Počasí

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Počasí

Příspěvekod Lumpino » 05 kvě 2018, 17:00

Kdesi jsem četl že František Bardon v době před WWII v Praze předváděl své umění a způsobil blesky.
Nevím co je na tom pravdy. Ale docela by mne zajímalo jak je to - pokud je to pravda - s vlivem psychiky na počasí. Případně na další přírodní jevy. V Bardonově Bráně je dost o ovládání živlů. Zkoušel jsem to, ale jsem na tyto věci tak ěnjak antitalent.

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Počasí

Příspěvekod Firzen » 06 kvě 2018, 08:27

Ovladani pocasi jsem videl na vlastni oci. Bylo zatazeno, a pak jeden muj kamarad vytvoril na nebi kolem Slunce kruh bez mraku. Ten tam pak byl jeste asi hodinu a nakonec se rozpadly i ostatni mraky a do konce dne pak uz bylo slunecno.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Počasí

Příspěvekod Flox » 06 kvě 2018, 10:24

Mě přišlo, že je jednodušší udělat větší změny než lokální a s předstihem den a půl nejméně. Okamžité změny počasí se mi nikdy nedařily, spíše občas se mi dařilo počasí intuitivně předvídat, jak bude vypadat za pár hodin.

Samozřejmě u větších změn s časovým odstupem je pak těžší prokázat, že s tím máte něco společného než u lokálních okamžitých změn :-D Tudíž jsem si v roce 2007 měsíc předem naplánoval, aby sněžilo na Martina, aby konečně to bylo jednou podle té pramnostiky. Každý den během toho měsíce jsem na to myslel. Bral jsem to tak, že žádám o něco Zemi, aby vyhověla mému přání. Do té doby nesněžilo. Ráno na Martina všude po celé republice pár cm sněhu. Pak to roztálo a zase bylo několik dní bez sněhu. Samozřejmě to nic nedokazuje... šance, že to vyjde je cca 1:40 a třeba by to vyšlo tak jako tak, ale to postačilo. Každopádně přát si změny počasí jen tak z rozmaru není správné. Je to další taktika mého já, aby si o sobě mohlo myslet, že je něco víc. Takže jsem toho nechal.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Počasí

Příspěvekod Lumpino » 07 kvě 2018, 16:03

Mno, já jen že jsem četl takové různé cestopisné knížky, či knížky pojednávající o "duchovnu" přírodních národů - tedy národů nepostižených křesťansvím, islámem, materialismem...etc. Bylo třeba cosi z Afriky že šamani takzvaných "animistických" kmenů, tedy kmenů nepostižených křesťanstvím a islámem v případě delšího sucha přivolávali déšť. Samozřejmně křesťani a muslimové kam přijdou takovou praxi rázně zatrhnou, že. Tak, když studuji Bardonovu Bránu, ovládání živlů.....tak mne to napadlo.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Počasí

Příspěvekod Lumpino » 17 dub 2019, 19:39

Zajímavost z knížky "Frabato".

„Vím,“ řekl Frabato, „že jste velký skeptik. Co nemůžete přímo vidět a nahmatat, tomu nechcete uvěřit. Protože jsme nyní spolu v přírodě, pokusím se pomocí kabalistické přírodní magie za krátkou chvíli přivolat déšť. Jak vidíte, není ani pomyšlení, že by teď mohlo začít pršet.“
„Zní to nepravděpodobně,“ odvětil Gorecký. „Vy jste zvláštní člověk, navenek zcela nenápadný, ale vnitřně vás nelze prozkoumat. Ano, byl bych rád, kdybyste mi podal praktický důkaz o přírodní magii.“ Frabato se usmál, protože věděl, že přivolání určitých fenoménů patří k základním schopnostem, jež musí ovládat každý zasvěcenec.

Co říkáte na současné počasí v České republice?

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Počasí

Příspěvekod Adam » 18 dub 2019, 01:36

Je sucho.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Počasí

Příspěvekod Lumpino » 18 dub 2019, 06:18

Proto jsem sem dal úryvek z Frabata. Tenkrát prý bylo také sucho.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Počasí

Příspěvekod gooolem » 18 dub 2019, 08:46

A co s tim chces delat?
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Počasí

Příspěvekod Kuato » 18 dub 2019, 09:14

radsi nic, nechat tomu volny prubeh - dejou se obrovske zmeny ve skladbe lesu v cele republice, kdy se behem jedne dvou generaci uplne promenuje porost ze smrkovych monokultur na smisene, prevazne listnate lesy (coz je neuveritelne rychla zmena), plus konecne se zacina chapat, ze nas zpusob hospodareni s vodou v krajine a pudou neni stastny, ale tam jsme teprve na pocatku zmen. nebyt opakovaneho sucha, tak na to kazdy dlabe. vysledne zmeny budou velmi ku prospechu vsemu zivemu u nas. takze kratkodobe pruser, ale dlouhodobe (dopadnou-li veci dobre) ok. imho ;o).

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Počasí

Příspěvekod gooolem » 18 dub 2019, 09:46

Snad mas pravdu. Co si ze skoly pamatuji, tak nase republika ma vodu z 90% z destovych srazek a zbytek spodni vody. Takze pokud nezaprsi, muzeme ocekavat misto lesu kaktusy a palmy :-\.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Počasí

Příspěvekod Lumpino » 18 dub 2019, 18:39

Celkově mi tak nějak není jasné, proč se někteří lidičkové snaží o magickou cestu a magický výcvik, když síly a schopnosti které získají nechtějí nikdy a žádným způsobem využít a to ani k něčemu dobrému a prospěšnému a nakonec by se chtěli tak nějak rozplynout v absolutnu k čemuž žádný magický výcvik a žádné schopnosti nepotřebují, spíše naopak podle originál východních buddhistů mohou být tyto síly překážkou.
Jak je to v té písničce:

Kód: Vybrat vše

https://www.youtube.com/watch?v=OlIRMd4aDNw

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Počasí

Příspěvekod Lumpino » 22 dub 2019, 08:50

Abych ještě doplnil. František Bardon ve své knížce Frabato také popisuje přivolání deště jehož se v době sucha dopustil. Takže v tom Bardon také neviděl nic špatného a nepřístojného.

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 580×
Obdrženo poděkování: 167×

Re: Počasí

Příspěvekod Inrise » 22 dub 2019, 11:01

lumpik: vidíš do světa příčin, nebo chceš mačká čudlíky a zjistit co dělaj?
Jak to bylo v tom filmu: modrý nebo červený?
:-)
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Počasí

Příspěvekod Lumpino » 22 dub 2019, 17:09

Do světa příčin tak nějak nevidím. Jen když mi přijde že je něco špatně tak se to snažím vylepčit.
Když Hrabišovi uschne řepka, takl ji vem Belzebub. Ale když schne na polích obilí, usychají stromečky, cípají zvířátka a vidím možnost to vylepčit a tak se snažím. :-/ I když v tomhle moc velká šance asi nebude.

Uživatelský avatar
Tomorex
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 70
Registrován: 18 lis 2014, 10:50
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 103×
Obdrženo poděkování: 52×

Re: Počasí

Příspěvekod Tomorex » 22 dub 2019, 21:31

K tomu by se hodil citát jednoho vědce.

Obrázek


Přidávám i překlad:
Myslel jsem si, že největší přírodní problémy jsou ztráta biodiversity, kolaps ekosystému a klimatická změna.

Myslel jsem si, že s 30 lety dobré vědecké práce můžeme tyto problémy řešit.

Mýlil jsem se. Největší přírodní problémy jsou sobeckost, chamtivost, nenasytnost a lhostejnost.

Abychom se s nimi vyrovnali, potřebujeme spirituální a kulturní transformaci.

A my vědci nevíme, jak tohle udělat.


Tím chci říct, že mág klidně může pomoct, ale řekl bych, že spíše jen lokálně. Ale lidé by to pak neocenili, chovali se stále stejně a za chvíli by to přišlo znovu. Bylo by to jen plýtvání energie. Změna začíná u nás.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host