Světy elementárních bytostí v obrazech.

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 164
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 302×

Re: Světy elementárních bytostí v obrazech.

Příspěvekod ikarkar » 22 črc 2020, 08:06

4. Příběh "panenky nahatice"

1.jpg

Na obrázku je žhavé i kouřové tělo „salamandrině“, kterou jsem nazval „Panenka“. Vývoj jejího kouřového těla ukazují následující čtyři snímky. Po celou dobu proměn tohoto těla stálo její žhavé tělo na levém okraji březového hořícího špalku a tvořilo.

2.jpg

Na horním okraji špalku vlevo se začíná objevovat její tělo v sedící poloze.

3.jpg

Druhý snímek na stejném místě již ukazuje sedící nahé ženské tělo s náznakem hlavy.

4.jpg

Na tomto snímku se tělo skrylo za špalek a hlava pozoruje fotoaparát.

6.jpg

Nakonec se její žhavý salamandr posunul před špalek a stahuje kouřové tělo k sobě na levou stranu špalku, nad kterým se objevuje hlava „nahatice“ s provokujícím úsměvem:-) :-) :-).
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Uživatelský avatar
ON35
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 35
Registrován: 28 led 2020, 13:12
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 74×

Re: Světy elementárních bytostí v obrazech.

Příspěvekod ON35 » 25 srp 2020, 12:04

Preco to nenahrate v spomalenom mode na mobilny telefon? Bolo by velmi zaujimave vidiet ako sa to telo dynamicky mení. Vsak teraz uz aj lacne telefony maju mod kde sa da nahravat 120 snimokov za sekundu....
Rozobrať cely vesmir do tej poslednej častice, naposledy ich zložiť do seba,
& pochopením všetkého, vyhasnúť.

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 164
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 302×

Re: Světy elementárních bytostí v obrazech.

Příspěvekod ikarkar » 27 srp 2020, 07:39

Dobrý nápad. Pokud víte jak na to, mohl by jste rozšířit toto téma.
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: Světy elementárních bytostí v obrazech.

Příspěvekod Yemeth » 09 zář 2020, 22:12

Gnómové a sylfy budou taky? :)
"All in good time."

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 164
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 302×

Re: Světy elementárních bytostí v obrazech.

Příspěvekod ikarkar » 10 zář 2020, 19:34

Yemeth: Sylfy a Gnómové.

K Sylfám na tomto fóru probíhala diskuse už v roce 2015 (viz: Obecná diskuse, Sylfy nepatří jen do pohádek). K tomu dodávám, že toto téma: (Světy elementárních bytostí v obrazech), není s výše uvedenou diskusí v žádném rozporu. O komunikaci s živlovými bytostmi na mentální úrovni jsem se zmínil již v úvodu. Navázat spojení s bytostmi je jedna věc a pořídit jejich reálné obrazy v jejich živlovém prostředí je druhá věc. Je to velmi zdlouhavá práce náročná na čas, meditační prostředí, trpělivost a další podmínky.

Například jen světlo při fotografování:

Zatím co u Salamandrů lze světlo ovlivnit palivem, u Undin použitím křišťálového krystalu (viz následující snímky – žlutý útvar vlevo nahoře), tak u Sylf to možné není. Tady se musí čekat a čekat na vhodné povětrnostní podmínky a na slunce a měsíc :-). Co se týká gnómů, to je pro mě ještě velká neznámá. Vím, že mají svoje vlastní světlo, ale ještě jsem s tímto živlem ani nezačal.

1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg

Přidávám pozoruhodný snímek undiny vedle krystalu, na kterém se zrcadlí její hlava.

Pro živel vzduchu nemám ještě dostatek materiálu, abych mohl vložit ucelenou představu o uspořádání světa Sylf a Elfů. A tak v následujícím příspěvku vložím aspoň malou ochutnávku :
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Uživatelský avatar
Yemeth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2016, 12:11
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 57×
Obdrženo poděkování: 50×

Re: Světy elementárních bytostí v obrazech.

Příspěvekod Yemeth » 11 zář 2020, 10:02

ikarkar píše: Co se týká gnómů, to je pro mě ještě velká neznámá. Vím, že mají svoje vlastní světlo, ale ještě jsem s tímto živlem ani nezačal.


Podivné...Myslel jsem, že živel země je první říše, kterou hermetik navštíví, když je nejblíže té naší.
Ale s těma sylfama to chápu.
"All in good time."

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 164
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 302×

Re: Světy elementárních bytostí v obrazech.

Příspěvekod ikarkar » 11 zář 2020, 20:46

Živel :vzduch:
Yemeth:
Není na tom nic podivného, protože to není o vzdálenosti, ale o pohodlí. U ohně nebo u vody můžeš relativně pohodlně meditovat. Ovšem u gnómů to vidím na jeskyni a ta asi moc pohodlná nebude :-).

Bytosti ohně se nám podobají méně než bytosti vody a bytosti vody se nám podobají méně než bytosti vzduchu (a myslím, že ani gnómové na tomto pořadí nic nezmění). Reálná těla těchto tří elementálů jsou průhledná, jak ukazuje následující snímek. Nám se zviditelňují prostřednictvím zbývajících tří živlů v závislosti na tom, v jakých konkrétních podmínkách se tak děje. Protože u Sylf (logicky) je nejméně zastoupen živel země, jsou jejich těla nejvíce průhledná, až skutečně subtilní.

1.jpg


Tato subtilnost je na následujících obrazech zřetelně viditelná a někdy vyžaduje soustředěnou pozornost a vnitřní napojení se na obraz (např. první obraz – skupina sylf a osmý obraz v pořadí). Kdyby tyto obrazy namaloval člověk jako perokresbu, mnozí materiálně smýšlející lidé by je prohlásili za umělecké dílo, ale když vzniknou na obloze, často je to pro ně nahodilé proudění větru mezi oblaky vodních par :-).

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

V levé části nahoře – Elf mužská bytost.

9.jpg
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Světy elementárních bytostí v obrazech.

Příspěvekod Rota » 25 bře 2021, 11:32

Živlové bytosti působí v astrálním světě, každá v živlu, ze kterého je stvořená a hmotnou úroveň navštíví pouze za určitých podmínek připravených školeným mágem (viz praxe magické evokace) Jinak nemohou do hmotného světa vstoupit. V žádném případě se neprezentují jako mrak na obloze nebo oheň v krbu.
Mág může také tyto bytosti vyhledat v astrálním světě, pro to ale musí být řádně vyškolený.
Tomu všemu předchází důkladná introspekce, kdy dochází k vyrovnání živlů v nás.
Ve všem stvořeném působí živly, včetně těl, ze kterých je člověk jako bytost stvořen (ctyřpólový magnet se svými vlastnostmi) Bez vyrovnání živlů ve všech úrovních není postup vpřed myslitelný, vždy dochází k vychýlení některého ze živlů a jeho neovladatelnosti. To se projevuje nevyrovnanou povahou mága, v působení negativních vlastností charakteru/duše. Ovládnutí živlů je základem veškeré magické činnosti.... opět se dostáváme k introspekci a sebepoznání. Bez toho není vůle ke cvičení, studiu, není postup ve vývoji.

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 164
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 302×

Re: Světy elementárních bytostí v obrazech.

Příspěvekod ikarkar » 25 bře 2021, 20:36

Hezké :-),
Je vidět, že co se týká astrální pláně, máš teorii zvládnutou na jedna s hvězdičkou. A nešlo by to doložit nějakými praktickými výsledky?

PS: zde jsou vloženy výsledky po práci na pláni ducha jak jsem psal :-).
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Světy elementárních bytostí v obrazech.

Příspěvekod Rota » 25 bře 2021, 21:19

....já ti přece vůbec neberu výsledky tvé práce, tvého úsilí a snahy, to v žádném případě.
Jen jsem napsala, jak to je. Aby si snad někdo nemyslel, že když bude koukat do ohně, uvidí v něm živlovou bytost. To je mylné. Nějak to budí z těch fotek takový dojem.
To víš no teorie, ještě to musím trocha dotáhnout.

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 164
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 302×

Re: Světy elementárních bytostí v obrazech.

Příspěvekod ikarkar » 25 bře 2021, 22:57

. . . . netroufám si posoudit, co to v kom vzbuzuje, ale každý, kdo si přečte úvod do tohoto vlákna, bude v tom mít jistě jasno.
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Světy elementárních bytostí v obrazech.

Příspěvekod Rota » 26 bře 2021, 08:47

Chápu...
Tak já to napsala hlavně kvůli takovým, jako jsem já, co nám to tolik nemyslí :-)

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 164
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 302×

Re: Světy elementárních bytostí v obrazech.

Příspěvekod ikarkar » 27 bře 2021, 11:14

. . . . tak tedy ještě pár fotek pro "ty, kterým to tolik nemyslí", aby se nebáli "meditovat a koukat do ohně nebo vody".

2020-06-11-13,46-29.jpg

2020-06-11-13,58-10.jpg

2020-06-11-14,04-42.jpg

2020-06-11-14,15-59.jpg

2020-06-11-14,17-21.jpg

2020-06-11-14,29-05.jpg

2020-06-18-13,14-46.jpg

2020-08-04-17,37-44.jpg
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Světy elementárních bytostí v obrazech.

Příspěvekod Rota » 27 bře 2021, 13:00

V tom máš pravdu, díky. Aby šel živel líp zvládnout je dobrá pomůcka o něm meditovat, naladit se na něj (vodou, ohněm..), cvičením, stát se tím živlem, pochopit ho.
Živlovou bytost lze zvládnout jen magickou autoritou.

Vážně jsem nechtěla, aby to bylo pojaté nepřátelsky, to je hrozně moc zbytečné. Nejde tu o rivalitu a jiné hlouposti. K tomu není důvod. Dělám chyby, nemyslím si, že jsem snad dokonalá, to by bylo naivní a hloupé.

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Světy elementárních bytostí v obrazech.

Příspěvekod gooolem » 27 bře 2021, 18:04

Pokud mohu vlozit svuj osobni postreh: pro zvladnuti jakekoli zivlove bytosti (dokonce i bytosti sfericke) neni nutně potřeba nutit jí magickou autoritou. Pokud jde k bytosti mág pomoci vnejsi techniky, tak ano. Ale pokud jde clovek k bytosti vnitřní cestou, Láskou, pak ji k nicemu nemusi nutit svou autoritou. Bytost v nem sama sebou vnímá autoritu nejvyssi a ráda prichazi a spolupracuje. Pak muze jedinec spolupracovat s desitkami bytosti, jelikoz k nemu samy prichazeji a davaji se poznat. A jak vzdy uvadim, je to jen moje pravda :-).
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.


Zpět na “Evokace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů