Krční čakra

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Krční čakra

Příspěvekod Yemeth » 25 bře 2019, 21:27

Dobrý večer, napadlo mne, že se zde zeptám...
Mám problémy s komunikací, nedokážu se dobře vyjádřit, začnu mluvit a jako bych nemohl dobře převést své myšlenky do slov. Tohle všechno spadá pod krční čakru, jestli se nemýlím.
Můžete mi prosím poradit nějaká cvičení/věci/činnosti, kterými bych tuto čakru dokázal odblokovat?

T.
"All in good time."

Uživatelský avatar
Tomorex
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 70
Registrován: 18 lis 2014, 10:50
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 103×
Obdrženo poděkování: 52×

Re: Krční čakra

Příspěvekod Tomorex » 26 bře 2019, 08:23

Ahoj,
Podle mě to nemusí být problém jen páté čakry. 1. čakra, živel země, který dává věcem formu, tam může hrát velikou roli. Tvé uzemnění, tvá schopnost bytí v tomto hmotném těle, být si vědom všech omezení, že komunikace slovy vyžaduje trochu kreativity, protože není hned jasné, co tím člověk myslí. V myšlenkách je to přece jasné.

2. čakra je udávána jako zdroj kreativity. Pokud ji nemáš, tak se v té 5. čakře sama neobjeví. Ty spodní čakry budou stále omezovat. Pak bych tam zařadil i empatii k druhým, že se dokážeš naladit na toho druhého a vyjádřit to slovy tak, aby to pochopil.

3. čakra je ta seberealizace, sebejistota. Pokud prostě nejsi rozhodnutý, odhodlaný vyjádřit sám sebe, své myšlenky, postoje a je tam strach, také se vyjadřuje dost špatně. To je ta Vůle, o které Bardon často mluví. Jenže se musí spojit i s dalšími pilíři.

No a 4. čakra tam má, podle mě, také tu empatii k tomu druhému. Dává komunikaci lehkost a uvolněnost. K té mě toho ale moc nenapadá. Byl bych rád, kdyby mě někdo doplnil.

Jinými slovy je to něco, co napsal Mek:

mek onder píše:Ahoj Pete.
Tetra proto, že Akaša se projevuje do života, hmoty (osudem) právě těmito čtyřmi živly, což odpovídá prvním 4 čakrám odspodu. Dokonalým pochopením a následně zvládnutím těchto živlů (tzn. i čaker ;) ) vyrovnáš osud (nebo aspoň upravíš pro další vývoj s minimem omezení shora :) ), pak tě Strážce Prahu(5. čakra - etér - akaša) pustí dále, staneš se pánem svého éterického těla (vše z magických věcí ti půjde MNOHEM lépe :) jakoby samo-posvěceno shora).
Poznej působení 4 živlů ve všech úrovních, v sobě (introspekce, tvé postoje, jednání, chování...) i v okolí, působení polarit, jejich vzájemnou přitažlivost i odpuzování viď ve všem.. :) Toť začátek krásné cesty.. Ať se daří.
Mc :)

PS: Píšu ve zkratce, dar psaní mají jiní :) Snad se to doučím časem... ;)


Z toho už si odvodíš nějaká cvičení/věci/činnosti. Může to být jakékoliv pročišťování čaker nebo si můžeš prostě zapsat nějaké divadlo, lekce rétoriky, při čtení přemýšlet nad tím, jak jsou slova uspořádána a zkoušet si představovat různé alternativy. Možnosti jsou veliké.

Ať se daří
Tomorex

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: Krční čakra

Příspěvekod Yemeth » 26 bře 2019, 16:15

Děkuji Tomorexi. Z tvého příspěvku vyplývá, že to není tak jednoduché napravit a že vše souvisí se vším.(v tomto kontextu myšleny čakry) Tím se to docela komplikuje :)
Trefil ses, jak píšeš o uzemnění a omezení v tom být ve hmotném těle. Již mnohokrát jsem si všiml mé nespokojenosti být omezován mým tělem, mými nedokonalými smysly, tím, že musím myšlenky převádět do mnohem neohrabanějšího způsobu komunikace(slova). Tohle všechno mi vždycky připadalo velmi omezující...Jsou chvíle, kdy se cítím jako divák, všechno mi připadá tak "neskutečné."
Jo, nejsem uzemněn! A nevím, jestli chci být...
Budu o tom muset přemýšlet.
"All in good time."

Uživatelský avatar
Tomorex
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 70
Registrován: 18 lis 2014, 10:50
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 103×
Obdrženo poděkování: 52×

Re: Krční čakra

Příspěvekod Tomorex » 26 bře 2019, 18:14

Když se to takhle tváří složitě, můžeš si být jistý, že ať už uděláš cokoliv, pomůže to. Tím, že to může mít zdroj v tolika věcech, ti vlastně dává možnost začít kdekoliv. A nemusíš hned používat magii a dalekosáhle o tom přemýšlet. Na youtube určitě najdeš spoustu videí o komunikaci. Tuším, že ve School of life by mohlo být něco dobrého. Mistele by ti taky mohl v tomhle pomoci. Ten hodně mluvil o tom, že nejdříve musíš získat život a pak se věnovat magii. Pak že v hmotné rovině se toho učíme nejvíce. Neustále jsme tady s něčím konfrontováni, něco je před nás postaveno a my se s tím musíme vypořádat.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Krční čakra

Příspěvekod gooolem » 26 bře 2019, 19:15

Yemeth, pokud nechces byt uzemen, tak nemuzes pozadovat, aby se ti telo vyjadrovalo spravne. To jde proti sobe. Je hezke byt "ulitnuty", ale je treba si uvedomit, ze Cesta vzhuru zacina z těla, jina moznost z teto hmotne urovne neni. Takze pokud bych mohl prispet svoji troskou do mlyna, radil bych se spratelit s telem a zacit se uzemnovat a uvedomovat si co nejplneji telo. Na Cestu se musi vyjit pevnym krokem. Osobne jsem mel take kdysi obdobne problemy, i telefonovani mi delalo potize. Vyresil jsem to tak, ze jsem si vse, co jsem potreboval vykomunikovat, predem pripravil abych presne vedel, co chci a ceho tim chci dosahnout. Retorika uz je jen vysledek cviku. Pri mluve se soustred na mluvene a pri poslouchani na poslouchane. Nesoustredena, ulitnuta, mysl, je schopna se i pri mluveni jednoho tematu, zabyvat tematem jinym. To pak dela potize v komunikaci. Mysl je treba upoutat na mluvene tema, coz je jisty pozadavek na poslusnost mysli. At je ti ma troska do mlyna prospesna, ci nikoli, preji ti aby se vse podarilo.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Krční čakra

Příspěvekod Kuato » 26 bře 2019, 22:25

krasne se to cte, panove :o)

Yemeth: co bylo receno, tak spravne. telo je symbol zemniho zivlu. integrovano stabilizuje Vedomi. cini jej pevnym a neochvejnym. to pak muze z teto stabilni polohy pozorovanim identifikovat vlivy jemneho sveta a zaroven je diky tomu dostatecne pevne, aby se temito vlivy nenechalo ovlivnit. bez toho jsi jenom jako noviny ve vetru. delat magii bez stabilni psychiky je regulerni silenstvi a nemuze to skoncit dobre.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Krční čakra

Příspěvekod Lumpino » 27 bře 2019, 18:13

Originál indické texty občas ukazují na meditaci na jednu konkrétní čakru za účelem získání určité schopnosti. Viz např. Sat chakra nirupana. Lidé jsou různé, mají různé zájmy, různé cíle. Případně anglicý kompletní překlad The serpent power od A. Avalona. Ale je to náročné. Získání určité schopnosti meditací na jednu čakru může trvat roky. Podle například Šiva samhita až 11. let. Takže se zamysli zda roky meditací stojí za to. Jestli není lepší se zaměřit spíše na kompletní rozvoj.

Uživatelský avatar
MDominik
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 13 pro 2016, 17:28
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 159×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Krční čakra

Příspěvekod MDominik » 27 bře 2019, 18:52

Možná by stálo za zvážení, vyřešit tento problém věnováním času studiu a cvičení Klíče k opravdové Kabale. Dá se skoro s jistotou říct, že komunikační problém bude vyřešen a jako bonus umět “kosmickou řeč” není k zahození...

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: Krční čakra

Příspěvekod Yemeth » 27 bře 2019, 20:56

Ano, krásně se to čte, ale nevím, jak vaše rady prakticky upotřebit. Zamýšlím se a stojí za zvážení zaměřit se na kompletní rozvoj. Ten jistě roky trvat nebude...
Čekal jsem spíš rady typu dechová cvičení a vykuřovadla :)

@Kuato, o dělání magie jsem nemluvil, hovořil jsem jen o mém problému s komunikací a touze ho napravit.
"All in good time."

Uživatelský avatar
MDominik
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 13 pro 2016, 17:28
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 159×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Krční čakra

Příspěvekod MDominik » 27 bře 2019, 21:49

No, pokud to vidíš tak, že komplexní rozvoj nebude trvat roky, tak jsem s KoK hodně vedle. Kéž by to fungovalo tak, že si človíček párkrát prodýchá čakru a vše se zázračně vyřeší. Nicméně velmi dobře ti radí nejen Tomorex ve svém skvělém prvním a druhém příspěvku.

Uživatelský avatar
leniela
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 18
Registrován: 26 úno 2019, 08:46
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 169×
Obdrženo poděkování: 57×

Re: Krční čakra

Příspěvekod leniela » 27 bře 2019, 22:01

Zdravím, také jsem měla problémy s některými čakrami, našla jsem na you tube tuto skladbu, která nádherně slaďuje všechna energetická centra. pusť jsi ji do sluchátek nebo naplno do repráků, tak abys vnímal tóny doslova každým kouskem těla. Když pak přidáš cvičení se živly (viz. 4.stupeň BKZ), čakry ti pojedou všechny stejnoměrně , jak mají. Je to čistě má zkušenost, tak snad ti to také pomůže.
Ať se daří :-)

https://www.youtube.com/watch?v=21i7V8P ... ture=share
"Všechno je součástí všeho"

c.b.p.
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2019, 11:49
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 13×

Re: Krční čakra

Příspěvekod c.b.p. » 28 bře 2019, 00:56

Ahoj Yemethe :)

Zkusím taky trochu přispět :D obecně proč jsou ty problémy s komunikací spojování slov, umět vyjádřit myšlenky.

Vždy je důležité nejprve znát původ, proč mám s něčím problém (uděláš sám sobě analýzu) a jít k tomu na kořen, abys věděl vyřešit svůj problém ... Ty máš na tohle téma s komunikací v sobě odpoved, ale bráníš si to poznat, je to kamikadze styl který sis zvolil.

Např.: Dítě po svých rodičích dědí z části duševní problémy, děti získávají karmicky něco, co rodiče nevyřešily a potom to děti za ně řeší, žijí, trápí se ... tzv. snaží se něco od rodičů očistit pokud to nevzdají a neprodají pak na své děti, cyklicky koloběh (jako voda v přírodě :-)) Je proto dobré si umět s rodiči otevřeně s láskou promluvit, proč např .: nevím komunikovat (v podstatě jde o nepřijetí svého života, je tam nedostatek lásky k sobě žít vědomě fyzický život pro sebe a k ostatním lidem v radosti, a pak špatná nebo slabá výchova od rodičů nepomáhá k řešení problémů). Všechny bloky se tvoří, ukazují hlavně v raném věku když je dítě velmi vnímavé, děti mají Častokrát strach z rodičů, z toho plynou různé potíže.

Také existují lidé, kteří vědí, proč mají jisté problémy např .: s komunikací ... Vědí říct nevím komunikovat, nemám dar řeči nebo neumí psát, je to Častokrát výmluva, vědomě se tak rozhodli, aby nemuseli komunikovat velmi s lidmi a také se s nimi mohly zahrávat atd ... vědomě zahrávání se s lidmi to je velký mínus či pro běžného člověka nebo mága, ale toto je už jen hra vlastního ega člověka .... Člověk se má snažit žít čistě s pokorou, láskou, upřímností vůči lidem ... Život je hra, proto se každý hrajeme po svém, viďte :-)

Každý problém je uložen jako blok v podvědomí, čakře a podvědomí nám vždy při určitých situacích s lidmi připomene naše mínusy nebo plusy a také je to propojené do čaker a znát své podvědomí je základ šťastného žití na zemi, pak dokážeš také pochopit proč máš problémy v čakrách atd ... Získat klíč do svého vlastního podvědomí, tzv. černé skříňky je velmi obtížné pro lidi.

Velký problém proč si člověk ničí možnost šťastně žít na zemi je fakt, že vědomě nepřijme svůj fyzický život, vědomě odmítne něco nepoznané (co ho čeká na zemi) protože má slabou lásku vůči sobě, nejistotu, nedůvěru také vůči druhým lidem. Nepřijmu život, pak ulítávám v mysli ... to je opouštění svého života, takové slabé vědomé páchání sebevraždy, život na zemi je dar, je to čas který byl darován Bohem ...

Zlepšit komunikace se dá, když člověk více čte různé knihy ... získá tím slovní zásobu a osvojuje si ji, dobré je číst si nahlas. Čtením nahlas si člověk vědomě osvojuje svůj osobni projev, sám se slyšíš a posílíš tím sebevědomí, odbourává se strach z projevu. Myšlenkám dáváš formu, tedy pojmenuješ myšlenky slovy a delám to s láskou :-)

Píšeš, že nevíš jestli chceš žít vědomě a chceš raději létat myšlenkami ... Nejsi telepat, aby si mohl komunikovat mimoslovne, takže ti radím jako ostatní již psali pouze začít pěkně vědomě trénovat toto naše žití na zemi, pochopit čakru č.1. a vědomě přijímat a dávat zpět do okolí.

Někdo možná bude věřit jiní ne, fakt je ten, že před narozením na zem, každý duch člověka tam někde nahoře si vybere, co jde žít na zemi a zvolí si svůj osud, (v podstatě i Astrologie hovoří o tom prakticky a znám i několik astrologu, co nevěří v osud, přičemž vědí popsat lidem co je čeká, někdy mi to přijde celkem vtipné…) Tam někde nahoře si přes ducha nebojácně zvolíš a vidíš co tě čeká na zemi a v životě se tváříme víte jak ... Zde na zemi je to jediné místo, kde se dá něco na sobě zlepšit, vyzkoušet fyzicky zažít. Zem je pro nás tréninkové pole na různé oblasti u každého je to individuální a zároveň jsme všichni společně propojeni ... Člověk rád něco předstírá, hraje nějaké hry s lidmi nebo sám se sebou. Lidé z nepřijetí svého osudu, života, chtějí stále někam ulítávat, utíkat ... aby vědomě zapomněli na nějaké své fyzické problémy ... Tenhle způsob žití je kamikadze. Řeknu si, žiji tady a teď vědomě! a ne potom někdy a ještě v oblacích ... Snít třeba, ale třeba znát i hranice ...

Život je dar a narodit se na zem je volba, každý máme nějaké problémy a je důležité, abychom se nebáli ty problémy identifikovat a umět je vědomě vyřešit, což je výzva. K řešení naších záležitostí tady máme na pomoc lidi, čas a prostor. Zvládnout úkoly života je Topka, vše je zapsáno v osudu, tedy v čakrách, v podvědomí a úspěšné řešení nám pomáhají v duchovním postupu :) konec pohádky: D

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: Krční čakra

Příspěvekod Yemeth » 28 bře 2019, 09:54

@leniela Díky, mrknu na to :)

@ c.b.p. Děkuji za příspěvek, pěkně jsi to napsal.
"All in good time."

Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Krční čakra

Příspěvekod jakpro100 » 29 bře 2019, 00:16

Jak tu někdo poznamenal, komunikace se netýká pouze krční čakry, je to celý komplex procesů a problémy s ní mohou mít různé příčiny. Jelikož jsem měl v dětství a mládí podobné problémy a vypořádal jsem se s nimi, komunikace je v mém životě hodně důležitá na mnoha úrovních, prozradím ještě něco, co jí může brzdit či blokovat. A je to kupodivu docela jednoduché :)
Co je komunikace? Něco chceme druhým sdělit, na co jsme „přišli“, nebo naopak posloucháme, jak nám někdo něco sděluje. Pochopitelně i písemná, vizuální či jiná forma také ke komunikaci patří.
Pokud chceme něco sdělit druhým, tedy komunikovat, musíme přijmout, že jsme pouze něco jako prostředník, tlumočník, překladatel, mediátor. To vše jsou role pro komunikaci typické. Jako tlumočník překládáme z jednoho jazyka do druhého. Např. z jazyka obrazného, v němž vnitřně uvažujeme, nebo jím chápeme, do jazyka racionálního, konkrétního, v němž převážně funguje a uvažuje tato civilizace, v níž žijeme. A musíme mít v pořádku přijímač i vysílač. Musíme tedy umět oba jazyky. Někdo nemá v pořádku přijímač a potom blábolí pusté blbosti, anebo neumí poslouchat druhé. Někdo nemá v pořádku vysílač a neumí myšlené a chápané překládat druhým tak, aby rozuměli. Na vině může být pýcha, lenost, a pod. Pokud žiješ ve světě abstraktních idejí a zlobíš se , že ti blbci okolo nic nechápou i když jim to-podle sebe-jasně naznačuješ a navíc je to přeci „úplně jasné“, pak je to pýcha, a chyba ve vysílači. Nemůžeme se zlobit na Mongoly, že neumí irsky například, nebo na elektrikáře, že neznají doktorskou latinu :) Podobně může být strach se o komunikace ani nepokusit s tím, že by to druzí stejně nepochopili (i zde je skryté tvrzení, že to jsou blbci, což může být pravda, ale dobrý komunikátor musí umět i blbcům sdělit cokoli tak, aby rozuměli). Kdo chce dobře komunikovat, musí žít, cítit a myslet na úrovni těch, s nimiž chce komunikovat, být s nimi stejný. Pak bude umět mluvit jejich jazykem a oni mu budou naslouchat. A zároveň neztratit spojení s abstraktními světy, z nichž získává informace v obrazovém jazyce. Komunikátor musí umět být tady i tam. Žít v obou světech. umět oba jazyky. A nemyslet si, že je to ON, kdo milostivě druhým něco sdějue. Neboť pouze zprostředkovává, předává, tlumočí, z jednoho jazyka do druhého, od jednoho zdroje ke druhému. Něco k němu přišlo a tak to předává dál. Tak, jako živel vzduchu, je komunikátor neutrální.

Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Krční čakra

Příspěvekod jakpro100 » 29 bře 2019, 00:33

Mimochodem i obrázek v mém profilu s tématem komunikace souvisí a názorně jej ilustruje :) Vlevo je nehmotný, nadsmyslový svět abstraktních ideí, vpravo zemská, konkrétní forma. Žlutý kotouč uprostřed jako zprostředkovatel mezi nimi. Žlutý proto, aby upoutal pozornost v zemském světě nejjasnější, vitální barvou. Ale střed, který není vidět, má tmavě modrý, jako je svět vlevo. Tedy něco jako hořká pilulka ve sladkém obalu, aby sdělované bylo za Zemi snáze přijato. Modrá je pro primitivní pozemšťany nudná a nepřitažlivá, raději mají něco, co svítí a blyští se to.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů