Vsemozne otazky

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Yemeth » 10 srp 2019, 08:47

Janko: V tom případě by se to dalo považovat za "podvádění", ne? :) Jestli je v místnosti úplná tma, tak je jedno, jestli máš zavřené či otevřené oči. Pokud brána chce, abys cvičil s otevřenýma očima, nedělej to v úplné tmě, protože to ztrácí svoji pointu - musíš se umět koncentrovat na předmět i přes všechny rušivé zrakové vjemy, které jsou v tvém zorném poli, což samozřejmě v úplné tmě neplatí.
"All in good time."

Janko
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 24 kvě 2019, 07:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 50×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Janko » 10 srp 2019, 11:48

Ved prave dobre si to odhadla lebo ja som došiel k tomu istému .Ale cvičím normálne len som týmto chcel poukázať že som sa stým stretol a napadlo ma to iste. Ale zase cvičíme v normálnych podmienkach aj cez deň. Ja som to dal len ako zaujímavosť:)).

Janko
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 24 kvě 2019, 07:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 50×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Janko » 10 srp 2019, 16:31

Dnes som si v práci virobil kotúč čierno biela doma už mám aj bielo čierna a skúšam cvicit a môžem povedať funguje to presne podľa popisu Lasenica hneď a bez akejkolvek námahy očí sústredenie a videnie. Perfektna pomôcka na sústredenie a koncentráciu vrele doporučujem kto ste to nevyskúšali Všetko nájdete v Praxe Horev - Klubu 1. : ).

Oglimios

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Oglimios » 16 zář 2019, 22:33

Janko. A myslíš si fakt že to bylo tím alkoholem? Mě přijde jako mnohem větší věc důvod proč si ten alkohol pil, Slavín jsi přeci se sousedem narození dítěte, to je velká věc a úplně ji opomijis taková věc je spojena s různými pocity kterých sis snad musel všimnout. Divný že opomijis takovéto věci a máš pocit že to že se ti cvičilo lépe bude asi stamprdly alkoholu

Oglimios

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Oglimios » 16 zář 2019, 23:28

Popisujete jak je svět špatný a systém na Slovensku špatný. Koukněte o trochu dál, zjistěte si jak se žije v různých dalších státech světa, jak jsou na tom se zdravotnictvím se skolstvym, jak hodně je tam společnost nesnášenlivá vůči určitým skupinám nebo jedincům. Pak zjistíte že na Slovensku se oproti jiným částem světa kde žije i nesrovnatelně větší množství lidí žije jako v ráji, jestli si i potom co zkouknete svět budete stěžovat jak se žije na Slovensku, bude to s vámi hodně spatny. Hodně lidí zkoumá duchovno a snaží se zjistit co je a jak v neviditelném světě ale nemá ještě ani zevrubně zkouknuty svět svůj materiální, neví ani co se děje na jeho planetě, jejich planeta je jejich město a i to svoje město vidí zkreslené, ale chtějí dosáhnout duchovna. Nevím jak vy ale ta nedosažitelnost je do očí bijící. Jakoby dítě v 6te třídě kdy má první hodinu fyziky chtělo s učitelem řešit problémy okolo teorie relativity a snažit se nějakou přispět na tomto poli. Každý člověk může vystřelit ve vedení do výšin jako střela, se musí začít tam kde je, nemůže stát v prvním patře a snažit se odrazit z druhého patra na treti

Uživatelský avatar
Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 343
Registrován: 26 zář 2010, 14:02
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 44×
Obdrženo poděkování: 147×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Flox » 17 zář 2019, 12:26

Já si občas říkám jestli je v lidských silách porozumět světu. Určitě se můžeme naučit mnoho a zpříjemnit druhým lidem pobyt na Zemi. Nicméně v lidském těle nikdy nebudeme znát všechny souvislosti, nebudeme mít dostatek informací. Jak potom můžeme hodnotit něco, čemu nerozumíme? Bohužel nemám ani dostatek informací k tomu, abych si byl touto myšlenkou jist :-D
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Janko
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 24 kvě 2019, 07:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 50×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Janko » 10 říj 2019, 21:42

Zase sa mi stalo!!! Stretol som niekoho kto sa mi prihovoril a pital sa na danú tému čo čítam a čím sa zaoberám. Nerozoberam to lebo ľudia sú vselijaký a radšej som ticho. Ale keď sa ma spitala či poznám českého autora FB a že robila knihovnicu , hneď sme vedeli na akej rovine sa máme bavyt. Je super keď sa takto stretnete s niekým koho vám sama prozreteľnosť dala do cesty. A teraz si požičiavame knihy a dávame si rady a povzbudenia. A hlavne keď na tom človeku vydite že potrebuje oporu, povzbudenie alebo radu

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Yemeth » 10 říj 2019, 21:46

Janko píše:Zase sa mi stalo!!! Stretol som niekoho kto sa mi prihovoril a pital sa na danú tému čo čítam a čím sa zaoberám. Nerozoberam to lebo ľudia sú vselijaký a radšej som ticho. Ale keď sa ma spitala či poznám českého autora FB a že robila knihovnicu , hneď sme vedeli na akej rovine sa máme bavyt. Je super keď sa takto stretnete s niekým koho vám sama prozreteľnosť dala do cesty. A teraz si požičiavame knihy a dávame si rady a povzbudenia. A hlavne keď na tom človeku vydite že potrebuje oporu, povzbudenie alebo radu

ó kéž bych taky někoho takového potkal. Kéž by. Pohovořit si s někým takovým tváří v tvář a ne jen tady na internetovém foru, necítit se sám v tom lidském davu...
"All in good time."

Janko
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 24 kvě 2019, 07:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 50×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Janko » 11 říj 2019, 09:30

Prečo nie veď tu už boli stretnutia a zrovna som musel byť v práci a kolega mi nechcel vymeniť : (. A keď sa tu takáto téma rozvedie myslím že tu hneď pribudnú ponuky na stretnutia. Tomu verím veď dajme len tak kto by sa chcel stretnúť na nejakom mieste len nie ďaleko ;)

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod gooolem » 11 říj 2019, 13:23

Tak se kouknete na seznam uzivatelu, myslim, ze tam kazdy ma napsano odkud je, a treba je nekdo z vaseho okoli :-)
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Yemeth » 11 říj 2019, 17:37

Však jsem koukal, ale to je samá Opava Brno Praha. Zatím jsem si nevšiml někoho z druhé strany republiky, konkrétně Liberecký kraj.
"All in good time."

Uživatelský avatar
led_darkshiner
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 28 pro 2018, 11:25
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 21×
Obdrženo poděkování: 45×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod led_darkshiner » 11 říj 2019, 17:57

@Janko - tak něco svolej. Koukám "na nejakom mieste len nie ďaleko", tak jedině na hranicích... Já jsem třeba zastánce spontánních akci, protože na ty nepatří nostalgie:)))
Neexistuje nic, co by nešlo...

Obrázek

Oglimios

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Oglimios » 12 říj 2019, 18:31

Já jsem z Libereckého kraje :-)

Janko
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 24 kvě 2019, 07:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 50×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Janko » 12 říj 2019, 19:53

Ja som Povazska Bystrica Sk. Ale nemám problém sadnúť do auta a vyraziť a strávyt niekde pekný deň .

Janko
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 24 kvě 2019, 07:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 50×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Vsemozne otazky

Příspěvekod Janko » 01 lis 2019, 23:05

Chcel by som poradiť pri meditácii. Ak sa máme pri meditácii zamerať na seba a ponoriť do seba čo najhlbšie ako si počínať v myšlienkach? Príklad ak meditujem a idem do seba a mám v hĺbke seba nájsť najhlbšie. Čo najhlbšie??? Meditujem prechádzam rôzne predstavy a situácie ale čo mám v hĺbke ešte hľadať??? Najhlbšie skrite moje hriechy alebo na čo sa mám zamerať aby som v hĺbke seba hľadal ? Neviem čo sa tým myslí lebo myslieť a rozoberať môžme všetko ale čo je myslené tou hlbkou.Zamyslim sa do hĺbky a nakoniec prídem k záveru že som sa zabudol alebo stratil v sústredení. Zdá sa mi to taká žiacka téma ale naozaj neviem čo v tej hĺbke robit a ako pracovať . Ak rozoberiem nejaku moju slabosť a prídem k štartéru a myšlienke čo ju zapríčinila čo viac sa nad tým dá rozoberať do hĺbky? A keď mám meditovať na svojim duchom a bohom v mikrokozme a prejdem do seba a hĺbky hlbšie a hlbšie ale kam alebo ako mám premyslat v tejto hĺbke? Nemám na mysli tranz podľa brány kde je predstava určená. Ďakujem za odpovede možno táto téma záujme viacerých.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů