Henri Monfort

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Anubis » 11 říj 2012, 08:15

purusha89 píše:...

Jo vlastně! Úplně jsem zapomněl na moderní výzkum, jak tam bylo vše dokázáno. Ta moje hlava... No nic, nebudu se plést do vašeho vesmírného vývoje, ještě bych byl opět usvědčen, že jsem reptilián nebo něco podobného.

Mimochodem díky za doporučení pořadu, už konečně vím, odkud je Ancient Aliens guy!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Cagliostro » 11 říj 2012, 09:27

Tvrzení že jsme z opice, to tu už bylo, a popravdě, nechtěl bych již obhajovat jisté téze. Řeknu to tedy jen jednou, jinak. Že člověk pochází z opice je nesmysl, a vědcům není radno věřit. Carter také tvrdil, že v Údolí Králu v Egyptě je další hrobka - Tutanchamona, nikdo mu nevěřil. Hrobky tam nacházejí dodnes, eventuálně do loňského povstání proti Mubaracovi, kdy se práce zastavili.

purusha89 píše:Ovšem... systém FB byl ve svojí době unikátem. Dnes nám sem proudí na planetu daleko jiný energie a tudíž se nám otevíraj neuvěřitelný možnosti a daleko zapomenutý schopnosti.


To také nemohu souhlasit. Prodí sem to, co sem proudila nejen před 50 lety, ale třeba i to, co sem proudilo za Rakousko-Uherska. Energie se nemění ze dne na den, ani během jednoho století, jako mávnutím proutku.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod mek onder » 12 říj 2012, 00:39

purusha89 píše:
mek onder píše:Být transparentní, průtočný pro to, co přijde i to, co je, ale zároveň pevný a klidný, bych řekl je základ. :)

Souhlas s vnitřním klidem a nebráněním se změnám, přesto jsem toho názoru, že existuje jen taková budoucnost, kterou si sami stvoříme. Kus Stvořitele máme totiž každej v sobě. :)




To si neodporuje,pokud nejdeme proti proudu života, proti Stvořiteli a jeho úmyslu ;)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Windik
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 66
Registrován: 10 zář 2011, 19:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Windik » 12 říj 2012, 20:35

Co se týče toho vegetariánství, tak si myslím, že by se to nemělo lámat přes koleno, mělo by to tak nějak vyplynout ze situace ,prostě by to ten dotyčný měl potřebovat. Ještě když jsem makal v hospodě tak jsem po nějakém čase zjistil, že piju tak patnáct káv denně, byl jsem jak chodící papiňák , třásli se mi prsty a každý večer mi bylo spatně, tak jsem to chtěl omezil ,ale nešlo to , po dvou dnech jsem byl opět zpátky. Zjistil jsem že jsem na kávě docela závislý ,tak jsem praštil pěstí do stolu a přestal ji pít ze dne na den, tedy vše kde byl kofejn , jako cola kofola atd.. Byl to boj asi týden nebo čtrnáct dní se mi zdálo o tom jak piju kávu, ale pak to přešlo a měl jsem klid. Dnes mě to vůbec neláká. Asi před dvěma měsíci při pohledu do zrcadla :shock: jsem přestal jíst sladký ,tatranky,čokoládičky, margotky atd...a musím říct že stím stále zápasím ale už to není tak strašné, teď chutě zaháním ovocem a zeleninou. Jinak chtěl jsem tím jen říct ,že vše má svůj čas a místo. Jen by mě tak pro zvědavost zajímal takový týdenní jídelníček vegana, já jsem se totiž jednou dostal do situace když jsem měl asi dvě kila na týden asi rok a půl v kuse a jedl jsem jen čočku, pečené brambory a moučné placky, dneska jsem docela rád když si můžu pochutnat. :P :P :P

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod marvin » 13 říj 2012, 16:46

Windik píše:Jen by mě tak pro zvědavost zajímal takový týdenní jídelníček vegana

jestli chceš můžeme to vyřešit do PM, nechci to tady dále probírat.. :)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
miroslav
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 28 zář 2012, 13:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod miroslav » 15 říj 2012, 22:15

Mně je bretharianství velice sympatické. Pokud jsou vhodné energetické podmínky, tak podle mě musí fungovat. Podle mě nejde jen o vnitřní připravenost organismu, myslím tím celku, těla duše i ducha, ale stejně důležitá je i okolní energetická situace. Jsme jen součástí dalších součástí.
I v dokumentu "Na počátku bylo světlo" je to patrné. V našem "moderním, civilizovaném a technicky vyspělém prostředí" je to prakticky těžko uskutečnitelná věc.
To samé, si myslím, platí i pro vegetariánství, ale tam to není tak extrémní záležitost. Ano, souhlasím, že i vegan může být vynikajícím sportovcem. Ale třeba takový obyčejný dělník v továrně, který buší dvanáctky a noční v nějaké hale s umělým osvětlením a klimatizací v průmyslové zóně, který bydlí na sídliští, kde by jsi pořádný strom pohledal, nemá šanci udržet svůj energetický potenciál bez masa.
I v ajurvédě není dóša Kapha zatracována. Záleží na okolním prostředí, které vyrovnává. Například Kapha zpomaluje, což v naší dnešní uspěcháné společnosti je prospěšné.
Myslím, že nestačí jen upravit sebe sama, ale musíme se i pohybovat v určitém prostředí vhodném k dané stravě.
"Vím, že nic nevím." Fakt? No já nevím :-)

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Cagliostro » 15 říj 2012, 22:19

miroslav píše:

Jsem rád, že jsi to takhle napsal. Výstižně.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Anubis » 15 říj 2012, 22:23

miroslav píše:... V našem "moderním, civilizovaném a technicky vyspělém prostředí" je to prakticky těžko uskutečnitelná věc...

To si vždycky vzpomenu na ty otrávené jogíny, co poctivě cvičili pránajámu uprostřed velkoměsta.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod marvin » 16 říj 2012, 15:16

miroslav píše:Ale třeba takový obyčejný dělník v továrně, který buší dvanáctky a noční v nějaké hale s umělým osvětlením a klimatizací v průmyslové zóně, který bydlí na sídliští, kde by jsi pořádný strom pohledal, nemá šanci udržet svůj energetický potenciál bez masa.


se zbytkem toho cos napsal naprosto souhlasím. ale tuhle jednu větu, kt. jsem vypíchl prostě nechápu. maso zbavuje energie a zatěžuje energetický systém. přitěžuje mu, zpomaluje ho a vyčerpává. to co píšeš je nelogické
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Anubis » 16 říj 2012, 15:30

marvin píše:se zbytkem toho cos napsal naprosto souhlasím. ale tuhle jednu větu, kt. jsem vypíchl prostě nechápu. maso zbavuje energie a zatěžuje energetický systém. přitěžuje mu, zpomaluje ho a vyčerpává. to co píšeš je nelogické

Zkus si někdy zajít do nějakého těžkého provozu. Pokud maso otupuje a vytváří nižší sklony a egocentrismus, tak jsou to právě zdejší pracovníci, kteří ho potřebují, aby se za touhama zvedli z prachu. Z vyšší pozice se to hodnotí velmi snadno...

purusha89
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 09 říj 2012, 01:47
pohlaví:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod purusha89 » 16 říj 2012, 16:03

marvin píše:
miroslav píše:Ale třeba takový obyčejný dělník v továrně, který buší dvanáctky a noční v nějaké hale s umělým osvětlením a klimatizací v průmyslové zóně, který bydlí na sídliští, kde by jsi pořádný strom pohledal, nemá šanci udržet svůj energetický potenciál bez masa.


se zbytkem toho cos napsal naprosto souhlasím. ale tuhle jednu větu, kt. jsem vypíchl prostě nechápu. maso zbavuje energie a zatěžuje energetický systém. přitěžuje mu, zpomaluje ho a vyčerpává. to co píšeš je nelogické


Souhlasim s marvinem. Sám jsem rovněž na škole měl kdejaký sportovní záliby a do toho jsem intenzivně posiloval a tahal celkem těžký činky. V tej době jsem do sebe taky ládoval kopice masa, tvarohu atd., protože jsem si myslel, že bez toho to nejde, jelikož se to psalo támhle a támhle. A právě tenhle typ stravování byl příčinou mejch táhlejch zdravotních potíží. A víte co? Když jsem hodně trénoval a následně hodně jed, poněvadž dle kulturistickýho časáku "tělo prostě potřebuje hodně živin z hustnýho jídla (tolik a tolik bílkovin)", tak čim víc jsem toho do sebe hrnul, tak tim víc jsem byl unavenej a začali se ozejvat kdejaký problémy zdravotního rázu.
V momentě, kdy jsem maso škrtnul, potíže okamžitě po detoxu postupně začaly mizet a já měl daleko víc energie a vitality. Takže to, že je někdo za pár let u pásu oddělanej neni způsobený hlavně tou prací, ale nesprávnou výživou. A to, že si myslí, že na vykovávání týhle práce potřebuje spořádat metráky masa je rovněž nesmysl, kterej maji lidi ale bohužel dnešní propagandou vsugerovanej. Jediná věc, co stačí ale udělat je, aby si to tyhle lidi trochu srovnali v hlavě a přestali ze sebe dělat bio-roboty...
A naprosto souhlasim a věřim příběhum o zázračnym uzdravení na základě změny jídelníčku.. ať je to třeba dle G. Malachova, N. Walkera, V. Boutenko... nebo jinýho odborníka, co prozřel. Sám jsem totiž tohle zázračný uzdravení zažil. Nicméně nelze se do toho vrhnout po hlavě. Vono to neni jenom o fyzickym těle. Hlavně probíhá zásadní energetický přeprogramování celýho těla, změna myšlení, principů víry, zbavování se energetických parazitů (larev a kolikrát i jnýho horšího sajrajtu) atd.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Cagliostro » 16 říj 2012, 16:08

Myslím pánove: Marvine a Parusho, že nemáte pravdu. Není-li to autosugesce z Vaší strany. Osobně se domnívám, že nemáte pravdu. Jsem pevně přesvědčen o "své" pravdě, co píšete mě nepřesvědčilo a jsem vůbec poprvé skeptikem. Marvin mi snad promine, ale myslím to skutečně vážně.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
miroslav
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 28 zář 2012, 13:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod miroslav » 16 říj 2012, 16:51

marvin píše:
miroslav píše:Ale třeba takový obyčejný dělník v továrně, který buší dvanáctky a noční v nějaké hale s umělým osvětlením a klimatizací v průmyslové zóně, který bydlí na sídliští, kde by jsi pořádný strom pohledal, nemá šanci udržet svůj energetický potenciál bez masa.


se zbytkem toho cos napsal naprosto souhlasím. ale tuhle jednu větu, kt. jsem vypíchl prostě nechápu. maso zbavuje energie a zatěžuje energetický systém. přitěžuje mu, zpomaluje ho a vyčerpává. to co píšeš je nelogické


Maso nezbavuje energie. Maso dodává energii těžkou, dostředivou, zpomalující, ... V ajurvédě dostatečně popsáno. Podle mého názoru se energie pouze transformuje. Kupodivu to uznává i fyzika. Všechno je taková hra energií. Takový moderní podnik na vás tlačí energií, která vás nutí spěchat, vydat se, ...
"Vím, že nic nevím." Fakt? No já nevím :-)

Uživatelský avatar
DAn
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 200
Registrován: 23 úno 2011, 15:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 36×
Obdrženo poděkování: 49×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod DAn » 16 říj 2012, 18:19

Já osobně zastávám náror: "zlatá střední cesta". Sice uznávám, že různé stravovací návyky jako je vegetariánství nebo různé diety jsou prospěšné, ale záleží na daném konkrétním případě. Jak píše i pan Bardon, pravý význam diet je v nastolení živlové rovnováhy. Tzn. pokud má někdo rozhozené živly /do určité míry/ může věc vyřešit změnou životosprávy. Ale myslím si, že když se věc srovná je lepší se zase vrátit k vyvážené stravě. Protože pokud jde pomocí stravy pomoci, lze zároveň i uškodit. Prostě když dva dělají totéž není to totéž...

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod marvin » 16 říj 2012, 18:42

já to vnímám tak, že je to o tom, v jaké energii, v jaké úrovni fyzické i psychické se chceš nebo musíš pohybovat. můžeš být na mase, můžeš být vegetarian, vegan, vitarian, fruktarian, liquidtarian nebo breatharian. všechny urovně bytí jsou možné. jde o to, kam si stoupneš, kam si můžeš a chceš stoupnout. pokud chceš/musíš žít v idee masa, tak tak prostě budeš žít. pokud připustíš/pocítíš, že můžeš a chceš jít dál tak půjdeš. pokud třeba (jako cagliostro: ) budeš vsazen do úrovně masa, tak pevně, že nebudeš chtít jít jinam, nebudeš moci jít jinam tak tam zůstaneš a žádný argument na světě tě nepřesvědčí.

stejně tak vegetarian/veganství je pro lidi, kt. jsou na to duševně (duchovně) připraveni. není to o inteligenci. je to vnímání, o soucitu, spojení, pochopení. beru to tak, že pokud to nepochopíš, dokud prostě neprožiješ tu myšlenku, proč být vegetaián/vegan/vitarián - dokud se ti to nespojí - všechny aspekty - soucit, ekologie, zdraví, ekonomie, šetrnost - tak je tohle téma pro tebe tabu. nebude ti to nic říkat. nejsi na to připraven. není to tvoje cesta.

ale beru to tak, že je to "vpořádku". vtomhle životě je to tvůj život, ano budeš zabíjet zvířata, ale příjmáš to. je to tvůj osud, nemůžeš ho změnit.

takle to vnímám já.

věřím že se můžeš dožít 100% zdraví do 100 a více let na mase, vegetarianství, veganství , breatharianství.. na čemkoliv. podle mě pokud spojíš všechny aspekty bytí, všechny těla dáš do harmonie, stabilizuješ tělo, mysl, emoce, rozum tak můžeš cokoliv a je to tvoje volba..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů