Energetické centrá

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod Lumpino » 22 úno 2019, 15:55

V tom se asi mohou názory různit. Podle originál indických autorů člověk který Otevře čakru, obdrží síly siddhi. Např. kdo otevře čakru Anahta, mající vládu nad vzduchem má podle východních textů získat schopnost levitace. Kdo otebře čakru Manipura má získat schopnost "nespalitelnosti" = ochranu před ohněm. Pokud člověk nezíská síly siddhi, nemá žádnou čakru otevřenou. Jogin který by otevřel všechny čakry by byl takříkající nezničitelný. Koncentrace -úspěšná na místo v hrudi kousek pod čakrou Anahata má mít možnost splnit jakékoliv přání. Indičtí jogini tomu říkají "kalpa taru".

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod Cor Leonis » 22 úno 2019, 17:45

Tak potom, keď som cítil aktivitu Anahaty (kamarát ju cíti stále), tak tá čakra nebola otvorená, ale bola.... čo?
E.T. zas opisoval, ako pocítil vystrelenie hadej sily. Zdola, cez celú chrbitu až hore po temeno lebky a tam to vypálilo až nad hlavu.
Na taký zážitok musia byť otvorené všetky čakry, či nie?

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod Lumpino » 22 úno 2019, 18:31

Nechci se hádat, takový znalec nejsem. Jediné co tak nějak mohu prezentovat co se týká hadí síly a čaker je, co jsem vyčetl z chytrých knížek. Ofšem od kromně jiného i od východních autorů - joginů. I když přeložené do češtiny či angličtiny. A podle nich probuzení hadí síly neznamená otevření čakry.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod Lumpino » 03 bře 2019, 08:45

Přidám nějaký ten odkázek.

Kód: Vybrat vše

https://www.bhagavadgitausa.com/sat_chakra_Nirupana.pdf

Sat chakra nirupana, překlad od anglického indologa Johna Woodroffa.
A další texty, týkající se i čaker

Kód: Vybrat vše

https://www.bhagavadgitausa.com/


Jiná verze Sat chakra nirupana.

Kód: Vybrat vše

http://www.bahaistudies.net/asma/7chakras.pdf


Zde jiná forma práce s čakrami, čínská taoistická duchovní alchimie. Jen se zde čakra Adžná nazývá "nebeské srdce" a čakra Anahata "srdce z masa".

Kód: Vybrat vše

http://www.holistickamedicina.sk/kniznica/VEDOMI_Jung_Wilhelm_CS_Tajemstvi_zlateho_kvetu-Cinska_kniha_zivota.pdf

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod Arex » 03 bře 2019, 15:58

Český překlad textu Šat-čakra-nirupana na základě Arthura Avalona (= Woodroffa) a německých pramenů je obsažen v Knize o jógu Františka Kabeláka. Řada z nás jí má doma na poličce.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod Kuato » 04 bře 2019, 10:02

v zásadě tam popisují cvičení Šat-Čakra-Džapa, tedy mantrování do čaker. jeden cyklus ŠČD nahrazuje jeden růženec. posílám jednodušší "formulář" se sanskrtskými písmeny i v latince, praktické pro vytištění a následnou práci s tím. podle tradice by to mělo zvýšit účinek manter na 10-100 násobek. podle tradice by se to ale mělo používat jen na mantry, které už jsou oživené (100 000x odrecitované). technika není složitá, ale je lepší to u někoho vidět, než to složitě popisovat. pokud by to někoho zajímalo (kdo dost mantruje :o), mohu mu to ukázat, až se někdy uvidíme. ono už by se pak slušelo to dělat s větší parádou (udělat si k tomu ačamanu, nějakou njásu..) je to pár minut mantrování navíc, ale vytváří to mnohem posvátnější atmosféru pro následné uctění božstev.
Přílohy
sat-cakra-dzapa.pdf
(885.62 KiB) Staženo 61 x

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod Lumpino » 04 bře 2019, 18:19

Kuato píše:v zásadě tam popisují cvičení Šat-Čakra-Džapa, tedy mantrování do čaker. jeden cyklus ŠČD nahrazuje jeden růženec. posílám jednodušší "formulář" s....


Možná záleží na cíli snažení. Třebas v tajemství zlatého květu, viz výše se používí výlučně tichá meditace, bez nějakých manter,
Jogini se obvykle snaží o ukoncčení existence - o nirvánu. Většina knih o joze ukazuje na tuto cestu.
Taoisti - vit Tajemství zlatého květu - naopak o vylepšení existence.
Takže se asi postupuje podle cíle který to či ono individum preferuje.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod Lumpino » 07 bře 2019, 07:31

Ještě lehounce doplním. Koncentrace na Anahata čakru při Evokacích. Viz jen namátkou kniha Hrabě de Gabalis, vyšla v překladu Karla Weinfurera a některé další, z hlavy nepamatuji.
Evokace jsou takřka okamžitě účinné při "vdechnutí" jména. Tedy jméno volané bytosti se zaměřením do míst čakry Anahata, při nádechu. Kde se má ozývat jakoby v prázdném prostoru.
Když se to povede, dochází k takřka okamžitému projevu. JInak Kabbalisté stejným způsobem praktikovali vyslovení Božího jména.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod zebyja » 07 bře 2019, 12:01

Lumpino píše:Ještě lehounce doplním. Koncentrace na Anahata čakru při Evokacích. Viz jen namátkou kniha Hrabě de Gabalis, vyšla v překladu Karla Weinfurera a některé další, z hlavy nepamatuji.
Evokace jsou takřka okamžitě účinné při "vdechnutí" jména. Tedy jméno volané bytosti se zaměřením do míst čakry Anahata, při nádechu. Kde se má ozývat jakoby v prázdném prostoru.
Když se to povede, dochází k takřka okamžitému projevu. JInak Kabbalisté stejným způsobem praktikovali vyslovení Božího jména.

Tohle bych rozhodně nedělal, Boží jméno po zvážení možná.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

c.b.p.
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2019, 11:49
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 13×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod c.b.p. » 07 dub 2019, 00:01

Malinko přispěji. Proč si myslíš, že něco pokazí, když do čakry voláš někoho dobrého? např. boží jméno? Horší by bylo kdyby začne vyslovovat někoho se jménem, ​​které patří špatné bytosti ne? a navíc, nic více nezmůžeš, jako máš dané z hora, v závislosti na stupni úrovně tvého ducha :)

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Energetické centrá

Příspěvekod gooolem » 07 dub 2019, 12:06

Co se tyce bozich jmen, at ctyř nebo vicepismennych, tak bych do toho moc nos nestrkal, pokud opravdu nevim, na jake urovni tyto sily a kvality pracuji a jake jsou tam pozadavky na lidske vedomi a jeho kvalitu atp. Prace s bozimi jmeny je jiz velmi vysoka veda a strkat je do neceho jako jsou cakry...proboha, proc? Pokud budes cpat do sveho energetickeho systemu cokoli jineho, je to tva vec, zda opravdu rozeznas, co je to za bytost a jake ma kvality. Podle meho nazoru, cakry zcela jiste nejsou k tomu, aby v nich pracovaly nejake bytosti. Pokud je v nich neco spatne, tak je to problem v nasem uvazovani a jednani. Jina situace je, kdyz clovek dostane bytosti k pomoci, bez sveho predchoziho volního snazeni se o jejich konkretni pomoc, i to se stava. Preji mnoho uspechu i kdyz muzeme mit rozdile nazory :-)
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

c.b.p.
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2019, 11:49
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 13×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod c.b.p. » 07 dub 2019, 18:43

Ahoj gooolem proc te to tak chytlo za srdce, rozrusilo? hezke vzplanuti :) Napr. ja nikoho do svich caker nevolam, polozil jsem jenom otazku :)

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Energetické centrá

Příspěvekod gooolem » 07 dub 2019, 19:58

Zadny strach c.b.p., jsem naprosto v klidu :-), doma jsem sice rozsekal pul kuchynske linky :-D, ale u me dobry. Na otazku holt prichazi odpoved ;-), od toho je diskuze. A takovych jeste bude :-)
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod zebyja » 08 dub 2019, 12:26

Já osobně bych to nedělal, proto že mým cílem je být v rovnováze a většina bytostí, se kterými se běžně pracuje jednoduše ze své podstaty v rovnováze nejsou. Například libovolný genius libovolné sféry bude vždy výrazně vychýlen z rovnováhy do dané sféry a také do živlu, kterému odpovídá.

Argument, že se jedná o dobré bytosti, je podle mě mylný, proto že nejsou dobré a špatné bytosti. Jsou jen destruktivní a creativní bytosti. To, že Ti nějaká bytost na 30 let změní osud natolik creativním způsobem, že Tě služba jí dokonce bude bavit a bude užitečná a dokonce třeba i povede k té rovnováze, to vše ještě nutně neznamená, že by jsi k té rovnováze nedošel dříve, bez této bytosti, popřípadě s pomocí této bytosti, ale nikoliv za tak vysokou cenu, například na úrovni nějakých vztahů, které nejsou tak pevné, jako ty vzniklé otiskem do čaker.

Touto akcí totiž podle mě dáváš té bytosti jasně najevo, že má skrze Tvou čakru působit a ona to podle mě ráda udělá, proto že je to pro ni výhodné, pokud máš tedy dostatek síly. Tuto sílu by jsi měl ale použít pro sebe k proměně v dokonalou bytost, nikoliv tímto způsobem. Ta síla není neomezená a jistě jsi již teď svými hříchy vyplýtval této síli dost na to aby jsi cíle nikdy nedosáhl, tak proč to oddalovat ještě více.

Nedává mi to smysl.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Energetické centrá

Příspěvekod Lumpino » 08 dub 2019, 20:11

zebyja píše:Já osobně bych to nedělal, proto že mým cílem je být v rovnováze a většina bytostí, se kterými se běžně pracuje jednoduše ze své podstaty v rovnováze nejsou. Například libovolný genius libovolné sféry bude vždy výrazně vychýlen z rovnováhy do dané sféry a také do živlu, kterému odpovídá.

...........
Nedává mi to smysl.



Dovolím si k tomu ještě takovou malou poznámku, Vyvolání takových bytostí páchali třebas adepti antických mystérií. Viz Jamblichos, O mysteriích egyptských.... Podle dostupných textů z důvodu aby v budoucím životě přešli mezi tyto bytůstky a nikoliv mezi duchy obyč. smrtelníků. Stejně tak africké animistické kmeny tvrdí že duše šamana přijde mezi bytosti vyšší se kterými komunikuje. Item indičtí jogini, speciálně bhaktijogini.. viz namátkou Ramakrišna a jeho vize bohyně Kali.... etc.
Takže vyjma předmětů Faustova typu páchajících evokace kvůli pozemskému prospěchu jde o duchovní rozvoj.

Když je to již o energetických centrech, doporučuji knížku Tajemství zlatého květu od Richarda Willhelma. Praktikanti této cesty páchají dlouhou (roky) meditaci na čakru Anahata. Když to zvládnou též mají vidět bohy....
Jde o cíl cesty.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti