Tarot - rady, porovnání symboliky (odpovědi) výkladu

Moderátoři: Cagliostro, Anubis

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Tarot - rady, porovnání symboliky (odpovědi) výkladu

Příspěvekod Pete » 25 srp 2013, 00:50

Dobrý den, vlastním Crowley tarot, vybral jsem si ho protože mi je Symbolika strasne blizko a studoval jsem ji roky, popr prichazel na ruzne kombinace sam aniz bych se je docetl. Tak jsem si to zkusil otestovat nejen vykladem snu, ale i tarotem. Vetsiny odpovedi byli na prvni pohled jasne spravne, nektere byli zarazejici ale po potrobnem vykladu (popr i vylozenim dalsich karet) bylo jasne ze je to spravne.. alespon to tak vypadalo, protoze se jednalo o problem s osobni zlou strankou cloveka, s kterou ten dany clovek dlouho bojoval a do jiste miry stale bojuje

Vykladali jsme 3 karty, prvni znamenala problem druha cestu a treti reseni problemu. Pokud bylo potreba tak se k kazde karte dalo vytahnout dve nove, tudiz tak vzniklo az 9 karet misto 3, zalezelo na tom jak jasna sem nam zdala odpoved (mozna byla jasna i pri trech kartach, ale neznali jsme presny vyznam par vyjimek)

Tudiz kolik karet vykladate jako start (bez upresneni) ? A do jakeho tvaru vykladate, do krize ci jineho symbolu, nebo jen jako rovnou linii ?

Chtel bych aby jsme si mohli vzajemne pomoci, popr aby nekdo pomohl me ci ostatnim.. popripade ze by se tu psali vylozene karty i Otazku a Odpoved. Tak by jsme si mohli k stejnym vylozenym kartam napsat svoje odpovedi a porovnat je jestli symbolicky sedi, nebo jsme karty pochopili spatne.. minimalne mi to pomuze.. mozna i dalsim zajemcum o Tarot.. navic Crowley a od ostatnich tarotu maji byt symbolicky stejne + - , v vetsi mire se ma lisit jenom Andelsky tarot

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Tarot - rady, porovnání symboliky (odpovědi) výkladu

Příspěvekod Ondra » 25 srp 2013, 20:32

Ke Crowelyho tarotu doporučuji přečíst knihu od Lon Mila Duquetteho - Thoth Tarot. Tam najdeš naprosto vše.

Nutné je si uvědomit, že celá symbolika Crowleyho tarotu se odráží od pojetí Nového Aeonu. Takže jestli ti bude někdo vykládat pomocí jiných karet, tak výsledek může být úplně jiný.

Nicméně já Tarot beru jako čistě osobní záležitost a dospěl jsem k závěru, že je dobré ho používat, jen pro svůj vlastní rozvoj. Tedy vykládat jen sám sobě. Také jsem zjistil, že tarot odpovídá přesně jen na přítomnost, otázky ohledně budoucnosti, či na světské záležitosti, jednoduše nefungují. Jestli si to někdo myslí, tak je to jen iluze, zkrátka si tam člověk něco napasuje, aby na něj sedělo.

Prostě si nemyslím, že by se měl používat, tak jak ho používá většina lidí, tedy k nazírání do budoucnosti.
Něco jiného je , že jsi v nějakém rozpoložení a na to si vytáhneš kartu, vůbec ani nemusíš vymýšlet nějakou otázku. To funguje naprosto dokonale.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarot - rady, porovnání symboliky (odpovědi) výkladu

Příspěvekod Pete » 27 srp 2013, 01:18

Dovolim si nesouhlasit sedeli otazky i na druhe lidi odpovedi a lidi s tim souhlasili.. alespon zatim :D je to neco jako sny.. muzou ti ukazat budoucnost, ale tim ze se ji dozvis tak ji muzes zmenit (doctor Who :D) takze karty NEVESTI BUDOUCNOST pouze MOZNE DUCHOVNI CESTY ci co bude delat na stari nebo jestli bude bolestiva smrt. Ale neumi urcit datum..

Omlouvam se za shift :D

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Tarot - rady, porovnání symboliky (odpovědi) výkladu

Příspěvekod Ondra » 27 srp 2013, 08:48

Je to jen iluze.

Ono ti to ukáže budoucnost, která se odráží od přítomnosti. Za pět minut to může být úplně jinak.
Mluvíš ve vedlejším auditku o tom, že neexistuje osud. Tady si trošku protiřečíš. Good luck.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarot - rady, porovnání symboliky (odpovědi) výkladu

Příspěvekod Pete » 27 srp 2013, 18:17

Ondra nejak zapominas, ze kazda Duse si svuj zivot jeste pred inkarnaci naplanovala. Samozrejme ma furt svobodnou vuli, ale ty jednotlive zkousky zazijes at chces nebo ne. Pak uz zalezi na tobe, jestli se rozhodnes po te zkousce se poucit, ci se nepoucit a jit doleva nebo doprava.

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Tarot - rady, porovnání symboliky (odpovědi) výkladu

Příspěvekod Saila » 31 srp 2013, 13:03

Pete píše:Ondra nejak zapominas, ze kazda Duse si svuj zivot jeste pred inkarnaci naplanovala. Samozrejme ma furt svobodnou vuli, ale ty jednotlive zkousky zazijes at chces nebo ne. Pak uz zalezi na tobe, jestli se rozhodnes po te zkousce se poucit, ci se nepoucit a jit doleva nebo doprava.


to je duvod proc si taroty vykladam jenom kdyz uz jsem v nejaky opravdu pro me narocny situaci (v prumeru tak 1-2x za rok), tak aby mi to ukazalo ruzny smery...
jinak kdyz uz na to dojde tak vytahuju bud jednu (vim co mi je a sama nevim co s tim) a nebo kdyz je problem komplikovanejsi tak 3 minulost, pritomnost, budoucnost a pak dle potreby na vsechny tri jeste dovytahuju dalsi upresnujici (vetsinou pritomnost, a budoucnost-ruzne cesty, a pak pripadne na kazdou vetev ty mozny cesty, abych mela jasne pred sebou kam kazda ta vetev muze vest).
All izz well :-)

Uživatelský avatar
Haldirus
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 05 led 2017, 13:15
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 16×
Obdrženo poděkování:

Re: Tarot - rady, porovnání symboliky (odpovědi) výkladu

Příspěvekod Haldirus » 22 led 2017, 16:06

A ktery system tarotu podle vas nejvic odpovida prapuvodnimu systemu a je tedy nejpresnejsi?? Dekuji
Jedu pomalu ale jistě, jsem zvědavý a tak se rád dozvím zajímavé informace či jiné názory. Nesoutěžím s nikým a tak Vás prosím, mějte se mnou trpělivost.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Tarot - rady, porovnání symboliky (odpovědi) výkladu

Příspěvekod Arex » 22 led 2017, 22:39

Haldirus: Budeš se divit, ale ten, kterému rozumíš. Velké pravdy můžeš adaptovat (přizpůsobit) době různým způsobem. Nejde o to do nekonečna trnout, jestli jsem si vybral správně. Jde o to umět tarot použít. Naučit se s ním pracovat na různých úrovních. Nejprve znát mechanické výklady karet, potom se umět na karty naladit, nechat se inspirovat jejich energií, která protne a vyplní Tvou meditující mysl. Pak karty promluví. - Potom si zkusit řešit kartami i abstraktní otázky. Potom si srovnat, jestli pomocí tarotu dostaneš pravdivé odpovědi - v reálném životě, ve filosofických otázkách, na něž odpověď poznáš.
I kdyby ta tarotová sada, kterou si vybereš, nebyla dokonalá, ať je dokonalá Tvoje práce. Pak bude výsledek dobrý.

A úplně obecně: na karty se dívej jako na umělecké dílo. Jejich ztvárnění Tě musí oslovovat natolik, abys zapomněl na to, že v místnosti táhne, a že to sousedi přehánějí s hlukem; když se díváš na kartu, máš mít dojem krásy s malou troškou strachu a respektu, dojem věčnosti. Podle toho si vyber. Užitečná bude jakákoliv sada s hermetickým obsahem (tj. ne tarot českých koček, keltských draků, nebo tarot americké erotiky).
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!


Zpět na “Archiv, neaktivní témata..”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů