Spagyrie

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Uživatelský avatar
Arborius
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 36
Registrován: 11 srp 2013, 19:59
pohlaví:
Poděkoval(a): 74×
Obdrženo poděkování: 117×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Arborius » 27 úno 2019, 17:36

Kuato: :-D Máš opravdu dar "vědmy" ))

Kde jsou ty doby "renesance" našeho umění, kdy destilace a výroba pálenek byla opravdu i "ženskou prací"...)) A Maruška Židovka, vařila v mariánské lázni své červené tinktury ))))

https://www.youtube.com/watch?v=uX0XOcj ... I&index=29

Arex má, v tomto také svůj díl pravdy. Vždyť praotec Noe, první co dělal po potopě světa bylo že, sázel Vinnou révu )) Aby na světě bylo i nadále veselo.

A nejen lidé ale i bohové byli veselí.

https://www.youtube.com/watch?v=WuxqpJ1Rsw8

Na tvůj košt, se těším. Ač nemám červený nos. "Patláma Paprťála"

"My mu nerozumíme, ale věříme mu..."

https://www.youtube.com/watch?v=hcsT1kCCQ2s

Jurka
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 70
Registrován: 18 pro 2018, 21:31
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 22×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Jurka » 07 bře 2019, 19:44

Ahoj všem. tak nějak jsem se koukal po nějakých inštrumentech pro začátečníka, jako jsem já a nikde nic.
Mám jedn dotaz, když uděláte tinkturu, co potom s ní a co s tím zbytkem, je škoda ji nechat jen tak, měla by se z toho udělat alespoň :sul: pomoci kalcinace ?
Díky za rady předem

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Saila » 08 bře 2019, 12:16

DSC_1300.jpg


Probouzející se rosnatka:-)
All izz well :-)

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

kviti

Příspěvekod Kuato » 08 bře 2019, 13:24

dvouleta mandragora..
Přílohy
mandragora_2yo.jpg

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Kuato » 08 bře 2019, 13:34

pomuze Kuatovi zdrava strava k dlouhemu zivotu? na to se zeptame nasich deti.. :o)
Přílohy
au+hg.jpg

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Kuato » 08 bře 2019, 16:38

Jurka píše:Ahoj všem. tak nějak jsem se koukal po nějakých inštrumentech pro začátečníka, jako jsem já a nikde nic.
Mám jedn dotaz, když uděláte tinkturu, co potom s ní a co s tím zbytkem, je škoda ji nechat jen tak, měla by se z toho udělat alespoň :sul: pomoci kalcinace ?
Díky za rady předem


co konkrétně myslíš těmi "inštrumenty pro začátečníka"? seznam laboratorního vybavení co si máš koupit?

ad tinktura - ano, když uděláš tinkturu, je škoda ta rostlinná těla vyhodit. lepší je spálit a pak buď popel nebo z toho popelu získanou sůl pak přidat do tinktury.

důvod, proč vlastně dnes má smysl dělat spagyrii v rámci řekněme všeobecné duchovní sebekultivace hermetického směru je mimo jiné ten, že dnešní doba je tuze abstraktní a rychlá a my lidé (obzvláště muži), máme tendenci žít jen "v hlavě". furt dokola jen čteme a přemýšlíme a náš neklid může paradoxně spíš narůstat, než se rozpouštět. alchymii se ne nadarmo říkalo nebeské rolnictví - tak jako zahradník bere do ruky půdu, sází semínka, chodí se koukat jak rostou, musí svůj život podřídit přirozeným rytmům "velkého" světa, tak i spagyrik/alchymista vychází do přírody, bere z ní suroviny a aplikuje na ně režimy analogické těm přírodním - tedy dobrovolně se podřizuje Jejímu režimu. jedna z prvních věcí, které se musí naučit rozvinout, je trpělivost. schopnost vyčkat na příhodný okamžik, spěchat pomalu. též nacházet potěchu ve své práci. když umí najít potěchu ve své pomalé práci, kterou vykonává vlastně pro ni samu, je blízko toho pochopit, že jsou "různé záhony" ve světě, na kterých může pracovat, ne jen na zahradě a v laboratoři. tak nějak přirozeně se stává i filosofem, který se nezříká světa, ale dokáže jím procházet, aniž by se jim dal spoutat - dokáže pracovat pro práci samu, ne jen pro odměnu.

Jurka
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 70
Registrován: 18 pro 2018, 21:31
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 22×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Jurka » 08 bře 2019, 19:41

Ahoj Kuato, ani ne seznam, spíš kde koupit.
např. destilační instrument a nezaplatit za to hned 10 litrů.
Chtěl bych nakoupit průběžně každý měsíc něco pokud by bylo kde.
Ohledně kalcinace jsem našel na netu nespočet zaručených návodů, ale tak nějak si nejsem jist jesti to je ono, jen to spálit a dát do tinktury mi přijde taky škoda.
A v knihách mi připadá, že bych hned měl vyrábět kámen mudrců, protože základy jsou přece nadevše jasné.
jak se říká každá rada drahá :-)

Jurka
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 70
Registrován: 18 pro 2018, 21:31
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 22×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Jurka » 08 bře 2019, 19:42

Ahoj ještě jedna věc sbíráte, kořen pampelišky v Březnu, nebo na podzim ?

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Kuato » 08 bře 2019, 21:39

Jurka píše:Ahoj ještě jedna věc sbíráte, kořen pampelišky v Březnu, nebo na podzim ?


nu, v herbářích se u kořenových bylin povoluje jak jarní, tak podzimní sběr. osobně mám radši ten jarní, protože ten jarní impulz, to probuzení života, to mi přijde, že je na jaře silnější než na podzim. podzim bych asi použil, kdybych chtěl zpracovat něco stahujícího - třeba kostival. ne, že by na jaře nefungoval.

s tou pampeliškou ještě chvilku počkej, až slunce vstoupí za necelé dva týdny do berana. jaro se letos malinko zdánlivě předbíhá, ale to je tak na povrchu. 21.3. je i úplněk, takže já bych pro sběr zrovna konkrétně pampeliškového kořene zvolil buď 20.3. nebo spíš 21.3. hned ráno (čtvrtek - jupiterský den). a než k tomu dojde, tak bych si v klidu zašel na procházku a někde v klidu si u nějaké pampelišky dřepl a řekl jí něco jako "ahoj pampeliško, jestli dovolíš, rád bych si od Tebe vzal něco kořenů na ...., byla bys tak laskava a požehnala mému záměru?.."

tím chci říct, že to, že člověk začne přihlédávat k základním astrologickým pravidlům, ho vlastně neomezuje - spíš to dá jeho životu jen trochu jinou dynamiku a rozhodně větší řád. zvykne si jinak pracovat s časem (někdo by řekl trochu plánovat dopředu). a v mezičase si udělá v klidu nezbytnou přípravu, a má dost prostoru pro to, aby se záměry, které vytváří, mohly přirozeně rozvinout - započne se dialog, který přirozeně vyvrcholí ritem. tedy světící/spouštěcí ritus není počátek zvoleného díla, počátek začíná mnohem dřív.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Kuato » 08 bře 2019, 21:40

Jurka píše:Ahoj Kuato, ani ne seznam, spíš kde koupit.
např. destilační instrument a nezaplatit za to hned 10 litrů.
Chtěl bych nakoupit průběžně každý měsíc něco pokud by bylo kde.
Ohledně kalcinace jsem našel na netu nespočet zaručených návodů, ale tak nějak si nejsem jist jesti to je ono, jen to spálit a dát do tinktury mi přijde taky škoda.
A v knihách mi připadá, že bych hned měl vyrábět kámen mudrců, protože základy jsou přece nadevše jasné.
jak se říká každá rada drahá :-)


jestli nevadí, napíšu až v pondělí - v práci mám paradoxně víc času prokrastinovat radama, než když jsem doma, na to mám moc dětí :o).

Uživatelský avatar
Arborius
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 36
Registrován: 11 srp 2013, 19:59
pohlaví:
Poděkoval(a): 74×
Obdrženo poděkování: 117×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Arborius » 08 bře 2019, 21:41

Tajný život MAKROKOSMU..))

Má mnoho tváří a podob )) asi jako člověk ..

20181027_183953_LLS.jpg



Fotografie0044.jpg


I Váchal měl jasno...))

20181027_184031_LLS.jpg


Fotografie0023.jpg

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Kuato » 08 bře 2019, 21:45

Arborius: krása!

Uživatelský avatar
Arborius
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 36
Registrován: 11 srp 2013, 19:59
pohlaví:
Poděkoval(a): 74×
Obdrženo poděkování: 117×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Arborius » 08 bře 2019, 21:49

"ORA :mesic: LEGE :sul: LEGE :merkur: LEGE :sira: RELEGE :akasha LABORA ET INVENIES :slunce: "

Fotografie0026.jpg


Fotografie0028.jpg


Dovolil jsem si přidat něco málo od Váchala z archivu ))

Uživatelský avatar
Arborius
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 36
Registrován: 11 srp 2013, 19:59
pohlaví:
Poděkoval(a): 74×
Obdrženo poděkování: 117×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Arborius » 08 bře 2019, 22:03

A něco málo od Arboria z Archivu..

Hermetické Nebe.jpg


Nebe a země.JPG


Tyto dva obrazy mají, možná něco společného...)) Jak nahoře tak dole...

"ORA :mesic: LEGE :sul: LEGE :merkur: LEGE :sira: RELEGE :akasha LABORA ET INVENIES :slunce: "

Uživatelský avatar
Arborius
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 36
Registrován: 11 srp 2013, 19:59
pohlaví:
Poděkoval(a): 74×
Obdrženo poděkování: 117×

Re: Spagyrie

Příspěvekod Arborius » 09 bře 2019, 09:00

Jurka píše:Ahoj ještě jedna věc sbíráte, kořen pampelišky v Březnu, nebo na podzim ?


Více najdeš o bylinách a sběru zde ...

viewtopic.php?f=4&t=1614

Kořen Pampelišky, německy Löwenzahn tj, Lví zub, je v době "Jara" čerstvý a plný léčivé síly. Což na "podzim" tolik nebude. Neboť vydal všechnu sílu do listů, květů a plodů..semínek. Je to jen selský rozum a trocha pozorování přírody. Žádná věda pro medvěda...))

Trocha hermetického lékařství:

Její magické a léčivé síly jsou opravdu Lví (čistí krev a játra)) a možná by stálo za to tuto " sluneční bylinu" sbírat celou i s květem v době, kdy slunce je ve znamení Lva.

Tedy za příznivých aspektů živlů ohně.

Tj. :slunce: Slunce tj. ve znamení :beran: Berana (kořen) na jaře a :lev: Lva v srpnu (celou bylinu) i s jejím slunečním květem.

:slunce: Slunce tj. Boží Světlo je v celém znamení :beran: Berana i astrologicky (Magicky či Mysticky) povýšeno tj. má neobyčejnou sílu a moc "vzkřísit vše mrtvé". Hlavně v době 30.3 - 8.4. Kdy jde 2. dekanem, tj. 10°- 20° :beran: Berana, jemuž vládne přímo :slunce: Slunce samo. Tedy, v tuto dobu za Novu (Sběr kořenů) či za dorůstající fáze Luny bude, mít kořen pampelišky " neboli česká mandragora, jak ji říkám sám doma " neobyčejné nejen léčivé schopnosti )).

Pampeliška má lví sílu trhat i asfalt a drtit kamení...A to nejen v těle.

https://www.youtube.com/watch?v=VOjEKNuc4Ok

Jinak Česnek medvědí, ti roste také teď v Březnu. A marně bys ho hledal jeho medvědí léčivé síly na podzim.

Vybírám pro tebe...


Březen.jpg
Čaj Mull.jpg


Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů