Učebnice vysoké magie, I. díl

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Učebnice vysoké magie, I. díl

Příspěvekod Saila » 11 dub 2017, 11:53

Arex píše:
Z praktického pohledu na UVM a BKOZ vidím, že Učebnice vysoké magie je vhodná pro lidi, kteří mají vlastní sílu, protože cvičení v ní více dynamizují. Musí být ovšem co dynamizovat... Dokonce se připojuji k názoru, že vlastní náboj knih FB je v UVM a do Brány jenom prozařuje. Ale to je řekněme stanovisko odborné, které nezmění nic na tom, že pro většinu lidí je a bude vhodnější Brána k opravdovému zasvěcení, aby si vypěstovali sílu a pochopili smysl askeze.



Díky za dovysvětlení:-)
All izz well :-)

Uživatelský avatar
Terorista
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 14 led 2017, 13:26
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Učebnice vysoké magie, I. díl

Příspěvekod Terorista » 11 dub 2017, 17:53

Zatiaľ som si z UVM pozrel len prvú kapitolu a trochu o čom je to ďalej, neviem sa k tomu jednoznačne vyjadriť keďže to nechcem hneď čítať celé, ale myslím si že sa to od Brány dosť líši, dosť sa tuna dbá na Askézu, vpodstate hneď v prvom stupni žiadny alkohol, nikotín, žiadny sexuálny život.. o tom alkohole sa píše aj v bráne ale vynechávať sexuálny život mi príde dosť ako mníšsky spôsob života.. autor dosť dbá aj na kresťanskú symboliku, sú tam aj nejaké obrady, rituály.. toto Brána neobsahuje, práve naopak autor to nazíva nižšou mágiou čo mi príde trochu v rozpore s názvom knihy vyššia magie, čakal som od toho skôr taký doplnok k BKOZ, čo vlastne aj môže byť pokiaľ sa kniha vezme skôr na obohatenie systému BKOZ, mne osobne príde zaujímavá pozornosť na sny a snový svet, čo BKOZ tiež neobsahuje.. Zvláštny mi príde tiež čas zasväcovania, 8 mesiacov je krátka doba, avšak ciel zasväcovania (aspoň mi to tak príde) nieje tak vysoko ako pri BKOZ, vyzdvihol by som určite že (aspoň podľa môjho dojmu) kniha podrobnejšie rozoberá výcvik duše, BKOZ ho síce tiež má, ale nezachádza až tak do podrobností, v knihe sa nájde zrejme dosť ľudí ktorým príde BKOZ ako "level hard", v istom zmysle mi to príde ako taký "predstupeň" BKOZ, aj keď doslovne to určite neplatí, alebo skôr niečo čo sa hodí si odcvičiť a potom sa pustiť do BKOZ, čo už je samozrejme ťažko keď má niekto rozcvičenú BKOZ.. na druhej strane UVM zasväcuje človeka viac do mágie ako vedy, kým BKOZ si ide stále ten vývin ducha, duše a tela až niekde v 8 stupni sa rozoberajú aj nejaké praktiky "nižšej mágie".. UVM ide na to trochu inak, autor sa zrejme dosť inšpiroval kresťanskou symbolikou.

S Arex nesúhlasím v tom že si myslím že verejnosť viac príjme UVM než BKOZ, bránu zvládne mizivé percento ľudí a vyžaduje si nezlomnú vôlu a úsilie, UVM si myslím že môže priniesť výsledky aj tým čo to myslia s mágiou síce vážne, ale nemajú dostatok vôle na BKOZ..

Ja knihu asi využijem ako zdroj doplnkových zaujímavých cvičení k BKOZ :-)

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Učebnice vysoké magie, I. díl

Příspěvekod Arex » 11 dub 2017, 18:38

Terorista: Spoustu věcí z toho, co píšeš, se samo vyřeší v dalších lekcích a stupních UVM, takže to spíš prožij a procvič a sejdeme se v souhlasu.

UVM počítá s tím, že člověk je schopen dodržovat askezi a zároveň radostnou náladu, což vůbec není samozřejmá schopnost. BKOZ je ochotna těmto schopnostem vyučovat. Proto se týká většího okruhu lidí.

Myslím si, že většina lidí askezi v UVM vynechá, cvičení si vybere sama bez ohledu na autorův názor. A pak budou nadávat, že nefunguje ani BKOZ ani UVM. :-)

Ale bez ohledu na mé trpké žerty na základě dlouholeté zkušenosti vím, že absolvovat UVM je ve skutečnosti těžší než BKOZ. Už proto, že tři hlavní (od)díly probíhají odlišná náboženská paradigmata...

Tím, že člověk nějakou knihu neustále hodnotí (takže něco je tam jakoby navíc, něco důležitého tam jakoby chybí, něco je zastaralé, něco náboženské), neudělá ani krok kupředu. Tím si jen utvrzuje svůj současný stav. Je to bohužel jedna z živlových pastí.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Terorista
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 14 led 2017, 13:26
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Učebnice vysoké magie, I. díl

Příspěvekod Terorista » 11 dub 2017, 20:48

Arex: súhlasím, ja som sa k nejakej literatúre verejne vyjadril asi po prvý krát, samozrejme základ je tréning, tréning, tréning, disciplína, železná, ba priam diamantová vôla, húževnatosť, viera a ešte 3x tréning nech je to BKOZ, UVM alebo čokoľvek iné,.. Askéza nieje všetko je to aspekt silnej vôle ktorá náleží ohňu, ale je dôležité zamerať sa na všetko.. ale to je tam určite ošetrené, nemyslím si že by majster Arion písal niečo jednostranne zasadnuté, ja osobné mám akurát pocit že UVM to dosť kombinuje s mystikou, aspoň veľa vecí ktoré sa tam píšu sú to čo si ja predstavujem pod pojmom mystika kým brána je čisto magické zasvätenie :)

Gyrgontex
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 3
Registrován: 07 říj 2017, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Facebook: Gyrgontex
Poděkoval(a):
Kontaktovat uživatele:

Učebnice vysoké magie

Příspěvekod Gyrgontex » 12 črc 2018, 00:45

Ahoj, nedávno jsem si zakoupil tuto nově vydanou knihu od Frabata. Víte o ní, máte s ní nějaké zkušenosti? A pokud by jste jí srovnali s bránou, která je podle vás lepší či vhodnější pro praktický výcvik?
Dělám a budu dělat, co chci.

Uživatelský avatar
Tomáš
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 540
Registrován: 06 říj 2012, 11:08
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 90×
Obdrženo poděkování: 43×

Re: Učebnice vysoké magie

Příspěvekod Tomáš » 12 črc 2018, 08:57

Jak se nemůže přeskakovat cvičení v BKOZ, tak tady to platí dvojnásob. Určitě se nevyplatí si jen tak zkusit nějaké cvičení z dalších lekcí. :-)

Nejde říct která je lepší nebo vhodnější, ale určitě bych být tebou začal s bránou, pokud budeš teprve začínat. :-)

BKOZ je univerzální cesta.
UVM je učebnice, takže musíš "splnit všechno do posledního puntíku". Navíc pokud přestaneš, tak se může stát, že o všechno přijdeš.
Hospodin je tvůj ochránce, Hospodin je ti stínem po pravici.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Učebnice vysoké magie

Příspěvekod Kuato » 12 črc 2018, 10:13

Tomáš píše:BKOZ je univerzální cesta.
UVM je učebnice, takže musíš "splnit všechno do posledního puntíku". Navíc pokud přestaneš, tak se může stát, že o všechno přijdeš.


ale no tak, pane doktore, ze vy jste si malinko, malilinko zaprehanel.. ;o)

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Učebnice vysoké magie

Příspěvekod Kuato » 12 črc 2018, 10:31

Gyrgontex píše:Ahoj, nedávno jsem si zakoupil tuto nově vydanou knihu od Frabata. Víte o ní, máte s ní nějaké zkušenosti? A pokud by jste jí srovnali s bránou, která je podle vás lepší či vhodnější pro praktický výcvik?


takto bych se na to nechtel koukat. Brana je neuveritelne sucha a stroha. nekomu to muze vyhovovat, jinemu to muze vadit az do miry, ze podle ni neni vubec schopen pracovat. tam muze byt Vysoka magie vhodnejsi. tak jako tak neuniknes nutnosti kultivovat a rozvijet vsechny aspekty sve bytosti, stejne jako v Brane a tohle promitat do zivota. mozna to bude mit jiny sat u jednoho a u druheho, ale neochcijes nic. vysledky jsou odvisle od vynalozeneho usili. cteni samo nestaci, ba naopak - od urciteho kvanta nabytych informaci uz jsou dalsi v podstatne zbytecne. proste vis co mas delat - kdyz splnis podminky, uvidis na sobe a ve svym zivote zmeny, ktere muzes nazvat pokrokem. budes videt z vlastnich zkusenosti, ze to funguje. bez toho muzes cist a rozumovat do aleluja a je to k hovnu.

Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Re: Učebnice vysoké magie

Příspěvekod RaE » 12 črc 2018, 14:40

Gyrgontex: Tvůj dotaz se zde již řešil v tomto vláknu: https://frabato.cz/viewtopic.php?f=20&t=1632
Dále doporučuji toto video: https://www.youtube.com/watch?v=M8pmEcouNr0, je v něm také zmínka k tomuto tématu...

edit by admin: sloučil jsem témata


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů