Tělo mysl duch uzavřený kruh

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Lineon21
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 7
Registrován: 01 lis 2014, 11:51
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování:

Tělo mysl duch uzavřený kruh

Příspěvekod Lineon21 » 28 pro 2014, 07:19

Ahoj přátelé,
stále se nenásilně zabývám otázkou jak efektivně využít čas a mít či nemít denní plán.

V úvahách stále přicházím na to, že jediné co máme je čas.
A je jen na nás jak se rozhodneme jej využít - volba.

Stále mám na paměti Mistrova slova: Neztrácejte čas planými záležitostmi. Věnujte maximum svého času duchovnímu růstu.

Ptám se sám sebe. Co je to planá záležitost. Já jsem hodnotitel. Tedy já bych si měl určit co plané je a co není. S tím souvisí citová manipulace našich blízkých - partner, rodina. Kladou si nároky na náš čas někdy více někdy méně.

K tomu všemu mě jednoho dne inspiroval v práci Denní plán výroby.
V plánu byly dny a směny - ranní odpolední noční a každá směna měla něco udělat a vytvořit denní celek.
Zeptal jsem se na to v práci a dostal jsem odpověď: To ale stejně každý přehlíží.
Tak to máme. Stanovíme si jasný plán a ten že přehlížíme?

Nicméně myšlenka plánu mě inspirovala k tomu, že abychom efektivně využili čas, je zapotřebí každý den udělat něco pro každou složku naší bytosti.

Tělo = rozcvička, fyzická práce
Mysl = učení, studium, paměť
Duch = vědomé žití, meditace

O tom píše i Mistr hned v úvodu. Že je třeba školit tělo, duši i ducha zároveň.
Není to nic nového, ale chtěl jsem se s vámi podělit o pohled na téma využití času.
Zajímal by mě i váš pohled a praxe.
Jestli máte nějaký plán a nebo vůbec jak trávíte čas či jestli se jen volně inspirujete a nic neplánujete.

přeji vám hezký den
Line :hehe:

Thoth-Amon
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 49
Registrován: 24 led 2014, 16:25
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Tělo mysl duch uzavřený kruh

Příspěvekod Thoth-Amon » 28 pro 2014, 13:46

Plán musíš mít na každý den alespoň minimalistický ve smyslu, že je třeba dát minimálně 1-2 hodiny meditace, dále týdenní, že je třeba alespoň 4-5 krát týdně 1.5 hodiny k tomu se věnovat sportu atd. Maximalismu meze nekladu.

Hlavně je nejdůležitější nastavit Tvé rodině a okolí jasné pravidlo, že při meditaci či cvičení nesmíš být rušen s výjimkou opravdu zásadních událostí atd. A toto dodržovat naprosto skálopevně i kdybys začal chodit s nějakou holkou, aby od počátku věděla, do čeho jde. Pokud to uděláš, i po svatbě si ji více méně opět podle Tvé vůle atd. udržíš i s dětmi od těla natolik, abys mohl pokračovat v Bardonovi a dalších prioritách. Jestliže u Tebe bude sebemenší skulinka a začneš dělat kompromisy, tak Tě to zvláště když přijdou děti semele a skončíš jako klasický český jouda, co měl kdysi když tak koníčky, na které do důchodu vzpomíná či se jim párkrát do měsíce či roka věnuje, což ale ke skutečnému rozvoji nestačí. Čím jsi starší máš pak větší šanci, že se realizace nedožiješ, či nebudeš mít sil (magická cvičení všeho druhu co děláme jsou energeticky značně náročná).
Naposledy upravil(a) Thoth-Amon dne 28 pro 2014, 16:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Tělo mysl duch uzavřený kruh

Příspěvekod Ondra » 28 pro 2014, 15:52

Thoth-Amon: máš děti ? já jo :) vůbec si je nemusíš držet od těla , naopak tvoje děti a rodina jsou součástí tvojí cesty , kterou obohacují o další zkušenosti. Neni to o kompromisech, ale o nalezení rovnováhy, tedy nic neni víc ani míň, vše má své místo (cvičení, rodina, práce). To že tě občas (velice zřídka) vyruší , není na škodu, naopak to prověří tvé sobectví a to, jestli můžeš zůstat klidný.
Paradoxně mi rodina , zejména narození dítěte, pomohlo vyrovnat živlovou rovnováhu.

Navíc pokud tím skutečně člověk žije , tak neni potřeba nic plánovat. Je to součást tvého života, tedy samozřejmost. Stejný , jak když potřebuješ na záchod, taky prostě musíš :))

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Duch, duše, tělo, něco by to chtělo.

Příspěvekod Adam » 28 pro 2014, 16:47

Ahoj Line,

tohle je zajímavé téma - praktické a důležité - každého se týká.

Idea rovnoměrného školení všech složek lidské bytosti je správná, v praxi není snadné to udržet (zvlášť máš-li na sebe vysoké nároky), protože právě - jak píšeš - jsou tu další lidé a povinnosti, jež nám ukrajují z času a plány mění k nepoznání.

Tělo, protože uvězněno v prostoru a čase, plánovat musí. Tedy běžná hmotná realita vyžaduje určitou míru plánování jinak nastává přetížení a chaos, na druhou stranu - dá se v tom ztratit, když je toho přespříliš. Jako se vším - hledáme zlatou střední míru.

Plané záležitosti X věnovat maximum času duchovnímu růstu.

Podle mě jde o vhled a vnitřní postoj. Jedna a táž činnost může být duchovním cvičením, když víš, co cvičíš, a může být bohapustým mrháním času, pokud skrz ni prokrastinuješ. Rozplánovat si celý den do bloků, ve kterých budu cvičit to či ono, dost dobře nejde. To je představa z filmů, kde žák dře od rána do večera pod dohledem mistra šaolin. Nad námi je vyšší plán (mistr), který nás vede, a s ním je třeba spolupracovat. Nezřídka vnímám zásahy tohoto vyššího plánu jako rušivé, protože mi mé malé plány kříží a nedovoluje mi cvičit, jak bych chtěl. Při bližším zkoumání jsou to ale právě požadavky rodiny, odkládané pracovní závazky a různé jiné obyčejné záležitosti, které mne tlačí do podstatného.

Zprávu o aktuálním stavu (ne)rovnováhy Ti podává duše prostřednictvím emocí. V konkrétních situacích se - ze svých reakcí a doprovodných pocitů - dozvídáš, zda má navrch složka nižší, egoistická, která reaguje impulzivně a s ohledem na svůj prospěch, nebo zda se již reakce blíží vědomému záměru. Proto se vyžaduje introspekce ... abychom se v té změti vyznali.

Duch neplánuje, nepotřebuje to, JE v přítomnosti a z tohoto pohledu vše, co přichází, přijímáš jako lekci a příležitost k rozvoji - absolvuješ školu života. To je zmiňovaný vnitřní postoj, který si usilujeme osvojit - konání z Ducha, ze středu naší bytosti. Jak se mu blížíme, ubývá potřeba plánování a narůstá přirozené konání v souladu s vůlí Božské Prozřetelnosti.

--

Praktické aspekty plánování a s tím spojené očekávané efektivity by se daly rozvést podrobněji, ale to třeba někdy osobně nebo v PM. Obecná zkušenost říká: učit se plánovat realisticky - začínat menšími splnitelnými úkoly a hlavně vytvářet si návyky ... Jakmile něco jede na autopilota, nemusíš už nad tím přemýšlet a i potřebný čas se smrskne na minimum.

Srdečně zdraví a do nového roku vše dobré přeje,

Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Thoth-Amon
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 49
Registrován: 24 led 2014, 16:25
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Duch, duše, tělo, něco by to chtělo.

Příspěvekod Thoth-Amon » 28 pro 2014, 17:59

Adam píše: Obecná zkušenost říká: učit se plánovat realisticky - začínat menšími splnitelnými úkoly a hlavně vytvářet si návyky ...


U Bardona to funguje tak, že začneš s cvičením klidně po 10 minutách 2 krát denně a po měsíci zjistíš, že už jedeš 2 krát denně 30 minut, pak 4 krát denně hodinu...Tělo se postupně přizpůsobuje a cvičení se mu stává přirozeným, navíc správná meditace (viz. např. vyprázdnění mysli) dodává až to začneš dělat dobře do organismu obrovské množství energie, takže získáváš zase sílu do dalšího a delšího cvičení.

Ad Ondra: Čas ukáže.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Tělo mysl duch uzavřený kruh

Příspěvekod Anubis » 28 pro 2014, 21:13

Ondra píše:... máš děti ? já jo :) vůbec si je nemusíš držet od těla , naopak tvoje děti a rodina jsou součástí tvojí cesty , kterou obohacují o další zkušenosti. Neni to o kompromisech, ale o nalezení rovnováhy...

To zavání fúzí s nějakým portálem pro maminky. Začíná to být hodně podobné. Vážně.

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Tělo mysl duch uzavřený kruh

Příspěvekod Ondra » 29 pro 2014, 08:47

Anubis: snad chápu, jak to myslíš... :) nevím jestli pro maminky, ale pro manželku nejspíše ano, tak jako je ona pro mě principem uzemňujícím.

Thoth-Amon
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 49
Registrován: 24 led 2014, 16:25
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Tělo mysl duch uzavřený kruh

Příspěvekod Thoth-Amon » 29 pro 2014, 13:41

Ondra píše:... ale pro manželku nejspíše ano, tak jako je ona pro mě principem uzemňujícím.


Tak to i pro mne :hehe:


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů