Duchovní mistr

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
Andrea
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 195
Registrován: 13 úno 2013, 17:05
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 27×
Obdrženo poděkování: 10×

Re: Duchovní mistr

Příspěvekod Andrea » 05 bře 2013, 22:18

Arex píše:Mnoho lidí si zkrátka z knih vybralo iluzi, že mistr bude hodný člověk, který žákovi potvrdí, co už ví, a umožní mu (nějakým přenosem síly), aby mu to šlo lépe a ostatní se ho báli.


V tom případě doporučuji přečíst pár knih od Carlose Castanedy :) Jeho mistři byli vtipálci se smyslem pro humor a uměli si ho pěkně vychutnat :)
(a zrovna v té poslední knize, kterou jsem četla - teď si akorát nemůžu vzpomenout, který to byl díl, možná Vnitřní oheň - bylo hezké vyprávění o mistrovi jeho mistra....ten se svým žákem hrál přímo celou komedii... ale bylo to v rámci učení a posunulo ho to vpřed)

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Duchovní mistr

Příspěvekod Michal » 06 bře 2013, 19:47

Já mám mistra. Vlastně možná i několik, anebo to možná špatně chápu. Když se s ním bavím, tak chrlí někdy pro mě téměř nepochopitelné sledy myšlenek. Co mi vlastně řekl mi dochází i půl roku zpětně. Když se s ním bavím, tak zaujme pozici těla, která odráží blokády v mém těle. Má někdy celkem zvláštní smysl pro humor (když se mu dlouho neozvu, tak o mně říká, že jsem asi umřel). Odcházím od něj vždycky nabitej jak bouřkový mrak.

Navštěvovat ho je z části rozhodně nepříjemné, odnáším si vždy tolik osobních úkolů, že doposud mám za úkol něco co mi řekl při našem prvním setkání. Rozhodně u mě platí to ohledně nových zážitků a nápadů. Až v momentě, kdy se nějakým způsobem ustálím, je možné se s ním znovu setkat. (změří si kyvadlem můj psychický klid :) )

Ovšem je to fyzik, takže jeho duchovní rady vypadají často velmi zvláštně.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Duchovní mistr

Příspěvekod Milda » 07 bře 2013, 11:40

s7yrfoam píše:Já mám mistra. Vlastně možná i několik, anebo to možná špatně chápu. Když se s ním bavím, tak chrlí někdy pro mě téměř nepochopitelné sledy myšlenek. Co mi vlastně řekl mi dochází i půl roku zpětně. Když se s ním bavím, tak zaujme pozici těla, která odráží blokády v mém těle. Má někdy celkem zvláštní smysl pro humor (když se mu dlouho neozvu, tak o mně říká, že jsem asi umřel). Odcházím od něj vždycky nabitej jak bouřkový mrak.

Navštěvovat ho je z části rozhodně nepříjemné, odnáším si vždy tolik osobních úkolů, že doposud mám za úkol něco co mi řekl při našem prvním setkání. Rozhodně u mě platí to ohledně nových zážitků a nápadů. Až v momentě, kdy se nějakým způsobem ustálím, je možné se s ním znovu setkat. (změří si kyvadlem můj psychický klid :) )

Ovšem je to fyzik, takže jeho duchovní rady vypadají často velmi zvláštně.

Napis nejake rady prosim....

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Duchovní mistr

Příspěvekod Michal » 08 bře 2013, 14:11

Z těch základních co mi dal na uklidnění mysli (nerového systému). Klid v mysli je to co z cca 65 procent určuje zdraví člověka. A klid mysli tvoří nejzásadnější část spokojeného života.

1. Urči si včas svůj krátkodobý a dlouhodobý cíl svého zájmu a snažení. Pamatuj, že síla je v jednoduchosti, proto netříšti své síly a soustřeď se na svůj cíl. V žádném věku se neboj nových setkání a nových cílů.
2. Žij v přítomnosti, mnoho nepřemýšlej o budoucnosti a vůbec se nevracej k minulosti. Chyby vždy, přijdou-li, naprav.
3. Pamatuj, že každé utrpení jednou přejde. Uklidňuj tím svou mysl.
4. Nestarej se zbytečně o cizí věci, když nemůžeš pomoci nebo změnit chod věcí.
5. Vyvaruj se boje proti svým představám a nevyčerpávej se. Nebojuj s překážkami ve své fantazii a nezabývej se neplodnými zábavami.
6. Nepropadej panice ani stresu kvůli zodpovědnosti. Nepoddávej se spěchu, vzrušení ani pesimizmu. Budeš schopnější, odolnější a tvé výsledky budou lepší.
7. Odlož nenávist, závist a destruktivní kritiku. Tato zla výrazně překážejí osobní spokojenosti a ruší klid v mysli. Kritika, která současně nepřináší pomoc a náznak pro zlepšení, je horší, než původní špatná věc.
8. Netrpšlivost, posměch, fanatismus, pesimizmus ničí duševní harmonii.
9. Důvěřuj lidem a měj je rád. Jen málo lidí je špatných, ale neočekávej od nich dokonalost. Naopak oceňuj jejich individualitu.
10. Pozoruj své okolí a zjistíš, že tvé problémy jsou vlastně stejné, jako u jiných lidí.

To jsem teda přímo vypsal z jeho knihy "Mentální léčení fyzikální silou myšlenky". Přišlo mi vhodné si to vytisknu a nechat zalaminovat a dívat se na to každý den ráno. Lehce se na to zapomíná.

Jedna ze základních myšlenek, které by fyzikovi mohly dávat smysl je "Základem všeho je soubor Teslových vln různých velikostí, frekvencí a také vzájemné fáze".

Zajímavý je zákon, kterým se řídí vše co existuje "Vše je řízeno tak, aby co nejdéle přežilo". Co se tímto zákonem řídí je pozitivní, to ostatní je negativní. Řekl bych tomu zákon karmy, ovšem karmu lidé často chápou jinak a přicházet kvůli tomu do jakéhokoli konfliktu je zbytečné. K tomu by se dalo dodat, že tento zákon je vyjádřen rotací elektronů kolem jádra atomu nebo i smyslem rotace vlnění s kruhovou polarizací (kterou tvoří například myšlenky). Pokud je levotočivé (spirála rozvíjející se ve směru doleva) pak je to pozitivní, pravotočivé je negativní.

K tomu bych mohl přidat jednu svoji radu - pokud budu jíst nebo pít cokoliv, poprosím o to, aby má potrava obsahovala pouze levotočivé módy a chvíli ji svým vědomím procházím. Jídlo i voda je pak jemnější a chutnější. A hlavně tělo nemusí spotřebovávat energii na změnu pravotočivých módů na levotočivé.

Třeba něco z toho budeš považovat za užitečné.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Duchovní mistr

Příspěvekod marvin » 11 bře 2013, 08:53

s7yrfoam píše:vůbec se nevracej k minulosti


tady bych chtěl jenom poopravit - vím, že je zatím poznámka s chybami, ale může to vyznít nepochopeně. S tou minulostí - člověk by podle měl mít zpětnou vazbu toho co jak dělal dobře nebo špatně. K tomu třeba denník a pod. Měl by ses podívat, v čem si dělal chyby a poučit se z toho, nebo naopak utvrzovat se v dobrých návycích a zvycích z minulosti.

nevracet se - tím bych chápal neprožívat zbytčně znova traumata, křivdy, prohry a trapasy. Nechat to odeznít - třeba si to prožít znovu aby se ta energie vybila, ale nepitvat se v tom zbytečně. Uvědomit si, kde sem udělal chybu, poučit se z toho, ale zbytečně se netýrat a netrápit a nějak se tím nenechat vyčerpávat...

s7yrfoam píše:Nebojuj s překážkami ve své fantazii


tohle by mě taky zajímalo jak je to myšleno...?
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Duchovní mistr

Příspěvekod Milda » 11 bře 2013, 17:25

s7yrfoam píše:Z těch základních co mi dal na uklidnění mysli (nerového systému). Klid v mysli je to co z cca 65 procent určuje zdraví člověka. A klid mysli tvoří nejzásadnější část spokojeného života.

1. Urči si včas svůj krátkodobý a dlouhodobý cíl svého zájmu a snažení. Pamatuj, že síla je v jednoduchosti, proto netříšti své síly a soustřeď se na svůj cíl. V žádném věku se neboj nových setkání a nových cílů.
2. Žij v přítomnosti, mnoho nepřemýšlej o budoucnosti a vůbec se nevracej k minulosti. Chyby vždy, přijdou-li, naprav.
3. Pamatuj, že každé utrpení jednou přejde. Uklidňuj tím svou mysl.
4. Nestarej se zbytečně o cizí věci, když nemůžeš pomoci nebo změnit chod věcí.
5. Vyvaruj se boje proti svým představám a nevyčerpávej se. Nebojuj s překážkami ve své fantazii a nezabývej se neplodnými zábavami.
6. Nepropadej panice ani stresu kvůli zodpovědnosti. Nepoddávej se spěchu, vzrušení ani pesimizmu. Budeš schopnější, odolnější a tvé výsledky budou lepší.
7. Odlož nenávist, závist a destruktivní kritiku. Tato zla výrazně překážejí osobní spokojenosti a ruší klid v mysli. Kritika, která současně nepřináší pomoc a náznak pro zlepšení, je horší, než původní špatná věc.
8. Netrpšlivost, posměch, fanatismus, pesimizmus ničí duševní harmonii.
9. Důvěřuj lidem a měj je rád. Jen málo lidí je špatných, ale neočekávej od nich dokonalost. Naopak oceňuj jejich individualitu.
10. Pozoruj své okolí a zjistíš, že tvé problémy jsou vlastně stejné, jako u jiných lidí.

To jsem teda přímo vypsal z jeho knihy "Mentální léčení fyzikální silou myšlenky". Přišlo mi vhodné si to vytisknu a nechat zalaminovat a dívat se na to každý den ráno. Lehce se na to zapomíná.
.


Tak to jsou mi celkem rezonujici pravidla :-)
Vzhledem k tomu, ze samotna slova s sebou nesou energie jejich vyznamu je vhodnejsi pouzivat slova s lepsimi energiemi.
Myslim tim napr. byt zdravy je lepsi nez nebyt nemocny.
Zvlast u vas magu je to dulezite.
Zajimal by mne nazor tveho mistra na me radky.
Vim, ze je to neni tak jednoduche psat poucky v pozitivnim duchu (i tuto vetu jsem prepsal).
:-)

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Duchovní mistr

Příspěvekod Milda » 11 bře 2013, 17:59

s7yrfoam píše:Jedna ze základních myšlenek, které by fyzikovi mohly dávat smysl je "Základem všeho je soubor Teslových vln různých velikostí, frekvencí a také vzájemné fáze".

Zajímavý je zákon, kterým se řídí vše co existuje "Vše je řízeno tak, aby co nejdéle přežilo". Co se tímto zákonem řídí je pozitivní, to ostatní je negativní. Řekl bych tomu zákon karmy, ovšem karmu lidé často chápou jinak a přicházet kvůli tomu do jakéhokoli konfliktu je zbytečné. K tomu by se dalo dodat, že tento zákon je vyjádřen rotací elektronů kolem jádra atomu nebo i smyslem rotace vlnění s kruhovou polarizací (kterou tvoří například myšlenky). Pokud je levotočivé (spirála rozvíjející se ve směru doleva) pak je to pozitivní, pravotočivé je negativní.

K tomu bych mohl přidat jednu svoji radu - pokud budu jíst nebo pít cokoliv, poprosím o to, aby má potrava obsahovala pouze levotočivé módy a chvíli ji svým vědomím procházím. Jídlo i voda je pak jemnější a chutnější. A hlavně tělo nemusí spotřebovávat energii na změnu pravotočivých módů na levotočivé.

Třeba něco z toho budeš považovat za užitečné.


Misto souboru Teslovych vln by se dalo rici ze jde o Harmonickou symfonii.

Ten zbytek textu mi dal jiz nerezonuje ani osobne ani Hermeticky.
Cele Stvoreni je zive.

Nadech a vydech Stvoreni i vsech jeho stvoreni tvori onu vlnovou symfonii.
Jde o aktivni a pasivni pulvlny s ruznou frekvenci, amplitudou i fazovym posunem.
Cim slozitejsi stvoreni ve Stvoreni, tim plnejsi hudba.

Jak jsi prisel na to, ze myslenka je kruhove polarizovana vlna???
Levotociva a pravotociva spirala?
Vdyt to je stale ta sama spirala na kterou koukas ze spodu (z druhe strany).
Prosit, jak pises, o potravu pouze s levotocivymi mody je dalsi zbytecnost, i kdyz si muzes vsugerovat, ze voda je jemnejsi.
I FB vam radi vedome dychani, jezeni a piti.
Dale vam radi impregnaci myslenkou.
Ovsem uz vam neradi co si mate prat. Bohuzel. Dava vam ostry nuz a nikdo vas nehlida.....
Vsechna prani se plni!
Driv nez si neco budete prat, dobre to promeditujte. ROZUMEM I SRDCEM.
Rada pohadek hovori o splneni prani a jak je dulezite vedet co si vlastne preji.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Duchovní mistr

Příspěvekod Ondra » 11 bře 2013, 18:37

s7yrfoam píše:...


Má to hlavu a patu. Díky za sdílení.

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Duchovní mistr

Příspěvekod Michal » 11 bře 2013, 19:18

Myslím že asi nejnegativnější větu, kterou jsem slyšel mého mentora říct bylo o čaji ze zeměžluče, o kterém řekl, že je "méně chutný" :) A taky se teda vyjádřil o ženách, že jsou "rušivé ze své podstaty", myšleno tak, že je pro ně nemožné dosáhnout takového klidu mysli jako muže :) Pravděpodobně si ale jenom dělal srandu.

Jinak to nejsou věci z mé hlavy, to je fyzikální popis světa prof. Bartuška. Je samozřejmě vždy možné, že jsem to jen špatně pochopil. Klidně mu můžeš napsat (http://kabartus.webnode.cz/), hlavně teda bych doporučoval ty dvě knihy, které napsal. Pro fyzika je to možná jako BKOZ pro hermetika. Pro nefyzika je to literatura méně vhodná. Mám obě dvě ve škole i doma.

Uživatelský avatar
Andrea
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 195
Registrován: 13 úno 2013, 17:05
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 27×
Obdrženo poděkování: 10×

Re: Duchovní mistr

Příspěvekod Andrea » 11 bře 2013, 22:42

s7yrfoam píše: A taky se teda vyjádřil o ženách, že jsou "rušivé ze své podstaty", myšleno tak, že je pro ně nemožné dosáhnout takového klidu mysli jako muže :) Pravděpodobně si ale jenom dělal srandu.


nedělal ;) http://www.youtube.com/watch?v=xxtUH_bHBxs

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Duchovní mistr

Příspěvekod Michal » 12 bře 2013, 18:21



Tak já jsem nechtěl být neuctivý :) Je ale zase pravda, že ženy jsou potenciálně blíže osvícení, protože jsou více spojeny se svými pocity a tělem. Alespoň tak to tvrdí Eckhart Tolle.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Duchovní mistr

Příspěvekod Milda » 12 bře 2013, 20:02

s7yrfoam píše:


Tak já jsem nechtěl být neuctivý :) Je ale zase pravda, že ženy jsou potenciálně blíže osvícení, protože jsou více spojeny se svými pocity a tělem. Alespoň tak to tvrdí Eckhart Tolle.


O Osviceni pise celkem hezky Vlasta Marek http://blog.baraka.cz/2010/05/co-po-osviceni/

Tolle hovori spis o byti v pritomnem okamziku nez o Osviceni.
Prozitek plne pritomnosti neni Osviceni.
Historie nevyprodukovala mnoho osvicenych zen nebo je taji, ale ja jsem presvedcen, ze Osviceni muze dosahnout muz i zena, idealne muz a zena, muzozena.
Nekteri osvicenci a bohove jsou zobrazovany jako androgyn.

Uživatelský avatar
Andrea
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 195
Registrován: 13 úno 2013, 17:05
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 27×
Obdrženo poděkování: 10×

Re: Duchovní mistr

Příspěvekod Andrea » 12 bře 2013, 23:25

s7yrfoam píše:


Tak já jsem nechtěl být neuctivý :) Je ale zase pravda, že ženy jsou potenciálně blíže osvícení, protože jsou více spojeny se svými pocity a tělem. Alespoň tak to tvrdí Eckhart Tolle.


:) Tak to není neuctivost... to je prostě fakt a pán ho tam akorát hezky názorně předvedl :)
Se svými pocity a tělem jsem spojená dost, to jo, ale nemyslím si, že by to byla výhrada žen.

FTX

Re: Duchovní mistr

Příspěvekod FTX » 17 bře 2013, 13:26

Andrea píše:...

Pokud je celá BKOZ jen popisem symbolů v 1. tarotové kartě, tak tam není vidět až tak velký rozdíl mezi ženou a mužem.
Přílohy
Tarot1.JPG

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Duchovní mistr

Příspěvekod Milda » 17 bře 2013, 15:16

Tato karta je prave o dualite.
Plne pochopeni a poznani teto karty je podminkou nutnou k pochopeni Stvoreneho BOHA.
Jinak je vse marnost.


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host