Relaxace těla

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 110
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 36×

Relaxace těla

Příspěvekod Conf » 04 pro 2022, 12:55

Ahoj, chci se naučit dokonale relaxovat tělo, abych se dostal do stavu, kdy ho vůbec necítím, a současně jsem bdělý. Vůbec mi to ale nejde, ani po 2-3 hodinách pokusu o relaxaci se nedostanu kdovíjak daleko. Při posledním pokusu jsem se dokonce asi po 2,5 hodinách dostal do fáze, kdy jsem paradoxně nějak vystupňoval napětí v celém těle, takže mě spíš všechno bolelo :D ... Měl byste někdo nějakou radu, tip? :)

Uživatelský avatar
Keanu
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 26
Registrován: 10 říj 2022, 17:03
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 91×
Obdrženo poděkování:

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Keanu » 04 pro 2022, 13:32

Conf píše:Ahoj, chci se naučit dokonale relaxovat tělo, abych se dostal do stavu, kdy ho vůbec necítím, a současně jsem bdělý. Vůbec mi to ale nejde, ani po 2-3 hodinách pokusu o relaxaci se nedostanu kdovíjak daleko. Při posledním pokusu jsem se dokonce asi po 2,5 hodinách dostal do fáze, kdy jsem paradoxně nějak vystupňoval napětí v celém těle, takže mě spíš všechno bolelo :D ... Měl byste někdo nějakou radu, tip? :)


Zkoušel jsi tělo postupně po jednotlivých částech prodýchávat?

Zkoušel jsi pracovat s hudbou?

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 110
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Conf » 04 pro 2022, 15:40

Keanu píše:
Zkoušel jsi tělo postupně po jednotlivých částech prodýchávat?

Zkoušel jsi pracovat s hudbou?


Popravdě nevím, co tím prodýcháváním myslíš. Začínám s cvičeními podle Bardona, asi 2 týdny dělám vědomé jedení+dýchání+magii vody na to, abych se tuto relaxaci naučil, zatím sem se ale moc nepohnul :D

Jinak si při tý relaxaci pouštím do sluchátek brain wave, zvuk o nějaký nízký frekvenci (theta wave), to asi trochu pomáhá (zdá se mi to snadnější než bez toho), je to takovej monotónní zvuk (jakoby vlny moře), není to hudba. Vím, že tyhle brainwaves jsou v mnoha variantách a některý i s hudbou, ale nějak mi tenhle konkrétní zvuk celkem vyhovuje. A nedávno sem si koupil přes inzerát starší (relativně levnej) psychowalkman, je to asi jeden z prvních typů, vyrobený někdy kolem roku 2000. Má manuální režim, což by bylo výborné, ale bohužel to funguje jen asi 90 minut, potom to začne kvílet jedním škaredým tónem a nedá se to poslouchat :D 90 minut mi bohužel na dokonalou relaxaci absolutně nestačí :D

Uživatelský avatar
Keanu
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 26
Registrován: 10 říj 2022, 17:03
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 91×
Obdrženo poděkování:

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Keanu » 05 pro 2022, 03:51

Já bych se určitě nechtěl vyjadřovat k Bráně, protože si nemyslím, že mi to přísluší a zároveň jsou zde jiní, kteří mají v daném směru určitě více zkušeností a jsou bezesporu v daném ohledu fundovanější.

K původnímu dotazu, tak jak jsem ho původně pochopil, jsem za mě měl velmi dobrou zkušenost, kdy jsem začínal s uvolňováním jednotlivých končetin, prstů po jednotlivých částech tak, až bylo nakonec uvolněné celé tělo.

S každým nádechem si můžeš vnitřně říci 'klid' a s každým výdechem 'uvolnění' s pozorností nasměrovanou na tu konkrétní oblast těla se kterou právě v tom daném okamžiku pracuješ.

Nevzdávej se, nikdo učený z nebe nespadl, píle přináší výsledky.

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 110
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Conf » 05 pro 2022, 14:36

Keanu píše:K původnímu dotazu, tak jak jsem ho původně pochopil, jsem za mě měl velmi dobrou zkušenost, kdy jsem začínal s uvolňováním jednotlivých končetin, prstů po jednotlivých částech tak, až bylo nakonec uvolněné celé tělo.

S každým nádechem si můžeš vnitřně říci 'klid' a s každým výdechem 'uvolnění' s pozorností nasměrovanou na tu konkrétní oblast těla se kterou právě v tom daném okamžiku pracuješ.

Nevzdávej se, nikdo učený z nebe nespadl, píle přináší výsledky.


Díky za odpověď. Začínám nohama (resp. tím myslím celou dolní končetinu od pasu níž), ale nedám ani celou nohu po 2,5 hodinách relaxace, takže asi něco dělám blbě, nevím. Vždycky něco zrelaxuju a vyskočí nový napětí jinde, takhle to jde třeba 10x po sobě a pak narazím na něco a nedokážu to "najít". Při tom zkouším všemožný afirmace, vizualizace, autosugesce, modlitby a nepomáhá to zatím. Nebo jen naprosto minimálně.

Uživatelský avatar
Keanu
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 26
Registrován: 10 říj 2022, 17:03
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 91×
Obdrženo poděkování:

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Keanu » 05 pro 2022, 15:34

Příčin může být více.

Co mě teď tak z hlavy napadá je změna místa - může být, že je v místě silná energetická zátěž jako je například křížení tzv. dračích žil.

Pokud to nepomůže, můźe pomocí zajít na kvalitní QHHT kvalitního QHHT terapeuta. Pokud žádného kvalitního neznáte a chcete kontakt, můžete mi poslat soukromou zprávu. Slibuji, že z toho nemám žádný profit.

Může také být, že to může vést na klasický exorcismus, nebo přisedlou duši, ale také nemusí a já to takto od stolu potvrdit ani vyvrátit nedokážu.

Kvalitní Qhht terapeut s tím umí do určité míry pracovat.

Pokud máte zájem o kontakt na exorcistu(y) můžete mi také poslat soukromou zprávu - opět z toho nemám žádný profit.

Přisedlé duše do určité míry/plně dělá mimo jiných Miloslav Zelenka a částečně Markéta Von Burg.

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 110
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Conf » 05 pro 2022, 16:09

Keanu píše:Příčin může být více.

Co mě teď tak z hlavy napadá je změna místa - může být, že je v místě silná energetická zátěž jako je například křížení tzv. dračích žil.

Pokud to nepomůže, můźe pomocí zajít na kvalitní QHHT kvalitního QHHT terapeuta. Pokud žádného kvalitního neznáte a chcete kontakt, můžete mi poslat soukromou zprávu. Slibuji, že z toho nemám žádný profit.

Může také být, že to může vést na klasický exorcismus, nebo přisedlou duši, ale také nemusí a já to takto od stolu potvrdit ani vyvrátit nedokážu.

Kvalitní Qhht terapeut s tím umí do určité míry pracovat.

Pokud máte zájem o kontakt na exorcistu(y) můžete mi také poslat soukromou zprávu - opět z toho nemám žádný profit.

Přisedlé duše do určité míry/plně dělá mimo jiných Miloslav Zelenka a částečně Markéta Von Burg.


Zajímavý. AD místo, mám jeden svůj pronajatý pokoj ve spolubydlení, takže bych leda mohl umístit postel do jiné části místnosti (je to docela velký pokoj). Nebo to o Vánocích budu moci zkoušet u rodičů v jiném kraji.

QHHT - přiznám se, že ani nevím, že něco takového existuje, a exorcismus ve mně evokuje jen katolickou církev :)

Každopádně mám hodně zkušeností s takovou technikou, znám ji už dlouho, a měl bych být schopný si do určité míry pomoci sám, jedinej problém je, že to vyžaduje dost hodně času, který teď moc nemám.

Každopádně díky za odpověď :)

Uživatelský avatar
MDominik
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 13 pro 2016, 17:28
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 159×
Obdrženo poděkování: 70×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod MDominik » 05 pro 2022, 17:40

Když budeš celou dobu soustředěný na relaxaci těla, tzn. pořád mu budeš věnovat pozornost, tak ho budeš neustále vnímat.

Netěkej myslí po těle, kde je nějaké napětí. Klidně ať někde je, akorát mu již nevěnuj pozornost.

Nevím co je cílem, píšeš "dostal do stavu, kdy ho vůbec necítím, a současně jsem bdělý", nicméně
nevím, k čemu by to bylo samo o sobě dobré. S vědomím by se mělo pracovat dál, zaměstnat ho, mít cíl, prožít nějaký meditační děj, přenést do středu nějakého objektu, do čakry, středu těla ... V tu chvíli tělo přestaneš vnímat. Sem tam se soustředění přeruší, ale to nevadí, hned s vědomím nazpět, tam kde jsi přestal.

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Saila » 05 pro 2022, 20:30

Toto napětí může přecházet až ve "svrbení" asi tak bych to nejlépe popsala a může být následná tendence škubnout nohou, jsou to usazené hluboké bloky/traumata, které je potřeba vyřešit.
All izz well :-)

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 110
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Conf » 05 pro 2022, 22:48

MDominik píše:Když budeš celou dobu soustředěný na relaxaci těla, tzn. pořád mu budeš věnovat pozornost, tak ho budeš neustále vnímat.


No tak s tím asi na základě zkušenosti nesouhlasím. Účel tý relaxace je právě ten, že co je zrelaxované, tak nevnímáš. Vnímáš jen to, co není zrelaxované a nebo (asi nejčastěji) co je zrelaxované jen částečně. Jak jsem psal, tak mi to moc nejde, ale párkrát se mi podařilo dokonale zrelaxovat určitou část těla (třeba chodidlo) a pak sem ji opravdu vůbec nevnímal.

Kdyby šlo jen vyloženě o to nevnímat tělo, tak potom není potřeba vůbec žádná relaxace, stačí přenést plnou pozornost někam "ven" - třeba se dívat na napínavý film.

MDominik píše:Nevím co je cílem, píšeš "dostal do stavu, kdy ho vůbec necítím, a současně jsem bdělý", nicméně
nevím, k čemu by to bylo samo o sobě dobré.


No, tak nevím jestli to mám psát, ale každopádně pro to je je velmi, velmi, velmi, VELMI dobrý důvod.

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 110
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Conf » 05 pro 2022, 22:54

Saila píše:Toto napětí může přecházet až ve "svrbení" asi tak bych to nejlépe popsala a může být následná tendence škubnout nohou, jsou to usazené hluboké bloky/traumata, které je potřeba vyřešit.


Je to různý. Někdy "svrbění", někdy vyloženě bolest, jindy celková ztuhlost. Škubání je někdy docela příjemný a někdy dost nechutně nepříjemný. Jestli to všechno jsou "bloky/traumata", tak asi sem nechutně zakomplexovanej :wide-smile:

Uživatelský avatar
Inrise
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 458
Registrován: 08 dub 2015, 07:34
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 584×
Obdrženo poděkování: 168×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Inrise » 09 pro 2022, 11:00

Je fajn před tím chvíli prohřát a aktivovat tělo cvičením, pak zařadit trochu dechové cvičení a pak si lehnout a prostě se uvolnit...
Je fajn to nevzdat, pozorovat celý ten proces. Kolik je to akt vůle- jak ji užíváme, co v nás ji užívá a proč, co je to co uniká či vzdoruje uvolnění... Je víc fyzického napětí či tam hraje roli jaksi něco vnitřního co se ve fyzickém promítá, lze to vnímat a najít způsob uvolnění? Díky čemu si to uvědomujeme?
Taky se to učím, tak to ber s rezervou;) Ať se daří!
Je úsměvné domnívat se, že něco ovládáme, pokud neovládáme sami sebe...

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 110
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Conf » 09 pro 2022, 23:57

Inrise píše:Je fajn to nevzdat


Začínám poněkolikátý a to vždycky po několika letech :D Tento můj pokus je doufám už finální, je pravda, že to vědomé dýchání + jedení + magie vody dost pomáhají, právěže až cítím dost velkej nepoměr mezi tím, jak jsem ohledně toho pozitivní a věřím si a jak potom ty praktický pokusy dopadají :D

Uživatelský avatar
ikarkar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 165
Registrován: 29 lis 2019, 17:57
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 58×
Obdrženo poděkování: 305×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod ikarkar » 10 pro 2022, 00:08

Rozumový přístup k uvolnění těla:

Přečtu si určitý návod na cvičení (například dechová cvičení), použiji vůli, kterou disponuji a začnu cvičit s velkým úsilím, abych dosáhl (co nejdříve) „cíle“ (relaxace, uvolnění, znehybnění, odhmotnění těla pří současné bdělosti). Avšak ouvej :-( Čím větší úsilí vyvíjím, tím více se cíl vzdaluje, Proč? Protože energetická centra hrubého hmotného těla ještě nebyla, na práci s takto jemnou energií prány (to je energie přítomné např. ve vzduchu, který nadechujeme) připravena (pročištěna). Ale nejenom centra (čakry), ale i kanály (pro cirkulaci prány propojené s naší vizualizací), které centry procházejí. Důsledkem této nepřipravenosti a nepročištění bývají pak nedostatečně průchozí nosní dýchací cesty.

Postupný meditační přístup:

Ten se nezaměřuje hned na rychlé dosažení „cíle“, ale nejdříve pozoruje (při pro dýchávání jednotlivých části těla, zda nepocítí určité neprůchozí bloky (napětí ve druhé čakře, negativní emoce ve třetí, citové ve čtvrté, komunikační v páté atd.). Pokud je objeví (pocítí), pracuje na nich dýcháním a vizualizací (např. barvami apod.) k jejich odstranění. Teprve potom postupuje k cíli.
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Conf
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 110
Registrován: 12 bře 2021, 03:18
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Relaxace těla

Příspěvekod Conf » 10 pro 2022, 01:08

ikarkar: Díky za post. Já nemam pocit, že bych se cítili vzdaloval, přibližuju se, ale je to spíš jakoby cíl byl 42 km daleko a já se k němu přibližoval rychlostí 10 metrů za den.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti