Logo Frabato na fotkách

Sem mi prosim pište návrhy, připomínky, náměty a vůbec poznámky k tomuto fóru.

vodotisk na dosud nepublikovaných fotkách?

Ano, dejme vodotisk "www.frabato.cz" na každou fotku
16
Cagliostro , jalabp , Firzen , majstro , Jitka , Tomáš , marvin , Inrise , Arex , Vlaštovka , DAn , P.Black , mek onder , Jaroslav , Cor Leonis , Sen
89%
Ne, nepoužívejme vodotisky "www.frabato.cz" na fotkách
2
Havran , Meri
11%
 
Celkem hlasů: 18

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Flox » 01 čer 2017, 20:58

Cagliostro:
Je to těžké asi takhle: viz příloha

hodně záleží na tom, jak je udělaný vodoznak a co je pod ním. Pokud jsou pod vodoznakem detailní tvary spíše geometrické než organické, pak je to těžší. Pokud tam jsou jednolitější plochy, tak je to jednodušší.

Jinak než na střed nemá cenu vodoznak dávat. Na okrajích ti to buď někdo ořízne anebo přeplácne svým vodoznakem. Na okrajích se to také lépe retušuje. Bývá tam více organických objektů a jednolitých ploch.

Čím větší rozlišení fotky, tím lépe se to odstraňuje, protože fotku s odstraněným vodoznakem zmenšíš třeba na polovinu a nedokonalosti nejsou pak moc vidět.

Vodoznaky mají smysl, pokud máš tisíce fotek a na jedné fotce by jsi ruční prací strávil příliš dlouho, že by se ti to nevyplatilo. Ale zase u velkého množství fotek v řádů tisíců už se může vyplatit udělat automatizovaný nástroj. Např. lze udělat antivodoznak, který provede přesně zpětnou úpravu, pokud ten vodoznak je poloprůhledný. Obrana proti tomu je, pokaždé ten vodoznak dát trošku jinam, v jiné velikosti a trošku ho třeba natočit.

Pokud chceš ochránit fotky v řádů jednotek kusů a pokud se to dostane v dobrém rozlišení do ruky dobrému grafikovi, tak tomu nezabráníš. Jediné kritérium je, kolik času je ochoten tomu věnovat resp. jak moc tu fotku chce.

Moje fotky to nejsou. Měli by si to rozhodnout autoři.

Každopádně zákony by mohli napovědět co s tím:
Majetková autorská práva trvají ve většině států světa (včetně Evropské unie a USA) obecně po dobu autorova života a 70 let po jeho smrti; Bernská úmluva vyžaduje délku ochrany minimálně 50 let po smrti autora. V případě spoluautorství se doba ochrany vztahuje ke smrti posledního žijícího autora. U anonymních a pseudonymních děl, kde autor není všeobecně znám, se lhůta počítá od prvního oprávněného zveřejnění. Dílo, u kterého uplynula doba ochrany majetkových práv, se nazývá volné dílo; každý ho může volně užít (jak už bylo uvedeno, musí však být uveden autor a dílo nesmí být užito způsobem snižujícím jeho hodnotu).

Podle současného autorského zákona platného v Česku jsou i majetková práva nepřevoditelná (jsou však součástí pozůstalosti), lze k nim však udělovat licence, pomocí kterých lze dosáhnout účinku podobného převodu.
Přílohy
vodoznak.zip
(2.44 MiB) Staženo 93 x
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Cagliostro » 01 čer 2017, 21:07

Flox píše:


Díky, autorský zákon znám velice dobře. Jsem první, kdo ho tu vůbec psal před několika lety :)

Pokud jde o uvedené, alespoň to sníží pravděpodobnost přebrání z webu a dávání copyringht na fotky, které jsou odsud. Jistě to neodradí jiné weby, ale sníží to jednoduchost. Ne každý je profík jako ty. A že by si hodiny hrál někdo s mazáním loga mi přijde zábavné. Mohou být, ale proč to dávat jen tak nejakému hejhulákovci, když to může být frabato.cz ztíženo :)
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Flox » 01 čer 2017, 21:14

Ok. Jestli se spokojíte se ztížením, tak není problém. Klidně dodám vodoznak a pokud to půjde, můžu to zkusit přidat do fora, aby to bylo automatický.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Cagliostro » 01 čer 2017, 21:19

Flox píše:Ok. Jestli se spokojíte se ztížením, tak není problém. Klidně dodám vodoznak a pokud to půjde, můžu to zkusit přidat do fora, aby to bylo automatický.


Well. Díky.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Arex » 01 čer 2017, 21:41

Přátelé, souhlasil bych s takovým vodoznakem, který bude vlastně odkaz na citaci fóra, tedy podpis, kteří tam slušní lidé nechají. S neslušnými si stejně neporadíme, protože bychom museli sejít až na jejich úroveň a to se mi nechce. Pokud někdo překročí všechny meze, můžeme to přinejhorším řešit právně.

Jak říká Murphyho zákon: když vymyslíme něco, co budou moci používat i blbci, budou to používat jenom blbci. :-)

Jestli mohu dát návrh, co dát do vodoznaku

Frabato.cz a malý symbol slunce s paprsky?

Byl by to odkaz jak na fórum, tak na autora a jeho školu. Ovšem hlavní schvalovací právo by měla mít Judita.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Cagliostro » 01 čer 2017, 21:46

Arex píše: .


Horev se nezapře :)))
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Obrázky Františka Bardona

Příspěvekod Arex » 01 čer 2017, 21:46

All: Řekl bych, že výsledek je už zřejmý:
1. Vymyslet esteticky pěkný vodoznak, který nebude fotografie ničit, ale signovat;
2. promazat toto vlákno a odstranit zbytečné textové příspěvky na konci, což nechám na Marvinovi, protože na to má cit.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Arex » 01 čer 2017, 21:48

Cagliostro: Horev? :-) Snad že by podvědomí... Já jsem to ve skutečnosti myslel jako odkaz na jeden tvarový zářič, kartičku s motivem Slunce, kterou pan Bardon dával svým pacientům.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Cagliostro » 01 čer 2017, 21:50

Ah tak, ja už myslel na Horev a jeho Slunce, Ty víš víš, kam mířím.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Arex » 01 čer 2017, 21:53

Cagliostro: Vím. Dokonce jsi mne přivedl na myšlenku, jestli spolu ty dva symboly opravdu nesouvisejí. Já jsem si dosud myslel, že ten symbol pan Bardon převzal od Grieseho (z jeho ediční značky), ale tenhle vztah, který jsi tu naznačil, to snad také může být.
Naposledy upravil(a) Arex dne 01 čer 2017, 21:58, celkem upraveno 1 x.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Cagliostro » 01 čer 2017, 21:54

Arex. No, zajímavá myšlenka. Možná by stálo za úvahu to více rozebrat.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Jitka
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 188
Registrován: 07 kvě 2016, 11:47
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 146×
Obdrženo poděkování: 668×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Jitka » 01 čer 2017, 21:58

Použil by se symbol kartičkyF.Bardona,kde je jak slunce,tak FRABATO-to nevypadá špatně a současně ctí odkaz F.Bardona,kartička na mě působí dobře:-)....Mohlo by se použít diskrétně,aby nebyl znehodnocen dojem z fotografie.
JSEM

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Arex » 02 čer 2017, 12:50

A co kdyby někdo výtvarně zdatný ztvárnil klasickou prvorepublikovou grafiku tohoto typu:
Frabato.jpg


Písmeno O buď můžeme nahradit značkou Slunce :slunce:, nebo třeba i Slunce s paprsky.
Vodoznak by se pak automaticky kopíroval do levého horního rohu obrázků.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod marvin » 02 čer 2017, 14:26

vypadá to dobře :) ještě jsem tam chtěl dostat www.frabato.cz
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Arex » 02 čer 2017, 15:36

:-) A aktuální počet přihlášených členů do závorky bys tam nechtěl? Hm, www bude oříšek, pokud to má mít dobový design...

Co to tedy upravit takto:
Návrh-frabato.jpg
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!


Zpět na “Náměty”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host