Desatero od FB

Moderátoři: Arex, Jitka

Uživatelský avatar
Jitka
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 188
Registrován: 07 kvě 2016, 11:47
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 146×
Obdrženo poděkování: 668×

Desatero od FB

Příspěvekod Jitka » 28 čer 2016, 22:48

Desatero v.docx
(13.5 KiB) Staženo 406 x


Pár zajímavých řádků od Františka Bardona - upraveno po překladu z němčiny - všichni nejspíše poznáváme styl FB :-) . Jedná se o doporučení, výňatek z korespondence s názvem "Desatero v magickém vývoji" .
Snad výše uvedené pomůže každému na další cestě .
J.

Nejsem si jistá , jestli jsem soubor dobře přiložila :-)
a možná by se příspěvek hodil do jiné sekce...


edit by marvin: jedna z nejlepších nepublikovaných věcí co jsem v poslední době četl. Judito opět ti děkuji a přepisuji text přímo do vlákna:

Desatero v magickém vývoji ( FB )

• Nikdy se nedívat do minulosti, nevyvolávat myšlením, slovy ani činy vzpomínky na minulost ( ať špatné nebo dobré).

• Nemluvit před lidmi (ať jsou dobří nebo ne, přátelé či nepřátelé) o své minulosti či dělat nějaké závěry.

• Žárlivost v materiálním nebo duševním smyslu, závist, výčitky, zlomyslnost, pomluvy, svéhlavost, nadržování, pocit méněcennosti, vztahovačnost, choulostivost, přecitlivost, lehce se cítit uražen a další vlastnosti vody by měly být zcela vyhubeny.

• Brát každého člověka takového, jaký je, ať je příjemný nebo nepříjemný, činí dobro ne, mluví pravdu nebo lže- nemáme jej právo myšlenkami , slovy nebo činy odsuzovat. Můžeme mu to však dát najevo.

• Neignorovat nikoho ať se nám líbí nebo ne, ať je „ dobrý „ nebo ne , v každém vidět planoucí jiskru! Nepřemlouvat nikoho přímo ani nepřímo. Když o někom nemůžeme říci něco dobrého, raději mlčme.

• Necítit se v ústraní, méněcenný… výraz obličeje je zrcadlem naší duše . Čím více je naše duše zahořklá, tím více se budeme cítit odstrčeni !

• Snažit se být sympatický, usmívat se při mluvení, být při řeči přátelský , zdvořilý a usměvavý ať máme před sebou sympatickou či nesympatickou osobu. Pokud mi někdo o někom řekne něco špatného, myslet na dobrou stránku člověka a špatné nebrat na vědomí. Nevypravovat někomu o svém dobrém nebo špatném osudu, neočekávat útěchu a politování a nedat najevo, že se mi dařilo hůře a mé zkoušky byly těžké. Pomlčet o tom, i když někdo by si to přál říci. Politováníhodné a utěšované osoby nejsou zralé pro magii.

• Být absolutně pánem svých emocí, ani radost, žal se nás nesmí dotknout vnitřně ani zevně. Ani zadostiučinění, žal, bolest – vše musí být lhostejné a samozřejmé. Mág dělá chyby a vidí je, ale neprosí o omluvu, prominutí a kajícnost, nepláče, netruchlí. O svých chybách ví, ale nevrší je na sebe.

• Mág se nemá úmyslně stranit lidí a vyhýbat se kontaktu s nimi, pokud se s někým setká, chová se přátelsky.

• Být si vědom své cesty. S lidmi, kteří mluví o duchovních záležitostech hovořit přátelsky, vyjít jim vstříc , ale neprozradit tajnosti. O svých úspěších, zkouškách, úlohách s nikým nemluvit, nedat nic najevo.
JSEM

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Desatero od FB

Příspěvekod Tomáš » 29 čer 2016, 08:44

Super. :-) Díky moc. :-)
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Desatero od FB

Příspěvekod Firzen » 29 čer 2016, 09:48

Je to opravdu zajímavé. Působí to na mě jako desatero sestavené někomu "na míru" - soudě nejen dle toho, že to je vyňato z korespondence F. Bardona, nebo se pletu?

Přijde mi taky zvláštní ten první bod, tedy nehledět nikdy do minulosti. Jak by pak ale probíhala například introspekce uplynulého dne? A co čtení deníku, nebo by se měl jen psát ale nečíst? :-)

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Desatero od FB

Příspěvekod marvin » 29 čer 2016, 10:25

Firzen píše:Přijde mi taky zvláštní ten první bod, tedy nehledět nikdy do minulosti. Jak by pak ale probíhala například introspekce uplynulého dne? A co čtení deníku, nebo by se měl jen psát ale nečíst? :-)


Introspekce je introspekce, tam se snažíš korigovat své chování, jednání a vystupování. Reflektuješ co se stalo, ale "nehledíš" do minulosti.

Tady je to ve smyslu těch ostatních bodů: nedělat "závěry" o své minulosti, nevršit na sebe své úspěchy / neúspěchy. Beru to ve smyslu, že na minulosti neulpíváš a nepropadáš jí, nežiješ v ní, ale v přítomnosti.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Desatero od FB

Příspěvekod Firzen » 29 čer 2016, 12:03

Děkuji za doplnění. On si to právě každý vyloží podle sebe, tedy pokud neumí vidět Pravdu (pak ale toto desatero jistě nepotřebuje). Proto jsem na to upozornil. Sám mám ve "svém desateru" podobně silné výrazy, ale vím přesně, co je tím myšleno. V tom je podle mě velký rozdíl. Slova jsou velmi ošidný nástroj, těžko říct, zda lze podobné pravdy jejich prostřednictvím vůbec předávat.

Uživatelský avatar
Jitka
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 188
Registrován: 07 kvě 2016, 11:47
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 146×
Obdrženo poděkování: 668×

Re: Desatero od FB

Příspěvekod Jitka » 29 čer 2016, 17:03

Ahoj,je to výňatek z korespondence a jak říkáš,částečně jistě šito na míru,nedá se to brát dogmaticky, některé pasáže jsou nejspíš cílené,ale podle mě je tam hodně bodů,které jsou univerzální,vyber si,co Ti připadá přínosné, mně přišlo přínosné skoro všechno, obohatilo mě to i v rámci běžného života...ale máš pravdu,že jsou to silná slova.Pokud by nám to nerezonovalo :-) (to jsem tady opakovaně četla ), a byl by pocit,že to není k užitku,můžeme doporučení z fóra odebrat... J
JSEM

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Desatero od FB

Příspěvekod Arex » 29 čer 2016, 18:34

Myslím, změny by to tu mělo zůstat. Kdo s něčím nebude souhlasit, alespoň si to promyslí, a přitom pouvažuje nad svým chováním. A ostatní to může inspirovat přímo...
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Desatero od FB

Příspěvekod Firzen » 29 čer 2016, 19:25

Vůbec jsem to nemyslel tak, že by to zde nemělo být. Jsou různé stavy vývoje, a alespoň já často dost přehodnotím věci, kterým jsem ještě před půl rokem pevně věřil. Pálit za sebou mosty ale není dobré - po vystudování VŠ přece taky učitel matematiky nemůže hned žákům ZŠ chtít odhalit celou pravdu, protože by ji nikdo nepochopil, chyběl by onen (byť někdy nepřesný) spojovací článek. Tzn. je určitě dobré zachovávat všechny střípky. Je skvělé, že je sem dáváš!

Uživatelský avatar
Jitka
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 188
Registrován: 07 kvě 2016, 11:47
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 146×
Obdrženo poděkování: 668×

Re: Desatero od FB

Příspěvekod Jitka » 29 čer 2016, 20:58

Díky za podnět.Mám to podobně jako Ty.Často přehodnocuji a jsem potom někdy hodně překvapená,že se dívám na situace s odstupem jinak...a snad se konečně začnu těšit i ze všech "překážek" ;-) .Nakonec si neodpustím v rámci introspekce pro mě jedinečný citát M.Terezy:"Soudíme-li druhé,potom nemáme čas je milovat" :-) To platí pro nás všechny a myslím,že by to mohl být bod 11 ;-).
JSEM

Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Re: Desatero od FB

Příspěvekod RaE » 30 čer 2016, 14:09

Judita píše:• Žárlivost v materiálním nebo duševním smyslu, závist, výčitky, zlomyslnost, pomluvy, svéhlavost, nadržování, pocit méněcennosti, vztahovačnost, choulostivost, přecitlivost, lehce se cítit uražen a další vlastnosti vody by měly být zcela vyhubeny.


Mám si toto interpretovat tak, že pasivní vlastnosti vody jsou "nebezpečnější/svízelnější" než pasivní vlastnosti jiných živlů? Předem děkuji za Vaše glosy!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Desatero od FB

Příspěvekod marvin » 30 čer 2016, 14:16

Podle mě jsou stejně tak nebezpečné jako každé jiné, ale spíš jde o to, že VODA je na tom v globálním měřítku asi nejhůř. Jinými slovy třeba vůle tolik na světě neschází jako soucit..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Jitka
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 188
Registrován: 07 kvě 2016, 11:47
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 146×
Obdrženo poděkování: 668×

Re: Desatero od FB

Příspěvekod Jitka » 30 čer 2016, 14:50

RaE píše:
Judita píše:• Žárlivost v materiálním nebo duševním smyslu, závist, výčitky, zlomyslnost, pomluvy, svéhlavost, nadržování, pocit méněcennosti, vztahovačnost, choulostivost, přecitlivost, lehce se cítit uražen a další vlastnosti vody by měly být zcela vyhubeny.


Mám si toto interpretovat tak, že pasivní vlastnosti vody jsou "nebezpečnější/svízelnější" než pasivní vlastnosti jiných živlů? Předem děkuji za Vaše glosy!

Spíše je to adresováno cíleně, proto je část věnována jednomu živlu, je to výňatek z korespondence a šito na míru , ostatní body jsou jistě univerzální..
JSEM

Uživatelský avatar
Jitka
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 188
Registrován: 07 kvě 2016, 11:47
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 146×
Obdrženo poděkování: 668×

Re: Desatero od FB

Příspěvekod Jitka » 30 čer 2016, 14:52

marvin píše:Podle mě jsou stejně tak nebezpečné jako každé jiné, ale spíš jde o to, že VODA je na tom v globálním měřítku asi nejhůř. Jinými slovy třeba vůle tolik na světě neschází jako soucit..

I toto vysvětlení je určitě možné, díky za ně.
JSEM

Uživatelský avatar
Jitka
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 188
Registrován: 07 kvě 2016, 11:47
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 146×
Obdrženo poděkování: 668×

Re: Desatero od FB

Příspěvekod Jitka » 14 bře 2018, 22:01

20180204_145413.jpg
JSEM

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Desatero od FB

Příspěvekod Adam » 15 bře 2018, 00:28

Ahoj Jitko!
To je Františkův text? Jsou v něm některé formulace skoro doslovně jako v Lasenicově Hermetické iniciaci... Ale že Ti dva byli v kontaktu už víme, že..? :-)
Vřelé díky!
Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha


Zpět na “František Bardon”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host