Hermetická iniciace martinismu (Breviář královského umění)

Moderátor: Cagliostro

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Hermetická iniciace martinismu (Breviář královského umění)

Příspěvekod Arex » 10 kvě 2013, 01:02

Před dvěma lety (2011) jsem pro Vodnář redigoval rukopis, který si na vydání počkal od roku 1944 - Lasenicovu Hermetickou iniciaci martinismu. Dnes jsem si všiml, že už žije vlastním životem. - Jeden ze čtenářů si dal dokonce tu práci, načetl text knihy a umístil ho na youtube. Takže díky!

Budiž tu praktická učební soustava Horev-klubu. :D

"Povedu Tě územím, jehož začátku ni konce nevypátráš.
Povedu tě krajem, v němž mimo sebe sama a svého stínu
neuzříš nikoho. Ale přece ty sám se staneš světlem,
jež vdechne temnotám kol tebe smysl bytí."


Přidávám pouze odkaz na první video, dalších třináct následuje:

Edit: Po uzamčení původních videí, kompletní kolekce opět nahrána na youtube
Playlist:
https://www.youtube.com/watch?v=Ank-V2a ... 6ZcXuv3NBE

Přílohy
him.jpg
Naposledy upravil(a) Arex dne 25 čer 2013, 23:58, celkem upraveno 1 x.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Hermetická iniciace martinismu (Breviář královského uměn

Příspěvekod beo » 19 čer 2013, 23:07

Ahoj, ty videa někdo nastavil na soukromé, velká škoda, rád jsem si je pouštěl... pokud někdo zná uploadera, či má alternativní odkazy, budu vděčný za zveřejnění. Díky (příspěvek pak odmáznu, budeli bez reakce či bude vyřešen)
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Hermetická iniciace martinismu (Breviář královského uměn

Příspěvekod Arex » 20 čer 2013, 14:17

Beo:

Nahrávky mám stažené, ale těžko je mohu zveřejnit, když jsem je nenačetl já. Myslím si, že je velká škoda, že to na youtube nezůstalo - mohlo to udělat dobrou službu ostatním. ;)

;) Takže pokud to sem někdo nenahraje, což by bylo dobré, nezbývá, než si koupit knihu. Jsou v ní přílohy, které na nahrákách nebyly.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Hermetická iniciace martinismu (Breviář královského uměn

Příspěvekod beo » 20 čer 2013, 14:54

Arex píše:Beo:

Nahrávky mám stažené, ale těžko je mohu zveřejnit, když jsem je nenačetl já. Myslím si, že je velká škoda, že to na youtube nezůstalo - mohlo to udělat dobrou službu ostatním. ;)

;) Takže pokud to sem někdo nenahraje, což by bylo dobré, nezbývá, než si koupit knihu. Jsou v ní přílohy, které na nahrákách nebyly.



Díky za reakci. Knihu už mám koupenou i přečtenou, naprosto super! Když zrovna nemohu číst, tak si to občas pouštím/pouštěl. Opravdu škoda, mohlo to udělat dobrou službu ostatním.

Dokonce jsem uvažoval to načíst strojově, možná to zkusím.

Pokud by tu chtěl někdo zveřejnit nahrávky, tak je klidně mohu znovu uploadnout na youtube. Jestliže to už jednou bylo zveřejněno, a je to vydáno knižně, tak nemám morální zábranu to znovu zveřejnit.
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Hermetická iniciace martinismu (Breviář královského uměn

Příspěvekod beo » 25 čer 2013, 15:52

Audio "Hermetické iniciace Martinismu" opět nahráno na youtube! V případě, že zaznamenáte nějaké obtíže, dejte mi prosím vědět....
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

LiNek
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 17 kvě 2010, 20:50
pohlaví:
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Re: Hermetická iniciace martinismu (Breviář královského uměn

Příspěvekod LiNek » 02 srp 2013, 23:03

Díky za Váš zájem o mé nahrávky Lasenicovy Hermetické iniciace martinismu. V určitém období jsem vnitřně cítil, že je vhodnější nechat nahrávky jen pro určitý soukromý okruh. Bylo by to nakonec v intencích hermetického učení i Lasenicova přesvědčení.
Doba však je otevřená, z ezoterních učení se stávají exoterní inspirační proudy, ozývala se řada zájemců o opětovné veřejné publikování. To byl, myslím, ten závan doby, který mně vrátil objasnění pravého smyslu takové práce a s tím i oprášení původní myšlenky, kdy jsem si to, co mě cele zaujalo, nechtěl nechat jen pro sebe.
Ať Vám slouží - kniha, nahrávka i CESTA!

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Hermetická iniciace martinismu (Breviář královského uměn

Příspěvekod beo » 03 srp 2013, 00:51

LiNek píše:Díky za Váš zájem o mé nahrávky Lasenicovy Hermetické iniciace martinismu. V určitém období jsem vnitřně cítil, že je vhodnější nechat nahrávky jen pro určitý soukromý okruh. Bylo by to nakonec v intencích hermetického učení i Lasenicova přesvědčení.
Doba však je otevřená, z ezoterních učení se stávají exoterní inspirační proudy, ozývala se řada zájemců o opětovné veřejné publikování. To byl, myslím, ten závan doby, který mně vrátil objasnění pravého smyslu takové práce a s tím i oprášení původní myšlenky, kdy jsem si to, co mě cele zaujalo, nechtěl nechat jen pro sebe.
Ať Vám slouží - kniha, nahrávka i CESTA!


Myslím, že by byla škoda nechat nahrávky nevyužité. Doba skrytu je už nejspíš pryč, tedy děkujeme za tvé požehnání.

Ať se daří!
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermetická iniciace martinismu (Breviář královského uměn

Příspěvekod Pete » 03 srp 2013, 03:45

Dekuji za upload libi se mi to a rezonuje to se mnbou.. akorat neverim tomu, ze prani nesmi byt vysloveno, vyslovil jsem hodne prani, a splnili se mi casto prave proto, ze byli vysloveny.. takze mi k nemu ostatni dopomohli

Uživatelský avatar
Havran
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 585
Registrován: 26 črc 2011, 21:08
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Obdrženo poděkování: 24×

Re: Hermetická iniciace martinismu (Breviář královského uměn

Příspěvekod Havran » 03 srp 2013, 14:36

Přání může být vysloveno ... ale poslechni si to znovu je to o energii kolik a kam půjde.

Ahoj Havran
Having power isnt as good as you thing ...
... whom am I kidding? Power is GREAT!

Uživatelský avatar
Firzen
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 541
Registrován: 06 dub 2012, 17:30
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 99×
Obdrženo poděkování: 62×
Kontaktovat uživatele:

Re: Hermetická iniciace martinismu (Breviář královského uměn

Příspěvekod Firzen » 23 zář 2014, 12:41

Nedávno jsem ty nahrávky objevil nezávisle na tomto vlákně.. Myslím, že tohle jsem už dlouho hledal. Zatím jsem to zdaleka nedoposlechl, ale už teď vím, že v téhle knize je přímo nesmírná moudrost.

PS: A zase ten Horev.. :-)

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Hermetická iniciace martinismu (Breviář královského uměn

Příspěvekod Arex » 23 zář 2014, 20:13

Horev znamená Světlo... Jak to bylo v rukopise:

Svetlo.jpg
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
beo
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 615
Registrován: 09 led 2013, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 20×
Obdrženo poděkování: 54×

Re: Hermetická iniciace martinismu (Breviář královského uměn

Příspěvekod beo » 24 zář 2014, 01:01

Úvodní citát z Iniciace, něco tak hlubokého ..... ohromná odezva z nitra mé duše, četl jsem to mnohokrát...
"Duchu Boží, dej nám sílu růst, tak jako strom, Tvojí mocí v dobrém růst, své dary daruj nám...."

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Hermetická iniciace martinismu (Breviář královského uměn

Příspěvekod Adam » 17 pro 2015, 08:16

Předně - děkuji Vám, Libore, za to, že jste si dal tu práci s načtením / nahráním. Je to dobře načtené, s prožitkem, znalostí obsahu, dobře se to poslouchá a díky tomu to může i dobře působit. A je to síla...

Upravil jsem nahrávky do formátu mp3, aby si to zájemci mohli stáhnout a poslechnout někdy cestou ve svých zařízeních.

Odkaz ke stažení:
http://ulozto.cz/xv2aK4Ke/pdl-him-audio ... 8-kbps-rar

heslo: kohout

Dodávám, že se jedná o text ze stran 7-50, další pokračující text (Syntéza iniciačních cest) do str. 63 a textové přílohy do str. 82 už součástí nejsou, ale to, co je, bohatě stačí :-)

Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha


Zpět na “Pierre de Lasenic”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti