Obraz na skle okna.

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 305×

Obraz na skle okna.

Příspěvekod ikarkar » 19 úno 2021, 08:56

Obraz na skle okna.
(část 1.)
Pro zajímavost vkládám svoji zkušenost s obrazem na okně, ale nejdříve popíši ještě jiný podobný zážitek.
Jednou jsem vyšel na balkon ve třetím patře paneláku a k mému úžasu plaval kolem balkonu (ne dále než 20metrů od něj) obrovský horkovzdušný balon s nápisem „UMĚNÍ DÍVAT SE“. Byl jsem tak překvapen, že mě ani nenapadlo, vzít fotoaparát a udělat snímek, čehož jsem později často litoval. Místo toho jsem zíral a uvažoval, že má asi problémy a bude havarovat nebo přistávat. On však přelétl v neuvěřitelně malé výšce náměstí a s klidem odplaval. No a co má tento zážitek společného s obrazem na skle okna?

Na lesním objektu mám již několik let zabudováno okno z mobilního domu, o jehož historii a o historii onoho okna nic nevím. 21. 11. loňského roku se k mému úžasu (stejnému jako v případě s balonem) přesně uprostřed namrzlého okna objevil obraz, který jsem tam v předchozích letech nikdy nepozoroval. Byl jsem tak překvapen, že mě ani nenapadlo, vzít fotoaparát a udělat snímek. Choval jsem se zcela iracionálně. Vzal jsem papír a tužku a snažil se ho namalovat (chabý pokus zachytit jeho dokonalou symetrii). Místo toho jsem horečně přemýšlel, kde se tam vzal. Je známo, že mráz kreslí podle jakýchsi siločar na oknech objektů i aut nejrůznější obrazy, že ramena sněhových vloček svírají úhel 30 stupňů, že kovové piliny na stole po přejetí smyčcem houslí po jeho hraně se uspořádají do obrazce, sám jsem také kdysi zkoušel dýchat na zrcadlo v tatvických časech a pozoroval obrazy atd. Zatím co jsem žhavil mozek, obraz zmizel, nepochybně pro to, že jsem před tím zatopil a okno se ohřálo. Následujícího dne jsem opět jako s balonem litoval toho, že jsem obraz nevyfotil.

Posléze však převládl racionální rozum a střízlivě jsem usoudil, že obraz bude nejspíš dílem počítačového grafika, který jej vytiskl na samolepku,(možná symbol Metatrona) někdo ji nalepil na okno a později odstranil a na zbytcích lepidla namrzlo jíní. Stále ale zůstávala pochybnost, proč tam ten obraz nebyl v minulých letech.
Ovšem 24. 11. ráno se obraz objevil znovu a tentokrát jen na zamlženém okně bez námrazy a po chvíli se rozplynul. Byl jsem však již připraven a vyfotil ho.
IMG_20201124_074514.jpg

Následující týden jsem věnoval důkladnému očištění okna s obou stran všemožnými čisticími prostředky od jaru až po iron. Mechanicky nožem a žiletkou se nepodařilo nic seškrabat zevnitř ani z venku.

30. 11. ráno byl obraz znovu na zamlženém okně a byl jsem tím zaskočen. Několikrát jsem na obraz dýchnul, vytvořil se odmlžený kruh a obraz zmizel:
IMG_20201130_080452.jpg

Zhruba za 5 minut se začal odmlžený kruh znovu rosit podle nesouvislých siločar:

IMG_20201130_081138.jpg

K mému překvapení za dalších asi 40 minut byl obraz zpět v odmlženém kruhu:
IMG_20201130_084907.jpg

A navíc tam přetrval i po té, když zamlžení okna se vytratilo s postupujícím sluncem, jak je vidět na dalším snímku, nehledě k tomu, že jsem uvnitř již několik hodin topil. Měl jsem pocit, že se nějaká síla baví mým úsilím :-).
IMG_20201130_090239.jpg
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 305×

Re: Obraz na skle okna.

Příspěvekod ikarkar » 19 úno 2021, 09:07

Obraz na skle okna.
(část 2.)
2. 12. jsem přijal výzvu. Z reklamní firmy, jsem získal průmyslové čistidlo 3M na odstraňování samolepek a plakátů z výkladních skříní. Z obou stran okna (zevnitř i zvenku) jsem nanesl nástřik, nechal podle návodu působit a okno vyčistil. Proces jsem pro jistotu zopakoval 3X po sobě.
IMG_20201202_074340.jpg
IMG_20201202_074340.jpg (15.84 KiB) Zobrazeno 4798 x

6. 12. ráno - vítězství. Okno bylo namrzlé a v místě obrazu jen prázdný flek:
IMG_20201206_085629.jpg

8. 12. ráno jsem kapituloval. Obraz se opět vyklubal na svém místě.
IMG_20201208_091000.jpg

Přestal jsem usilovat o odstranění obrazu.
Od té doby, i když je okno čisté nenamrzlé, mohu obraz zviditelnit jednoduše tak, že několikrát dýchnu do středu okna a je tam a to v kteroukoliv denní dobu. Snímek z 31. 12. ve 14, 48 hod:
IMG_20201231_144824.jpg

Snímek z 27. 1. 2021 v 18, 13 hod. Fotoaparát nastaven v zákrytu s obrazem a úplňkem na obloze.
IMG_20210127_181303.jpg

Zajímavé je, že se obraz neobjeví při dýchnutí na zcela čisté sklo z vnější strany:
Zadýchané sklo z vnější strany: (snímek z 9. 2. 2021 v 7, 51 hod.)
IMG_20210209_075133.jpg

Zadýchané sklo z vnitřní strany: (snímek z 9. 2. 2021 v 7, 56 hod.)
IMG_20210209_075601.jpg


Zajímavé je i to, že je-li okno čisté suché, je normálně průhledné a po žádném obraze není ani stopy.
IMG_20210209_095203.jpg

Pokud by měl někdo podobnou zkušenost a připojil svůj názor, jakou technologií mohla být předloha obrazu neviditelně vepsána do skla, budu potěšen.
Přílohy
IMG_20210209_075601.jpg
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

renatus
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 9
Registrován: 15 lis 2009, 12:34
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Obdrženo poděkování:

Re: Obraz na skle okna.

Příspěvekod renatus » 20 úno 2021, 15:06

:udiv: Nehnevaj sa, divné :-)

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Obraz na skle okna.

Příspěvekod Saila » 21 úno 2021, 00:11

Je to sklo dvojité? Nebo jen jedno sklo? Neexistuje něco na malování na sklo co by fungovalo na podobném principu jako gumovací pilotky? Tj gumováním-teplem se to vymaže a mrazem se to objeví? A nebo jde o předčasného apríla..
All izz well :-)

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 305×

Re: Obraz na skle okna.

Příspěvekod ikarkar » 21 úno 2021, 08:35

Ahoj, děkuji za reakci.
Ne nejedná se o žert. Sklo je jednoduché, jedno sklo, neni na něm nic naneseno. Před ním směrem do místnostil je ještě jedno jednoduché okno v dřevěnémm rámu. Jak jsem uvedl, objeví se i když venku nemrzne nebo po dýchání, když je sklo suché čisté nenamrzlé (jak znamo dech je teplýl).
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 584×
Obdrženo poděkování: 168×

Re: Obraz na skle okna.

Příspěvekod Inrise » 22 úno 2021, 16:05

Viděl jsem cosi podobného na zadním skle mého vozu, kdysi někomu sloužilo a měl tam reklamní nápis. Všehovšudy jsem to tam viděl jednou, krásně čitelný, když jsem to pak hledal tak nic vidět není...
Víc jsem se tomu vzhledem k méně tajemnému nápisu nezabýval.
Ať se daří:)
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 305×

Re: Obraz na skle okna.

Příspěvekod ikarkar » 22 úno 2021, 18:55

Inrise: Děkuji za odpověď.

Přidávám zviditelnění obrazu dechem v přímém přenosu z dnešního dne :-). Jak je vidět, byl slunečný jarní den, teploměr za oknem ukazuje 8 stupňů plus, v místnosti se topilo 25 stupňů.
VID_20210222_111933.mp4
(60.4 MiB) Staženo 176 x
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 305×

Re: Obraz na skle okna.

Příspěvekod ikarkar » 23 úno 2021, 11:03

Obraz na skle okna.
(část 3.) Vlastní závěr k výše uvedené fotodokumentaci obrazu na skle okna.

Je všeobecně známo, že paprsek slunce dopadající na sklo se zlomí a vyzáří za sklo jisté kvantum tepla. Poznatku se využívá při výrobě dvojskel trojskel vakuovaných skel, nebo se za sklo věší hliníkové žaluzie, které teplo odráží a pohlcují.

Mohu připustit, že pokud v minulosti byla na uvedeném okně samolepka (jak se domnívám), potom sluneční paprsky včetně ÚV záření mohly působit jinak v místě skla se samolepkou a jinak na sklo okolo ní. Na skle za samolepkou mohlo dojít k nějaké změně struktury skla a k vytvoření předlohy obrazu okem nepostřehnutelné. Obraz se potom mohl zviditelnit působením mrazu, vlhkosti či tepla.

Lidská mysl je schopna „vyrobit“ celou řadu takových zdůvodnění konstrukcí asociací a důkazů. I kdyby toto mé vysvětlení bylo jediné, zaručeně správné, stále zůstává nezodpovězena původní otázka a stále není odstraněna původní pochybnost:

Proč nebyl obraz nikdy pozorován v minulých letech?¨

Fyzikální podmínky se nijak nezměnily. Také mrzlo, bylo vlhko, také se vždy ráno topilo a rozhrnovaly závěsy. Mohu vyloučit, že bych si v minulých letech obrazu nevšiml. A tím je znovu zpochybněno jakékoliv vysvětlení. Pokud lidská mysl nedokáže jistou věc zcela a úplně vysvětlit, odsune člověk takové případy do „říše věcí mezi nebem a zemí“.

Proč tomu tak je?

Protože člověk současné epochy zabředl hluboko do hrubé hmoty a do království rozumu, odkud nyní musí najít cestu zpět. Protože je pro člověka nesmírně těžké překonat dualitu pozemského světa a dospět na úroveň poznání, že svět, ve kterém žije, je stejně jako vesmír psychický. Jak nahoře tak dole. Současné kolektivní informační pole to ukazuje přímo hmatatelně.

PS:
Možná nás motýli poslouchají a možná toho ví víc než my o cestě z tvrdé slupky hmoty ven :-) :-)
(Snímek první a druhý pořízen druhým mobilem, když ten první mobil okupoval motýl :-) :-)

IMG_20180812_114234.jpg
Selfi2.jpg

Selfi3.jpg
Selfi4.jpg

20200706_080910.mp4
(4.03 MiB) Staženo 155 x
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Obraz na skle okna.

Příspěvekod Rota » 23 úno 2021, 14:37

Ahoj,
nic se neděje bezdůvodně a všechno má svůj smysl, význam.... někdy (nebo většinou) je to poselství určeno pro danou osobu, která se významem nějaké věci zabývá nebo k něčemu má teprve dojít a věc která ji upoutala, je cesta k individuálnímu pochopení něčeho hlubšího. Což je vidět na tvé odpovědi na otázku, proč tomu tak je?! Možná to musíš být ty sám, kdo má najít poselství v obrázku na okně a toto rozjímání tě má dovést do určitého místa.

PS:na fotce jedna z mých strašilek. Než doroste do dospělosti, musí několikrát svléknout kůži. Když se jí to nepodaří, zahyne. Také jsem nad tím přemýšlela :-)
Přílohy
IMG_20210223_132344.jpg

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Obraz na skle okna.

Příspěvekod Cagliostro » 24 úno 2021, 20:46

Rota píše:

Díky za to, tohle jsem neviděl hodně dlouho.

Tentokráte ale pěkná a trefná hermetická poznámka!

Díky, Roto!
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 305×

Re: Obraz na skle okna.

Příspěvekod ikarkar » 25 úno 2021, 01:39

Rota:
Zdá se, že jsme uprostřed perřejí na stejné vlně :-). Nenapsal jsem, že nevim co mě má obraz říct!!! Možná už tím jak jsem ho zde zdilel, jsem udelal, co jsem udelst měl. :-) :-) :-).
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Obraz na skle okna.

Příspěvekod Rota » 25 úno 2021, 08:50

Děkuji za kompliment Cagliostro, od tebe si ho několikanásobně vážím.

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 305×

Re: Obraz na skle okna.

Příspěvekod ikarkar » 28 bře 2021, 10:17

ikarkar píše:Rota:
Zdá se, že jsme uprostřed perřejí na stejné vlně :-).


PS: (pro Rota),

. . . . zdálo se, (že je to stejná vlna), ale není tomu tak.
Tvoje vlna v proudu:
Ty přírodu vlastníš, strašilku chováš (je v zajetí a na tobě závislá) a o její transformaci rozumem přemýšlíš.

Moje vlna v proudu:
Já přírodu nevlastním, motýli nechovám (jsou svobodní a nezávislí) a po své transformaci si přiletí sami. Nepřemýšlím o nich, ale medituju.

Krásné a spravedlivé na tom je, že všechny vlny po překonání peřejí (života), nakonec dospějí do kolektivního moře :-).
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Uživatelský avatar
Rota
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 180
Registrován: 03 led 2015, 00:08
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 88×
Obdrženo poděkování: 124×

Re: Obraz na skle okna.

Příspěvekod Rota » 28 bře 2021, 15:06

Děkuji za tvůj názor, vážím si ho.
Ano, kupuji strašilky, snažím se je nemnožit,ale ne vždy se to dá uhlídat, momentálně chovám 4 druhy. Nikdy je neprodávám, prostě tu semnou žijí . Ony by u nás v přírodě nedokázaly přežít, nemají tu ani jim přirozenou potravu, krmim je tedy ostružiním. Myslím, že se mají dobře, že nestrádají, mám je moc ráda. Mám také tři psy a chovám tři plemena slepic, některá na vajíčka, jiné do hobby chovu, všechny mají pro sebe prostor v celé zahradě a ta je skutečně veliká, nezabíjím je. Hold některá zvířata jsou spjatá s člověkem.
Zvířata mám ráda, nejím jejich maso.
Tak tolik na osvětlení....
Ať se ti daří.

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 305×

Re: Obraz na skle okna.

Příspěvekod ikarkar » 02 říj 2021, 12:25

Návštěva Pavího oka.
VID_20210926_122757.mp4
(68.22 MiB) Staženo 173 x
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host