Přátelé Františka Bardona (z dopisu jeho ženy)

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Přátelé Františka Bardona (z dopisu jeho ženy)

Příspěvekod Arex » 25 črc 2018, 08:56

Z německého dopisu Marie Bardonové, 4. března 1985 - o přátelích Františka Bardona:

„Ptal jste se mně na přátele mého muže v Praze. Ti už jsou ale všichni mrtví – byli totiž starší, než můj muž. Jeden byl prokuristou, druhý gymnaziálním profesorem, třetí úředníkem v bance. Jenom jeden [František Váhala] byl stejně starý jako já, a ten byl [později] profesorem na vysoké škole. Byl také vynikajícím astrologem a egyptologem. Byl také pracovat v Egyptě, kde se rovněž podílel na stavbě velké [Násirovy] přehrady, nebo jak se to řekne [německy]. Musel tam přestěhovat starověký chrám na jiné, vyšší místo [nad vodou]. A přitom to byl veliký milovník věd! Byl opravdu velice moudrý. Zemřel asi před deseti lety na plicní chorobu. Všichni lidé, kteří byli na vykopávkách, zemřeli na plíce. Stejně tak [zemřel] i ten, kdo [vedl vykopávky] tři roky před tímto profesorem, totiž pan profesor Žába. Odešel do Prahy [už jen] zemřít. Ano, také věřím na kletbu mumie Tutanchamonovy - [každý,] kdo ji objevil, zemřel na plicní nemoc.
Žena tohoto profesora-astrologa neměla žádné děti.“


Váhalovi.jpg

Manželé Váhalovi
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů