Henri Monfort

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod ABCD » 10 kvě 2013, 09:45

procházím diskuzi u henriho monforta...
u bretha záleží předevšm na práci čakrálnho systému...
jedna velká blbost co se tu šíří v té naší pseudo-ezo kotlině je, že tě protáhnou 21 denním přechodem ...a bude z tebe bretharián ... pozor na to a taky pozor na techniku od Jassmuen ...

jeden člobrďka tady psal že je to jedna ze sidhy ...ano je to tak ...bretha ale není konečný cíl ale jeden z patníků na cestě
Naposledy upravil(a) ABCD dne 19 kvě 2013, 18:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Michal » 10 kvě 2013, 10:40

ABCD píše:jeden člobrďka tady psal že je to jedna ze sidhy ...ano je to tak ...bretha ale není konečný cíl ale jeden z patníků na cestě


Díky. Pořád jsem nevěděl jak se k brethariánství postavit. Nidky moc neřešil jaký -arián jsem, ale brethariánství mi přišlo pro život málo praktické. Takhle to docela dává smysl.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod marvin » 10 kvě 2013, 10:56

Breathariánství samotné je pro život to nejpraktičtější - protože samozřejmě - nemusíš vůbec jíst. Co ale asi není moc "praktické" je cesta k breathariánství. Protože podle mě, pokud se zaměříš pouze na cíl "nejíst" tak nevím jak moc se ti to podaří. Kdežto pokud se půjdeš cestou k Bohu a postupným vývinem, tak se ti může stát (jako se již nesčetněkrát stalo) že ti najednou potřeba jídla odpadne. Nevím jak vy, ale já mám nejlepší zkušenost s tím, že dostávám většinou věci, po kt. absolutně netoužím. Pokud jsem něco moc chtěl, tak to nešlo ani kdybych se na hlavu postavil, a jakmile jsem se toho usilování vzdal tak to přišlo : )

Jinak co se týče -ianství.. dobrý je freegainer, nebo prostě, jez co jde, co dostaneš. Mě to hodně pomohlo, přestat tyhle směry řešit.. je teda pravda, že maso bych asi nerad, ale kdybych "musel" tak bych to snad dal.. (ikdyž si to nedokážu představit : -)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Arex » 10 kvě 2013, 11:24

K breathariánství - hlavní problém je, že je to sice zajímavá schopnost, ale je dočasná. Smrtelná. Dobře; někdo dosáhne cílenou přípravou toho, že nemusí jíst. Ale jednou zemře a co pak? - Pak nic, protože to prostě bylo usměrnění funkce fyzického těla. Není to zároveň nutně pokrok v živlové rovnováze.

Obávám se, že v dnešním světě je to schopnost pouze na efekt. Dělá se kolem toho barnumská reklama, ke které se přidá několik New Age sentencí, aby to bylo kam zařadit a aby si našla správné kupce. Kdyby tu schopnost někdo dosáhl jako etapu své reintegrace, pak by to asi neroztruboval, protože pak by se mohl o to intenzivněji věnovat vyšším pracím.

Lidé prostě ještě nedošli k tomu, co řekl de Saint-Martin: "Cítil jsem se nucen dělat dobré dílo v tajnosti, protože jsem došel k pochopení, že povyk není dobrý a že dobro nepotřebuje žádný hluk."
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod ABCD » 10 kvě 2013, 11:38

marvin píše:Breathariánství samotné je pro život to nejpraktičtější - protože samozřejmě - nemusíš vůbec jíst. Co ale asi není moc "praktické" je cesta k breathariánství. Protože podle mě, pokud se zaměříš pouze na cíl "nejíst" tak nevím jak moc se ti to podaří. Kdežto pokud se půjdeš cestou k Bohu a postupným vývinem, tak se ti může stát (jako se již nesčetněkrát stalo) že ti najednou potřeba jídla odpadne. Nevím jak vy, ale já mám nejlepší zkušenost s tím, že dostávám většinou věci, po kt. absolutně netoužím. Pokud jsem něco moc chtěl, tak to nešlo ani kdybych se na hlavu postavil, a jakmile jsem se toho usilování vzdal tak to přišlo : )

Jinak co se týče -ianství.. dobrý je freegainer, nebo prostě, jez co jde, co dostaneš. Mě to hodně pomohlo, přestat tyhle směry řešit.. je teda pravda, že maso bych asi nerad, ale kdybych "musel" tak bych to snad dal.. (ikdyž si to nedokážu představit : -)



Jakékoliv směry které se týkají omezení určitého druhu jídla, jsou ve své podstatě dietami pokud to neumíš dorovnat zvenku pránou. (pránu lze tahat různými způsoby) Pokud někdo dllohodobě nejí maso a tělo prospívá má tedy dostatek energie, nepadaj mu vlasy, nelámou nechty nebo jiné zdravotní potíže ..pak je všechno v pořádku, pokud tomu tak není je lepší jít k vita, vega ,frukta přes půst.
Naposledy upravil(a) ABCD dne 19 kvě 2013, 18:46, celkem upraveno 1 x.

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod ABCD » 10 kvě 2013, 11:49

Arex píše:
K breathariánství - hlavní problém je, že je to sice zajímavá schopnost, ale je dočasná. Smrtelná. Dobře; někdo dosáhne cílenou přípravou toho, že nemusí jíst. Ale jednou zemře a co pak? - Pak nic, protože to prostě bylo usměrnění funkce fyzického těla. Není to zároveň nutně pokrok v živlové rovnováze.

dočasná je ale pouze poukd to bereš z pohledu duality ... v každém případě si tuto schopnost bereš do dalšího života ... jednou breatha vždycky breatha (dostaneš se k tomu v další inkarnaci velmi snadno) jinak opak Je to velkým pokrokem v živlové rovnováze :)

Obávám se, že v dnešním světě je to schopnost pouze na efekt. Dělá se kolem toho barnumská reklama, ke které se přidá několik New Age sentencí, aby to bylo kam zařadit a aby si našla správné kupce. Kdyby tu schopnost někdo dosáhl jako etapu své reintegrace, pak by to asi neroztruboval, protože pak by se mohl o to intenzivněji věnovat vyšším pracím.
Lidé prostě ještě nedošli k tomu, co řekl de Saint-Martin: "Cítil jsem se nucen dělat dobré dílo v tajnosti, protože jsem došel k pochopení, že povyk není dobrý a že dobro nepotřebuje žádný hluk."

V tom máš jistě pravdu
pořádat veřejně semináře a přednášky a různé přechody za peníze je proti Zákonu, to co bylo dáno máš předat ... abys jak známo prošel tím uchem jehly...

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Milda » 11 kvě 2013, 02:27

Lidi,
život si máme užít a ne jen přežít.
Jídlo je nejen nutnost (i když ne pro všechny jak se zdá), ale hlavně požitek, obřad či rituál přijímání.

A jíst maso? Žádné? Jen BÍLÉ? Ryby? Nebo vajíčka také nejíst? Oplodněná? Co když spolknu mouchu? Hmyz není maso! Ale je to zvířátko. Náhodné snězení masa se nepočítá.... :lol: :lol: :lol:

Hmyz i kuře i kráva i pes i had i opice i delfin i medůza jsou bůh.
A všichni jsou k jídlu.
I ten, kdo je jí, je bůh a je k jídlu.
Něčí ego prohlásilo, že krávy se nejedí, že prasata se nejedí, že lidi se nejedí.

A někdo nejí nic. :o
Skutečnou svobodu nemůže člověk s omezováním poznat!

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod ABCD » 11 kvě 2013, 21:26

oki Mildo tvůj pohled na věc ti neberu ...legrace musí být i kdyby na chleba nebylo..že?
zeptám se tě tedy, zda si se někdy vědomě (nikoliv z důvodu nemoci) vzdal alepon na jeden den svého talíře s jídlem ... :)

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Milda » 12 kvě 2013, 01:11

ABCD píše:oki Mildo tvůj pohled na věc ti neberu ...legrace musí být i kdyby na chleba nebylo..že?
zeptám se tě tedy, zda si se někdy vědomě (nikoliv z důvodu nemoci) vzdal alepon na jeden den svého talíře s jídlem ... :)

12 mesicu jsem nejedl mrtva zvirata ani vyvary z mrtvol.
Vyzkousel jsem si to.
Pak jsem si dal od kazdeho druhu masa kousek, dokud jsem nebyl plny.
I kdyz jsem na zacatku maso prestal jist, ze mi smrdelo, tak pozdeji uz to bylo potlacovani.
Egohru na vegetariana jsem po roce ukoncil obzerstvim.

Prase, kun i pes a i rostlina jsou ze stejneho boha. ze stejne zakladni materie.

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod ABCD » 12 kvě 2013, 08:53

dobře, i to je zkušennost, to co mi popisuješ ...že Bůh je ve všem je pravda, ale nemluvila jsem o hře na vegetariána, vegena, nebo jiného -ina , ale ptala jsem se konkkrétně zda si vedomě tj. že si se jeden rozhodl, že druhý den budeš pít jen vodu, a ukončíš tento proces druhý den ráno, lehkou snídaní. Na víc jsme se neptala :)
otázka/odpověd ANO/NE.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod marvin » 12 kvě 2013, 09:18

čili jestli jsi někdy zkoušel půstovat :)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Milda » 12 kvě 2013, 10:23

marvin píše:čili jestli jsi někdy zkoušel půstovat :)

Stravu upravuji jen ze zdravotnich duvodu.
Pust jsem nezkousel.

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod ABCD » 12 kvě 2013, 11:05

pak v tomto smyslu žádné poznání nemáš...víc není potřeba vědět... :)
pust je jedna z nejstarších cest na Zemi...takže pokud to vnímáš jako omezování pak to pro tebe omezování skutečně je...pokud to vnímáš jako jednu z cest k Poznání, pak to lze dát a urověn cvičení mysli, těla i duše...vule a trpělivosti s překonáváním překážek ...nedat tělu to co žádá jeden den je jen začátek, a i ten je velmi léčebný ...
člověk který je velmi zanesený jak mentálně tak fyzicky těžko se mu koncentruje když ho tělo otravuje...logicky asi nepůjdeš do koncentrace když máš po obědě nacpaný břicho k prasknutí a tělo má co dělat aby mělo energii na zpracovaní potravy natož na to, aby tuto energii použilo ke koncetraci ..

aby tu nevznikla mýlka pust není jediná cesta k poznání
a má logiku, jelikož půstem poznáváš sám sebe osobně a řekla bych tzv. na krev, bez kudrlin a berliček okolo

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod ABCD » 12 kvě 2013, 12:04

Ještě bych k tomu chtěla dodat, že pokud by někdo chtěl začít s půstem ..je třeba si o něm nastudovat příslušnou literaturu popř. webové stránky které o tom pojednávají...jelikož při delších půstech především při návratu k normální stravě je nutné dodržet určitá pravidla

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Milda » 12 kvě 2013, 17:53

ABCD píše:Ještě bych k tomu chtěla dodat, že pokud by někdo chtěl začít s půstem ..je třeba si o něm nastudovat příslušnou literaturu popř. webové stránky které o tom pojednávají...jelikož při delších půstech především při návratu k normální stravě je nutné dodržet určitá pravidla

Cesta pustu je cesta jang, cesta vule, ega, navic se jedna o chemickou zmenu organismu a jeho nouzovy stav.
Chemickou zmenu zpusobuje nejen uprava jidla a piti, ale i dychani nebo mnoho dalsich...

Me je blizsi cesta jin, cesta Tantry.
Cestu jang pouzivam jen k carovani.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů