Počasí

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Počasí

Příspěvekod Kuato » 24 dub 2019, 11:07

Lumpino píše:Celkově mi tak nějak není jasné, proč se někteří lidičkové snaží o magickou cestu a magický výcvik, když síly a schopnosti které získají nechtějí nikdy a žádným způsobem využít a to ani k něčemu dobrému a prospěšnému a nakonec by se chtěli tak nějak rozplynout v absolutnu k čemuž žádný magický výcvik a žádné schopnosti nepotřebují, spíše naopak podle originál východních buddhistů mohou být tyto síly překážkou.


myslím, že lidská zvědavost směřující k tomu, co je za branou běžných smyslů, je vlastně přirozená a že jen málokdo jí v nějaké míře netrpí. inteligence je spojena s potřebou rozumět světu kolem sebe - nejen, že to zvyšuje pravděpodobnost samotného přežití, ale pomáhá to nalézt vůbec smysl veškerého mrcošení a předejít tak sebevražedným myšlenkám a jejich realizaci - což je jak se zdá též spojeno s inteligencí, pokud smyslu žití nalezeno není :o). magický výcvik a případné siddhi se nevylučujou ani s vyššíma metama duchovního snažení, které ale myslím k tomu rozpuštění jakékoliv identity směřujou IMHO mnohem méně než se mluví (my prostě až na nepatrné vyjímky nemáme schopnost rozlišování ani pojmový aparát, abychom rozlišili, kdy jedinec přejde do některé ze sfér, kde i jediný den může trvat déle než celková doba, po kterou existuje náš živočišný druh tady na Zemi a to ve zcela odlišných podmínkách a kdy opravdu zmizí, zanikne..). ony siddhi jsou různé, některé pompézní, ale v zásadě zavádějící, některé i velmi užitečné, i když to jsou takové titěrnosti, jakože "cítíš jak to u tebe teče". ani ne u někoho jiného, jenom u tebe. a vidíš, co dělá, když nějak konáš, mluvíš nebo i myslíš. vnímáš kdy uděláš "chybu" ve smyslu třeba dopuštění se násilí na někom poblíž tebe.. taková neprodejná nicotnost..a přitom prakticky moudře využívaná ti zkrátí cestu životy o celá staletí a ušetří nesčetně ran. a na počátku je pokus o magické konání, který není dokonale promýšlen, a nějaká odezva z toho. a tu vyhodnotíš a poupravíš své úvahy a znovu konáš a znovu odezva... vlastně se dá na magii koukat způsobem, kdy je to pro magika způsob kterak se učí postupně komunikovat s universem. a když bude poctivý v sebereflexi, opatrný v úsudku a bude v něm zápal, bude se ta komunikace rozvíjet a urychlovat a možná náš magik s lety pokusů postupně nabude jistotu, že on sám konat nemusí, protože tak jak je vše řízeno, to by on nedokázal. a mohlo by se zdát, že je vlastně zbytečné se o magii pokoušet, když po nějaké době je na tom stejně jako nějaká pánbíčkářská babka, co akorát říká růženec. no, nejspíš to není tak snadné - jsou energické neposedné naturely, které než se uklidní, tak potřebujou kupu životních zkušeností, které se rezignací hned na počátku získat nedají. žití se vší účastí na něm má své kouzlo. je v něm slast, kterou člověk musí prožít až po vrch, aby se na konci mohl ohlédnout bez pocitu, že mu něco uteklo. osobně nevěřím, že se to dá snadno ošidit :o).

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Počasí

Příspěvekod Lumpino » 26 dub 2019, 08:26

Tomorex píše:K tomu by se hodil citát jednoho vědce.
Tím chci říct, že mág klidně může pomoct, ale řekl bych, že spíše jen lokálně. Ale lidé by to pak neocenili, chovali se stále stejně a za chvíli by to přišlo znovu. Bylo by to jen plýtvání energie. Změna začíná u nás.



Mág může pomoct i jinak, ne pouze lokálně. Doporučuji zajímavou knížku od Williama Walkera Atkinsona Tajemství mentální magie. Česky vyšla ve třicátých letech minulého století a je těžko dpostupná. Anglicky je zde.

Kód: Vybrat vše

https://chestofbooks.com/new-age/paranormal/Mind-Power/index.html


Nejde jen o to přivolat momentálně déšť. To by skutečně nepomohlo. Ale existují takzvané "mentální víry", které mohou do jisté míry ovlivnit myšlení většího počtu lidí. Podle Mentální magie to využívají třeba někteří obchodníc" aby zvýšili zájem o své zboží. Jinak nekomentuji.
Jinak viz též od V. Kužela Hovory s Lasenicem.

Kód: Vybrat vše

https://uloz.to/!W5iFLXnaF/kuzel-vladislav-hovory-s-lasenicem-pdf

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Počasí

Příspěvekod zebyja » 26 dub 2019, 10:41

Když budete namísto metafyzikých "řešení" sázet stromy a každému budete o svém sázení vyprávět, uděláte podle mě líp pro sebe i pro svět.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
Eugen
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 27 úno 2018, 15:15
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 679×
Obdrženo poděkování: 34×

Re: Počasí

Příspěvekod Eugen » 26 dub 2019, 13:57

zebyja píše:Když budete namísto metafyzikých "řešení" sázet stromy a každému budete o svém sázení vyprávět, uděláte podle mě líp pro sebe i pro svět.


:)
:akasha :ohen: :voda:

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Počasí

Příspěvekod Lumpino » 26 dub 2019, 17:19

zebyja píše:Když budete namísto metafyzikých "řešení" sázet stromy a každému budete o svém sázení vyprávět, uděláte podle mě líp pro sebe i pro svět.



Souhlasím. Jenže i ony stromečky bude potřeba občas něčím zalít. Jinak uschnou docela na placičku.
V naší obci je omentálně zákaz zalévání. :-/

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Počasí

Příspěvekod mek onder » 29 dub 2019, 20:08

Stačilo říct.. Prší.. :D
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Počasí

Příspěvekod zebyja » 01 kvě 2019, 21:52

Tady může udělat nutné minimum každý:
https://zachranmelesy.cz/cs
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů