Živly

Základ studia
Uživatelský avatar
Haldirus
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2017, 13:15
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování:

Re: Živly

Příspěvekod Haldirus » 12 dub 2017, 21:12

Je zvláštní koukat na své příspěvky jenom pár měsíců staré a sledovat ten rozdíl v chápání. :)
Jinak samozřejmě Gooleme, každá věc i jev (proces) je složen ze živlů.
V samotném ohni působí živly a jsou na sobě závislé, stejně tak jako v hoření. Dnes chápu opět jinak a kdo ví, třeba se to opět za týden změní. To k tomuto hobby patří :)
Jedu pomalu ale jistě, jsem zvědavý a tak se rád dozvím zajímavé informace či jiné názory. Nesoutěžím s nikým a tak Vás prosím, mějte se mnou trpělivost.

Uživatelský avatar
Kvazar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 08 pro 2010, 09:44
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování:

Re: Živly

Příspěvekod Kvazar » 18 zář 2017, 13:31

Ahoj :)

chtěl bych se zeptat, jak je v Knize prací...to cvičení se živly, ten posismus? , to je na zesílení příznačného živlu?
Paradox, humor, změna

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Živly

Příspěvekod Kuato » 23 zář 2017, 19:01

Kvazar píše:Ahoj :)

chtěl bych se zeptat, jak je v Knize prací...to cvičení se živly, ten posismus? , to je na zesílení příznačného živlu?


posismus ma mnohem sirsi uplatneni nez jen zivlove prace. my se vztahujeme v ramci ruznych praxi k ruznym kvalitam. abychom je mohli magicky vyuzit, musime se k nim primknout vnitrnim prozitkem, nacitenim. posismus je zpusob, jak se do dane kvality lepe "nasunout", lepe ji ztelesnit..

kdyz tuto problematiku nahlednu z jineho uhlu, ukaze se mi rada praktickych aplikaci - mohu studovat, jaky vyraz a jake drzeni tela mam v nejake situaci, jak dramaticky se muze promenit pri volani (ne nutne evokace, staci naciteni, meditace..) nejake entity. tedy niterna napln se opravdu promita do fyzickeho vzhledu. sam na sobe si mohu tedy vsimnout, jestli neni na me neco "jinak" (a pak lepe analyzovat, co me "obseda", aniz bych si toho treba jinak vsiml, kolikrat jsme malo pozorni sami k sobe). vybudovat si dostatecnou sebereflexi, abych poznal, kdy se mi zmeni napln myslenek a emoci neni samozrejme a je to dulezite. obzvlaste v pripade aktivni kazdodenni prace v magicke oblasti. samozrejme cela tato oblast ma blizko ke studiu "signatur". bezne to delame, aniz bychom si to uvedomovali. cteme ze tvari lidi kolem jaci jsou, podle toho k nim podvedome upravujeme svuj pristup. posismus je tedy sice prave ten "aktivni" ukon "prozivani kvality tak, ze upravuji vyraz a drzeni tela", ale je to soucast sirsi oblasti prakticky uzitecnych veci. a je uzitecne to zaclenit do sveho zivota.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Živly

Příspěvekod zebyja » 07 lis 2017, 17:37

Ahoj Kvazare,

Z mého pohledu se v případě gest v knize prací nejedná o posismus, ale o gesta. Póza je totiž statická.

Tyto gesta nejsou ani tak o zesílení jako o kvalitě. Při jednotlivých gestech jsou napínavý specifické svaly kolem páteře a to zcela přirozeně mění kvalitu energie kterou v danou chvíli kupíš.

Pro vodu se jedná o svaly kolem beder, tedy druhé čakry. U ohně třetí a u vzduchu čtvrtá. Země je pak kupena při chůzi pomocí kyčlí.

Nevím tedy kde autor gesta vzal, možná mne doplní někdo hermetické historie znalejší, nicméně jsou velmi dobře anatomicky promyšlená. Autora gest bych tedy podezříval z jogínské praxe.

Ať se daří!
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Kvazar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 107
Registrován: 08 pro 2010, 09:44
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování:

Re: Živly

Příspěvekod Kvazar » 21 led 2018, 23:48

Já moc deluji za odpovědi :)
K tomuto tématu bych se chtěl zeptat:

Když budu posilovat specificky zivel...budu ho tedy posilovat v pozitivním i negativním působení?
Paradox, humor, změna

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Živly

Příspěvekod Adam » 22 led 2018, 01:07

Ano.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Živly

Příspěvekod Kuato » 24 led 2018, 00:55

Kvazar píše:Když budu posilovat specificky zivel...budu ho tedy posilovat v pozitivním i negativním působení?


jak se to vezme. "negativni" je to, co je aplikovano nespravne, ne ze by bylo neco spatne samo od sebe. malokdo z nas je od prirody vyvazeny. vetsinou je jeden nebo dva zivly zesileny na ukor zbylych. toto zesileni zpusobuje jednak zkreslovani vnimani sveta a pak i nevhodnou reakci do sveta na nejakou udalost, ktera se nas dotyka. takze pokud treba ja jsem od prirody cholerictejsi povahy, bude dalsi posileni ohnovych slozek vest k tomu, ze budu konat jeste rychleji a razneji a nepochybne v drtive vetsine pripadu to povede k "horsimu" vysledku (pro me i ostatni). tedy spise je vhodnejsi dostatecne posilit protivu naseho nejdominantnejsiho zivlu a tohle samo o sobe zpusobi ve vysledku zprvu nejdramatictejsi zmenu nasi natury. mit rozvinute vsechny zivly, vsechny potencialy, povede k tomu, ze ony se budou samy o sobe vyvazovat. pak uz my budeme jen dopilovavat s minimem usili drobnosti.

abys jako vyrovnany clovek konal "zlo", to uz by pak bylo na posouzeni v konkretni situaci. ono to vyrovnani je casto spojeno s rozvojem bdelosti a vedomi, takze bud by to bylo vedome (a pak je diskutabilni, zda by se tomu dalo rikat "zlo" - i kdyz i pro vedome zabijeneho kralika je jeho zabiti furt zlo, pro Tebe ne), nebo by to mohlo byt na zaklade nedostatku zivotnich zkusenosti nebo pod tlakem a zase - ve vysledku nejspis rustove, tezko tak oznacovat, ale to uz muzeme slovickarit. furt jsme vsichni svobodne bytosti, ktere v podstate mohou konat podle sve uvahy jak uznaji za vhodne - jsou sami zodpovedni za dusledky sveho konani. nekdy muzeme stat v tak slozitych situacich, ze se mohou zdat vsechny nabizene moznosti jako nevyhovujici..to se zvenci neda vubec posoudit.

Uživatelský avatar
Helena
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 904
Registrován: 18 črc 2013, 14:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 257×
Obdrženo poděkování: 56×

Re: Živly

Příspěvekod Helena » 21 zář 2018, 15:58

Téma k diskusi o vlivu jídla, pití a omezení jídla na živly. Když vyřadím pití alhokolu, přestávám tím posilovat oheň (minimálně u červeného vína a destilátů, s pivem si nejsem jistá). Ostré a horké chutě jsou taky ohnivé. Když mám migrénu, je to určitě taky přeohnění (hlava patří podle Bardona ohnivému živlu). Nemůžu najít, kam patří sladká, kyselá a hořká chuť. A když omezuju jídlo a hubnu, kterému živlu tím ubírám? Určitě to mění poměr živlů v těle, to cítím, ale jak? Ubírá to ohni, ale i vodě? A vzduchu to přidává (zvětšuje lehkost)?
Tiše sedím, nic nedělám, jaro přichází a tráva sama roste.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Živly

Příspěvekod gooolem » 21 zář 2018, 20:37

Chute a jejich prirazeni je, rekl bych, v Magii od Veseleho, nebo v Zakladech tajne vedy od Papuse. Nekde tam bude tabulka a myslim, ze tam chute jsou zminene. Ale uplne jiste to nevim. Zakladni chute jsou sladka, slana, kysela a hořká. Osobne myslim, ze ohen je hořký, voda slana, vzduch sladky a zeme kysela. Ale vim, ze v jakemkoli prirazovani zivlu vladne velky nesoulad, je mnoho verzi.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Živly

Příspěvekod Adam » 22 zář 2018, 23:28

Já bych přiřadil - oheň kyselý, voda slaná, země hořká, vzduch sladký. Jak to mají ostatní?
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti