"Zkušenosti" začátečníka

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Pugato
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 2
Registrován: 23 srp 2009, 15:16
pohlaví: Muž
Bydliště: Telč - Brno

"Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Pugato » 23 srp 2009, 17:25

Zdravím,
Předem se chci omluvit za nízkou úroveň příspěvku, můžu jenom doufat že by mohl pomoci začátečníkům, neboť jsem jím sám :)

Chtěl bych využít této možnosti a podělit se o své (nevelké) zkušenosti, dosud nebyla možnost, protože jak píše FB, je potřeba o své cestě mlčet :) Tak tedy doufám že mi internetová anonymita poskytne dost velké mlčení :D

Takže, duchovnem se zabývam zhruba 3 roky, předtím jsem spal pouze v materialistickém světě. Pokusů s Bardonovým systémem jsem za tu dobu stihnul opravdu hodně. Zezačátku jsem se nedostal nikam, kvůli svojí vidině získání obrovské moci a začal jsem hledat jiné metody a postupy. Jistě by se našlo spoustu systémů, které obsahují různé pochybné praktiky, jak dosáhnout moci, ale je proti mému přesvědčení a rozumu provádět věci o kterých nevím, jak přesně fungují. Můžete třeba říct že jsem srab :) Nakonec jsem chtěl duchovno zavrhnout, ale pořád se mi vracel pocit, že když už to ke mě takovou "náhodou" příšlo, možná to něco znamená.

No a takhle se u mě začalo střídat období kdy jsem byl "špatnej" (chlast,cigára,atp.) a kdy jsem byl "dobrej" (meditace, půsty,...), jenomže být dobrej mě dostatečně neuspokojovalo, protože jsem toužil po moci a být špatnej se nedalo nikdy dlouho, protože čím dýl jsem byl dobrej tak tím horší sem potom měl výčitky, že jím nejsem :D

Konečně před nějakou dobou jsem pochopil, že ten správný přístup (pro mě) je dělat to pro radost ze samotné cesty. Je potřeba mít odpovídající moudrost, pro ovládání určíté síly, jinak stejně naděláte jenom paseku. Nevím jestli někdy budu moudrý, abych ovládal "velkou" moc, ale to mě vůbec netrápí, hlavní je, že si moudrost zvyšuji. Proč dávám do uvozovek slovo velkou? Možná si totiž ani nedovedete představit tu obrovskou moc a zdokonalení sebe sama, které získáte už jen po zvládnutí prvního stupně :)

Tak a teď bych byl rád kdybyste mě vy znalejší pořádně ukamenovali, nerad bych kdyby tento příspěvek způsobil někomu něco špatného a budu rád za jakékoliv usměrnění.

Mimochodem fórum se mi velice líbí a doufám, že návštěvnost bude stoupat :)

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2729
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Bydliště: zlínský/olomoucký kraj
Poděkoval(a): 290×
Obdrženo poděkování: 385×
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod marvin » 24 srp 2009, 15:49

ahoj!
tak jsem rád, že se konečně našel nějaký odvážlivec a otevřel tohle všeobecné fórum. předně vůbec se nemáš za co omlouvat, příspěvek je poměrně přehledný a pochopitelný..podle mě narosto věcný a není důvod o něm říkat "nízký" :-)
Co se týče anonymity..je to zvláštní, že se o tom zmiňuješ..už jsem o tom přemýšlel, ale řekl bych, že je to "vpořádku".. respektive, na interentu se stejně nachází taková kvanta dat, informací a materiálů..tolik diskuzních fór,skupin,komunit, že prostě cestu k FB nalezne pouze opravdový zasvěcenec. (samozřejmě s pomocí božské prozřetelnosti).

Pugato píše:Takže, duchovnem se zabývam zhruba 3 roky, předtím jsem spal pouze v materialistickém světě. Pokusů s Bardonovým systémem jsem za tu dobu stihnul opravdu hodně. Zezačátku jsem se nedostal nikam, kvůli svojí vidině získání obrovské moci a začal jsem hledat jiné metody a postupy. Jistě by se našlo spoustu systémů, které obsahují různé pochybné praktiky, jak dosáhnout moci, ale je proti mému přesvědčení a rozumu provádět věci o kterých nevím, jak přesně fungují. Můžete třeba říct že jsem srab :) Nakonec jsem chtěl duchovno zavrhnout, ale pořád se mi vracel pocit, že když už to ke mě takovou "náhodou" příšlo, možná to něco znamená.

No a takhle se u mě začalo střídat období kdy jsem byl "špatnej" (chlast,cigára,atp.) a kdy jsem byl "dobrej" (meditace, půsty,...), jenomže být dobrej mě dostatečně neuspokojovalo, protože jsem toužil po moci a být špatnej se nedalo nikdy dlouho, protože čím dýl jsem byl dobrej tak tím horší sem potom měl výčitky, že jím nejsem :D


o tomhle bych řekl, že je poměrně klasický scénář..pro mě nevyjímaje. myslím se,že je to opravdu typické pro člověka upřímně hledajícího větší smysl života..nebo zákonitostí apod.. co tak různě procházím debaty, tak spoustu lidí píše,že začínají znovu a znovu a znovu.. a já samozřejmě s nimi. podle mě je to jednoduše tak, že tělo a duch se brání změně..pokažde když začnu/začneš..tak ti to vydrží měsíc...možná dýl..ale pak se začneš cítit mizerně..už v tom nedokážeš pokračovat..tak sklouzneš zpět do svého původního rutinního života..

ale důležité je, pokaždé znovu začít. občas narazím na lidi, co píšou úžasné příspěvky..o alchymii, akáše, astrologii a pod..a říkám si..ti musí mít zvládnutý min. 10 stupeň a pracovat na evokaci žít kabalou...ale nakonci autor napíše, že se tím jenom zabývá třeba X-let, a že i přes obrovskou snahu a opakované začátky, se nedostane dál než za první stupně..

někdy jsem z toho hrozně zklamaný..samozřejmě jako kdokoliv jiný bych chtěl proletět všechny díla a stát se dokonalým vládcem mikro/makro kosmu..ale takle to nejde,takle to prostě nefunguje.. člověk časem zjistí, že se nikam neposunul, že se nikam nedostal, že to nejde.. a tak přestane a přemýšlí kde udělal chybu.. ja si vždy uvědomím, že jde o přístup. když se moc snažíš, moc nutíš moc chceš a usiluješ,tak úspěch z nějakého důvodu nepříjde. Prostě se strašně soustředíš na ten cíl a nechápeš nebo nevidíš o co tu jde.. zjistil jsem totiž, že úspěch většinou přichází sám, když cvičíš klidně, nenuceně, baví tě to a dělá ti to radost... jako je jasné, že člověk je tvor líný a můsí se "nutit".. ale nesmí to podlě mě dělat moc na sílu..

ja vždy po obdobích kdy cvičím, se cítim strašně posílen na duchu.. samotné meditace mi dávají opravdu hodně.. pokaždé si uvědomuji nové a nové věci..nejenom v systému Mistra F.B. ale hlavně ve svém osobním životě. Dokážu se dívat na věci s nadhledem, bez emocí, uvolněný klidný. Neruší mě tolik myšlenky a jsem daleko, daleko víc soustředěný.. a to je, jak všichni píší, jenom "špička ledovce".. proto mám vždy chuť pokračovat, věnovat se tomu..

tahle věc mi jako jedna z mála věcí v životě dává prostě smysl..pracovat na sobě, hledat a zdokonalovat se, pomáhat ostatním a vůbec dělat něco smysluplného.. na co je hromadění majetku, slávy, moci ??

-- promiň, to jsem trochu odbočil z tvého příspěvku:-)

každopádně, chtěl jsem jenom ukázat svůj vlastní přístup a motivaci, proč to dělám a proč to má smysl v tom pokračovat.-)

myslím že tě tady nidko moc kamenovat nebude (úpřimně budu rád když nekdo vůbec bude reagovat - moc příspěvků tu není.-))

ještě jednou díky za otevření tématu, více takových jako jsi TY!
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Aurumi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 24 srp 2009, 16:24
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Aurumi » 24 srp 2009, 18:03

Zdravim,
jsem raaad, ze vzniklo toto forum. Ja jsem zacinal s branou snad petkrat. V soucasne dobe ji nepraktikuji. Neopustil jsem vsak cestu seberealizace. Co se tyce koureni a alkoholu, nemam to zpracovane dodnes. I kdyz momentalne nekourim ani nepiju. Bardon v jedne ze svych knih pise, pokud si to dobre pamatuju, ze k tomu aby clovek mohl jit touto cestou musi v jeho zivote vzniknout dostatecne napeti. Nevim jestli to myslel tak jak jsem to pochopil, ale rozumim tomu tak, ze clovek musi spadnout na hubu, aby se mohl zvednout a znovu pokracovat s vedcim uvedomenim atd. Napeti v nas vytvari energii potrebnou pro nas rust. Nevim jestli jsem se vyjadril srozumitelne.
Me dalsi zkusenosti se tzkaji koncentrace, cvicil jsem ji asi tri mesice, ale na vnejsi objekt. Rozdil jsem opravdu pocitoval. Vnitrni klid, ticho, zadne starosti, uvedomeni si toho, ze jsou to jen smysly, vedomi a myslenky, pocity neohraniceni, taky jsem zazil nekolik spontanich stavu zmeneho vedomi, a to i ve sneni.

Uživatelský avatar
Aurumi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 24 srp 2009, 16:24
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Aurumi » 24 srp 2009, 19:48

Asi zase zacnu cvicit branu, aby se ti na tom webu neco delo. :lol: :D :) :|

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2729
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Bydliště: zlínský/olomoucký kraj
Poděkoval(a): 290×
Obdrženo poděkování: 385×
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod marvin » 25 srp 2009, 13:15

nazdar Aurumi, jsem taky strašně rád, že jsi přispěl do fóra..dovolil jsem si trochu moderovat tvé příspěvky, takže poslední odkazy jsem umístil do sekce odkazů a z tvého druhého příspěvku jsem udělal samostatné téma. chci aby se mu lidé věnovali oděděleně a aby se na něj dalo odpovídat jinde.-) doufám, že ti to nevadí.-)

co se týče praktikování..sám jsem teďka na chvíli taky přestal, ale začnu hned jak budu moct. mám teď nějaké rozpory v osobním životě, tak do toho nechcu přes koleno lámat ještě bránu když vím, že její cvičení je někdy taky pěkně náročné.

S tím napětím si to představuji tak, že prostě musíš mít touhu něco dělat, chtít změnu nebo prostě cítit, že potřebuješ vývin..nevím jak to přesně napsat..

Aurumi píše:Asi zase zacnu cvicit branu, aby se ti na tom webu neco delo.


hele tak začnem znovu cvičit oba a budem aktualizovat web našimi poznatky.-)

btw: (tohle není offtopic) pokud by někoho bavilo překládat, tak ať se mi ozve, dal bych mu pár článku, kt. bych chtěl na fóru umístit... zatím jenom pořád slibuju a skutek utek..:(
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Aurumi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 24 srp 2009, 16:24
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Aurumi » 25 srp 2009, 18:47

Hoj Marvine,
v poradku, ze jsi rozmistil me prispevky, vubec mi to nevadi. Ten prispevek s Adyashantim se castecne tyka i prazdnoty mysli. Kdysi jsem nechapal, co to znamena prazdnota mysli. Predstavoval jsem si ji jako tmu. :-D Mno a ona to zadna tma neni. Neni to zadny uchopitelny objekt. Po urcitych zkusenostech jsem tomu porozumel.

Uživatelský avatar
Aurumi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 24 srp 2009, 16:24
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Aurumi » 25 srp 2009, 18:51

Co se tyce koncentrace, pomohli mi rady jednoho tibetskeho mistra. To hlavni pro me bylo, ze koncentrace musi byt uvolnena bez nasili. Pouhe spocivani pozornosti na objektu.
Poznal jsem, ze aby byla cista, musim vypustit uplne vsechno, vcetne toho, kde prave jsem a co se deje, zadne interpretace cehokoliv.

Uživatelský avatar
Aurumi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 24 srp 2009, 16:24
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Aurumi » 25 srp 2009, 18:55

Dokonala koncentrace je bez usili, a takova, ze zmizite a zustane jen predmet koncentrace. Splyne objekt a subjekt.

Uživatelský avatar
Aurumi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 24 srp 2009, 16:24
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Aurumi » 25 srp 2009, 19:00

Bardon napsal Branu velmi stroze, clovek si na spoustu veci musi prijit sam, ale to je na druhou stranu v poradku, jinak to ani nejde.

Uživatelský avatar
Aurumi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 24 srp 2009, 16:24
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Aurumi » 25 srp 2009, 19:32

Prosim o smazani meho prispevku s grimoarem, kazdopadne je to dobry web, ktery stoji za to, hlavne pro mnozstvi materialu, ktery obsahuje.

Pugato
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 2
Registrován: 23 srp 2009, 15:16
pohlaví: Muž
Bydliště: Telč - Brno

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Pugato » 27 srp 2009, 17:35

Výborně, tak to se do toho cvičení můžem pustit všichni 3 :D Docela se mi osvědčilo poslední dobou, že když se mi nechtělo do cvičení (a měl sem čas) tak sem si zameditoval nad tím proč se mi nechce a bylo to pryč :D horší je když se ani nechce přemýšlet proč se nechce.. to doporučuju nějakou fyzickou činnost :) Taky můžete zkusit při impregnování vzduchu či jídla vkládat myšlenku "vůle".. když se mi potom nechce tak si jen vzpomenu kolik sem jí do sebe už uložil... Jediná škoda, že k autosugesci se dostává Bardon až v 2hém stupni, ta lenost je děs :D

Uživatelský avatar
Aurumi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 24 srp 2009, 16:24
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Aurumi » 27 srp 2009, 17:47

Dle meho nazoru, muze student s autosugesci zacit klidne v prnim stupni. Nemyslim si ze by to bylo spatne, prave naopak, muze to podporit vyvin.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2729
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Bydliště: zlínský/olomoucký kraj
Poděkoval(a): 290×
Obdrženo poděkování: 385×
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod marvin » 28 srp 2009, 08:47

Aurumi píše:Prosim o smazani meho prispevku s grimoarem, kazdopadne je to dobry web, ktery stoji za to, hlavne pro mnozstvi materialu, ktery obsahuje.


tak grimoar sem ti nesmazal, presunul jsem ho zase do sekce odkazu.. grimoar je takovy ponekud (pro me) sporny site, ale i tak je tam hodne zajimavych a dobrych odkazu a nametu. bohuzel na druhou stranu jsou tam i zavadejici autori a dila slibujici ryhcle ziskani okultnich sil (pred kt. vsichni vcetne Mistra varuji)

jinak prispevky si klidne muzes editovat a mazat sam, jsou tam u toho vzdy takove ikonky.-)

co se tyce toho cviceni, ja to mam vzdy v takovych "vlnach" ...mozna je to ta energie,nebo to napeti jak jsme si o tom psali.. proste najednou mam hroznou chut/nutkani cvicit.. jde to samo, je to prirozene, nenucene a bavi me to/dela mi to radost. kdyz se do toho snazim prilis nutit, tak to nejak nefunguje.

ta meditace je opravdu dobry nastroj. nekdy spis jenom tak kontempluji/rozjimam, premyslim jak to udelat aby cviceni bylo lepsi,pohodlnejsi a hlavne ucelnejsi..procitam prispevky a rady a zkusenosti, snazim si vytvaret si denni rytmus, impregnovat vsechno co prijmam.. jsou to hrozne male krucky ale ono to opravdu pomaha

co se tyce sugesce, Mistr ji sice zaradil do 2.stupne, ale ja myslim ze to clovek muze pouzivat cely zivot aniz by byl zasvedcen do jakekoliv hermeticke vedy. je to ciste psychologicky efekt, vedecky overeny materialnim svetem. existuje spousta a spousta technik a metod jak s podvedomim pracovat. at uz na hladine "alfa" pred spanim (nebo umele vyvolanym) nebo proste jenom ciste sugesci az po impregnaci ..nebo treba hypnozu (kazdopadne ta uz je dost nebezpecna)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Karthamo
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 5
Registrován: 11 srp 2009, 11:40
pohlaví:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Karthamo » 30 srp 2009, 09:29

Zdravím, tak vidím, že jsme na tom všichni stejně :P Teď myslím ty přestávky ve cvičení. I když jsem zkoušel v období, kdy mi to nešlo a ani mě to nebavilo, cvičit "přes sílu", tak to bylo horší než lepší. Byl jsem najednou nervózní na okolí, podrážděnej z toho, že se nedaří podle předpokladů atd. Momentálně mám taky pauzu (v rámci časových možností se věnuju kyvadlu), takže začnu opět s váma :P Akorát mě trochu netěší, když si vzpomenu na Mistrovo úvodní slovo k Bráně: ...nechť si každý slíbí, že bude cvičit pravidelně.... Tak to asi nepůjde, ale jsem rád, že díky tomuto fóru jsem zjistil, že nejsem sám :roll:

Uživatelský avatar
Aurumi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 19
Registrován: 24 srp 2009, 16:24
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: "Zkušenosti" začátečníka

Příspěvekod Aurumi » 30 srp 2009, 12:35

Doporucuju si precist komentare Rawna Clarka a Williama Mistele, tem kteri je necetli. Jsou velmi inspirativni. Odkaz se nachazi v sekci odkazu. Jinak zajimavy clanek o magii se nachazi i na Marlitanovych strankach, i kdyz jsou zamereny na astralni cestovani. http://www.mujweb.cz/www/Marlitan/


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů