Těhotenství

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
tey
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 25 črc 2013, 11:19
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Těhotenství

Příspěvekod tey » 17 říj 2018, 16:40

Je vhodné vůbec něco cvičit v těhotenství? Ať přemýšlím jak chci, vždycky dojdu k názoru, že ne. Prošel si tady tím někdo? Tak nějak tuším že koncentrace či napětí není úplně vhodné. Napadá mě akorát četba a udržování pohodové nálady. Máte nějaké inspirace? Nebo se na to mám vykašlat.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Těhotenství

Příspěvekod Kuato » 17 říj 2018, 21:15

tey píše:Je vhodné vůbec něco cvičit v těhotenství? Ať přemýšlím jak chci, vždycky dojdu k názoru, že ne. Prošel si tady tím někdo? Tak nějak tuším že koncentrace či napětí není úplně vhodné. Napadá mě akorát četba a udržování pohodové nálady. Máte nějaké inspirace? Nebo se na to mám vykašlat.


to co pises - cteni a pohodova nalada je urcite v poradku, ale nemusis se bat ani vaznejsi prace a to minimalne do konce druheho trimestru, pokud zachovas zdravou miru a nebudes se pretezovat. ono to pak sama poznas, ze uz nemuzes, ze se ti nechce, pac jsi unavena. treba rozumne delane zivlove cviceni, pokud je budes delat vyvazene (vsechny ctyri) a na konci vse rozpustis, to nemuze uskodit a to ani tobe ani plodu. co se tyce prace s entitama/bozstvama, zalezi na tom, jestli jsi uz neco delala pred otehotnenim. pokud ano, decko sem prislo s tim, ze tu kvalitu uz dopredu akceptovalo, zna nebo ho to mohlo i pritahnout. pokud jsi nic takoveho nedelala, beztak bys to nedokazala praktikovat. nicmene zklidnujici meditace delat muzes taky bez obav.

obecne plati, ze prichod ditete dava vynikajici moznost porovnat ruzne rodove disharmonie, obzvlaste pokud je nabourany vztah mezi parem/tehotnou a jejich/jejima rodicema (pac jsou z noveho zivota nameko vetsinou i sobecci :o), a kdyz dobre funguje, tvoji rodice (obzvlaste zenska linie je dulezita) a prarodice na tebe budou lit nemalo pozehnani a ochrany. tohle je moc dulezite.

neni od veci si tez zajit na nejake poutni misto zasvecene nejakemu zenskemu ochrannemu principu (mariansky kult byl a stale je u nas docela silny) a poprosit o ochranu pro tebe i dite.

Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Re: Těhotenství

Příspěvekod RaE » 18 říj 2018, 11:15

Kuato píše:neni od veci si tez zajit na nejake poutni misto zasvecene nejakemu zenskemu ochrannemu principu (mariansky kult byl a stale je u nas docela silny) a poprosit o ochranu pro tebe i dite.

Funguje to i takto "jednorázově", nebo je třeba vztah budovat delší dobu, aby byl ochrana opravdu účinná?

tey
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 25 črc 2013, 11:19
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Těhotenství

Příspěvekod tey » 18 říj 2018, 13:30

Aha, a já právě měla za to, že bude lepší necvičit. Jak jsem se k tomu názoru bohužel dostala: dlouho mi nešlo otěhotnět, tak jsem jako každý hledala důvody. Narazila jsem na autorku, kterou už si nepamatuji, která dělila na dva typy žen, ty menstruující kolem úplňku - co plodí ve hmotě ( že jsou pro rodinu a pro děti...) A ty druhé menstruující kolem novoluní - duševní plození ( duchovní růst a sebepoznání) a že každá z nich investuje svou energií tím jistým směrem...polopatě jak mi to utkvělo v hlavě. Jedny jsou plodné, druhé ne....
Cvičila jsem hodně pomalu ale cvičila...i jsem detailistka a musím mít vše poctivě...do druhého stupně. Nu, ale po tomto zjištění jsem si řekla, co když na tom něco je...tak jsem přestala cvičit s tím, že začnu až budu mít dítě :) Prostě jsem tomu uvěřila, a nevím kde je pravda... Tak asi tak, u mě ve zkratce.
Těší mě, že jsi zareagoval, protože toto téma není skoro nikde rozebrané a když, tak těžko říct jestli tomu věřit.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Těhotenství

Příspěvekod Kuato » 18 říj 2018, 13:37

RaE píše:Funguje to i takto "jednorázově", nebo je třeba vztah budovat delší dobu, aby byl ochrana opravdu účinná?


z Tveho dotazu neni uplne zjevne na co se vlastne ptas. ja by to rekl tak, situace lidi jsou odlisne a nekdy velmi slozite. kolikrat pod poklickama hromady hoven co jsme napatlali sami i zdedili z buhvi ktereho kolena, takze budu formulovat opatrne - vzhledem k tomu, ze malokdo z nas vidi pricinnosti tvorici nas zivot, je radno byt primerene pokorny, poctivy k sobe i druhym a nedelat velke ramena. modleni a dobre vule k cestnemu zivotu neni nikdy dost a uskodit to rozhodne nemuze. v kazdem pripade nas modleni nezbavuje nutnosti rozumneho jednani ve fyzickym svete. ono to ale neni v rozporu. moment, kdy tomuhle clovek porozumi je momentem jeho zmoudreni.

jinak ja byl k poutnim mistum dlouho spis skepticky, ale moja (tehdy cekatelka) me donutila navstivit Mariahilfe ve Zlatych horach (kde se zrovna chodi modlit zeny, ktere nemohou otehotnet nebo jsou komplikace v tehotenstvi..), kdyz uz jsme tam pobliz byli a brecel jsem jak maly synek :o)

tey
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 25 črc 2013, 11:19
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Těhotenství

Příspěvekod tey » 18 říj 2018, 16:21

Hezká modlitba pro rodiče dětem je třeba tady: http://www.vojtechkodet.cz/modlitby/mar ... marii.html



Zasvěcení dětí Panně Marii

U Ježíšova kříže stály jeho matka a sestra jeho matky, Marie Kleofášova a Marie Magdalská. Když Ježíš spatřil matku a vedle ní učedníka, kterého miloval, řekl matce: "Ženo, hle, tvůj syn!" Potom řekl tomu učedníkovi: "Hle, tvá matka!" V tu hodinu ji onen učedník přijal k sobě. (Jan 19:25-27)

Panno Maria, ty jsi blízko Srdci Ježíšovu. Svěřuji svoje děti do tvé mateřské péče a od nejútlejšího dětství je odevzdávám zcela tobě. Kéž je provází tvá mocná ochrana na všech jejich cestách.

Buď jejich strážkyní, uchovej je v nevinnosti duše a ve zdraví těla. Vypros jim od Boha světlo do jejich nezkušenosti, oporu v slabostech, ovládání vášní, aby vždycky kráčely po cestě pravdy a ctnosti.

Pronikni jejich duši spasitelnou bázní Boží, která je počátkem moudrosti, aby statečně bojovaly proti svým chybám, slabostem a nebezpečným situacím.

Pros za ně, aby vytrvale sloužily Bohu na této zemi a jednou ho mohly s tebou chválit v nebi. Amen.




Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Těhotenství

Příspěvekod mek onder » 18 říj 2018, 16:24

Funguje to jednorázově.. Jen najít v sobě pokoru a sílu tam se odevzdat a příjmout to co to dá. Ať se daří. Mc
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Těhotenství

Příspěvekod Kuato » 19 říj 2018, 09:57

tey píše:Aha, a já právě měla za to, že bude lepší necvičit. Jak jsem se k tomu názoru bohužel dostala: dlouho mi nešlo otěhotnět, tak jsem jako každý hledala důvody. Narazila jsem na autorku, kterou už si nepamatuji, která dělila na dva typy žen, ty menstruující kolem úplňku - co plodí ve hmotě ( že jsou pro rodinu a pro děti...) A ty druhé menstruující kolem novoluní - duševní plození ( duchovní růst a sebepoznání) a že každá z nich investuje svou energií tím jistým směrem...polopatě jak mi to utkvělo v hlavě. Jedny jsou plodné, druhé ne....
Cvičila jsem hodně pomalu ale cvičila...i jsem detailistka a musím mít vše poctivě...do druhého stupně. Nu, ale po tomto zjištění jsem si řekla, co když na tom něco je...tak jsem přestala cvičit s tím, že začnu až budu mít dítě :) Prostě jsem tomu uvěřila, a nevím kde je pravda... Tak asi tak, u mě ve zkratce.
Těší mě, že jsi zareagoval, protože toto téma není skoro nikde rozebrané a když, tak těžko říct jestli tomu věřit.


no, ja v tomhle s pani autorkou tak uplne nesouhlasim. myslim si, ze tohle by bylo hodne velke zjednoduseni. ostatne deti se rodi ve vsech fazich mesice a budeme-li brat v prumeru stejnou delku tehotenstvi, tak i k poceti (tedy ovulaci) musi dochazet v ruznou dobu, takze ono to bude asi slozitejsi.

on svet ne nadarmo je ctyrzivlovy. fyzicky svet prinalezi zivlu zemnimu. casto my lide s duchovnimi zajmy mame tendenci ho vnimat jako neco poklesleho, spatneho a to "jemne" jako lepsi, zadoucnejsi a utikame k tomu a vytvarime si tak rozkol v zivote, protoze plati, ze co je odmitnute, stava se casto demonickym. pritom i tato fyzicka sfera se vsemi tezkostmi je soucast projeveneho bozstvi a ma tak na bozskem svuj podil a my mame jedinecnou prilezitost na vlastni oci hmotne zakouset svoji tvurci moc (byt ta je pochopitelne nejen na fyzicke rovine, ale i mentalni a emocni). jinak to co popisujes je velmi zajimave. asi to bude dukaz toho, ze clovek ma v zivote ruzne etapy, kdy se zameruje vic na jednu nebo druhou oblast. mozna jsi subtilnejsiho naturelu, takze Te cviceni prilis odhmotnovalo, pak by jeho omezeni mohlo vytvorit chybejici podminku nutnou pro poceti. tim spise, ze jsi o to oprela svuj zamer.

treba my jsme treba pocali dcerku v dobe, kdy jsme se zenou systematicky pracovali s bozstvy stareho reckeho pantheonu, a bylo to velmi zajimave a povznasejici obdobi, navic ja uz relativne slusne ovladam sublimaci orgasmu, takze jsem nepovazoval vubec za pravdepodobne, ze by mohlo dojit k otehotneni, ale bohove maji zrejme sve cesticky, jak prosadit do sveta svoje vlastni zamery (chvilka nepozornosti :o)...

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Těhotenství

Příspěvekod Kuato » 19 říj 2018, 10:13

mek onder píše:Funguje to jednorázově.. Jen najít v sobě pokoru a sílu tam se odevzdat a příjmout to co to dá. Ať se daří. Mc


mi na tomhle prijde hrozne zajimave to, ze clovek si muze sahnout na silny egregor a uvidet na nem, jak je vlastne spoluvytvaren velkym kolektivem lidi napric mnoha generacema a najednou muze ucitit, jak moc je s temi lidmi spojen, jak mnoho mame my vsichni spolecneho, jak jsme propojeni a muze zazit i jak slastne a krasne je sdileni zivota a byti v mnohosti, kdyz je tam respekt k te jinakosti. pro me pochopeni toho, ze jsem soucasti kolektivu, ktery pocina u rodiny a pak pres vrstevniky, obec, pratele, narod, kulturu konci u celeho lidstva ba vseho ziveho, byl jeden z nejkrasnejsich a nejvyznamnejsich momentu v mem zivote, ktery zmenil mnohe, a to nejen v duchovni praxi, ale i v beznem zivote, protoze jsem pres to prijal sve male misto, svoji roli ve svete. nalezi Prave Vule tak bylo v mem pripade ne zalezitost magickeho aktu, ale zalezitost empatickeho vciteni do sveta kolem a neutikani pred kazdodennimi povinostmi obycejneho cloveka. to magicke u toho pritom zustava, ale ten zaklad je byti prostym clovekem, ktery se na nikoho nepovysuje, ale vsechny vidi jako hodnotne a je ochoten s druhymi spolupracovat na spolecnem dile.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Těhotenství

Příspěvekod mek onder » 19 říj 2018, 21:02

To můžu potvrdit.. Je to krásné a zároveň zodpovědné, kdy přijímáš a zároveň jsi vybízen dávat v té kvalitě a připojit se k mnohosti Jednoty ;-)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

tey
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 25 črc 2013, 11:19
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Těhotenství

Příspěvekod tey » 20 úno 2019, 11:28

Dostalo se ke mě hezké video z přednášky Mystický porod, musím se podělit, třeba se bude někomu někdy hodit, i když tam asi nebude věčně :) Abych uvedla autorku - Tereza Kramerová, není mým cílem dělat tu někomu reklamu ale sdílet informace :)

https://www.youtube.com/watch?v=ZGz0a8QXDNk

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Těhotenství

Příspěvekod Kuato » 20 úno 2019, 13:05

tey píše:Dostalo se ke mě hezké video z přednášky Mystický porod, musím se podělit, třeba se bude někomu někdy hodit, i když tam asi nebude věčně :) Abych uvedla autorku - Tereza Kramerová, není mým cílem dělat tu někomu reklamu ale sdílet informace :)

https://www.youtube.com/watch?v=ZGz0a8QXDNk


ja si vzpominam, jake jsme kolem toho meli plany s porodem do vody atd, ale nakonec to slo vsechno k certu a 18 hodin rozeni jsem teda zene nezavidel. mysticky porod to byl leda pro me, pac jsem si spolu s dulou mohl odrodit a mel plno vizi a becel jsem jeste dve nasledujici rana, ale moja byla rada, ze prezila ona i mala. takze jo, pripravka a reci kolem orgasmickych porodu dobry, ale neni od veci zajit na nejake vhodne misto zasvecene Panne Marii zavcasu porikat a stejne jit radsi do nemocnice (jsou i porodnice s "lidskou tvari" - napr. v Krnove), obzvlaste, pokud je vazena budouci rodicka prvorodicka a jeste k tomu v letech (40). je na jednu stranu pekne jak "stare vrby obrustaji mladymi vyhony", na druhou stranu - tahle skupina zen rodicek ma ke krchovu o dost bliz nez kdyby rodily o deset, patnact let driv.

btw. plati rceni, ze sexem se da urychlit porod (muze se hodit, kdyz by clovek chtel stihnout astrologicky dobre okenko, ktere konci :o) a bez ohledu na povysenecke postoje alternativnich matek vsadim flasku slivovice proti vede z kaluze, ze Epidural je velkym darem od Isis :o).

tey
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 25 črc 2013, 11:19
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Těhotenství

Příspěvekod tey » 20 úno 2019, 14:25

Tak taky jsem spíš pro zdravý rozum. Taky jsem se musela videem prokousat ze začátku a nezavřít to :D ale pak tam paní začala mluvit jak pracovat se strachem a s uvolněním, odevzdáním se, jak nemít strach z porodu, spíš to konkrétně se mi líbilo. Připomíná mi to cvičení K. Weinfurtera, se zaměřením na duchovní srdce. Né rodit doma, nebo někde na poli a myslet si že budu mít orgasmický porod. I když o tom tam myslím není ani řeč, nebo jsem to neslyšela :)
Právě se mi to začíná blížit, a je to pro mě velká neznámá, člověk neví co bude a myslím že se to nedá naplánovat, takové věci jsou v rukou božích, a raději je tam nechat :) Prostě nechat to plynout, ale není od věci umět zachovat klid a zároveň trochu vědět co je to vůbec porod a jak probíhá.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Těhotenství

Příspěvekod Kuato » 20 úno 2019, 16:12

ja na to nedokazal koukat. ma to taky hodinu a pul, zejo :o).

ale jinak myslim, ze k tomu mas zdravy pristup. u nas se to myslim komplikovalo trochu tim, ze moja je krapitko uzkostliva intelektuálka, co ma rada veci pevne ve svych rukou, takze uvolnovani slo hur a tohle se imho neda vybojovat silou vule :o).

tey
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 25 črc 2013, 11:19
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Těhotenství

Příspěvekod tey » 20 úno 2019, 17:37

máá no :) a tak vy už to máte za sebou, tak není pnutí na to koukat :D
Uvidíme, každý jsme nějaký, hlavně ve finále ať je vše oukej :)


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů