Evokácia démonov

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Evokácia démonov

Příspěvekod Cor Leonis » 18 kvě 2019, 07:57

Zdravím vás, priatelia.
Na svojej ceste k poznaniu som musel samozrejme ísť aj do temnoty. A keď som čítal VaVeyove knihy, až ma zarazila jeho priamočiarosť.
Kto jeho knihy čítal, tak vie čo mám na mysli...
O evokácii démonov píše, že mágovia cesty cnosti sú pokrytci, ktorým tak či tak nejde o nič iné, len o osobnú moc a pokiaľ tvrdia, že to tak nie je, tak klamú.
A že sú pokrytci aj v tom zmysle, že pri evokácii sa chránia pred tou danou entitou.
Citujem: "Známkou zbabělosti magiků cesty cnosti je jejich zvyk obracet se ke konkrétnímu démonu (který zřejmé má být Ďáblovým přisluhovačem), aby splnil jejich rozkazy. Předpokládá se totiž, že démona, který je pouze Ďáblovým služebníkem, lze lépe ovládat. Okultní nauky tvrdí, že pouze čaroděj, jehož obrana skutečně budí úctu, či naprostý šílenec by se pokusil vyvolat samotného Ďábla. Satanista se neobrací pokoutně k těmto služebně nižším ďáblům, ale směle vyvolává ty, kdo tvoří pekelnou armádu odvěké zuřivosti - ďábly samotné!"

V inej časti svojej knihy píše, citujem: "Satanistovi připadá poněkud pokrytecké vyvolávat tyto síly a žádat od nich pomoc a zároveň se před nimi chránit. Satanista si uvědomuje, že pouze spojenectvím s těmito silami může zcela a nepokrytě využívat síly temnot ke svému prospěchu."

Tak potom, čo je podľa vás - skúsenejších - správne? Ak už dôjde k evokácii... stáť v ochrannom kruhu, alebo ísť na to ako LaVey a postaviť sa im priamo?

Keby som bol ja démon, tiež by ma urážalo, že nejaký mág odo mňa niečo chce, zaklína ma, no pritom sa predo mnou chráni. To by som mu dal zožrať...

Temné sily nie sú "zlo". Tak prečo sa ich báť?

Alebo som to celé zlé pochopil?

Snažím sa len nájsť pravdu... pochopiť, vedieť, poznať...
Lenže už to POZNANIE...Diabol osobne (podľa niektorých zdrojov Lilith), bola tá sila/bytosť, ktorá v Rajskej záhrade pokúšala prvých ľudí, aby jedli "ovocie zo stromu POZNANIA dobra a zla".
Pokiaľ je teda na týchto legendách čosi pravdy, tak celá naša existencia v tomto svete je diabolská záležitosť :wide-smile: :wide-smile:

Ďakujem vopred za každý pohľad na vec :)

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod gooolem » 18 kvě 2019, 09:27

No, téma je to zajímavé. Mohu-li trošku přispět svým názorem, řekl bych, že pokud evokujeme bytosti vyšší, které jsou blíže k Bohu, než momentálně vědomě my sami, máme kolem sebe kruh, který nás chrání hlavně před tím, že nejsem ještě tak dokonalí, aby nám přítomnost těchto vyšších bytostí neublížila jejich Světlem, které by naše vědomí nemuselo unést.
Temná strana je schopna svému stoupenci, vyznavači, nabídnout téměř vše a téměř hned. A to i včetně toho, že nemusí její sluhy volat v ochraně kruhu, aniž by měl dostatečně vyvinuté vědomí. Jinak řečeno, hned mu nabídnou k nohám celý svět a slaboch po tom sáhne, protože je to snažší, než se vnitřně vyvíjet směrem k Bohu, což je cesta podstatně delší a těžší. Takže pak má onen temný mág pocit, že on je někdo, že on umí něco, že je lepší než ostatní břídilové. A už se v tom jeho ego koupe a válí, jako prase v blátě. Neuvědomí si, že stal jen loutkou. A Svět - Satan ho tím pohltí.
Jak je správně ve tvém příspěvku psáno - satanista vše využívá ke SVÉMU prospěchu. A v tom je propastný rozdíl s pravým mágem, který pracuje ku prospěchu Universa, Věčnosti, VŠECH, jelikož ví, že každý jeho čin pozvedá ke Světlu celé lidstvo.
Pokud bude mít mág dostatečně vyvinuté vědomí, může se s mnohými bytosti setkat i bez ochrany kruhu a dokonce i přímo v jejich úrovni.

Temné sily nie sú "zlo" - tak tomuhle moc nerozumím.

Hezký den.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Cor Leonis » 18 kvě 2019, 09:39

Gooolem - ďakujem! Vedel som to! Cítil som to v srdci! Len som asi potreboval potvrdenie...
Presne o to ide. Temné sily nás chcú stiahnuť dole.

"Temné sily nie sú 'zlo' ", som myslel tak, že ich nevnímam ako zlé. Vnímam ich ako rovnovážny faktor, ktorý v stvorenom svete bol, je a aj bude. Kvôli rovnováhe.
Majú svoje úlohy v tejto veľkej kozmickej hre.
Preto ich nevnímam ako nejaké zlo...
No sú negatívne, to mi je jasné.

Presne ako si napísal...je rozdiel využívať sily k svojmu prospechu a rozdiel k prospechu všetkým.

Proste...vedel som to...no potreboval som asi to potvrdenie...v podstate bola moja otázka zbytočná...

Ešte raz - díki! :)

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod gooolem » 18 kvě 2019, 11:03

Pokud to opravdu takto citis, troufam si rict, ze je to spravny smer. Alespon dle me pravdy :-). Takzvane temne sily jsou opravdu jen protivahou v dualnim svete a budou pro kazdeho platne a nutne do doby, nez tuto dualitu svym vyvojem prekona. At te Svetlo provazi.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Lumpino » 18 kvě 2019, 17:22

Myslím že všechno bude poněkud složitější. Někteří lidé (možná i viz výše) to berou poněkud po "křesťansku". Co se tak podívat na nauky staré či východní. Jen namátkou z východních viz od Somadevy, Oceán příběhů. Dílko indického šivaistického kněze z 10 století nl.

Kód: Vybrat vše

https://uloz.to/!KQLTObsswhcr/somadeva-ocean-pribehu-1-pdf


Kód: Vybrat vše

https://uloz.to/!2Hn2FDuUNMy1/somadeva-ocean-pribehu-2-pdf


Podle oněch východních a jiných NEKŘESŤANSÝCH pojetí nejsou pouze démoni pekelní.
Označit všechny diblíky za zplozence pekla je takové křesťanaké pojetí.
Takže na jedné straně bych si vůbec, ale skutečně vůbec nebral jako vzor středověkého mága - pana doktora Fausta - na druhé straně pokud bych měl zájem o diblíky tak se podívám například na nauky východní a jako objekt bych si vybral například některého z Asurů, (Maja, Bali, Prahláda, ..). Případně viz indický epos Usha a Anirudha - milostný příběh Ushi, dcery krále démonů Bány a pozemského prince Anirudhy.

Kód: Vybrat vše

https://www.quora.com/What-is-the-love-story-behind-Usha-Daughter-of-Banasur-and-Aniruddha-Grandson-of-Krishna


Jinak na doplnění. podle oněch východních nauk jsou různé druhy démonů. Dájtiové a Dánavové, souhrnně nazývaní Asurové - nevlastní bratři bohů- od jednoho tatínka a různých maminek. Rákšasové - noční démoni mezi něž je možné podle východních nauk zařadit třeba známou Lilith, na východě nazývanou Brag srin mo a označovanou tam za matku lidí. Dále Pišáčové, Bhůtové , pekelní Raurávové a mnoho dalších. Takže nic není jednoduché.

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Cor Leonis » 18 kvě 2019, 18:18

Áno, je to tak.
Nič nie je tak jednoznačné, ako sa na prvý pohľad zdá.
Môžem povedať jedine sám za seba - na jednej stránke mi srdce hovorí (alebo si možno len nahováram, že to srdce je), že s temnými silami moc paktovať nemám, no na druhú stranu sa vo mne ozýva akýsi "hlas" - myšlienka, ktorá mi vraví - bojíš sa. To je strach. Nesmieš sa báť.

Takže, čo je pravda a čo fikcia? ;)

Možno jediný spôsob, ako to zistiť, je sa do tej temnoty ponoriť. Skočiť do vody, ako sa hovorí. Je to tak správne? Alebo to je pasca?
Znova mi vychádza len jediné - ísť do toho. Bez strachu.
Tým samozrejme nikoho k ničomu nenabádam...

Ono, chodia za mnou títo naši temní priatelia...kedysi som mal veľký strach...no keď som sa nasral a ponoril trocha viac do toho štúdia a do vlastnej temnoty, tak zrazu to, čo mi stvárali, už nevnímam ako útoky, ale ako to, že ma chodili rozhýbať.
I keď... prečo by to robili? Aký je zámer? Je to pasca? Pokus stiahnuť ma kdesi "dole"?
Alebo...??

A zas mi vychádza len jediné... nebáť sa a "zakusnúť do toho jablka" .... poznanie .... A keď ma to dovedie do záhuby? Alebo nedovedie a hovorí zo mňa znova len strach?

Kde je pravda...?
Znova mi vychádza to jediné.......

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Lumpino » 18 kvě 2019, 18:27

Záleží na okolnostech. Jak jsem naznačil , tak není démon jako démon. Zkusme zapomenout na "křesťanské" pojetí. Prober si - pokud jsou dostupné - nauky východní. Nejen Somadeva, viz výše.

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Cor Leonis » 18 kvě 2019, 18:29

Áno, pozriem na to.
Vďaka.

Uživatelský avatar
leniela
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 18
Registrován: 26 úno 2019, 08:46
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 169×
Obdrženo poděkování: 57×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod leniela » 18 kvě 2019, 20:14

Vidím, že tě temná strana řádně přitahuje :-D . chápu tvé pohnutky..i má cesta začala "pádem do temnoty" . zkušenosti člověk získává různými způsoby, ale není nad ně. Pokud chceš poznat, jak tyto síly působí, musíš si je zažít..ale buď připravený,že z tebe vytáhnou všechny tvé stíny o kterých víš i o kterých nemáš zatím ani ponětí..Všechno, co máš v životě nezpracované, at už povahové stránky, své ego či cokoliv jiného, tak se to pak vynoří a doslova tě to zasype..S jediným cílem: vzbudit v tobě strach.Pak můžeš stát v ochranném kruhu a stejně ti to nebude nic platné, neboť démoni budou na tebe útočit právě skrze tvé stíny. Dají ti pocítit svou moc, ze začátku ti nabídnou vše co budeš chtít, tvé ego poroste, neboť si budeš připadat vyjímečný, silný a mocný..ale pokaždé zaplatíš větší a větší daň za to vše a bude tě to strhávat až na samotné dno. Pokud se ti i po tom všem podaří udržet vlastní vědomí, vlastní myšlení, uvidíš jak to všechno funguje a že ti to vlastně jen odhalí to, na čem je třeba pracovat, tvé nedostatky, chyby..dokonale tak poznáš , co v sobě nosíš, co je třeba změnit, aby se ti pak mohly otevřít dvěře mnohem vyššímu poznání, mnohem vyšších a světelnějších sfér. Se setkání s bytostmi blíže Bohu, taky není třeba ochranného kruhu, záleží to na stavu tvého vědomí, toho, jak dalece si pokročil ve svém duchovním vývoji. bytosti, ať budou z jakýchkoliv vysokých sfér, budou-li se chtít s tebou zkontaktovat, sníží svou energii na úroveň, aby jsi s nimi mohl být v kontaktu. S odstupem času ted všechno vidím uceleně a pro mě to byly zkušenosti k nezaplacení. Ač musím uznat, že jsem za ně málem tenkrát zaplatila vlastním životem. Záleží jen na tobě, jakou cestou se vydáš, ale cíl, ten by měl být pro nás všechny lidi stejný :-)
"Všechno je součástí všeho"

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Lumpino » 19 kvě 2019, 06:56

V knížce Praxe magické evokace od mistra Bardona jsou také uvedeni démoni. Jen namátkou Lilith či Asmodai.

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Flox » 19 kvě 2019, 13:11

Lidi, kteří chtějí vládnout démonům a nedokáží vládnout ani sami sobě... to není dobrý start. Spousta lidí např. chce přestat kouřit, ale nedokáží to. Spousta lidí nejdříve reaguje a potom myslí. Jak poznáš např. kterou myšlenku jsi vytvořil ty a kdy už sleduješ myšlenku, kterou vytvořil někdo jiný? Není jednoduché je od sebe rozlišit. Vypadají často stejně. Lidi, kteří komunikují s entitami mají lepší šanci, že později budou pobývat nějakou dobu na psychiatrii, ve srování s jinými oblastmi magických činnost.

Co jsem četl pár evokací, tak mi to nepřišlo, že by je mágové žádali o pomoc, ale jednoduše je vydírali. Proto se chránili. A samozřejmě vydírali někoho, kdo je silnější než oni sami. Jinak by si to zařídili sami. Strachu z temných sil se můžeš zbavit lepšími způsoby.

Lidi, kteří chtějí evokovat mají často zvláštní motivace. Jedna z častých je zážitkový turismus a senzace chtivost. Touha ega, které chce samo sebe vidět jako něco důležitého, protože zažívá něco lepšího než ostatní. Kdyby lidi dokázali vládnout sami sobě a svým touhám, rozpoznali by to a možná by ztratili zájem.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Lumpino » 19 kvě 2019, 15:57

Flox píše:Lidi, kteří chtějí vládnout démonům ................................


Proč vládnout? Není lepčí mít Vyšší bytůstky za kamarádi, než se je snažit ovládat?
Mimochodem. Viz staroindická filosofie Sánkhja, antická mystéria a další chytré nauky. Takové vyšší bytůstky jsou podle oněch nauk často následující vývojový stupínek po člověku na duchovní úrovni a můžou se mezi ně dostat lidičkové kteří získají takové vyšší poznání. To byl základ třeba zrovna antických mystérií.

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 580×
Obdrženo poděkování: 167×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Inrise » 19 kvě 2019, 17:35

Lumpino píše:
Flox píše:Lidi, kteří chtějí vládnout démonům ................................


Proč vládnout? Není lepčí mít Vyšší bytůstky za kamarádi, než se je snažit ovládat?

kozavoza?
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Flox » 19 kvě 2019, 20:19

Inrise: možná. Nicméně stejně to rozvedu.

Možná, že můj další vývojový stupeň je démon, ale doufám v tu druhou možnost :-D

Ve společnosti jsou lidi, kterým věřím a lidi kterým nevěřím. Nevěřím lidem bez etických a morálních zásad, lidem, kteří se nedokáží spolehnout ani sami na sebe. Jak bych se pak na ně mohl spolehnout já sám? A už vůbec bych se nespoléhal na lidi známé svojí opakovanou kriminální činností. S démony by to bylo podobné. Dokud bych si nebyl 100% jistý, že mám eso v rukávu, abych je mohl účinně vydírat a kontrolovat jejich práci, aby dělali co já chci, nepouštěl bych se do toho. A to neumím a ani to není můj zájem.

Pokud vím, že by entita měla dobrou morálku a etiku a věděl bych, že je tím čím tvrdí, že je, rád s ní budu mít přátelský vztah.
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 580×
Obdrženo poděkování: 167×

Re: Evokácia démonov

Příspěvekod Inrise » 19 kvě 2019, 20:21

Přátelství má blízko ke slovu přítel, a to lze číst i jako "při těle", ať již ve zbroji či duchu. No a bývá založeno na obdobných kvalitách, na rozdíl od prospěchářských paktů a ctnosti z nouze. Jaké kvality volám... takové se ozývají:-) A pokud někdo není pánem sebe sama; kdo co volá a co si tak pouští k tělu? Ať se daří!
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti