Theofanus Abba - Corpus Hermeticum Theofani (v tisku!)

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Theofanus Abba - Corpus Hermeticum Theofani (v tisku!)

Příspěvekod Arex » 03 lis 2017, 14:07

Vážení přátelé,

dnes jsme odeslali do tisku dlouho připravovaný titul Corpus Hermeticum Theofani.

Abba.jpg


Theofanus Abba byl (1901-1975) byl přední český hermetik a nejdéle žijící Mistr prvorepublikové generace. Byl znám především jako alchymista a kabalista, znalec psychurgie, symboliky a autor návrhu tarotových karet. Dosáhl pozoruhodných duchovních výsledků (samma-samádhi), byl zkušeným magickým evokatérem (viz jeho popis magické práce v knize) a především vynikajícím alchymistou, jež svou praxi zakončil transmutací na stříbro, které dobromyslně rozdal svým přátelům a žákům.

Uvedená kniha obsahuje všechna známá autorova díla kromě jeho již vydané trilogie Z odkazu proroků. Všechna tato díla budou knižně publikována poprvé; k tisku byla připravena přímo z autorových vlastních strojopisů, opravených jeho rukou.

Kniha obsahuje i dlouho tajený Abbův spis Praktická mystika, včetně všech praktických cvičení.

Předpokládáme, že kniha bude v knihkupectvích na přelomu listopadu a prosince. Bude mít 548 stran.

Corpus1.jpg

Corpus2.jpg

Corpus3.jpg
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Theofanus Abba - Corpus Hermeticum Theofani (v tisku!)

Příspěvekod Adam » 04 lis 2017, 00:07

Lukáši - v uvedeném obsahu je překlep "zdokoralování" možná už je to odchycené, já jenom, že mě to trklo do oka...
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Theofanus Abba - Corpus Hermeticum Theofani (v tisku!)

Příspěvekod Arex » 04 lis 2017, 11:12

Adam: Já už jsem to zachytil, ale protože to vytiskli přes noc, bude to sada 2v1. Kniha + šotek zdarma. :-)
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Theofanus Abba - Corpus Hermeticum Theofani (v tisku!)

Příspěvekod Arex » 01 pro 2017, 12:31

Abbova kniha včera vyšla! Je to opravdu monumentální dílo. Kniha je vázaná, na kvalitní matné křídě, plná cena 530 Kč.

Tak ji nenechte ležet, toto je krev naší krve. Autor ji psal 43 let, potom zůstala 42 let nevydaná a části jejího rukopisu byly rozesety na pěti různých místech a já je 15 let sháněl zase dohromady.

Autor, který v její vydání pevně věřil, Vám s důvěrou napsal:

„Toto mé celoživotní dílo, jež nevyrostlo vždy bez protivenství a překážek, bylo napsáno z lásky k Bohu a k jeho poznaným pravdám, nikoliv bez pomoci Mistrů a nebeských géniů, a to s příkazem, aby nebylo dáváno pod kbelec, ale aby sloužilo urbi et orbi – nejen městu, ale celému světu…“

DSC_0001.JPG
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: Theofanus Abba - Corpus Hermeticum Theofani (v tisku!)

Příspěvekod Yemeth » 02 pro 2017, 15:52

Arex: A kdepak je k dostání? Nějak to nemůžu najít.
"All in good time."

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Theofanus Abba - Corpus Hermeticum Theofani (v tisku!)

Příspěvekod Arex » 02 pro 2017, 16:33

Yemeth a ostatní:

Knížku si během pár dní budete moci objednat přes Kosmas - já jsem v prosinci tak vytížený, že se bohužel nedostanu k tomu, abych ji nějak distribuoval. Kosmas má teď před Vánocemi skluz pár dní, tak vydržte dva-tři dny, než ji administrativně naskladní. Ve skutečnosti už ji samozřejmě mají. :-)

Odkaz k objednání knihy zde: https://www.kosmas.cz/knihy/238516/corp ... -theofani/
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Theofanus Abba - Corpus Hermeticum Theofani (v tisku!)

Příspěvekod Arex » 05 pro 2017, 21:25

Kosmas už má knihu skladem, takže není problém ji objednat. :-)
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!


Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů