Logo Frabato na fotkách

Sem mi prosim pište návrhy, připomínky, náměty a vůbec poznámky k tomuto fóru.

vodotisk na dosud nepublikovaných fotkách?

Ano, dejme vodotisk "www.frabato.cz" na každou fotku
16
Cagliostro , jalabp , Firzen , majstro , Jitka , Tomáš , marvin , Inrise , Arex , Vlaštovka , DAn , P.Black , mek onder , Jaroslav , Cor Leonis , Sen
89%
Ne, nepoužívejme vodotisky "www.frabato.cz" na fotkách
2
Havran , Meri
11%
 
Celkem hlasů: 18

Uživatelský avatar
Jitka
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 188
Registrován: 07 kvě 2016, 11:47
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 146×
Obdrženo poděkování: 668×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Jitka » 03 čer 2017, 11:47

Dík oběma;-). A radostný den k tomu!J.
JSEM

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Flox » 03 čer 2017, 20:48

Já vám ten vodoznak nakreslím. V práci dělám na e-shopech s rozpočty ve statisích. Nějaký vodoznak by nemusel být problém. Rozmyslete si co tam přibližně chcete, ale nepište mi, jak přesně to má vypadat. Spíše orientačně.

U vodoznaků se to dělá tak, že mají světlou část i tmavou část. Někdy je pozadí černé a černý vodoznak by tam nebyl vidět a obráceně pro bílou. Pokud tam jsou obě barvy, tak máme dobrou šanci, že bude vidět vždy.

Vodoznak bychom měli dát do středu fotky. Něco poloprůhledného. Velikost vodoznaku by se měla počítat poměrově vůči nejkratší straně obrázku a měl by mít zachovaný poměr stran, pokud se bude zmenšovat.

Stenografii sice můžeme použít, ikdyž by to asi musel programovat Firzen. Ale obávám se, že pokud by to kdokoliv přeuložil např. by jenom změnil velikost nebo to uložil do jiného formátu, tak ty data zmizí.

Lepší by bylo přidat tam vodoznak, který nebude normálním okem viditelný, ale když se to vloží do grafického programu a zašmrdlá se tam pár hýblátky, tak bude odhalen. Resp. bude k tomu potřeba originální obrázek bez toho vodoznaku, aby to šlo vidět. Ale nemůžu zaručit, že to bude 100% fungovat
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Flox » 03 čer 2017, 20:51

Mimochodem, když jsme u té stenografie. Všimli jste si někdy, že v mém avataru, je schovaný kouzelnický trik? :-D
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Arex » 04 čer 2017, 07:23

Flox: Vodoznak na střed je pro mně problém. S tím prostě nesouhlasím.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod marvin » 04 čer 2017, 10:08

Arex píše:Flox: Vodoznak na střed je pro mně problém. S tím prostě nesouhlasím.


asi bych to raději viděl u spodní hrany. Není cílem 100% ochránit "autorská práva", ale spíš dát lidem vědět, odkud fotografie pochází.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Flox » 04 čer 2017, 17:54

...no jak myslíte.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Cagliostro » 04 čer 2017, 18:53

Spíš jsem, Martine, myslel na něco, jako používá ČTK. To by snad mohlo být na okraji fotky, aby to nerušilo střed.
Tam by to www.frabato.cz mohlo být.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod marvin » 05 čer 2017, 07:28

Arex píše:Judita: OK, kdo se hlásí dobrovolně ke grafické přípravě vodotisku, pošlu mu kartičku používanou FB, ať ji upraví.

Poslal by jsi to prosím mě a Floxovi?


Flox píše:...no jak myslíte.

Jak jsem napsal, zase bych to tak dramaticky neviděl. První bychom to zkusili umístit spíš mimo hlavní fotku - jako odkaz na stránky (po vzoru archiv.texte: ) a pak by se to dalo přemístit popř upravit.

Ať se od něčeho můžeme odrazit :)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Arex » 05 čer 2017, 08:41

Marvin: Pošlu Vám to, ale musím přiznat, že k tomu vodoznaku cítím docela hlubokou skepsi. Tedy ne k té vlastní myšlence, kterou jsem odhlasoval, ale po dalším pokusu umístit znak na střed se mi opět rozezněla výhrada, že na minulost nemáme právo. Snad se to tedy podaří Floxovi nějak (graficky) zvládnout.
Protože původní obrázek je barevný, bude ho možná nutné převést jen na černobílé křivky - to nechám na Floxovi, resp. na Vás. Posílám jako PM.
Zdůrazňuji, že jsem slíbil, že obrázek v plném rozlišení a nebude do srpna online, tak s tím nakládejte opatrně. Získal jsem ho k publikaci v jasně definované knize, a ne na internetu.
Naposledy upravil(a) Arex dne 05 čer 2017, 09:15, celkem upraveno 2 x.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod marvin » 05 čer 2017, 09:08

díky a za mě souhlas s tím co píšeš. je to pouze pro naši potřebu, šíření nebude
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Arex » 05 čer 2017, 09:15

Marvin: :-) Jen mi diplomaticky dejte čas na publikaci. Když to bude v knize, může s tím nakládat kdykoliv svobodně - třeba to dát i na internet.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Jitka
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 188
Registrován: 07 kvě 2016, 11:47
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 146×
Obdrženo poděkování: 668×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Jitka » 05 čer 2017, 10:50

Arex píše:Flox: Vodoznak na střed je pro mně problém. S tím prostě nesouhlasím.

Já mám také problém s vodoznakem na středu fotografie, myslím, že by to vnímání obrázků určitě ublížilo... tedy spíše do rohu nebo dolního okraje - nebo podle typu fotografie ?( tam, kde je " hluché místo" ?)
JSEM

Uživatelský avatar
MDominik
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 13 pro 2016, 17:28
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 159×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod MDominik » 05 čer 2017, 12:35

Pokud mohu, zde je můj pohled, jak by mohl vodoznak vypadat. Je to strojopisný font, který vidí na období z kterého fotky pocházejí. Myslím, že neruší, nehádá se s designem fóra a plní svoji funkci.
Přílohy
frabato-vodoznak.jpg

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Arex » 05 čer 2017, 12:42

Mdominik: Za mne dobré, ale nechme pracovat Floxe. Pokud složitější loga selžou, toto bude vždy jistota, ke které se můžeme vrátit.
A Marvin by tam chtěl ještě www.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Logo Frabato na fotkách

Příspěvekod Arex » 05 čer 2017, 12:51

Ještě praktický námět. Až vyřešíme vodoznak, měli bychom dát do anglické části fóra stručný návod, jak fotografie správně "ukradnout" - tedy prosbu o ponechání vodoznaku v textu, protože je roven autorizaci. Pokud budete chtít, text česky napíšu, a přeloží ho pak nějaký lepší machr.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!


Zpět na “Náměty”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti