dle Fausta

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: dle Fausta

Příspěvekod Ondra » 01 říj 2012, 08:22

Opravdu si myslíš , že tě to naučí zadarmo ?

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: dle Fausta

Příspěvekod marvin » 01 říj 2012, 09:36

mrkni se na ten film. a uvedom si větu, kdy Čepek (coby Faust) říká, že byl bláhový a že Mefisto ho nemá co naučit. souhlasím s tím..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: dle Fausta

Příspěvekod Cagliostro » 01 říj 2012, 11:32

Mefistofiel jest druhým velkoknížetem pekel. Je podřízen planetě Jupiterovi, jeho vládce se jmenuje Zadkiel, trůnní anděl sv. Jehovy. Objevuje se ve středu ráno o 1.,6. a 10. hodině, v noci pak o 10. a 12. hodině, také v pondělí ráno o 3. a 6. hodině a v 10. hodin. Večer o 10. a 12. hodině Jeho postava jest nejprve jako ohnivý medvěd, druhý jeho a mírnější jest podoba malého muže s černou čepičkou a holou hlavou. Nalézáme Mefistofiela nejprve zobrazeného jako medvěda a dále ještě v podobě vedlejší, při čemž jest jeho kabátec černý, spodky a pás červený. tato pojetí se ovšem různí od Mefistofela na (divadelním) jevišti.....

Tolik z překladu o Mefistovi od Weinfurtera, který přeložil k tomuto Faustovo část grimoáru, kterou taky přeložil Kabelák.
Weinfurter ještě dodává, že Mefistofiel spadá k řádu "chytrých duchů", má být tento řád nejrychlejší z řádů duchů. Mefisto jest dále předák vojska a má přehled veškerého umění.
Ego sum, qui sum!

duchykk
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 67
Registrován: 30 zář 2012, 20:54
pohlaví: Muž

Re: dle Fausta

Příspěvekod duchykk » 01 říj 2012, 14:31


Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: dle Fausta

Příspěvekod Ondra » 01 říj 2012, 16:32

Acho jo :?

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: dle Fausta

Příspěvekod Cagliostro » 01 říj 2012, 19:07

duchykk píše:


To je fake, a s tématem to moc nesouvisí (Faust). Jinak nevím co dodat...
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
AlA777
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 74
Registrován: 27 kvě 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: dle Fausta

Příspěvekod AlA777 » 01 říj 2012, 20:43

duchykk píše:..

jj, je to fake.. sice se mi to libi, jako vsechno od Lovecrafta, ale nevim proc to pletes do tohoto threadu.

"Seekers there are in plenty: but they are almost all seekers of personal advantage. I can find so very few Seekers after Truth.
Sa’adi

duchykk
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 67
Registrován: 30 zář 2012, 20:54
pohlaví: Muž

Re: dle Fausta

Příspěvekod duchykk » 05 říj 2012, 21:26

Cagliostro píše:
Mefistofiel jest druhým velkoknížetem pekel. Je podřízen planetě Jupiterovi, jeho vládce se jmenuje Zadkiel, trůnní anděl sv. Jehovy. Objevuje se ve středu ráno o 1.,6. a 10. hodině, v noci pak o 10. a 12. hodině, také v pondělí ráno o 3. a 6. hodině a v 10. hodin. Večer o 10. a 12. hodině Jeho postava jest nejprve jako ohnivý medvěd, druhý jeho a mírnější jest podoba malého muže s černou čepičkou a holou hlavou. Nalézáme Mefistofiela nejprve zobrazeného jako medvěda a dále ještě v podobě vedlejší, při čemž jest jeho kabátec černý, spodky a pás červený. tato pojetí se ovšem různí od Mefistofela na (divadelním) jevišti.....

Tolik z překladu o Mefistovi od Weinfurtera, který přeložil k tomuto Faustovo část grimoáru, kterou taky přeložil Kabelák.
Weinfurter ještě dodává, že Mefistofiel spadá k řádu "chytrých duchů", má být tento řád nejrychlejší z řádů duchů. Mefisto jest dále předák vojska a má přehled veškerého umění.




někde jsem četl, že Mefistofiel, byl kdysi člověkem ,v antice,ale za své ohavné činy se stal démonem v astrálu,..

by mě zajímalo, jak vyspěla entita,rozpozná,že clověk je pro ni duch.vyzrálý,aby mu stála zato semu zjevit, a přemlouvat ho k paktu

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: dle Fausta

Příspěvekod Cagliostro » 05 říj 2012, 21:53

duchykk píše:by mě zajímalo, jak vyspěla entita,rozpozná,že clověk je pro ni duch.vyzrálý,aby mu stála zato semu zjevit, a přemlouvat ho k paktu


Ona ho nepřemlouvá, ona mu to mnohdy vsugeruje.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: dle Fausta

Příspěvekod Pete » 06 říj 2012, 19:45

Cagliostro píše:
duchykk píše:by mě zajímalo, jak vyspěla entita,rozpozná,že clověk je pro ni duch.vyzrálý,aby mu stála zato semu zjevit, a přemlouvat ho k paktu


Ona ho nepřemlouvá, ona mu to mnohdy vsugeruje.

To je zajimave. Mohl bys to prosimte rozvest ? Protoze todle jsem v Evokaci od Bardona necetl.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: dle Fausta

Příspěvekod Cagliostro » 06 říj 2012, 21:32

Evokovaná bitost (ať je kladná, neutrální či negativní) se zjeví svému evokatérovi, samozřejmě jen za určitých podmínek. Není to to samé, jako u spiritismu, kde se objeví řada larev, zde je to ještě více nebezpečnější. Evokované energie jsou častokrát psychicky vycvičené tak, že dokáží přečíst nejen vůli svého evokujícího, ale také jeho duše. Dokáže mu tedy říci i to, co si třeba ani nemyslí, ale má to v sobě (třeba sexuální chtíč atd.). Slíbí mu to takto i to, co si tedy evokatér nemyslel, že snad uslyší. To je jen začátek.
Zároveň vyzařuje takto evokovaná entita energii na psychiku evokujícího, která v podstatě zmanipuluje jeho mysl.
I když to třeba dělá mág ze zvědavosti, může snadno takto podlehnout obyčejnému psychickému triku. V podstatě by to šlo zařadit do mentální magie. Jedná se ze strany evokované energie o podvod, a takto dosáhne svému cíli. Manipuluje s myslí člověka tak, že se člověk upíše i pro něco, po čem nikdy nezatoužil.
U dalších entit je to spíše snaha, udržet mysl člověka v jejich teritoriu a aby se stal jejich součástí, ustanul na mrtvém bodě.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: dle Fausta

Příspěvekod Pete » 06 říj 2012, 21:36

Ale pokud to dobre chapu, furt to musi byt vedoma volba upsat se (i kdyz to vubec nemusel mit v planu puvodne) ne ? Nemuzu se prece necemu upsat aniz bych s tim vedome souhlasil ne ?

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: dle Fausta

Příspěvekod Cagliostro » 06 říj 2012, 21:44

Je to psychologická hra, která dokáže člověka ošálit. Pokud to není psychologicky zdatný jedinec.


Evokace démonická je dobrovolné zřeknutí se své svobodné vůle a podřízení se nějaké temné démonické bytosti. U Fausta evokace Aciele, démona slunečního. Faust říká, že je to démon martický. Nikoliv. Psychologická evokace to je rozštěpení osobnosti. Podobně u Golema: rabíni, kteří Golema vyrobili, byli pubertální chlapci.

Přijde-li fenomén, je to známky, že vám uniká váš magnetismus. Anděl, i když se evokace nepovede, jeho odraz může působiti jenom blahodárně. Theurgickou evokaci nikdy nezakládat na něčem hmotném. Čarodějové se utěšují takto: „Já s tím démonem pakt udělám, ale nakonec ho podvedu!“ Jsou pověrčiví. Možné to je. Středověcí čarodějové říkali, že každý čaroděj se těší, že démona podvede. Faust k tomu dodává, že démon v tom okamžiku, i když ho mentálně chceme podvést, se necítí býti vázán smlouvou a pro čaroděje si přijde.


Tolik o evokaci dr. Kefer.
Ego sum, qui sum!

duchykk
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 67
Registrován: 30 zář 2012, 20:54
pohlaví: Muž

Re: dle Fausta

Příspěvekod duchykk » 07 říj 2012, 13:13

CO TREBA EVOKACE Hitlera,Stalina apod.., teda jestli se uz znovu nenarodili,nekde jsem se docetl ze Hitler v astralu shromazdil armadu o velkem poctu duchu, nekdo real zkusenost

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: dle Fausta

Příspěvekod Pete » 07 říj 2012, 14:03

duchykk píše:CO TREBA EVOKACE Hitlera,Stalina apod.., teda jestli se uz znovu nenarodili,nekde jsem se docetl ze Hitler v astralu shromazdil armadu o velkem poctu duchu, nekdo real zkusenost

Otazka je zda se Hitler skutecne dostal na takovou duchovni uroven aby to dokazal :lol: navic jsem hodnekrat cetl ze v dalsi inkarnaci clovek vubec nemusi byt nasilny atd a byva pravy opak, protoze to duse a duch zhodnotili jako "spatnou" zkusenost


Zpět na “Evokace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti