Teorie - aura a jednotlivá těla / vibrační pole

Základ studia
Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Teorie - aura a jednotlivá těla / vibrační pole

Příspěvekod Helena » 11 bře 2017, 19:14

Potřebuji trošku ujasnit terminologii. V Základní knize o čakrách se píše o těchto vibračních polích: éterické, emoční=astrální, mentální, duchovní=kauzální. Častěji vidím dělení na tělo fyzické, emocionální, mentální, spirituální (do jiných dělení se pouštět nebudu). Můj dotaz zní: jak to tedy je, jaké dělení je v hermetismu používané, jaké vy považujete za učitečné a co je aura? Je aura jen astrální tělo, nebo všechna těla dohromady? Co vidíme, když vidíme auru kolem těla?
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: Teorie - aura a jednotlivá těla / vibrační pole

Příspěvekod Helena » 14 bře 2017, 13:06

Nikdo? Ale no tak, pratele.. Nazyvame aurou vsechny ty nehmotne obaly, nebo jen jeden z nich?
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Teorie - aura a jednotlivá těla / vibrační pole

Příspěvekod Saila » 14 bře 2017, 13:28

To, co je aura máš napsané v úvodu BKOZ:-)
All izz well :-)

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: Teorie - aura a jednotlivá těla / vibrační pole

Příspěvekod Helena » 14 bře 2017, 19:21

Saila píše:To, co je aura máš napsané v úvodu BKOZ:-)


Hledám hledám. Máš pravdu, je to tam, nechápu, že jsem to nikdy neviděla, i když jsem ten úvod četla během let vícekrát.
Str. 33-34: Tuto astrální matrici či elektrické fluidum duše nelze ztotožnit s aurou, o které píší okultisté a ke které se ještě vrátím.

Str. 35: Celkový vliv povahových účinků způsobuje navenek určité záření, které se odborně nazývá aurou. Tuto auru nelze zaměňovat s astrální matricí, ježto je mezi oběma velký rozdíl. Astrální matrice je pojítkem mezi tělem a duší, kdežto aura je záření živlových účinků, projevujících se aktivně nebo pasivně v různých vlastnostech. Toto záření vyvolává v celé duši určitou vibraci, která má pak své zlváštní zabarvení. Toto zabarvení umožňuje zasvěcenci vidět astrálním zrakem svou vlastní auru i auru jiných bytostí. Pravý jasnovidec může potom dle rozpoznané aury zjistit u každého nejen základní povahu, ale vidí i účinek, respektive polaritu duševních kmitů, kterou může případně i ovlivnit...

Tak a teď mám dotaz. Takový ten cvik, jak je aura vidět za člověkem na stěně a když si rychle sedne, tak obrys jeho těla tam ještě chvíli zůstane nehnutý, než následuje tělo ...to je aura nebo astrální tělo?
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Teorie - aura a jednotlivá těla / vibrační pole

Příspěvekod Firzen » 15 bře 2017, 01:27

Když tu nikdo jiný nepíše, tak se podělím o svůj názor, jakožto aurický slepec. :-) Na otázku "Co vidíme, když vidíme auru kolem těla?" podle mě existují snad jen dvě doopravdy upřímné odpovědi: 1. nevím, 2. každý to má jinak.

Bylo by opravdu krásné, kdybychom věděli co a jak přesně kdo vidí v auře a měli na vše škatulky. Obávám se ale, že je to vše natolik složité poznat a hlavně rozlišit, že definitivní odpověď možná nebudeme mít nikdy. Ono totiž ani na fyzické rovině vůbec není jisté, jestli dva lidé, kteří se shodnou na tom, že kulička je oranžová, vidí a chápou oranžovou barvu opravdu stejně. A taky i u fyzické roviny existuje celá řada odchylek zrakového vnímání, které mohou mít spoustu příčin.

Problém bych viděl taky v komunikaci lidí. Bylo by skvělé, kdyby jeden člověk vyřkl slovo, a druhý člověk pocítil stejnou myšlenku a emoci jako ten první. To se ale moc často nestává. Nutně tedy dochází k odchylkám, vágním definicím a nedorozuměním. My se tedy na definici aury vlastně ani neshodneme, i kdyby každý viděl naprosto to samé.. :D

A abych završil svůj pesimistický pohled, tak ti zodpovím ještě tvoji poslední otázku:
Helena píše:Tak a teď mám dotaz. Takový ten cvik, jak je aura vidět za člověkem na stěně a když si rychle sedne, tak obrys jeho těla tam ještě chvíli zůstane nehnutý, než následuje tělo ...to je aura nebo astrální tělo?

Zde bych totiž řekl, že jde spíše o tzv. paobraz, a jedná se zde čistě o "konstrukční" vlastnost lidského oka (fyzického). Viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Paobraz .

Buďme rádi, že se tady na Frabatu shodneme aspoň na tom, že Je. Spousta lidí se neshodne ani na tom...

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Teorie - aura a jednotlivá těla / vibrační pole

Příspěvekod Kuato » 15 bře 2017, 09:00

Helena píše:Tak a teď mám dotaz. Takový ten cvik, jak je aura vidět za člověkem na stěně a když si rychle sedne, tak obrys jeho těla tam ještě chvíli zůstane nehnutý, než následuje tělo ...to je aura nebo astrální tělo?


jo, to je soucast aury. aura je vlastne souhrnny komplex x jemnohmotnych tel. jejich cleneni/rozlisovani je ruzne. etericke, emocni, mentalni.. treba. podle miry senzitivnosti vnimas jejich ruzny pocet. ovsem jejich videni je neco jineho nez spravna interpretace videneho.

asi nejlepsi prace na toto tema (ve smyslu nejjemnejsi popis) co jsem kdy videl bylo v tehle knize - http://www.nejlevnejsi-knihy.cz/kniha/ruce-svetla.html

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Teorie - aura a jednotlivá těla / vibrační pole

Příspěvekod mek onder » 20 bře 2017, 00:29

..-a pak Zjevení Světla..od týž autorky..je to spíš na rozhovor a vysvětlování,předvádění než na jen napsání..
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Haldirus
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2017, 13:15
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování:

Re: Teorie - aura a jednotlivá těla / vibrační pole

Příspěvekod Haldirus » 13 dub 2017, 08:53

BKOZ: Vlastnosti živlů jsou dle toho, které z nich převládají, základnou povahy člověka. Intenzita
zmíněných, navenek se projevujících vlastností, závisí na polaritě tj. na elektrickém a magnetickém
fluidu. Celkový vliv povahových účinků způsobuje navenek určité záření, které se odborně nazývá
aurou.
Tuto auru nelze zaměňovat s astrální matricí, ježto je mezi oběma veliký rozdíl. Astrální
matrice je pojítkem mezi tělem a duší, kdežto aura je záření živlových účinků, projevujících se
aktivně nebo pasivně v různých vlastnostech.
Toto záření vyvolává v celé duši určitou vibraci, která má pak své zvláštní zabarvení. Toto zabarvení umožňuje zasvěcenci vidět astrálním zrakem svou
vlastní auru i auru jiných bytostí. Pravý jasnovidec může potom dle rozpoznané aury zjistit u
každého nejen základní povahu, ale vidí i účinek, respektive polaritu duševních kmitů, kterou může
případně i ovlivnit.

Zamedituj si nad těmito slovy, uvědom si, že naše vlastnosti, nálady a i názory jsou vždy živlově zabarvené. A ono ti to po nějaké době zapadne. Je to všechno jenom hra živlů a náš svět i naše názory se mění dle schopnosti je chápat a vnímat.
Jedu pomalu ale jistě, jsem zvědavý a tak se rád dozvím zajímavé informace či jiné názory. Nesoutěžím s nikým a tak Vás prosím, mějte se mnou trpělivost.

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Teorie - aura a jednotlivá těla / vibrační pole

Příspěvekod dar » 07 kvě 2017, 11:50

Jinými slovy, aura není nic jiného než jemněhmotný barevný obraz vašich základních povahových rysů a aktuálního emočního rozložení. Nic, co by nebylo zjistitelné jinými cestami :-) Psychodiagnostika ušla od vydání Brány značný kus cesty a s vědeckou přesností o vás zjistí i to, co sami možná nevíte.

K čemu je praktický užitek? Vlastně moc k ničemu.
V běžném životě to mělo význam pouze tehdy, že spolehlivě poznáte, když vám někdo lže. A to taky nechcete. Bohužel jsem zažil případy, že když vám lhal blízký člověk, kterému prostě chcete věřit, začnete pochybovat sami o sobě, a nakonec může cesta skončit v psychiatrické léčebně, kde silná medikace ukončí nejen vaše pochybnosti, ale zcela znecitliví třetí oko.
Pokud se věnujete léčení, je užitek z vidění aury taky vcelku zanedbatelný. Pokud se nemoc projevuje v auře, téměř ihned se začne nemoc projevovat fyzicky či psychicky, náskok několika málo hodin v tomto ohledu bez většího užitku. Pokud chcete identifikovat nemoc dříve, je potřeba vidět jemnější vrstvy než aura.
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Teorie - aura a jednotlivá těla / vibrační pole

Příspěvekod marvin » 07 kvě 2017, 17:07

To mi připomíná pana Gellnera, ten došel vlastně ke stejnému závěru.. i když z jiných důvodů.. že ti diagnostika až tak moc nepomůže k samotnému řešení
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Teorie - aura a jednotlivá těla / vibrační pole

Příspěvekod gooolem » 02 led 2018, 07:46

Osobne si myslim, ze pokud se nekdo diva na cloveka proti zdi, a ten clovek si rychle sedne, tak na te zdi ten pozorujici vidi jeste chvilku jeho obrys proto, ze ma na sitnici oci jeho obrys jaksi vypaleny. Takze tento pokus bych nepovazoval za videni aury ani astralniho tela. Je to jako kdyz se divate na cokoli a pak jemne posunete pohled bokem. To pak je take videt obrys sledovaneho predmetu.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Teorie - aura a jednotlivá těla / vibrační pole

Příspěvekod zebyja » 02 led 2018, 12:07

Podobné pokusy je možné provádět i např. s rozšiřováním hlavy nebo jiných částí těla. Poodstoupení do strany je asi nejčistší. Nicméně je to trochu náročnější pro sledovaného.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host