Henri Monfort

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2866
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 554×
Obdrženo poděkování: 715×
Kontaktovat uživatele:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod marvin » 13 kvě 2013, 16:14

zbytek diskuze k samotnému půstu prosím zde viewtopic.php?f=32&t=801
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Milda » 14 kvě 2013, 00:51

ABCD píše:Nicméně cílem je vyproštění se z kola, nikoliv ovládnutí jedné schopnosti. :) na tom se tu asi všichni shodnem.


Ja s v tom s tebou rozhodne neshodnu.
To je tvuj veliky omyl.
Neni zadne vyprosteni z kola.

Co je dle tebe smyslem tveho zivota?

dar píše:
Můj pes žije v Jednotě, žije s Bohem, v jídle si nevybírá a občas s chutí sežere hovno, ego mu v tom nebrání.
Chci se Mildo zeptat, jestli jsi došel stejného stupně poznání a realizace, jako muj pes?.

Ne me poznani i pochopeni je mnohem sirsi i hlubsi.
Ale ze sveho psa si muzes vzit priklad ty.
Nebo z malych deti.
Ty si hrajes na dospeleho.

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod ABCD » 14 kvě 2013, 09:07

Milda píše:
ABCD píše:Nicméně cílem je vyproštění se z kola, nikoliv ovládnutí jedné schopnosti. :) na tom se tu asi všichni shodnem.


Ja s v tom s tebou rozhodne neshodnu.
To je tvuj veliky omyl.
Neni zadne vyprosteni z kola.

Co je dle tebe smyslem tveho zivota?


Mildo smyslem života je sám Život.
Proč to puzení neustále někoho prudit, znevažovat a jak sám říkáš poučovat. Koho chceš poučovat Jeho? Vždyť všinchni jsme z Něj. :) Když už chceš někoho vést nebo mu dávat rady, měla by z tvých slov vyzařovat jistota Pravdy ale taky laskavost. Nemusíš se mnou souhlasit, měj si své poznání brát ti ho nebudu a nebudu se ani něj přít. Pravda - Zákon je jen jeden. :)
Zanech toho, zbytečně se obíráme o "čas". :)

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Michal » 14 kvě 2013, 10:43

Jak je to tedy s energií u breathariánů? Jsou schopni dělat něco jiného než jen sedět a kontemplovat? Nejde teď o to jestli to potřebují, ale jestli jsou toho schopni nebo čeho jsou pak fyzicky schopni? Dělat semtam nějakou přednášku? Vést "normální" život ve společnosti?

Pokud budu žít v přírodě, budu stejně tak potřebovat téměř žádný spánek, budu mít spoustu energie a nemusím se kvůli tomu stát breathariánem.

Zajímalo by mě právě to, jestli jsem schopen jako breatharián být zároveň účinným služebníkem lidstva.

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod ABCD » 14 kvě 2013, 11:38

Vždy je to otázka jaké hranice v mysli si si nastavil. :)
A proč si je tam dávaš? :)

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Ankhur » 14 kvě 2013, 12:20

s7yrfoam píše:Zajímalo by mě právě to, jestli jsem schopen jako breatharián být zároveň účinným služebníkem lidstva.


Ahoj,

z ceho prameni potreba hodnotit a pochybovat? Nenech se hmotou a formama mast. Nepotrebujes neco dosahovat, proto aby jsi na sebe/jine mel lepsi nebo horsi pohled. Kazde individualni hodnoceni je jen subjektivni pohled.

Breatharianstvi neni o nic lepsi nebo horsi nez cokoliv jineho - patnik na ceste sam o sobe nic neznamena a nedokazuje.

---
Co se tyka energie, spanku a dalsich veci - vitalita je o prane/energii, jejim namichani a mnozstvi, ktere mame nebo jsme schopni podrzet.

Clovek nemusi byt bretharian a muze to i tak sam vedome ovlivnit a ovlivnovat.
Pranicke energie jsou tlumici nebo zive a dynamizujici (jin, jang). To, jak prana celkove pusobi je ovlivneno jejim namichanim. Muzes se tedy vedome utlumit /uzemnit nebo zdynamizovat - podle toho jak aktualne treba potrebujes. A nebo nacerpat oboje a celkove posilit.

Clovek muze sam energie docerpavat (i bez bretharianstvi) a vidi, jak moc Ti pomaha a vitalizuje - o kolik spanek ustoupi, jak se budes citit a jak budes energeticky "nabit".

Tech moznosti odkud se da cerpat je urcite vic. Muzes zkusit docerpavat primo zemskou a slunecni pranu a pak je nechat smichat ve slezine (pro pranicke energie je slezina vitalne dulezita). Prebytek energie se da uzemnit.

Nemene dulezite asi je, jak se energie spotrebovava - myslenim apod. Cim je clovek vic v harmonii a mysl klidnejsi, tim mene se ji ubere.
Naposledy upravil(a) Ankhur dne 14 kvě 2013, 17:53, celkem upraveno 2 x.
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Michal » 14 kvě 2013, 12:32

ABCD píše:Vždy je to otázka jaké hranice v mysli si si nastavil. :)
A proč si je tam dávaš? :)


Abych se nerozpustil do prázdnoty? :) A proto se osměluju meditováním? Co já vím :)

ABCD
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 43
Registrován: 09 kvě 2013, 12:42
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod ABCD » 14 kvě 2013, 12:38

A ty nechceš být přítelem prázdné cely? :) jak to nazval Fraňa Drtikol? :)

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Michal » 14 kvě 2013, 14:54

Ankhur píše: z ceho prameni potreba hodnotit a pochybovat? Nenech se hmotou a formama mast. Nepotrebujes neco dosahovat, proto aby jsi na sebe/jine mel lepsi nebo horsi pohled. Kazde individualni hodnoceni je jen subjektivni pohled.


Z potřeby určovat priority. Rád bych dělal všechno na světě, ale jediný způsob jak toho dosáhnout na který jsem narazil je splynutí s Absolutnem nebo jak to napsat. A pokud bych si měl vybrat čím bych se chtěl ve svém současném stavu vědomí zabývat, tak breathariánství to nebude.

Za ten zbytek ohledně energií díky, zní to zajímavě.

ABCD píše:A ty nechceš být přítelem prázdné cely? :) jak to nazval Fraňa Drtikol? :)


Nevím, mé teoretické znalosti v této oblasti jsou velmi chabé :oops: :)

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Ankhur » 14 kvě 2013, 18:04

s7yrfoam píše:Z potřeby určovat priority. Rád bych dělal všechno na světě, ale jediný způsob jak toho dosáhnout na který jsem narazil je splynutí s Absolutnem nebo jak to napsat.


Už touha po dokonalosti je ohromná věc, která se nebere jen tak z ničeho...člověk už urazil kus cesty uvědomění si.

Pro inspiraci:
A chceš ty splynout s Absolutnem nebo Absolutno chce splynout s Tebou?
Jsi to ty, co máš Absolutno nebo je Absolutno, co má Tebe?

...úhel pohledu = "místo" kam ukotvuješ vědomí/s čím se ztotožnuješ

Teď se mi vybavilo tohle: ;)
http://www.youtube.com/watch?v=6ysgBBropNA
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Milda » 14 kvě 2013, 22:04

ABCD píše:
Milda píše:
ABCD píše:Nicméně cílem je vyproštění se z kola, nikoliv ovládnutí jedné schopnosti. :) na tom se tu asi všichni shodnem.


Ja s v tom s tebou rozhodne neshodnu.
To je tvuj veliky omyl.
Neni zadne vyprosteni z kola.

Co je dle tebe smyslem tveho zivota?


Mildo smyslem života je sám Život.
Proč to puzení neustále někoho prudit, znevažovat a jak sám říkáš poučovat. Koho chceš poučovat Jeho? Vždyť všinchni jsme z Něj. :) Když už chceš někoho vést nebo mu dávat rady, měla by z tvých slov vyzařovat jistota Pravdy ale taky laskavost. Nemusíš se mnou souhlasit, měj si své poznání brát ti ho nebudu a nebudu se ani něj přít. Pravda - Zákon je jen jeden. :)
Zanech toho, zbytečně se obíráme o "čas". :)

Nevim co me prudis s prudenim.
Pokud to beres jako poucovani, to je tvoje soutez.
Davas mi radu abych ti neradil.
Pres se o tom ze se nepres.
Typicka zenska.

Tak se dal vyprostuj z kola.

Uživatelský avatar
Michal
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 358
Registrován: 11 pro 2012, 18:44
pohlaví:
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 36×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Michal » 19 kvě 2013, 22:18

Ankhur píše:Pro inspiraci:
A chceš ty splynout s Absolutnem nebo Absolutno chce splynout s Tebou?
Jsi to ty, co máš Absolutno nebo je Absolutno, co má Tebe?

...úhel pohledu = "místo" kam ukotvuješ vědomí/s čím se ztotožnuješ

Teď se mi vybavilo tohle: ;)
http://www.youtube.com/watch?v=6ysgBBropNA


Tak jsem se nad tím zamyslel a pořád nevím co jsi mi tím chtěl říci. Rád si nechám poradit. S čím se ztotožňuju? Na to jsem ještě nepřišel, jakoby mi ještě něco zcházelo, ale třeba to najdu v sobě.

Mně se po poslechu zase vybavilo tohle:
http://www.youtube.com/watch?v=uMdbGla5EX8

Uživatelský avatar
Ankhur
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 379
Registrován: 03 říj 2010, 12:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 48×
Obdrženo poděkování: 35×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Ankhur » 20 kvě 2013, 12:48

s7yrfoam píše:...


Hezký text. :)

Když se ponoříš do sebe, může vnímat vědomí existence, to že jsi. A pak druhotně formy a role, které se na to nabalují. Např. vědomí, tělo, muž, syn, ....

Čím skutečně jsi? Jak se vnímáš v běžném životě? Jako to prvotní nebo to druhotné? (řečnické otázky)
Zkus si podržet to prvotní a sleduj, co se bude dít...
Není to o tom, co chceš, je to o tom, co skutečně uděláš.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Cagliostro » 12 led 2014, 16:07

Havran píše:Téma breathariánství jsem otevřel na posledním setkání v Brně. Celkem mě překvapil názor, že to až tak moc skvělé není. Ale je pravda, že já vidím jen tu fyzickou část tj. tu co se dá lehce prezentovat:
- zmenší se potřeba spánku
- máš víc času a menší spotřebu


Tohle jde nacvičit i tak, že budeš spát třeba pravidelně 5 hodin a dokonce i to, že třeba budeš stávat pravidelně ve 4 hodiny. Naopak Breathariánství může poškodit činnost člověka (trvalí stav nespánku apod.). A tenhle stav má podle názoru některých vašich zahraničních kolegů dokonce možnost přinést "věčný život". Snad věčný život na onom světě.

Tohle jen výňatek z Vašich studií:
Hlavní výhody breathariánství - zjednodušení života, duchovní povznesení (proniknutí do vesmírné podstaty), zbavení se všech nemocí, více času, jasnější myšlení, intuice.

Je jasné, že je to jeden veliký hunbuk pro velké Nic. A jak říkávají někteří mystici:
Nic, to je Nirvana
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Barez
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 14
Registrován: 09 lis 2011, 08:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Henri Monfort

Příspěvekod Barez » 13 led 2014, 11:26

Milda píše:
ABCD píše:Nicméně cílem je vyproštění se z kola, nikoliv ovládnutí jedné schopnosti. :) na tom se tu asi všichni shodnem.


Ja s v tom s tebou rozhodne neshodnu.
To je tvuj veliky omyl.
Neni zadne vyprosteni z kola.

Co je dle tebe smyslem tveho zivota?


Nu tak tady bych si, pánové, dovolil souhlasit s vámi oběma... Jedním cílem je vyproštění z odstředivé rotující síly Kola. Nicméně z Kola jako takového se nejde vyprosit... U Kola se jde pouze vystředit. A teprv ve středu kola, kde nejsme zmítání pohybem Kola, jsme schopni "objektivně" prohlédnout realitu kolem sebe. Leč za absolutní cíl bych to nepovažoval. Je to vlastně jen stabilita. Mám pocit, že ta vzdálenost od středu (=vyšší rychlost=větší deformace vnímání), resp. schopnost vystředit se má co dočinění s živlovou rovnováhou...

Každopádně být ve středu kola je zážitek nadmíru povznášející. Nepodařilo se mi, bohužel, v tom středu vydržet dostatečně dlouho abych o tom mohl říct víc (cca. 3-5 dní), než že je to úplné volně-emočně-mentálně-fyzické spočinutí. Klid... a silný kontrast oproti normálnímu pohybu. A když se pak vrátíš do Kola... o to víc tě ten pohyb pak dráždí :D
" Vzhledem k tomu, že celý vesmír má duševní podstatu, je poměrně jasné, že jej lze ovládat pouze mentálně." -Kybalion


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů