Elektrické fluidum vs. princip ohně

Základ studia
Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod marvin » 22 lis 2019, 14:17

team72 píše:1. texty kde Bardon pise o tom ze ohen a vzduch su eletricke, (vyskytuje v brane minimalne 4 krat), povazujete za omyl, alebo za preklep, alebo to nejako vysvetlime ze to nie je celkom pravda .


Mám pocit, že každý mluvíme jiným jazykem. Ty uvádíš, že Bardon píše, že je vzduch elektrický - dokonce že se to v Bráně vyskytuje 4x, ale nikdo z nás kromě tebe to v Bráně neviděl. A ty jsi nikde v žádným ze svých příspěvků neuvedl KDE to Bardon píše.

Uvedeš to prosím? Ocituj nebo vyfoť stránku kde se to píše.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

1. tarotová karta

Příspěvekod marvin » 22 lis 2019, 15:22

ještě jedna reakce,

team72 píše:Brána zasvätenia od Františka Bardona:
2. Popis prvej tarotovej karty, na strane muža, elektrického sú oheň a vzduch, a na strane ženy voda a zem.


karta mága.png


vysvetlivky k symbolice.png


Elektrické a magnetické fluidum je vyznačeno barvou červenou a modrou, elektrické fluidum červeně, magnetické fluidum modře.


Nad mužem jsou živly aktivní a to živel ohně v barvě červené a živel vzduchu v barvě modré.


Takže barvou modrá je označené jak vzduch, tak taky magnetické fluidum. Takže bys nemohl usuzovat, to co píšeš.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: 1. tarotová karta

Příspěvekod team72 » 22 lis 2019, 19:05

"Vpravo v pozadí je slunce (v barvě zlatožluté)
Vlevo v pozadí je měsíc (v barvě stříbřité)
jako Plus a Minus v Mikro- a Makrokosmu, elektrické a magnetické fluidum."

Lava stana je magneticka, zenska a prava strane je elektricka muzska. Preco to tak nakreslil , ze ohen a vzduch je na strane slnka ? Mohol to nakreslit aj inak. Dat vzduch a zem niekde iba do vprostriedka ze?


"Dbejte především této analogie: Hlavu a hrudník ovlivňuje elektrické fluidum, břicho, stehna
a nohy magnetické." stana 110. pod nadpisom Ovládání elektromagnetického fluida
Preco, viete mi to odpovedat?

Po nahromadeni elekrickeho fluida mag ziska kontrolu nad ohen a vzduch a pri magnetickej nad voda a zem - to je tiez napisane v VIII. casti.
Preco asi? Viete mi to odpovedat?

To co pise Michal je pravda ale v akom kontexte?, V kontexte ked zivly vytvaraju fluida. To je nakreslene na obrazku 6., tak ohen bude mat vplyv elektricky, vzduch bude mat vpyv neutralny atd. A na konec vznikaju 2 fluida , vnutorny kruh na obrazku.

A navyse verte comu chcete ... vzdavam to s vami. :saturn:

Uživatelský avatar
MDominik
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 13 pro 2016, 17:28
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 159×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod MDominik » 22 lis 2019, 22:55

Vážený F. Bardon nám knihou BoZ až "naivní" formou odkrývá tajemství magie, existence, nazvěme si to, jak chceme. Určitě najdeme nějaké chyby v překladu, ale když už tam jsou, tak tam mají být.

Všechny živly a fluida jsou propojeny, navzájem se ovlivňují a vše je v pohybu. Aby se dalo něco prozkoumat a pochopit, musíme tento proces imaginárně zastavit a rozložit na nějakou skupinu prvků, přiděli jim vlastnosti a síly. A to navíc formou, která je pro vědomí a intelekt normálního smrtelníka pochopitelná a představitelná. Jelikož, co si neumíme představit, to neexistuje, že.

Aby mohlo být pochopeno a s živly i fluidy pracováno, jsou nám F. Bardonem prezentovány ve statickém stavu.

Nedá mi to, a popíšu jak danou problematiku s fluidy, kterou komentuje team72 vnímám:

Je to trochu jak s vejcem a slepicí, co bylo dřív?

Elektrickým fluidem nevytváříme "živel" vzduchu, ale ovlivňujeme živel vzduchu. A to proto, že elektrické fluidum je základní silou a vlastností živlu ohně, ne živlu vzduchu. To stejné u živlu vody a magnetického fluida.

Tím, že při nácviku ovládání fluid hromadíme fluidum v živelných oblastech, samozřejmě ovlivňujeme živel vzduchu i živel země v našich tělech. A naopak, úroveň harmonie všech živlů ovlivňuje naši schopnost ovládání fluid. Ale nemůžeme na tom základě konstruovat to, že vzduch je elektrický a že živel země magnetický. Zvláště u živlu země je to markantní, je z principu věci vždy elektromagnetický, protože obsahuje obě fluida. Jako magnetický je označován ve vztahu ke vzduchu, lépe by bylo řečeno, je mínusem ve vztahu k plusovým živlům ohně a vzduchu. Matoucí může být i to, že zem je magnetická na periferiích, jelikož formou živlu země je "volt" s el. fluidem uprostřed.

Je to stejné jako tvrzení, že žena je magnetická, ano, je magnetická, tedy mínus ve vztahu k mužskému principu,(schválně jsem nenapsal k jen k muži) jinak je stejně globálně elektromagnetická jako muž.

K oběma fluidům přistupuji primárně jako k silám, kvantitě, kdy samotný živel zastupuje spíše kvalitu.

A to, že to tak chápu a prožívám, neznamená, že je to tak správně. Nikomu můj pohled nevnucuji. A budu rád, když můj text bude pro někoho inspirací, důvodem k zamyšlení, nebo k diskusi.

To vše jsem napsal jako reakci na příspěvky team72. Třeba i on vše napsal, aby inspiroval, diskutoval. Ale pokud prezentuje své názory takhle:

„Ale na to vsetko ste uz mali davno prist, ak ste sa dostali aspon cez I. stupen. Bezmyslenkovy stav. Co sa deje , ked si v tom stave? To uz mate mat zazite a pochopene, ze co sa deje vtedy.“

Tak mu opravdu nezbyde, než aby každý jeho příspěvek ukončil jeho posledním výrokem „A navyse verte comu chcete ... vzdavam to s vámi“

A to je možná pro tuto chvíli dobře.

Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod team72 » 22 lis 2019, 23:20

MDominik píše: Ale nemůžeme na tom základě konstruovat to, že vzduch je elektrický a že živel země magnetický.


Naozaj nie? Najdi nejaku enciklopediu a precitaj, ktore zivly su aktivne a ktore pasivne.
Preco mag je uprostre? Lebo ovlada aj elektricke aj magneticke (jang,jin, aktivne a pasivne), z coho vsetko vzniklo aj zivly.
To je tiez nakreslene na obrazku. Uvedomujes si, ze vlastne mi hovoris, ze Bardon zle nakrelil prvu tarotovu kartu?
Konec koncou preco si mi neodpovedal na moje otazky? Su tam 4 otazky.

Navise tebe pravdepodobne neide moc o pravdu, ale nasiel si zamienku, ako rozpravam.
OK, ale netvrdim nic ine ako Bardon: nech kazdy si mysli co chce, o com je presvedceny.
A to ze to vzdavam, je moja osobna volba - necham vas vtom. Nie je na tom nic urazajuce, len je vyjadrenim toho, ze uz ktomu nemam co dodata a nemam chut uz o tom rozpravat.

Ohladne toho, ked ste bezmyslenkovitom stave tak viete, ze vsetko zniklo z elektrickeho a magnetickeho, lebo tieto rezonancie vydava Akasha , a bezmyslenkovitom stave ste v Akasha.
Tuto vetu som napisal na to, lebo Goolem predtim tvrdil, ze elektricke a magneticke mozu vzniknut iba zo 4 zivlov, co nie je pravda. Ano, mal som to formulovat jednotnom cisle , to je pravda sorry.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod marvin » 23 lis 2019, 07:27

Uvědomuješ si, že obrázky a ilustrace kreslila akademická malířka paní Nováková? Že to nekreslil osobně pan Bardon (i když to supervizoval). Tím chci říct, že je to opět "osobní" ztvárnění toho kdo to jak vnímá. A že obrázek je dvourozměrný? Že svět je trojrozměrný a ty živly bys také mohl zakreslit a rozptýlit jinak v prostoru?

Dominiku díky za snahu, přesně to stejné jsem psal i já, že ovládáním fluida můžeš a budeš působit na živly, ale ne obráceně.

A Teame tvoje arogance a povýšenost je exelentní. Dlouho sme tu neměli takového zatvrzeného demagoga se spasitelským syndromem.

Osobně nevěřím že to vzdáš i když většina lidí to s tebou už dávno vzdala (včetně mě).

Skoro po každém tvém příspěvku začnu u tebe přemýšlet nad banem a hledám důvody proč to neudělat.

Došel sis na základě svých zkratek a odvozů a teorií k nějakému poznání, snad k tomu napomohla i nějaká praxe, ale jak vidíš, s ostatními to moc nerezonuje.

Na otázky moc smysluplně neodpovídáš, jednou říkaš to pak ono, možná to vzniká z rozdílnosti jazyků.

Celkově mi přijde že každý mluvíme jiným jazykem.

Možná vycházíš z jiného směru a jiné tradice, možná ma maďarské zázemí jiné poznání, které se neshoduje s tím naším.. maďarský překlad zasvěcených zní přimejmenším hodně patriotsky, když originál byl diktovám v německém jazyce na pásky a pak přepisován. Navíc originální české kruhy žáků měly české strojopisy na cvičení.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod gooolem » 23 lis 2019, 11:07

Team72 pise:
"Tuto vetu som napisal na to, lebo Goolem predtim tvrdil, ze elektricke a magneticke mozu vzniknut iba zo 4 zivlov, co nie je pravda."
Myslis ze jsem to napsal v teto vete?:  Proto se zde hovori o tom, ze fluida vznikaji ze zivlu, jelikoz cvicici nejdrive poznava zivly a teprve pak fluida. Ty jsou jen dve. Ale bez ctyr zivlu a jejich principu by nemohly existovat, v cemz zadny problem neshledavam.

Je to to me tvrzeni, ktere myslis?
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
MDominik
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 13 pro 2016, 17:28
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 159×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod MDominik » 23 lis 2019, 15:51

Pokusím se přidat tomuto vláknu nějakou rozumnou informační hodnotu, stejně nevím, kam bych ho jinam zařadil. Jedná se o rozhovor s Janem Rakem, kvantovým fyzikem. Kdo se aktuálně pere s pojmy vědomí a vševědomí, může v jeho výkladu kvantové fyziky najít jasné paralely a podchytit souvislosti. Fluida se tam dají najít také, ale nejsou již tak zřetelné. A mnohé jiné… Kvantová fyzika je hold magií moderní doby: https://youtu.be/7EFt3HzIj74


Uživatelský avatar
team72
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 92
Registrován: 13 led 2010, 21:54
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 17×

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod team72 » 24 lis 2019, 12:46

marvin píše:A Teame tvoje arogance a povýšenost je exelentní. Dlouho sme tu neměli takového zatvrzeného demagoga se spasitelským syndromem.


Tu by som citoval Bardona:
"K svým bližním buďme vždy laskaví, přívětiví a shovívaví, za to však neúprosní a přísní vůči sami sobě. Bez dodržování těchto pravidel bychom v magii neprospívali. Nikoho nekritizujme a neodsuzujme."

Odsudzoval som ja teba, alebo niekoho? Alebo by som urážlivo rozprával o tebe, alebo o niekom, ako to ty robíš mojom prípade?
Rozprával som k veci o téme. Obhajoval som iste základné pravdy a moje presvedčenie, to je pravda, ale nikoho som neurážal osobne, a neponižoval.

Moja otazka zostava aj tak nezodpovedana. Preco Bardon nenakreslil prvú tarotovu kartu tak, ako to nakreslil Rawn Clark:

Magneticka     Elektricka
               Vzduch
Voda                      Ohen
               Zem


Bardon to nakreslil takto:

Magneticka         Elektricka
Mesiac                 Slnko
Zem                       Vzduch
Voda                       Ohen


Zatiaľ nikto mi neodpovedal na moje 4 otázky.
Ako viete odjakživa oheň a vzduch sa radí medzi aktívne živly, a voda a zem medzi pasívne. To môžete overiť aj sami.

marvin":
Keď si moje pravé meno zverejnil (v inom vlákne), možeš mi zverejnit aj svoje pravé celé meno? Ďakujem. Inak neviem či máš právo na to zverejniť moje pravé meno, mne to ale nevadí.


Ak by sme naozaj prestavovali živel vzduch, ako úplne neutrálny bez polarity, tak štvorpólový magnet, by nemohol mať 4 póly.
Naposledy upravil(a) team72 dne 25 lis 2019, 09:57, celkem upraveno 7 x.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod marvin » 24 lis 2019, 13:49

Tohle je diskuzní forum a děkuji ti, že to v tomto duchu bereš a příspěvky směřuješ tak, že to není dogma ale diskuze.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 580×
Obdrženo poděkování: 167×

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod Inrise » 24 lis 2019, 18:53

Hele kluci, není chyba v nestejnem pochopení slovíček?:)
Aktivní a pasivní je jako pojem nadřazený živlům i fluidům, nikoli synonymem, ano Team 72?
Ten obrázek je jaksi spláclý z 3D do 2D, takže že středu by jako z fontány mohly proudit čtyři potoky živlů, každá jedním ze čtyř směrů. Střed jaksi symbolidsky značí jak Akašu tak to mezi nahoře a dole. Kde tam bude které že zmíněných schémat?
Ad čtvero klíč a čtyřpólový magnet, sama ta slova jsou k zamyšlení. Jaký je vztah mezi Jod vs He? A tímto vztahem se utváří co, země? Tedy poměr, vztah a prostředník ... Rozumíme si významově když čteme dílo FB v různých jazycích, kulturách a uskupeních? Jen se ptám, zprvu mi nepřišlo, že byste říkali odlišná stanoviska, ale pak se to kamsi zvrhlo:-)))
Co je významným zdrojem poznání litera či duch?
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod gooolem » 25 lis 2019, 07:38

Inrise: samozrejme je lepsim zdrojem poznani duch. Ale litera je jednou z cest k poznani, k vedeni a je li chybna, tak to minimalne pocatek cesty muze znacne zkomplikovat.

Team72: podle meho nazoru, ktery nemusi byt spravny, je ctyrpolovy magnet zase kapku jiny, nez podle tebe. Ja povazuji za ctyrpolovy magnet +a- ohne spolecne s +a- vody. Podle toho, co pises ty, mas za ctyrpolovy magnet vsechny ctyri zivly, nebo se pletu?

A s tim, ze vzduch i ohen jsou pasivni a voda se zemi aktivni, souhlasim. Pokud ovsem nebudeme zamenovat aktivitu s elektricitou a pasivitu s magnetismem. Si myslim.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 580×
Obdrženo poděkování: 167×

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod Inrise » 25 lis 2019, 09:30

Googlem: :)
Ano, ale liteře dává význam duch, tedy hloubku (inspiraci, vhled, význam jako sémantika znaků).
A k té horní a dolní části obrázku, ono snoubení principů +a- v horní polovině je zalito více v záři červánků (nad ☀️ a měsícem) oproti tomu dole je zemský magnet. Vidíš to také tak?
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod gooolem » 25 lis 2019, 13:20

Inrise: ja se o zadne horni ci dolni casti obrazku nezminoval. Ale i takto lze jiste na obrazek kouknout, myslis-li prvni tarotovou kartu z Brany.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrické fluidum vs. princip ohně

Příspěvekod gooolem » 25 lis 2019, 22:21

Team72: tady se musim ozvat ve veci tveho dotazu na Marvina, zda muze zverejnovat tvoje skutecne jmeno na tomto foru. Ja myslim, ze muze, jelikoz on neni prvni, kdo ho zde zverejnil. Tim prvnim jsi byl ty sam, kdyz jsi do kterehokoli vlakna na tomto foru dal odkaz na sve webovky, kde tve jmeno neni tezke najit.
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host