruku, tak můžu pokračovat dále a mohu vymístit komplet celé tělo. Prostředí kde se pak nacházím působí jako hodně divný sen. Pokud tam ztratím bdělost, stane se z toho normální sen. V tomto prostředí obvykle vidím svoje vlastní představy a můžu je tam zhmotnit.

Všiml jsem si, že u tímto způsobem vymístněného těla je potřeba si silou vůle stále dokola udržovat myšlenky na pozici těla. V případě, že to nedělám dostatečně dobře si uvědomím(začnu vnímat) sebe, jak ležím na posteli a se musím vymístit znovu. U té ruky je také potřeba si udržovat vůli novou pozici. To se mi dařilo třeba tak, že jsem s ní nepřetržitě hýbal.

Snad tento text bude někomu nápomocný :-)
Jinak ještě přidávám úryvek z BKOZ, ke se píše o něčem takovém.

Usedněte opět ke stolu, na němž necháte ruce klidně ležet. Plasticky si představujte, že
duchovní pravá ruka vystupuje z fyzické. Psychickou ruku položte vedle fyzické nebo ji nechte stolem padnout do klína. Představovanou duchovní ruku musíte pokládat za svou skutečnou ruku. Ve hmotné ruce nastane mentálně volný prostor ve tvaru zevní ruky. Myslete přitom, že hmotná ruka je bez prostoru a že se tedy nachází ve čtvrté dimenzi tj. v akášickém principu. Podařilo-li se Vám udržet tuto představu několik vteřin, jděte se svojí mentální rukou opět nazpět do hmotné ruky a ukončete tím cvičení.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymístění ruky

Příspěvekod gooolem » 05 čer 2016, 11:36

Rozdíl je zřejmě hlavně v tom, že cvičení v Bráně nás učí toto dělat vědomě a tvůj zážitek byl proveden jaksi mimochodem, nevědomě. Je už to teda pár let, takže se vše nejspíš již změnilo. Ale zkušenost je to poučná :-).
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Vymístění ruky

Příspěvekod Flox » 06 čer 2016, 18:38

Umět to vědomě je lepší než nevědomě. Ale zase nadrouhou stranu, pokud se k tomu někdy dostanu v Bráně, tak by mi to mohlo pomoct. A taky je fajn si ověřit, že to co je v Bráně funguje před tím než se k tomu dostanu na tom patřičném stupni. Je to fajn z hlediska motivace.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Vymístění ruky

Příspěvekod Flox » 06 čer 2016, 18:43

Vlastně jsem takhle často dělal to, že jsem se vymístil z těla celý. Nejdříve ruka, pak zbytek těla. Jakmile se v mysli přepíše obrys jedné části těla, je jednodušší přesat obrysy dalších částí těla. A následné metnální pokyny k pohybu těla se přenáší do mentálního těla a fyzické je dočasně částečně odpojené. V podstatě mentální cestování resp. lucidní snění. Každopádně jsem musel být např. v polospánku a ačkoliv jsem mohl sen vědomě ovládat, stále to bylo vše v mojí hlavě.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymístění ruky

Příspěvekod gooolem » 07 čer 2016, 08:40

Myslim si, ze ti to urcite pomuze, protoue zkusenost je to v podstate totozna, jen privolana jinym zpusobem. Take jsem zjistil, ze delam nektere veci, ktere Brana popisuje, a do potrebneho stupne jsem jeste nedosel. To bych pricital tomu, ze kazdy mame jakysi svuj talent, ovsem jednostranny a v Brane cim dal vic shledavam komplexnost a rozvoj celkovy. Me osobne se vymisteni vzdy povedlo spis nahodou, takze uz se tesim na patricna cviceni :-) .
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymístění ruky

Příspěvekod gooolem » 30 čer 2016, 14:21

Je možné nějak určit, do jaké míry vymístění ruky je toto požadováno v tomto stupni v BKOZ? Myslím tím, jak až musí být ruka vymístěna, protože si myslím že jinak to bude pouze mentálně, kdy budu vjemy psychické ruky pociťovat na fyzické ruce, ač budu myslet na ruku vymístěnou a jinak to bude při vymístění mentálně astrálním, kdy na psychické ruce pocítím vše a na fyzické ruce nic, jelikož bude "tuhá jak veka :-)". Nebo stačí něco mezi těmito dvěma póly, tudíž že nemusí být naprosté a úplné vymístění? Protože v knize je popsáno pouze vymístění mentální, proto se v tom šťourám. Na druhou stranu zas při úplném vymístění pak asi nebudu moci držet ruku zpříma při práci s kyvadlem, kdyby byla jako cizí, ne? Jaký na to máte názor a zkušenost?
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Vymístění ruky

Příspěvekod Flox » 30 čer 2016, 17:44

Budu teď mluvit pouze k mým pozorováním, které se týkají bdění a snění. Nikoliv ke cvičení brány.

Když jsem vymístil ruku, tak jsem ji cítil v prostoru, kde nebylo nic vidět, ale cítil jsem jí mohl jsem s ní hýbat a fyzická ruka se zdála být jako mrtvým kusem masa. Nebyl v ní cit. Jako kdyby mi nepatřila. A pokud v ní cit byl, pak byl tak slabý, že jsem ho nezaregistroval. Nevím jak poznat jeslti to bylo čistě mentální vymístění nebo "mentálně-astrální". Ale v těchto pokusech s rukou se mi to zdálo být jako obyčejná snová ruka z běžných snů. Neměl jsem pocit, že by tam bylo něco extra. Tudíž bych hádal, že to bylo čistě mentální.

Existují finty se zrcadlem, které přesvědčí mozek, že odraz ruky v zrcadle je skutečná ruka a člověk pak vnímá iluzorní ruku místo skutečné: https://youtu.be/1BnsQO7a4Og Možná by to stálo za pokus.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymístění ruky

Příspěvekod gooolem » 05 črc 2016, 12:23

Tak mohu troskou prispet i ze sve praxe. Zjistil jsem, aspon dle me zkusenosti, ze k praci s kyvadlem postacuje vymisteni ruky pouze myslenkou, cili mentalne. Pokud bude psychicka ruka myslenkove lezet vedle ruky fyzicke, vznikne ve fyzicke ruce dostatecny prostor pro pozadovanou bytost, cili fyzickou ruku nemusim prestat uplne citit vymistenim i astralni slozky. Alespon takhle to ted vnimam.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Vymístění ruky

Příspěvekod Rota » 05 črc 2016, 12:59

Ahoj :-) díky za sdílení postřehu, vnímám to podobně.
Ať se daří! :-) R.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vymístění ruky

Příspěvekod gooolem » 05 črc 2016, 14:41

Myslím si Roto, že od toho tu to fórum je, sdílet alespoň částečně své zkušenosti. Vše, co se kolem cvičení děje samozřejmě sdílet nelze, ale aspoň nějaké záchytné body jsou dobré...si myslím.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

linhart
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 18 čer 2023, 14:25
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 12×

Re: Vymístění ruky

Příspěvekod linhart » 23 čer 2023, 19:29

Podařilo se mi již několikrát (ještě před praktikováním FB) se vytělesnit. Jedna zkušenost byla zajímavá právě ve vztahu k rukám. Fyzické tělo při meditaci zůstalo ležet na jedné části gauče a astrální tělo vystoupilo a "ustálilo se" na druhé části gauče. První co bylo - byl vjem, kdy bod na špičce palce pravé ruky byl tažen jakoby k špičce palce pravé ruky fyzického těla. Současně kdy hřbet ruky astrálního těla byl tažen ke stejnému místu na hmotném těle. Takto jsem ten tah "zpět" vnímal. Ten tlak pozoroval a snažil se mu vědomě odporovat. Tzn. vnímal jak odolávám tomu tahu zpět do fyzického těla. Takto jsem byl schopen se nějakou dobu udržet v tomto stavu.


Zpět na “Fyzická úroveň - 5. stupeň”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host