Spagyrie

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Uživatelský avatar
profesorikebara
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 41
Registrován: 03 pro 2015, 14:38
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 79×
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Spagyrie

Příspěvekod profesorikebara » 08 dub 2018, 21:41

Jak řešíte sběr bylin z hlediska Astrologického ?
Já se snažím nejprve určit planetu, která dané rostlině dominuje. Například u Kostivalu lékařského si myslím že mu vládne Saturn - tzn. sbírat ideálně v sobotu (či o novu kdy se síla rostlin stahuje do kořenů) v hodinu Saturnovu tak ,aby byl měsíc v zemském znamení v býku, panně a nejlépe v kozorohu. Kořen sbírám na podzim když nadzemní část rostliny přesouvá veškerou energii do kořene.

Jen mě trošku mate jestli vycházet z živlových trigonů tj. např. Země - kozoroh, panna, býk (tak to dělám já ) a nebo tak jak je to uvedeno u jednotlivých planet kdy Venuše a Saturn jsou zemské a k nim náleží měsíc v býku, vahách respektive měsíc v kozorohu a vodnáři? Jak to řešíte vy prosím ?
Jsi pánem slov, která jsi nepronesl, ale otrokem těch, která ti unikla.

Uživatelský avatar
profesorikebara
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 41
Registrován: 03 pro 2015, 14:38
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 79×
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Spagyrie

Příspěvekod profesorikebara » 08 dub 2018, 21:46

Tentokráte sbírán brzy na jaře
Přílohy
IMG_2511.jpg
Kostival
IMG_2518.jpg
Kostival
Jsi pánem slov, která jsi nepronesl, ale otrokem těch, která ti unikla.

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 580×
Obdrženo poděkování: 167×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Inrise » 09 dub 2018, 11:22

Ahoj, leccos je hezky popsáno v tech textech;-)
viewtopic.php?f=4&t=1614&p=20688&hilit=Stránským#p20688
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Meri
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 33
Registrován: 07 dub 2017, 00:58
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 25×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Meri » 11 kvě 2018, 22:17

profesorikebara píše:za tohle vlákno jsem opravdu rád :-)
Přátelé jak přidáváte po kalcinaci popel rostlinného těla - napřímo? tj. popel přímo do esence či tinktury. Nebo popel ještě několikrát předestilujete v destilované vodě, kterou pak necháte odpařit a výslednou sůl vmícháte do esence či tinktury?
Díky za vaše zkušenosti



Ahoj, hele u tinktury rovnou popel do ní. V tinktuře bývá poměrně dost vody, takže soli se rozpustí. Dobré je to nechat na slunku nebo ji hodit do inkubátoru, pokud máš. U esence je už sůl extrahovat destilovanou vodou, přefiltrovat. Čištění (destilka) a kalcinaci (znovu zkalcinuješ už extrahovanou sůl) můžeš opakovat.
Ora, lege, lege, lege, relege, labora et invenies !

Meri
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 33
Registrován: 07 dub 2017, 00:58
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 25×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Meri » 11 kvě 2018, 22:20

Někdy hvězda, někdy mlhovina... Po dlouhodobé práci, neustálé digesci a dalších operací...
Přílohy
13313804_10206601643823684_1229553127_o_10206601643823684.jpg
Ora, lege, lege, lege, relege, labora et invenies !

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Arex » 12 kvě 2018, 09:32

Meri: Popel do tinktury nedávat, je to zjednodušená německá škola. Kámen mudrců ala baba Jaga. :-)

Nemáš možnost nijak očistit sůl.

Pokud nebyl popel úplně zkalcinován, zaneseš navíc celou tinkturu uhlíkem.

Já se letos pustím do té knihy o spagyrii, je nejvyšší čas.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Saila » 12 kvě 2018, 14:00

Tak to aby ses doslova rozkrájel, s tím kolik toho máš...
All izz well :-)

Meri
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 33
Registrován: 07 dub 2017, 00:58
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 25×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Meri » 12 kvě 2018, 16:02

Arex: Kalcinuju úplně na bílý prášek Ale v rámci tohoto mám dotaz ohledně paligeneze,jak ji popisoval Lasenic.
Ora, lege, lege, lege, relege, labora et invenies !

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Kuato » 14 kvě 2018, 10:50

Arex píše:Meri: Popel do tinktury nedávat, je to zjednodušená německá škola. Kámen mudrců ala baba Jaga. :-)

Nemáš možnost nijak očistit sůl.

Pokud nebyl popel úplně zkalcinován, zaneseš navíc celou tinkturu uhlíkem.

Já se letos pustím do té knihy o spagyrii, je nejvyšší čas.


ja se zastanu v tomhle Meriho, nevidim v zasade jako problemove louzit sul z popela do tinktury takhle naprimo bez mezistupne extrakce a cisteni soli samotne. ona tinktura je "zakladni" preparat (bavime se o rostlinne risi). je spousta lidi, kteri zvladnou udelat tinkturu, ale nemaji kapacitu na to, aby delali nejake "vyssi" preparaty. a kdyz udelaji dobrou tinkturu a dostanou do ni sul louzenim z popela, tak je to lepsi nez kdyz ji tam nedaji vubec. ostatne i na prostem vyrabeni tinktury se da zmrvit rada dalsich veci, ktere budou mit ve vysledku vetsi dopad na vysledek nez zrovna tohle (napr. nizke procenta v lihu, kratka doba macerace, malo tepla..).

ad cisteni soli - muj nazor na tuhle problematiku je ten, ze je to prirozena krystalizace soli, ktera je jejim hlavnim smysluplnym cistenim. samotna extrakce soli z popela si toto vlastne az tak nezaslouzi, pokud je vysledek amorfni solna srazenina. jenze kdyz si budu delat jen male mnozstvi tinktury, kde pouziju relativne male mnozstvi rostlinneho materialu (kor pokud to budou hlavne listy nebo kvety nebo lunarne signovane kytky), tak tam je tak male mnozstvi soli, ze z nich stejne krystaly nevypestuju.. tedy v tomhle pripade bych se s tim nejak zvlast neparal a na tom popelu to udelal. po tydnu dvou v teple bych to slil a jeste znovu nechal cirkulovat (mel aspon v teple ve flasce, kde je nad tinkturou dost mista, aby mohla tinktura cirkulovat). to co nechce prirozene z velke casti vylouci v podobe sedimentu, ktery nakonec odstranim prefiltrovanim.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Arex » 14 kvě 2018, 13:17

Kuato: Důvod, proč tento postup pokládám za méně hodnotný, ale není teoretický. Takové esence nelze použít k "cestování" do sfér - působí převážně jen ve hmotné rovině. Výsledek není v rovnováze.
Zkoušel jsem to mnohokrát. Více bude v knize.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Meri
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 33
Registrován: 07 dub 2017, 00:58
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 25×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Meri » 14 kvě 2018, 16:29

Arex píše:Kuato: Důvod, proč tento postup pokládám za méně hodnotný, ale není teoretický. Takové esence nelze použít k "cestování" do sfér - působí převážně jen ve hmotné rovině. Výsledek není v rovnováze.
Zkoušel jsem to mnohokrát. Více bude v knize.


V tom případě mam ješte dotaz,kromě te paligeneze. Je rozdíl v účinků na fyzické tělo?
Ora, lege, lege, lege, relege, labora et invenies !

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Arex » 14 kvě 2018, 16:47

Meri: Na palingenezi Ti neumím uspokojivě odpovědět, tak daleko má praxe nesahá.

Účinky jednoduchého spagyrátu, který popisuješ (= spagyrické tinktury) jsou asi na 20% možných účinků po vyčištění a spojení všech tří principů. Někdy to jde nahradit větším množstvím léku, ale ne vždy. Spagyrická tinktura např. nezpomalí růst nádorů, zatímco esence ze stejné rostliny ano.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Meri
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 33
Registrován: 07 dub 2017, 00:58
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 25×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Meri » 15 kvě 2018, 01:15

Arex: To je poměrně jasné, ale spíš jsem myslel rozdíl v účinku na fyzické tělo mezi spagyrickou tinkturou s vyčištěnou solí a tinkturou s dokonale zkalcinovaným popelem.
Ora, lege, lege, lege, relege, labora et invenies !

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Kuato » 15 kvě 2018, 07:32

Arex píše:Kuato: Důvod, proč tento postup pokládám za méně hodnotný, ale není teoretický. Takové esence nelze použít k "cestování" do sfér - působí převážně jen ve hmotné rovině. Výsledek není v rovnováze.
Zkoušel jsem to mnohokrát. Více bude v knize.


zajimave. zkousels i rozdil mezi pouziti "sve vlastni" soli nebo náhradní sal tartari?

Meri
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 33
Registrován: 07 dub 2017, 00:58
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 25×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Meri » 29 kvě 2018, 03:42

Kuato píše:[

zajimave. zkousels i rozdil mezi pouziti "sve vlastni" soli nebo náhradní sal tartari?


Neslušně odpovím za Arexe, protože se ještě nevyjádřil. Třeba mě opraví, či doplní. Ale právě o tomhle jsem se s ním bavil, jestli je možné požít Sal tartari. Možné to je, ale údajně to mění kvalitu. Sal tartari je univerzální, ale sůl z rostliny není, takže tinktuře/esenci/etc. něco chybí respektive je jiná. Pokud chceš víc soli, například někde, kde ji tolik není, tak prostě té kytky nasbírat víc a z další části udělat tu sůl.


Já osobně sůl rostliny vnímám jako duchovní/božskou složku rostliny. Je to ten krystalický, čistý obraz, idea očištěná od hmoty. Obsahuje čistý duchovní princip, vnitřní odraz. Samozřejmě na každé úrovni se to liší, ale nějak mám s tímhle ty soli spojené. Síru u rostliny zase vnímám fyzicky a merkura duševně.


P.S. Mám typy jak udělat pece s lepší výhřevností.
Ora, lege, lege, lege, relege, labora et invenies !


Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti