Okultní anatomie člověka dle živlů

Základ studia
Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Okultní anatomie člověka dle živlů

Příspěvekod jakpro100 » 28 úno 2019, 14:55

Ponořil jsem se poněkud hlouběji do pochopení činnosti živlů a narazil jsem v knize BKOZ na takový rozpor. V úvodním popisu první Tarotové karty Bardon píše: „U ženy je oblast hlavy elektrická (červená) a oblast pohlavních orgánů magnetická (modrá); u muže je tomu naopak“. A v přiložené kresbičce je to tak vskutku znázorněno. Toto dělení mi připadá i logické.
O kapitolu dále však uvádí příklady okultní anatomie lidského těla. Zde sice logicky rozlišuje mužský a ženský pohlavní úd, ale hlavu podle pohlaví nijak nerozlišuje. Všechny orgány včetně hlavy dělí pouze podle přední a zadní, pravé a levé části a vnitřku a vnějšku.
Dokázal by někdo vysvětlit tento rozpor?
Napadá mě jedině jestli první definice platí pro celé tělo obecně a druhá, z okultní anatomie, je dílčí dělení v rámci jednoho orgánu. Ale stejně je to trochu rozpor, jak může být hlava zároveň pouze elektrická či magnetická a zároveň z části tak a z části onak? Nebo první definice platí navenek a druhá dovnitř? To už tápu a plácám, protože nevím.

A když jsme u toho, tak další otázka - když v okultní anatomii popisuje párové orgány, jako uši, ruce, nohy, jak chápat rozdělení pravá/levá strana? Spíš bych čekal, že např. pro levou ruku to bude jinak než pro pravou, ale proč je to pro obě stejně? Takové ucho je pak třeba jednou stranou přirostlé k hlavě, takže která strana je pravá a která levá? Podle jaké osy?

Uživatelský avatar
Tomorex
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 70
Registrován: 18 lis 2014, 10:50
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 103×
Obdrženo poděkování: 52×

Re: Okultní anatomie člověka dle živlů

Příspěvekod Tomorex » 28 úno 2019, 16:36

Co jedině mě napadá, v tom prvním jde spíš o podstatu, co se děje vnitřně, v myšlenkách. Podstatu myšlení můžeš změnit a vyrovnáním se můžeš stát tím "hermafroditem" jak je to napsáno v BKOZ. To druhé dělení je důležité pro léčení a jde hodně o hmotnou stránku. Z tohoto pohledu není potřeba rozlišovat, jestli jde o mužskou či ženskou hlavu. Až na rysy jsou "stejné".

Jinak jsem se tímhle vůbec nezajímal. S tou další otázkou fakt nevím. Měl jsem taky v tomhle guláš.

Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Okultní anatomie člověka dle živlů

Příspěvekod jakpro100 » 09 bře 2019, 14:50

Zdá se, že je to zapeklitý oříšek, a to je záležitost z první kapitoly základní učebnice :)
Tu první polaritu mám vyzkoušenou, že se dá přepínat, tj. že i já jako muž můžu přepnout na elektrickou hlavu, pak se líp mentálně expanduje do vzdálenějších míst a abstrakktnějších problémů, nebo při přesvědčování někoho, s magnetickou hlavou se zase lépe řeší konkrétní problémy tady a teď, lépe se rozvrhne, zorganizuje. Ale pokud chce muž být přitažlivý pro ženy a žena pro muže, musí to být jak je psáno u Bardona .)
Polarita hlavy dle okultní anatomie pak funguje taky, a taky je logická, elektrické je to, co je aktivní, magnetické je pasivní, co jen propojuje, je neutrální - to se dá i snadno odvodit.
Tenhle rozpor tedy ještě nějak pochopím, ale pravolevá polarita třeba u rukou zůstává záhadou. Pochopit by se dalo, že pravá ruka je jiná, než levá, ale i pravá a levá ruka má pravou a levou stranu. A logické by mi připadalo, že vzdálenější část od těla je elektrická a bližší magnetická, ale Bardon píše, že pravá strana je elektrická a levá magnetická. Někde je to zkrátka hodně nejasné.

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Okultní anatomie člověka dle živlů

Příspěvekod mek onder » 10 bře 2019, 01:37

Vysílací a přijímací.. Aktivní a pasivní.. Místní polarizace plusu a mínusu.
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti