Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Oko Budhy
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 29 bře 2016, 13:29
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Příspěvekod Oko Budhy » 29 bře 2016, 13:33

Vyšla ve Vodnáři kniha, která je mimo jiné výsledkem 25 let bádání v českém (československém) hermetismu a 25 let meditací "nad Bardonem". O "nutnosti nejprve zvládnout černé a bílé zrcadlo Bardona" a "kdyby magie fungovala ji hlavně nedělat, aby se něco strašlivého nestalo", stejně jako 40 let pohybu v "českém magickém kotlíku" a autorova potkávání místních hermetiků, kabalistů, okultistů, často navzájem rozdrobených spory, nad jejichž podstatou člověk mnohdy jen nevěřícně žasne.

Zároveň je kniha alternativou k Drábkově a Bardonově Pomůcce k introspekci z pohledu těch, kteří se nebojí jít kupředu s vášní...

Kniha zde: https://www.kosmas.cz/knihy/215575/voro ... eho-sveta/

Kniha je zásadním doplňkem pro první knihu autora o předsedovi Universalie Janu Keferovi a jeho učení o egregorech a "kabalistické teurgii"

https://www.kosmas.cz/knihy/152093/kaba ... a-teurgie/

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Příspěvekod marvin » 29 bře 2016, 17:41

čekal bych, že tenhle příspěvek napíše přímo autor knihy : )
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 967
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 112×
Obdrženo poděkování: 68×

Re: Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Příspěvekod Saila » 29 bře 2016, 20:00

třeba je to autorův druhý účet:-))
All izz well :-)

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Příspěvekod marvin » 29 bře 2016, 20:02

je to vysoce pravděpodobné.. co ? Očko ?
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Oko Budhy
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 29 bře 2016, 13:29
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Příspěvekod Oko Budhy » 30 bře 2016, 00:20

Možná prostě jen z okultních důvodů charakteristických pro českou kotlinu nechce, aby byl tímto obecně znám jeho běžný a roky používaný nick, který má zatím s reálným jménem spojeno jen pár lidí (viď Sailo), tak požádal Oko Budhy o toto oznámení :-)

A Budha vyhověl. Zřejmě díky tomu, že osmicípá hvězda vorů v zákoně na úvodním obalu knihy je nějak jako magické tetování spojuje s osmidílným kolem dharmy. Díky Budho!

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 521
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 65×
Obdrženo poděkování: 181×

Re: Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Příspěvekod zebyja » 31 bře 2016, 10:14

Oko Budhy píše:Vyšla ve Vodnáři kniha, která je mimo jiné výsledkem 25 let bádání v českém (československém) hermetismu a 25 let meditací "nad Bardonem". O "nutnosti nejprve zvládnout černé a bílé zrcadlo Bardona" a "kdyby magie fungovala ji hlavně nedělat, aby se něco strašlivého nestalo", stejně jako 40 let pohybu v "českém magickém kotlíku" a autorova potkávání místních hermetiků, kabalistů, okultistů, často navzájem rozdrobených spory, nad jejichž podstatou člověk mnohdy jen nevěřícně žasne.

Zároveň je kniha alternativou k Drábkově a Bardonově Pomůcce k introspekci z pohledu těch, kteří se nebojí jít kupředu s vášní...


Rád bych pochopil, co má kniha společného s Františkem Bardonem, příp. Drábkem, ba dokonce s Hermetismem. Může prosím Oko Buddhy nasměrovat oko mé, kde v knize hermetismus naleznu?
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Oko Budhy
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 29 bře 2016, 13:29
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Příspěvekod Oko Budhy » 31 bře 2016, 13:26

Zebyja: Všechno. Ale pochopíš to, až budeš opravdu prakticky makat ve směru učení Bardona i hermetismu, případně budeš znát životní cesty mistrů minulosti a vyvstanou Ti mnohé otázky.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Příspěvekod marvin » 31 bře 2016, 13:32

super odpověď.
díky buddho
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Příspěvekod Cagliostro » 31 bře 2016, 13:38

Oko Budhy píše: vyvstanou Ti mnohé otázky.


I otázka z Černých baronů .

Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Příspěvekod Arex » 31 bře 2016, 14:33

Takže si to pěkně shrneme. Oko Buddhovo tvrdí, že kniha "Vorové v zákoně - vůdcové zločinců postsovětského světa" je "výsledkem 25 let bádání v českém (československém) hermetismu a 25 let meditací "nad Bardonem".

A já jsem si při tom vzpomněl na vtip, který je tak starý, že prý je dokonce z až Ráje.
"Přijde Pán Bůh za prvním lidským párem na první společnou návštěvu do ráje. Usměje se na Adama a Evu a říká jim: Protože jsem za Vámi přišel poprvé, přinesl jsem Vám každému dárek. A Ty, Adame, protože jsi byl na světě první, si můžeš vybrat. Co bys tak potřeboval, chlapče?
Adam se podrbe na nose a říká: Pane, já mám všechno, co bych měl ještě chtít?
Bůh se stále usmívá a říká: Nu, mohl bych Ti třeba dát něco, abys mohl čůrat, i když stojíš.
Adam na to: Pane, to by se mi velice šiklo. Tak poodejdou a Bůh svůj slib splní.
Potom, co se oba vrátí za Evou, mluví Pán Bůh zase k ní:
Tak to vidíš, Evo... A na Tebe už zbyl akorát mozek..."

Nauky hermetismu jsou totiž o postupné evoluci a o správné volbě. Ne o tom proplout světem, všechny ovládnout a stát se důležitým. Ono se to na světě utíká k jiným tématům, než je pochopení sebe sama... Ale takové výsledky jsou dočasné, nebo chcete-li smrtelné. Já si sebou radši vezmu něco malého na cestu.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Příspěvekod marvin » 31 bře 2016, 14:54

No mě se hlavně nelíbí ta arogantní odpověď. Z mého pohledu se tady pan oko Budhy trochu zklamal. Chtěl si(nebo autorovi - pokud to není jedna osoba) udělat reklamu, ale nesetkal se úplně s tím správným souhlasem a oceněním. Což je trpké a občas to docela zabolí.

Takže místo pochopení a pokory zde rozsévá samoúčelnou moudrost a útoky ve smyslu "pochopíš až budeš hoden" .. což je defacto odpověď i sama o sobě.

My bychom ale pane Oko Budhy opravdu rádi slyšeli, kde se ve Vašem vrcholném dílé skrývá onen Bardon. A pakliže nejsme hodni, tak pro nás tato kniha asi není.. nebo se pletu ?
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
majstro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 465
Registrován: 18 čer 2009, 15:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 73×
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Příspěvekod majstro » 31 bře 2016, 15:32

Kdyz jsem prvne klikl na odkaz vedouci na knihu "Vorové v zákoně - vůdcové zločinců postsovětského světa" jsem si rikal, ze to musi byt nejaka chyba. Ze me nejak unika souvislost s Bardonem. Je tam neco takoveho vubec? Chapu ze Vorove jsou ti, co ziji mimo nebo na hrane zakona a usiluji o moc, ale nejak me unika ten vztah s Bardonem a treninkem. Jedine, ze by ti vorove trenovali magii kvuli absolutni moci.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Příspěvekod marvin » 31 bře 2016, 18:56

Prostě bych si představoval, že ten příspěvek bude začínat:

"Dobrý den, jmenuji se Marek a věnuji se hermetice 25let. Své zkušenosti, závěry a praxi jsem vtiskl do knihy a chtěl bych se s Vámi o ni podělit. Děkuji"

To by bylo něco, jít s kůži na trh. Otevřeně se pobavit, ukázat co je opravdu v tobě a ne tady o sobě mluvit ve třetí osobě, nebo říct někomu dalšímu ať mi dělá reklamu. To není nic moc.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Oko Budhy
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 29 bře 2016, 13:29
pohlaví: Muž
Národnost: ČR

Re: Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Příspěvekod Oko Budhy » 01 dub 2016, 00:51

Milý Marvine, na základě Tebou výše napsaného "Z mého pohledu se tady pan oko Budhy trochu zklamal. Chtěl si(nebo autorovi - pokud to není jedna osoba) udělat reklamu, ale nesetkal se úplně s tím správným souhlasem a oceněním. Což je trpké a občas to docela zabolí." i dalšího "To by bylo něco, jít s kůži na trh. Otevřeně se pobavit, ukázat co je opravdu v tobě a ne tady o sobě mluvit ve třetí osobě, nebo říct někomu dalšímu ať mi dělá reklamu. To není nic moc."

Je vidět, že naprosto nechápeš, o co jde. Neznáš souvislosti, neznáš kontext, jen se mi snažíš vtisknout svůj pohled na věci, kážeš o etice a morálce...Co ty víš, zda čekám nějaký souhlas či ocenění, co mne zabolí? To vše jsou jen Tvé představy o tom, co člověk chce a proč tak činí, ze mne děláš sebe.

Já právě naopak dobře vím, že zpočátku jen málo z Vás pochopí hodnotu napsaného, nicméně ta kniha tu bude působit i za desítky let a ty správné lidi si najde. Ty to třeba nebudeš, třeba budeš, to je otázka kam Tě ponese vír osudu a jak na něj budeš reagovat. I o tom rigidním chápání etiky lidmi jako jsi Ty ta kniha je. Dělám věci tak, že přesně vím co dělám, s bdělostí získanou roky úsilí a v podstatě seju jen pro ty, kdo to sami najdou - chvála a hana na nějakých fórech a v internetových diskusích mne nezajímá. Mne zajímá dosažení mistrovství a aby stál život v mé zemi za to.

Mimochodem ze způsobu, jakým se vyjadřuješ, je naprosto zřejmé, že jen přitahuješ žabomyší spory mezi hermetiky, jakých je v Česku i na základě internetových diskusí mezi těmi pár skutečně se zajímajícími okultisty celá řada a z nichž někteří se pak raději už s nikým nestýkají, nebo jen komunikují v malých skupinkách podobně smýšlejících, kde se utvzují ve svém světonázoru. I o tom je ta kniha - jestli si myslíš, že patříš mezi ty, kteří mají právo k druhým mluvit, nauč se hovořit s ostatními bez osočování a v podstatě výpadů. Mezi vory (s reálnou mocí ublížit, ne s tím, o čem si mnozí čeští hermetikové myslí, že to mají a nemají ani sílu vánku), bys brzy skončil velmi zle. Protože tady v Česku si lidé jako ty často myslí, že je možné hned přecházet do útočného tónu a výsledkem jsou pak jen roky těch žabomyších sporů a tahanic, protože reálné smrtící důsledky toto vzájemné chování v naprosté většině případů nemá. U vorů je to jinak, tam si zodpovíš i špatně položený důraz - což nutí být k sobě daleko ohleduplnější. Čímž by i v ČR zmizelo spousta roky atmosféru v určitých kruzích kazících a kontraproduktivních sporů mezi okultisty a mohlo se více pracovat na společném cíli.

Mimochodem Majstro už tou vazbou na moc něco trefil, i když toho "něco" jsou tam stovky. Stačí meditovat o společných symptomech konce Bardona i Kefera atd. atd.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Vyšla nová kniha vycházející z díla Františka Bardona

Příspěvekod Adam » 01 dub 2016, 02:17

Více slov, zdá se mi, netřeba. Z předchozího, a pro zájemce hlavně z knihy, si každý může udělat dostatečný obraz.

Pax nobiscum,

A.
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha


Zpět na “Nabídka”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti