Zkušenosti s astrálním cestováním

Základ studia
Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod gooolem » 31 srp 2019, 10:48

No, podle mne jde o to, ze se cely clovek dostava mimo klec casu a prostoru a svym zpusobem bere i sve telo, ac to zustava na svem miste v prostoru a case. Napr. pri jogicke praxi a nebo pri mysticke koncentraci se take vse zastavuje a jsou zaznamenany pripady, kdy se telo z mista, kde lezelo, ci sedelo, fyzicky ztracelo a zase se tam objevovalo. To je prave to, ze se i telo vymkne z klece casu a prostoru, coz je vlastne cilem cesty k Bohu. Prekrocit ono nase vezeni, kterym je vse stvorene, cely vesmir. Nejsem doktor, ale pokud se telo vlivem vnitriho pusobeni dostane mimo zakonitosti hmoty, coz se tu zrejme stava, tak proste neumre, pokud nebycha ci krev necirkuluje. Zastavi se vse, i pusobnost nasi klece na hmotu tela. Zatim jsem o tom takto presvedcen, ale netvrdim, ze to nemuze byt jinak.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
led_darkshiner
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 28 pro 2018, 11:25
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 21×
Obdrženo poděkování: 45×
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod led_darkshiner » 01 zář 2019, 13:47

@Cor Leonis - Astrální cestování se netýká fyzické schránky. K fyzické smrti může dojít, ale to je už jiná kapitola(neočekávám v dostatečnou vyspělost tvého duha na takový husarský kousek). Jak jsem jíž zmínil astrální cestování lze pochopit díky knize Jacka Londona Tulák po hvězdách. A také jsem zmínil, že tuto knihu lze považovat za základy astrálního cestování.
Neexistuje nic, co by nešlo...

Obrázek

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod Cor Leonis » 01 zář 2019, 16:04

Díki, knihu si prečítam.
Áno, s tým duchom súhlasím.
Introspekcia mi pomohla odhaliť také veci......

Len by ma zaujímalo, prečo sa niekedy samovoľne odpútavam od tela počas meditácii...postupne prestávam cítiť fyzické telo, som zrazu tak ľahký, vnímam ako som vyššie, je to príjemný pocit.
No potom sa toho zľaknem a je to preč.
Občas sa stane, že sa cítim 2x. To by malo byť mentálne putovanie.
Deje sa mi aj to, aj to. Samovoľne.
Intuícia mi vraví, že ten strach ma vlastne chráni, nakoľko naozaj môj duch ešte nie je natoľko vyspelý, aby to mohlo bez problémov a bezpečne prebehnúť.

Uživatelský avatar
led_darkshiner
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 28 pro 2018, 11:25
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 21×
Obdrženo poděkování: 45×
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod led_darkshiner » 01 zář 2019, 17:45

@Cor Leonis - jen tak dál, já taky začínal po malých krůčkách. Ono je třeba mít na vědomí respekt. Tím myslím to, že čin čeho jsi hoden. Čas se začne prodlužovat cvikem, kdy tvá vazba s magnetizmem fyzického těla bude překonána. Dám ti jednu radu, až si budeš jist, s tím co děláš: "Cestuje se myšlenkou". Tím se ti otevře mnohonásobně větší svět, než ten pozemský. Ale na druhou stranu ten fyzický je nejlepší místo jak patřičně obrousit hrany svého ducha.
Neexistuje nic, co by nešlo...

Obrázek

Uživatelský avatar
led_darkshiner
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 28 pro 2018, 11:25
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 21×
Obdrženo poděkování: 45×
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s astrálním cestováním

Příspěvekod led_darkshiner » 14 zář 2019, 19:01

Ještě tu mám jeden dodatek. Leč je to trošku složitější výklad, připadá mi, že nástrahy před kterými by jsme měli být varováni, se nachází v knize Stanislase de Guaita - Had Genese II - Klíč k černé magii strana 86-127 kapitola 9. Tarotová karta Poustevník. Přestože se spousta věcí nachází jíž v Bráně, výklad je obsáhlejší.

Přidávám úryvek týkající se magnetismu(Perisprit) mezi fyzickým a astrálním tělem(strana 95):

Perisprit, byť se sebevíc vzdálil od své tělesné schránky, zůstává s ní nicméně spjat neobyčejně jemným sympatickým poutem; tato pupeční šňůra je jediným poutem, které lidskou duši (jejíž fluidickým obalem a nejméně čistou částí je perisprit) pojí k její předmětné matici. Stáhne-li se náhle toto pouto, může se fluidické tělo vrátit do hmotného těla, jestliže se však pojednou přetrhne, nastane okamžitá smrt jako následkem prasknutí cévní výduti. Uvolňovací pokus je velmi obtížný. Nechť si počínáme sebeopatrněji, nemůžeme se o něj pokusit bez nebezpečí.
Neexistuje nic, co by nešlo...

Obrázek


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti