Evokace - praktikujete ji ?

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Pete » 12 srp 2012, 23:31

nevim jak ty, ale ja mam Crowleye celkem rad. I kdyz nesmyslne resil astma kokainem, byl bisexual, stridal mno partnerek atd..

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Cagliostro » 14 srp 2012, 16:53

Pete píše:

mé názory (včetně tvých) o tom, pokud si nepamatuješ, již zde jsou: viewtopic.php?f=20&t=270 Shrnuto a podtrženo, sir Crowley byl černý mág.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Ondra » 14 srp 2012, 20:30

Mág to byl hodně dobrý, jestli černý nebo bílý, žlutý , zelený, to už je vás. Každopádně co po sobě zanechal je hodně zajímavé a dosti se to vymyká tomu viz psáno výše.

Pete: Chronozon http://www.thelemapedia.org/index.php/Choronzon

Kenneth
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 30 srp 2010, 20:01
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Kenneth » 14 srp 2012, 21:50

Pete píše:A. Crowley udajne bojoval s demonem Chromzonem (nebo jak to bylo uz nevim) v pousti, adept ho udajne musi porazit je to prekazka aby se adept osvobodil od ega.. demon udajne zrusil Crowleyovi kruh diky vetru, ale nakonec ho Crowley porazil svou magickou dykou

O Crowleyovem baraku jsou taky zajimave pribehy, nekolik sluzek odeslo protoze se v podkrovi kde A.C. evokoval objevovali same stiny a prizraky


sice je to už dva roky, cos to psal - ale nedá mi to:

a) Crowley v té poušti tuším překročil kruh, vlezl si do trojúhelníku a nechal se posednout Choronoznem.
b) V tom domě v Boleskinu prý dodnes straší - důvod je ten, že Crowley tu operaci nedokončil a vůbec ty entity neodvolal

Jen ať nešíříme legendy :-)

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Lumpino » 16 kvě 2013, 12:02

Několik evokací jsem prováděl. Ne ale zaklínáním a citacemi, jak se popisuje v grimoárech.
Jednak opakováním jména volané bytosti, jak doporučuje Bardon, ale nikoliv nahlas. Pouze v myšlenkách, při nádechu, aby se jméno volané bytosti ozývalo jakoby v hrudi. Když se to povede a slyšíte ono jméno jako by se ozývalo v prostoru dojde obvykle ke zjevu volané bytosti takřka okamžitě.
Jednak jsem zkoušel zrcadlo, jak bylo popsané v Durrově Experimentální démonologii. Jen s rozdílem že zrcadlo nebylo černé ale obyčejné.
Jednak jsem zkoušel meditaci.
Evokace jsem prováděl bez kruhu, mečů, dýk a podobných ingrediencí, ale samozřejmně jsem nevyvolával zlé démony jmenované ve středověkých grimoárech. Také jsem volané bytosti nemusel odvolávat, odešly samy. Vždy došlo k jasnému viditelnému projevu.
Je sice fakt, že někdy jsem měl víc štěstí než rozumu, napříkald když jsem zkoušel vyvolat Thébskou Sfinx, ale dobře to dopadlo. Třeba Sfinx vypadá nádherně, je celá jasně bílá a svítí kolem ní modré světlo. Ale šel z ní takový strach, že jsem evokaci okamžitě ukončil.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Arex » 17 kvě 2013, 19:53

Zaujal mě obsah Tvého příspěvku, takže mi dovol několik zvídavých dotazů:

Několik evokací jsem prováděl. Ne ale zaklínáním a citacemi, jak se popisuje v grimoárech.
Jednak opakováním jména volané bytosti, jak doporučuje Bardon, ale nikoliv nahlas. Pouze v myšlenkách, při nádechu, aby se jméno volané bytosti ozývalo jakoby v hrudi. Když se to povede a slyšíte ono jméno jako by se ozývalo v prostoru dojde obvykle ke zjevu volané bytosti takřka okamžitě.


Nebyly to spíš invokace? Jak poznáš, že to, co jsi viděl, byla evokovaná bytost, a ne Tvá představa? Tím spíš, že jsi nepoužíval ochranné pomůcky (kruh atd.). V případě klasické evokace by se Ti to rozhodně nevyplatilo.

Jednak jsem zkoušel zrcadlo, jak bylo popsané v Durrově Experimentální démonologii. Jen s rozdílem že zrcadlo nebylo černé ale obyčejné.


Zamýšlel ses nad tím, že magické zrcadlo nějak specificky fyzikálně modifikuje světlo, takže bude velký rozdíl, když místo něj použiješ obyčejné zrcadlo? Proč jsi vlastně nedodržel podmínky, které popisuje Dürr? Vždyť tento text je česky a je tedy bez problémů srozumitelný.

...samozřejmně jsem nevyvolával zlé démony jmenované ve středověkých grimoárech.

Zajímalo by mě, s jakými bytostmi jsi vlastně pracoval. Prozradíš?

Je sice fakt, že někdy jsem měl víc štěstí než rozumu, napříkald když jsem zkoušel vyvolat Thébskou Sfinx, ale dobře to dopadlo. Třeba Sfinx vypadá nádherně, je celá jasně bílá a svítí kolem ní modré světlo. Ale šel z ní takový strach, že jsem evokaci okamžitě ukončil.


Jak vlastně vypadá rychlé ukončení evokace, když nepoužíváš ochranné pomůcky a bytost odejde vždy sama? Prostě přestaneš spojovat jméno bytosti s dechem?
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Lumpino » 17 kvě 2013, 20:56

No, tedy. Myšlení jména či zaklínání při nádechu se popisuje v různé literatuře. Například ve starém českém vydání Hraběte de Gabalis od Abbého Montafaukoma de Villars a některých dalších textech.
Nëjde o invokaci. Invokace je, podle mého názoru vzývání, například motlitba. Stejně třeba Bhaktijogini (Ramakrišna,Vivekananda) opakovali boží jméno aby se jim viditelně projevilo božstvo na které se obraceli, například bohyně Kali. Evokací je obvykle, pokud se nepletu myšlené přivolání¨, invokace je prosba - motlitba. I se v magických textech píše, že vyslovením jména voláš bytost.

Co se zrcadla týká, mám za to, že je to pouze pomůcka ke koncentraci. Také se používaly a používají jako magická zrcadla různé předměty s odlišnými vlastnostmi. Například ve starém egyptě se k Evokacím místo zrcadla používal například ( kromě jiného) pohár naplněný olivovým olejem, viz profesor František Lexa, Staroegyptské čarodějnictví.

Že šlo o evokované bytosti a ne mé představy se domnívám z několika různých důvodů.
První je ten, že některé zjevy viděli i někteří lidé v mém okolí, co jsem se dodatěně dozvědě , kteří o tom co páchám za pokusy neměli ani ponětí. Druhá věc je že při tom občas docházelo i k jevům fyzickým - samovolnému pohybu předmětů aniž bych se jich dotknul. Třetí věc je, že při prvních pokusech jsem ještě něměl potřebnou magickou literaturu (bylo to déle před sameťárnou) ve které se popisují zjevy takových bytostí, světelná záře která je obklopuje, a různé doprovodné jevy. To jsem se dozvěděl až následně když se mi některé knihy dostaly do paciček. Nemohl jsem tedy být ovlivněný četbou literatury.

Co jsem ze začátku zkoušel přivolat byli bůžci "pohanských" panteonů. Jako byla právě Sfinx, dcera Tyfóna a Echidny, viz řecké báje, Kirké, dcera Héliova, item.......... prováděl jsem to spíše ze zvědavoti, cosi mne k tomu nutkalo.
Ukončením evokace jsem měl na mysli, že jsem přestal vzývat jméno, přestal jsem myslet na volanou bytost. Ale chvíli mne obcházela hrůza,to by, kdyby šlo o moji představu asi takové nebylo, ale těžko se to vysvětluje. Byl to hrozný pocit.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Arex » 19 kvě 2013, 11:16

Ahoj, děkuji Ti za odpovědi, rozhodně jsou zajímavé. ;) Pokusím se vždy psát jednotlivě k tématům, jinak by to asi nebylo přehledné.

Myšlení jména či zaklínání při nádechu se popisuje v různé literatuře. Například ve starém českém vydání Hraběte de Gabalis od Abbého Montafaukoma de Villars a některých dalších textech.
Nëjde o invokaci. Invokace je, podle mého názoru vzývání, například motlitba. Stejně třeba Bhaktijogini (Ramakrišna,Vivekananda) opakovali boží jméno aby se jim viditelně projevilo božstvo na které se obraceli, například bohyně Kali. Evokací je obvykle, pokud se nepletu myšlené přivolání¨, invokace je prosba - motlitba. I se v magických textech píše, že vyslovením jména voláš bytost.


Myslím si, že slova evokace a invokace používáme oba trochu jinak, ale na tom samozřejmě tak nesejde. Jen pro představu: Já to chápu tak, že evokace je rituální děj, vedoucí k projevu či materializaci volané bytosti ve vnějším prostředí (vč. zrcadla). Evokovaná bytost "vystoupí" ze světa, který mě obklopuje, protože astrální svět a hmotná úroveň si liší jen určitými detaily.
Invokaci chápu jako rituální děj, vedoucí k projevu volané entity uvnitř mého nitra, ať už jde o projev pocitový, nebo o registraci vnitřními smysly.
Projev vnitřního božstva proto chápu jako invokaci, kdežto pokud Jamblichos božský a jeho škola volali bohy rituálně k vnějšímu projevu, chápu to jako evokaci (teurgii magické evokace). Prvek volání a vzývání božstva chápu jako rituální prostředek, který může vést k vnějšímu i vnitřnímu projevu. Jak píše třeba Lasenic: "Bůh nenávidí hluk. Lidé, modlete se potají..." - Podle mého je to vzývání vedoucí k invokaci.


Co se zrcadla týká, mám za to, že je to pouze pomůcka ke koncentraci. Také se používaly a používají jako magická zrcadla různé předměty s odlišnými vlastnostmi. Například ve starém egyptě se k Evokacím místo zrcadla používal například ( kromě jiného) pohár naplněný olivovým olejem, viz profesor František Lexa, Staroegyptské čarodějnictví.


Po řadě experimentů k tomu přistupuji jinak. V každém případě stojí zato zkonstruovat si několik magických zrcadel přesně podle dostupných receptů. Sédir (řada postupů), Lasenic (heslo Magická zrcadla v lístkovnici), Kefer (Theurgie magické evokace), Kabelák. A před jejich posvěcením zanalyzovat, jak vypadá světlo, která tato zrcadla odrazila. Barva, polarizace, odrazivost... Zajímavé je, že většina magických zrcadel se v některých hodnotách shoduje, zatímco obyčejná zrcadla a lidové návody se od nich liší. Ale k potřebné dílčí syntéze asi člověk musí dojít sám.
Zkrátka si myslím, že je velký rozdíl, jestli je magické zrcadlo magicky účinné, nebo jestli je to opravdu jen koncentrační pomůcka. Pomoct může - samozřejmě -i ta.

Pohár naplněný olivovým olejem bude asi předkem pozdějšího "Umění sv. Heleny", divinačního rituálu, který má snad byzantský původ. Pracuje se v něm s křišťálovou koulí, která se potírá kvalitním olivovým olejem. Podmínkou úspěšné práce je tu "zářivé modré nebe". Proč asi? Že by to opět souviselo se světlem? Nebude to nakonec zrcadlo jiného druhu?

Že šlo o evokované bytosti a ne mé představy se domnívám z několika různých důvodů.
První je ten, že některé zjevy viděli i někteří lidé v mém okolí, co jsem se dodatěně dozvědě , kteří o tom co páchám za pokusy neměli ani ponětí. Druhá věc je že při tom občas docházelo i k jevům fyzickým - samovolnému pohybu předmětů aniž bych se jich dotknul. Třetí věc je, že při prvních pokusech jsem ještě něměl potřebnou magickou literaturu (bylo to déle před sameťárnou) ve které se popisují zjevy takových bytostí, světelná záře která je obklopuje, a různé doprovodné jevy. To jsem se dozvěděl až následně když se mi některé knihy dostaly do paciček. Nemohl jsem tedy být ovlivněný četbou literatury.


To je rozhodně cenné svědectví. Děkujeme, že ses o něj podělil.

Co jsem ze začátku zkoušel přivolat byli bůžci "pohanských" panteonů. Jako byla právě Sfinx, dcera Tyfóna a Echidny, viz řecké báje, Kirké, dcera Héliova, item.......... prováděl jsem to spíše ze zvědavoti, cosi mne k tomu nutkalo.


Rozhodně to je zajímavá cesta, musel jsi do toho být skutečně zapálený. Jestli se Tě mohu zeptat, i když možná zacházím daleko, systematizoval jsi později svou evokační práci v poznávací cestu, nebo jsi zůstal u dílčích pokusů?
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Pete » 19 kvě 2013, 14:59

Diky lumpino, to jsem potřeboval. Na evokaci se připravuji několik let, chci to mit tip top abych nebyl zklamany z neuspechu, ale tadle tvoje spis invokace je zajimava a lehka, a celkem bezpecna pokud jde jen o dobre bytosti, urcite zkusim jeste jednou diky ;)

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod marvin » 19 kvě 2013, 15:14

Pete, řekl bych, že Lumpino měl spíš štěstí - nebo že na to má talent / spec.nadání. Tohle by rozhodně NEMĚLO sloužit jako návod pro rychlé evokování. Určitě bych to nedoporučil nikomu, kdo neprošel předchozími kroky Brány, alespoň do stupně 8. Taky by jsi nemusel mít tolik štěstí a pokud nemáš živlovou rovnováhu, nevíš co se stano.

Jenom na to prosím mysli ano?
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Lumpino » 19 kvě 2013, 16:46

V každém případě jsem někdy měl víc štěstí než rozumu. Rozhodně to chce postupovat s rozvahou.
Na druhé straně, nedělal jsem evokace vyloženě zlých démonů (viz středověké grimoáry) To by dopady mohly být velmi špatné.

Jinak, s Evokacemi jsem - alespoň porzatím - skončil. Jen jsem si chtěl když jsem začínal ověřit, zda je skutečně reálný duchovní svět. A to bylo pro mne jediné jasné řešení. Byl jsem dítko od mala materialisticky a ateisticky vychovávané a tak jsem byl na vážkách jaká je realita.

Co se týká evokce - invokace.... nechci se hádat. Ale v tom, co jsem zkoušel došlo skutečně k jasnému viditelnému projevu volaných bytostí. A někdy ty zjevy viděly i jiní lidé.

Uživatelský avatar
dar
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 101
Registrován: 12 lis 2010, 21:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod dar » 20 kvě 2013, 10:03

Lumpino píše:V každém případě jsem někdy měl víc štěstí než rozumu. Rozhodně to chce postupovat s rozvahou.
Na druhé straně, nedělal jsem evokace vyloženě zlých démonů (viz středověké grimoáry) To by dopady mohly být velmi špatné.


Zajímavá zkušenost a díky za sdílení.
Astrál je plný bytostí, které se budou rády vydávat za kristovské bytosti, aniž bys to poznal. Ritualizovaná forma slouží k tomu, abys vliv "zlých démonů" mininalizoval, byť si myslíš, že voláš jen ty dobré bytosti.
Třetí oko není prdel, zkuste ho aspoň občas použít.

Uživatelský avatar
Lumpino
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 158
Registrován: 28 dub 2013, 08:32
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Lumpino » 20 kvě 2013, 11:48

dar píše:
Lumpino píše:V každém případě jsem někdy měl víc štěstí než rozumu. Rozhodně to chce postupovat s rozvahou.
Na druhé straně, nedělal jsem evokace vyloženě zlých démonů (viz středověké grimoáry) To by dopady mohly být velmi špatné.


Zajímavá zkušenost a díky za sdílení.
Astrál je plný bytostí, které se budou rády vydávat za kristovské bytosti, aniž bys to poznal. Ritualizovaná forma slouží k tomu, abys vliv "zlých démonů" mininalizoval, byť si myslíš, že voláš jen ty dobré bytosti.


Tedy za prvé. Všechny důležité magické a mystické texty tvrdí, že vyslovením jména voláš bytost.
Z toho podle mého hloupého názoru plyne, že když vyslovím jméno Jitka, neozve se mi Karel. ;)
I mistr Bardon ve své Praxi magické evokace doporučeuje evokaci vyslovením Jména. Žádné rituály.
Za druhé, nikdy jsem netvrdil, že jsem volal nějaké Kristovské bytosti. Do toho mají "pohanští" bůžci velice, ale skutečně velice daleko. Ani nejsou vždy nějak extra dobří. Když jsem evokoval třeba Sfinx, tak si rozhodně na nic dobrého a přívětivého nehrála. :twisted:

Podle magických lietratury jde o bytosti jdoucí takzvaně středem přírody, i když se podíváme například na některá východní vyobrazení, jsou na nich bůžci zovrazovaní na trůně, po pravici mají anděla, po levici démona.
Patří k nim třeba i planetární duchové, které ale Bardon, nevím za jakého dúvodu vyvolávat nedoporučoval, viz Praxe magické evokace

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod gooolem » 07 říj 2018, 17:35

Pratele mam dotaz, ktery zrejme vybocuje z tematu vlakna, ale nevybocuje z tematu nadpisu vlakna :-). Jde mi o to, zda pri provedene první, či několikeré, evokaci je mozne si s evokovanou bytosti smluvit budto mnou, nebo jí navrhnutý zpusob, jak ji priste volat (smluvene heslo, gesto, atd.) k plneni toho, co budu od ni pozadovat, nebo je z praxe zrejme, ze se vzdy bytost musi volat evokativnim zpusobem, cili s kazdou moji zadosti musim provest jednu celou evokaci? Snad je to srozumitelne :-).

A co je možno rozumět pod slovem ANKHUR, uvedeného na straně 96 PME?
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Evokace - praktikujete ji ?

Příspěvekod Kuato » 17 říj 2018, 10:20

gooolem píše:Pratele mam dotaz, ktery zrejme vybocuje z tematu vlakna, ale nevybocuje z tematu nadpisu vlakna :-). Jde mi o to, zda pri provedene první, či několikeré, evokaci je mozne si s evokovanou bytosti smluvit budto mnou, nebo jí navrhnutý zpusob, jak ji priste volat (smluvene heslo, gesto, atd.) k plneni toho, co budu od ni pozadovat, nebo je z praxe zrejme, ze se vzdy bytost musi volat evokativnim zpusobem, cili s kazdou moji zadosti musim provest jednu celou evokaci? Snad je to srozumitelne :-).


imho je tohle velmi obsirne tema, kde vstupuje do hry rada okolnosti a podminek. zkus se prosim zamyslet nad nasledujicim - veci se maji tak, ze senzitivni lide jsou schopni se na nektere bytosti naladit velmi jednoduchymi metodami, v principu pouhym zamerenim pozornosti (vi na co se maji koukat) a informacni vymena/vliv bytosti hned tece. mene vnimavi potrebuji radikalnejsi metody, aby se odprostili od vlivu vnejsiho sveta a zkoncentrovali se na prislusnou kvalitu analogickou te bytosti a ta se jim pak nejakym zpusobem projevi. a zcela necitlivi lide mohou delat v kruhu kotrmelce a nebude jim to k nicemu. bez ohledu na to, jake si domluvis gesto, tak jako tak to bude spjate i s vedomym zamerenim se na kvalitu (pocitovy sem) privolavane bytosti. kdyz ho zapomenes, nejspis to nebude fungovat. vnejsi gesta jsou spis mnemotechnicke pomucky k vnitrnimu pripomenuti (nebo napomahaji naladeni), ale ta hlavni prace/ukon je vnitrni. ostatne proto jsou doporucena zivlova cviceni, realne se na tom dela procvicovani nacitovani do ruznych kvalit. zivly maji ruzne stupne, casto jsou kvality smisene..muzes to trenovat na nacitovani se do prirody - vodopad bude mit jinou kvalitu nez louze, potucek, rybnik, more, i kdyz je vsechno voda..

k plneni toho, co po ni budes pozadovat..never tomu, ze ti bude nejaka entita posluhovat jen tak. byva to neco za neco. skoro vzdycky. tim "skoro" myslim, ze nekdy muzes mit usetrene zasluhy z minula, nebo se prevedou z jineho supliku, takze si toho ani nemusis vsimnout. hodne vyvinutym bytostem ty nizsi sice mohou slouzit zdanlive jen tak, ale zase ten "vyvin" se "jen tak" neudelal a kdyz se toho zneuziva, tak jdes dolu.


Zpět na “Evokace”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host