Energetické centrá

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Energetické centrá

Příspěvekod Cor Leonis » 04 úno 2019, 17:53

Zdravím vás, priatelia,
nakoľko som stále pomerne začiatočník na tejto veľkej Ceste, zaujímal by ma názor skúsenejších na energetické centrá.
P. Chobot mi v tom urobil malý chaos, pretože na jednej strane odporúča Bardona, Minaříka a pod., no na druhej strane mi z toho čo hovorí vyplýva, že tie cvičenia v BKOZ nie sú až tak dôležité, lebo podľa neho (a aj starých šamanov, zrejme aj niektorých joginov) je celá realita generovaná energetickými centrami (čakrami) akoby zvnútra von.
Veľmi apeluje na predychávanie jednotlivých centier. Od oblasti kostrče, cez pohlavné orgány, stred brucha (aj solar) až ku temenu lebky.
Údajne s tým príde všetko... hojnosť, vstup do hlbinnej pamäte (našich autentických minulých životov), rozvinie sa jasnovidnosť, jasnocit, jasnosluch, jasno snáď všetko, údajne to môže dôjsť až tak ďaleko, že nielenže budú energetické centrá akoby vystreľovať synchronicity do našej reality (nenáhodné náhody), no časom si budeme môcť čokoľvek do života pridávať, či odstraňovať (tento svet je ilúzia plná programov, ktoré sú poistené ďalšou stovkou pod-programov, no každý program sa dá zmeniť, obísť, alebo aj celkom zrušiť/vypnúť) a nakoniec môžme dôjsť až k úplnej slobode a to získaním vedomej kontroly nad hmotou. Dematerializovať telo. Meniť podoby a tak ďalej. Končí pre nás fyzická smrť, karma nad nami stráca moc. A končí pre nás inkarnačný cyklus. Dokážeme sa pohybovať slobodne nie len vo fyzickom svete a na astrálnej úrovni, no môžme ísť úplne mimo tento projekt. Tento svet je ilúzia, astrál ďalší stupeň, iný stupeň ilúzie. Podľa tejto "filozofie" existujú bytosti ktoré sú von/mimo tohto projektu, môžme povedať mimo matrixu.
V mnohom má ten chlap pravdu. To sa vycíti :)
No žeby všetko bolo práve v tých tzv. čakrach? Ktoré sú akési nástroje vedomia, nástroje ducha?
Podľa Chobota (a aj iných), nie je tento svet viac než hra.
Analogicky to môžme prirovnať k počítačovej hre, ktorú sme si vytvorili, vstúpili do nej a zabudli v nej na samých seba.
Tu a tam cvičenia na energetické centrá robím. Nejaký efekt to má určite. No kam až to môže zájsť, si netrúfam povedať. Preto by som rád poznal váš názor.
Či to skutočne nie je tak, že cvičenia podľa Brány sú akási nízka úroveň, ktorú môžme preskočiť a pustiť sa do oveľa vážnejšej práce...
Pritom Bardona si veľmi vážim, študujem ho, a v žiadnom prípade ho nemienim spochybňovať.
Len na mojej ceste určité veci a často protichodné názory vyvolávajú trocha zmätok a chaos. Neviem sa striktne držať jedného smeru. Ani nechcem. Potrebujem skúmať, poznávať a porovnávať. Systematicky.
A to som si už prešiel fázou Plejaďanov, kadejakých kontaktérov, pravých i falošných, buddhizmom, trocha zenom, no a postupne časom mi do cesty prišli ľudia ako David Icke, Petr Chobot, Jaroslav Dušek, doktor Rosinský, Eduard Tomáš...plus skúsenosti s psychedelikami, no a potom mi do života vstúpil jeden mág, vysoko vyvinutý, neskôr druhý mág... a prišli Bardonove knihy...no len pri Bardonovi to neostalo..... začal som sa postupne viac orientovať v hermetizme... vstúpilo mi to do života tak náhle...Milan Nakonečný, LaVey...temnota...a tak ďalej... Abramelinova mágia (ktorú spomínam v minulej téme). Momentálne mám na ceste Necronomicon... Viete teda snáď pochopiť moje otázky...a ten chaos, zmätok, ktorý to celé vytvorilo. Ako keď sa poriadne zamiešajú karty. A zábava začína...

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod mek onder » 04 úno 2019, 18:16

Všeho moc škodí, takhle studnu nevykopeš :-) A co si o tom myslíš ty, o čakrách a FB, jeho díle..
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod Cor Leonis » 04 úno 2019, 18:23

Ako by si studňu kopal ty?

Čo si myslím? Neviem. Úprimne neviem. Dosť sa mi všetko porozbíjalo.
Jeden mág, ktorého poznám, so mnou často diskutuje. No niekedy pekne ostro a tvrdo.
Minule mi povedal, že si mám konečne vytiahnuť meč zo svojej riti a začať sekať. :wide-smile:
Často, veľmi často mi hovorí protichodné veci. Keď sa ho na to dotazujem, odpovie mi, že to je jeho úloha. Urobiť troška chaos, porozbíjať to, aby som pravdu našiel ja v sebe.
No keď sa pýtam, AKO to nájsť v sebe, odpoveď neprichádza...
Proste sa mi vytvoril zmätok...

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod Adam » 04 úno 2019, 20:55

:-D Dal Ti dobrou radu, Tvůj přítel - mág :-D Když si znovu přečteš svůj úvodní příspěvek - přijde Ti, že se v tom dá vyznat? Mně z toho jde hlava kolem, jen to čtu. Co Ti, podle Tebe, chtěl Tvůj přítel tím krásným podobenstvím s mečem říct? Jak sis to přeložil? Víš - ono kdokoliv Ti bude chtít něco poradit, potřebuje se mít čeho chytit. A v té bažince Plejáďanů, Chobotů, psychidelik, temnoty atd. to moc na pevný bod nevypadá.
A.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod Cor Leonis » 04 úno 2019, 21:37

Áno, vychádza mi z toho, že ten pevný bod je v nás samých. Respektíve my sme ním. No akou cestou sa k tomu dopracovať? Príde mi to tak, že spôsob podstatný nie je.
I keď musím ešte prijať svoju vlastnú temnotu. Ako ináč vytvorím rovnováhu, ak sa budem sústrediť len na svetlo? Možno to mi tým podobenstvom chcel povedať... zbaviť sa strachu a byť pánom seba samého...nie mať meč v riti a au au au s ním poskakovať.... :-D

Uživatelský avatar
Eugen
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 27 úno 2018, 15:15
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 679×
Obdrženo poděkování: 34×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod Eugen » 04 úno 2019, 22:28

Cor Leonis:

Neviem sa striktne držať jedného smeru. Ani nechcem. Potrebujem skúmať, poznávať a porovnávať. Systematicky.


To čo ťa vnútorne ženie k tomu, aby si takto konal je síce na jednej strane fajn..avšak treba rátať aj s tým že takto môže dôjde k nasýteniu.... Prax a teória by mali ísť ruka v ruke rovnovážne... platí pravidlo: Všetko čo získáš (intelektuálne) za niečo stojí ak si to vieš aj prakticky overiť.
:akasha :ohen: :voda:

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod Flox » 05 úno 2019, 01:43

Cor Leonis píše:P. Chobot mi v tom urobil malý chaos
Můj osobní postoj k tomuto člověku je ten, že není moc věcí, které mu jsem ochoten uvěřit. Neměl bych ti říkat, čemu máš věřit. Sám se mohu mýlit, ale občas, když něco zní přiliš dobře na to, aby to byla pravda není od věci si ověřit jestli to je opravdu pravda. Pokud to ověřit nelze, není od věci držet si zdravý mírně kritický postoj.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod Flox » 05 úno 2019, 01:56

Mimochodem... tvoje konzumace informací mírou i rozsahem mi trochu připomíná mě před pár lety. Dělám si teď takový průzkum ohledně motivace viz: viewtopic.php?f=66&p=22156#p22156 Takže pokud by ses chtěl podělit o svoji motivaci proč se tím zabýváš mohlo by to zajímavě doplnit můj průzkum :-) Ale první věc co tě napadne nemusí být vždy ta správná.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Energetické centrá

Příspěvekod gooolem » 05 úno 2019, 10:01

Cor Leonis: vypadá to, že ses dostal do opravdu velkého zmatku. Myslím, že vznikl hlavně z toho, že chceš mnohé...tím opravdu studnu nevykopeš, jelikož jsi podoben člověku, který jednou rukou kope a druhou tu díru zase zahazuje, chvíli kope krumpáčem a chvíli zase jehlou, či naprosto jiným předmětem. Nemáš pevný bod a řekl bych, že tím bodem je stálost a důvěra. Nevěříš, proto hledáš pořád dál. Šamani a jogínové a jiní duchovní mají své metody a postupy, samozřejmě. Mnohdy se k nám na západ tyto metody dostanou značně pokroucené a hlavně o nich není řečeno, že jsou určené jedincům, nikoli davům, na což my zápaďané velmi často zapomínáme a tak se snažíme opičit se po východních mistrech v domnění, že nás to samé přivede do Nirvány, nebo tak něco. Myslím, že východní mistři se lámou v pase smíchy.
Můj názor na tebou uvedené ovlivňování čaker je ten, že to jistě funguje, ale u jedinců, kteří už mají na tuto úroveň povznesené, vyvinuté, své vědomí. Ostatní z toho budou mít akorát hlavu v pejlu a budou své čakry znásilňovat. Při práci s BKOZ nemálokrát člověk zjistí, že mu najednou jdou dělat věci, které před několika měsíci či týdny absolutně ani neznal a ani nejsou obsahem předepsaných cvičení.

Přidám k tomu jeden citát:

TOUHA PO TOM, CO NEUMÍME,
NECHÁ NÁS ZAPOMENOUT
NA TO, CO UMÍME.
ROZVÍJEJÍC, CO UMÍME,
JIŽ DÁVNO BYCHOM
UMĚLI, CO NEUMÍME.

Hodně štěstí.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod RaE » 05 úno 2019, 13:16

gooolem píše:Přidám k tomu jeden citát:

TOUHA PO TOM, CO NEUMÍME,
NECHÁ NÁS ZAPOMENOUT
NA TO, CO UMÍME.
ROZVÍJEJÍC, CO UMÍME,
JIŽ DÁVNO BYCHOM
UMĚLI, CO NEUMÍME.

Mohl bych prosím vědět, z čeho je tento citát?

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Energetické centrá

Příspěvekod gooolem » 05 úno 2019, 14:55

RaE uz ani nevim, z ceho je ten citat.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod Lumpino » 22 úno 2019, 10:32

Cor Leonis píše:Zdravím vás, priatelia,
nakoľko som stále pomerne začiatočník na tejto veľkej Ceste, zaujímal by ma názor skúsenejších na energetické centrá.
P. Chobot mi v tom urobil malý chaos,...úplnej slobode a to získaním vedomej kontroly nad hmotou. Dematerializovať telo. Meniť podoby a tak ďalej. Končí pre nás fyzická smrť, karma nad nami stráca moc. A končí pre nás inkarnačný cyklus. Dokážems....


Když je řeč o "energetických centrech" ... jinak zřejmně čakrách pokud se nepletu, tak bych zapoměl na nějaké Choboty a podobná individua a probral bych si překlady Originál východních textů. Řada jich je volně na netu, ve velkých knihovnách jako Městské v Praze eventuálně v Národní knihovně.

Existují dvě základní cesty = dva směry. Cesta k ukončení exisetnce a cesta k vylepšení existence.
Jogini kteří chtějí ukončit existenci se sanží pročistit čakry, repektive šušumnu, což je cesta vedoucí čakrami a probudit "hadí sílu". Viz např. knížky Šiva samhita Česky vydal Cadpress Bratislava počátkem devadesátých let), Sat charka nirupana a The serpent power (překlad John Woodroffe - A. Avalon)
Cesta k vylepšení existence je popsaná v Tajemství zlatého květu, překlad Richard Willhelm. Čínská taoistická duchovní alchymie.
Asi tři měsíce meditace na čakru Adžná pro její uklidnění a následně roky mediatcí na Anahatu, dokud se neotevře a neprobudí síly siddhi. Tím se má prodloužit - kromě jiného - věk meditujícího a může ještě v tomto vtělení dosáhnout vyšší cíle. Ostatní viz příslušná knížka.

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod Cor Leonis » 22 úno 2019, 11:58

Lumpino: díki za typy na knihy. Splaším si ich a pozriem sa do nich.
Čo sa Chobota týka, ten človek to nemá z vlastnej hlavy, ale od Amazonských šamanov. Ktorí majú podobné techniky, ako na východe.
Trocha ma zarazilo, kam až to môže zájsť (to ukončenie existencie - inkarnačného cyklu). No ak sa na to pozriem aj z hľadiska kvantovej fyziky, tak to dáva ešte väčší zmysel. Teoreticky to možné je.

Čo sa jógy týka, tam nie som moc doma. Existuje toľko druhov jógy... človek, kým všetkými prejde, aby zistil, ktorý systém mu najviac sedí, to už tu môže byť smrť.

I keď niet prečo nariekať...v budúcom živote ten človek predsa pokračuje tam, kde skončil...

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod Lumpino » 22 úno 2019, 12:25

Nevím jak Amazonští šamani, jejich učení neznám. Ale co se mistra Chobota týká, byl jsem na jediné jeho přednášce a bohatě mi to stačilo. Když jsem začínal v 70 letech se svým chabým duhovním snažením, tak jsem vycházel hlavně z jogy protože jiné texty byly těžko dostupné, takže ji mám jako takový základ.
Co se tedy nejen jogy, ale podle mého názoru všech duchovních systémů týká, musí si člověk pokud chce dosáhnout cíl vybrat jeden a na tom stavět. Ale aby si mohl dobře vybrat tak by měl hledat originál nauky.
Proto radši nechodím na přednášky různých na slovo vzatých odborníků, ale pokud mne něco zajímá, tak pátrám po překladech originál textů. Dneska se najde tolik různých "duchovních vůdců", že z toho jde hlava kolem. A nejlepší na tom je že často jeden tvrdí pravý opak toho co druhý. A co si má potom chudák hledající vybrat.
Abych lehce doplnil. Co se čaker týká, musí si člověk, pokud chce dosáhnout v tomto životě cíl vybrat jednu a na ní meditovat. Tedy pokud má zájem o existenci a nikoliv o její ukončení. Např. indický mystik zaývající se vážně čakrami , momentálně mu nemohu přijít na jméno, prohlásil že nikdo nedokáže otevřít všechny čakry v jedmo životě.
Jinak meditace na jednu čakru jde velmi dobře spojit s některými cvičeními Františka Bardona. Speciálně jeho Brány. Cvičení obraznosti například je možné velmi dobře spojit s meditací na čakru Adžná. Představuji si obrazy v prostoru za čelem. Tím zároveň aktivuji onu čakru.

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod Cor Leonis » 22 úno 2019, 14:33

Ja som zas počul, že môžme v jednom živote otvoriť všetky čakry a prebudiť hadiu silu. Niektorí odporúčajú pracovať s anahatou. Údajne tá nám, keď bude správny čas, otvorí všetko ostatné.
Iní odporúčajú pracovať rovno s korunnou čakrou. Čo dáva aj logiku.
Ono, každá má svoj význam a zmysel. Každá je predsa prepojená s inými orgánmi. Podľa môjho názoru, by pre mňa osobne, v štádiu akom sa nachádzam, bolo vhodné pracovať so všetkými. Prax a čas ukážu všetko ostatné.

S tými "duchovnými vodcami" s tebou súhlasím. Je ich toľko, že človek sa môže dostať do poriadného zmätku...

Áno, pri cvičení vizualizácie som neraz cítil tlak v čele...bola to priam až bolesť :))
Usudzujem, že dobré znamenie... tiež sa mi stávalo, že počas práce so svetlom, som cítil ako sa cez hlavu vyťahujem von. Ako had. Zo strany na stranu, postupne hore. Cítil som sa 2x. Bláznivé :)
Zrejme sa samovoľne spúšťalo mentálne putovanie...

Tie techniky mi veľmi vyhovovali. Asi by som sa k ním mal vrátiť. Skôr, než ma temná strana úplne stiahne na inú cestu ...


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host