Fantomové bolesti

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Jméno Ořechu
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2017, 19:20
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 41×
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Fantomové bolesti

Příspěvekod Jméno Ořechu » 10 úno 2018, 23:59

Už několik dnů si říkám (po rozhovoru s člověkem po amputaci), že by se fantomové bolesti mohli brát jako vědecky prokázaná existence nehmotného těla v těle fyzickém...

Uživatelský avatar
Tomorex
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 70
Registrován: 18 lis 2014, 10:50
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 103×
Obdrženo poděkování: 52×

Re: Fantomové bolesti

Příspěvekod Tomorex » 11 úno 2018, 10:38

Nebo, že mozku nějakou chvíli trvá, než si zvykne, že tam nic není a stále se snaží přijímat signály. Jinak řečeno, jede stále ve svých zajetých kolejích. Vědecky něco prokázat není tak jednoduché.

Dříve se s přírodními úkazy také spojovala existence něčeho vyššího, pak to bylo vysvětleno a církev tím akorát ztrácela důvěru.

Uživatelský avatar
MDominik
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 13 pro 2016, 17:28
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 159×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Fantomové bolesti

Příspěvekod MDominik » 11 úno 2018, 16:37

Poznámka pro trpící fantomovými bolestmi amput. končetin:
Obalíme-li konec amputované končetiny pravým hedvábím, fantomové bolesti ustanou.
(Je zde analogická souvislost s některými magickými postupy).
Naposledy upravil(a) MDominik dne 11 úno 2018, 18:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tomorex
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 70
Registrován: 18 lis 2014, 10:50
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 103×
Obdrženo poděkování: 52×

Re: Fantomové bolesti

Příspěvekod Tomorex » 11 úno 2018, 18:15

Kde jsi na to narazil?

Jinak abych sebe doplnil, tak by se to dalo brát jako prokázání existence nehmotného těla jen částečně, spíše je to jen jedna z možností, ale vyhnul bych se slovu "vědecké". Myslím, že na to má věda ještě čas, než se bude tímhle zabívat a bude to uznávané. My v tom tu analogii uvidíme.

Jméno Ořechu
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 17
Registrován: 09 dub 2017, 19:20
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 41×
Obdrženo poděkování:
Kontaktovat uživatele:

Re: Fantomové bolesti

Příspěvekod Jméno Ořechu » 12 úno 2018, 18:59

Tomorex píše:Nebo, že mozku nějakou chvíli trvá, než si zvykne, že tam nic není a stále se snaží přijímat signály. Jinak řečeno, jede stále ve svých zajetých kolejích.


Netrvá, oni tu končetinu cítí stále. Až do konce života. Vnímají různé věci, ne jen bolest. Třeba kamínek v botě amputované nohy. Není důležité, jak se to snaží věda vysvětlit, mi jde čistě subjektivní vjem těch lidí. A spojila jsem to, protože fantomové bolesti jsou uznávané lékaři jako diagnosa.

Na druhou stranu je pro mě taky zajímavé, že lidé po mozkové mrtvici zase i když fyzicky končetinu mají, tak tvrdí, že ji necítí jako svoji...

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Fantomové bolesti

Příspěvekod majstro » 13 úno 2018, 14:47

Znam jedno dalsi reseni na fantomove bolesti - to hedvabi dobry napad: byl jsem nedavno prednasce Api Terapie a pani byla doktorka, ktera s 60% ucinnosti resila tyto bolesti pomoci vceliho pichnuti. Delala to vetsinou tak, ze davala 1-3 pichnuti denne. A myslim, ze to davala po dobu 2 tydnu. Ale jinak mluvila i o nejakych drsnejsich kurach na tento problem.. kdy se jelo denne od jednoho zihadla a zvysovalo se to az k 30-40 vpichum za den a pak zase zase dolu na 1 zihadlo.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů