Zjevení živlové energie/Démonologie

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Zjevení živlové energie/Démonologie

Příspěvekod Cagliostro » 02 lis 2011, 19:19

Při porovnávání materiálu Františka Bardona a dostupného materiálu démonologie začínají vystupovat některé protichůdné tvrzení. V porovnání s Labyrintem tajemna pana Martina Stejskala, Přírodopisu strašidel J. Váchala a řady jiných. Bohužel, řada jiných materiálů k tomu přidala za celé staletí svou omáčku, a je v tom pěkná "paseka".
Nevidím sice u možná poněkud zbytečného tématu v nějaké rozsáhléjší diskuzi, ale chci upozornit, že v některých věcech padají u těchto živlových entit nesprávné pověsti a báchorky, které mohou být velice nebezpečné.
Uvedu příklad Sylf a Nymf, které jsou velice díky starým pověstem zprofanované, a třebas i více známé než Strygy, ale obsahují v poznámkách některých statích takové omyly (nebezpečné!!), že nad tím nelze než kroutit hlavou.

Některé věci se totiž k těmto tématům spíše hodí do pokleslých grimoárů, než do evokační magie. :!:
Ego sum, qui sum!

jimmyride
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 24 lis 2011, 22:26
pohlaví:

Re: Zjevení živlové energie/Démonologie

Příspěvekod jimmyride » 25 lis 2011, 11:00

No a nechceš tedy být více konkrétní? Aby jeden věděl, na co si dát pozor.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Zjevení živlové energie/Démonologie

Příspěvekod Cagliostro » 25 lis 2011, 14:47

Markýz Guaita píše ve svém cyklu "Had Genese" že odvážlivec vstoupivší do chrámu zasvěcení může zaplatit za svou zvědavost životem, neb neúprosný strážce brány je spravedlivým, přísným a neúprosným.

Třeba takový český vodník, o kterém koluje mnoho pověstí je svým způsobem nebezpečná energie. Váchala píše že je výtvorem vodní víly, jisté staré pověsti z Moravy tvrdí, že je padlý anděl (jako ďábel), dle jiných pověstí jest jakýmsi vládcem vodních živlů. Bardon jej dává již do správnější kategorie živlové energie, i když i tak je velice nebezpečný (viz Deník Horev-klubu), kde se v podstatě výzkum tohoto živlu také okrajově zabývá.
I když to jistě zní jako pohádka, může taková evokace (má-li kdo tu potřebu) "vodníka" (i když ten název nevypadá moc seriózně) jistě je k tomu potřeba také rozsáhlá vědomost. Pokud zná jen evokatér jeho "kladné báchorky", může zaplatit životem.

Podobné báchorky kolují o řadě "přízraků" (ruským Vijem začaje, slavným Bafomet konče).

Čili verdikt-pokud má někdo tu potřebu evokovat nějaké živlové energie, je třeba porovnat k tomu (alespoň v začátcích) materiál a prameny, aby věděl, do čeho vlastně de. Pokud bude znát jen jednu jeho stranu, může zaplatit moc draze, jako tomu je v legendě doktora Fausta.
Ego sum, qui sum!

FTX

Re: Zjevení živlové energie/Démonologie

Příspěvekod FTX » 18 pro 2011, 00:39

Cagliostro píše:Markýz Guaita píše ve svém cyklu "Had Genese" že odvážlivec vstoupivší do chrámu zasvěcení může zaplatit za svou zvědavost životem, neb neúprosný strážce brány je spravedlivým, přísným a neúprosným.
Čili verdikt-pokud má někdo tu potřebu evokovat nějaké živlové energie, je třeba porovnat k tomu (alespoň v začátcích) materiál a prameny, aby věděl, do čeho vlastně de. Pokud bude znát jen jednu jeho stranu, může zaplatit moc draze, jako tomu je v legendě doktora Fausta.


Nechtěl bys být konkrétní trochu více? Takhle je to jen zbytečné strašení a navíc ještě opsané z opisu opisu ...... Máš nějaký konkrétní zážitek s bytostmi vodního živlu?

Nevypadá to, že by tyto bytosti šly lidem po krku. Sice lidskou rasu nemusejí, ale to neznamená, že proti tobě použijí maximum ze svého repertoáru aby tě dostaly.

BTW: W. Mistelle se velmi podrobně zabývá bytostmi vodního živlu. Stačí si jen počíst:
http://williammistele.com/videopoems.html

Mermaid women do not have an ego as human beings understand the ego. They do not do selfishness. They never take more than they give. They do not understand the idea of hurting another person even when that person intentionally hurts them. Mermaid women are innocent beyond human understanding. They will tell you straight out that “I exist to love.” And they feel at their core that they are united with nature form inside.
Rusalky nemají ego ve smyslu v jakém mu rozumějí lidské bytosti. Nejednají sobecky. Nikdy si neberou více než samy dávají. Nechápou myslenku záměrného ubližování druhé osobě, která jim vědomě ublížila. Rusalky jsou nevinné mimo hranice lidského chápání. Ony vám přímo řeknou: "existuji pro lásku.". A cítí ve svém nitru, že jsou spojeny se svou vnitřní přirozeností.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

A pokud ti to nestačí a chceš mít jistotu tak se snaž aby tvá mysl byla jako vodní hladina za úplného bezvětří prostá jakýchkoliv přání, tužeb a myšlenek. Pokud současně s tím dokážeš cítit lásku k Bohu větší něž k čemukoliv jinému na světě tak ve vodním živlu neexistuje síla, která by tě dostala. :mrgreen:


Podle W.Misteleho pokud zvládneš všechny aspekty písmene M nebo ovládneš pátý element Akášu, tak tvoje úroveň převyšuje možnosti živlových bytostí.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Zjevení živlové energie/Démonologie

Příspěvekod Cagliostro » 23 úno 2012, 00:21

FTX píše:Nechtěl bys být konkrétní trochu více? Takhle je to jen zbytečné strašení



Ani ne, cítil jsem potřebu na to upozornit. Nic více, nic méně.
Ego sum, qui sum!

duchykk
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 67
Registrován: 30 zář 2012, 20:54
pohlaví: Muž

Re: Zjevení živlové energie/Démonologie

Příspěvekod duchykk » 30 zář 2012, 21:22

máte stim nekdo zkusenost pri astralnim cestovani?


Zpět na “Evokace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host