Vláda 72 géniů v roce

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod jakpro100 » 06 lis 2016, 23:42

Zdravím přátelé na tomto trochu spícím fóru, již nějakou dobu mi vrtá v hlavě jedna věc, třeba bude někdo z vás umět poradit. Narazil jsem v jakémsi textu na zmínku, že Každý ze 72 Géniů Merkurské sféry vládne jednomu dni v roce, přesněji 4 dnům v roce. Početně však vychází, že by to mělo být 5 dnů 72 x 5 = 360. Těch 5 dnů navíc je chyba, odchylka, někdo tvrdí, že jim vládnou Sluneční géniové, ale to není podstatné.
Mě vrtá hlavou, kterým dnům vládne který Génius? Od kterého dne se to počítá? Předpokládám, že od 21. 3. nebo od 1. 1. Také jestli každý vládne 4 nebo 5 dnům v roce (proč jsem četl, že čtyřem, když vychází 5?). Může to souviset s tím, že doba oběhu Merkura kolem Slunce je přibližně 4x rychlejší, než Země. Pak by se ale musela počítat vláda „Merkurského“ dne, což mi přijde z hlediska Země trochu na hlavu.
A nakonec, jestli existuje způsob, jak tyto Génie v dané dny uctívat - není to přesné slovo - zkrátka nějak s nimi komunikovat, aby se naše konání s vužitím síly a moci daného génia podpořilo, aby bylo v souladu? Nemám na mysli evokace nebo nějaké napojování se, spíš něco jednoduššího, jak oslovit, nebo uctívat konkrétního Génia. Jde mi o tu praktickou stránku.
Pokud by někdo věděl, nebo věděl kam mě odkázat, předem děkuji.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod Kuato » 07 lis 2016, 17:28

nu, tech teorii jak je to s vladou geniu te a te sfery nad Zemi je vicero. Nektere jsou vic "logicke" nektere min. Jedna z tech "logickych" je treba takova, ze cely zviretnik rozdelis na x dilu podle poctu entit dane sfery (Lunarni 28, Merkurska 72..) zacatek, od ktereho se pocita, das pro vstup Slunce do Berana a pak se dotycni stridaji po x dnech za sebou jak na jednotlive genie prichazi rada.. jestli vladnou Zemi vladci slunecni nebo merkursti je otazka, na kterou me napada odpovedet jen - vsichni vladnou. kazdy ve sve primerene funkci, ve svem case, na svem miste. v urcitou dobu je nekde mozno pozorovat vetsi vliv nektereho z nich (vetsinou to ma nejaky astrologicky podklad) a pak je samozrejme mozno snadneji ho kontaktovat, ale nemyslim si, ze existuji nejake nutne vnejsi podminky, ktere nas natolik limituji v kontaktu s tou nebo tou kvalitou. vnitrni podminky naopak existujou. na zacatku treba takove, ze my sami mame natolik "defektni" sebedefinici, ze sami ze sebe tvorime neschopne nechapave mudly, kteri se staraji akorat o tu svoji hmotnou kulicku, co valime pred sebou. postupne jak se promenuji nase zajmy a zaciname se rozkoukavat a zkouset ruzne kejkle, tak zjistujeme, ze svet je bohate a krasne misto a dovolene je mnohe a kolikrat zalezi jen na nasem vlastnim postoji, jestli si to dovolime. ackoliv tohle zni jako klise, je to bohuzel pravda. ne snadna je ale paradoxne jeji realizace - tedy promena nevedomeho do vedomeho. vetsina nasich sebeomezeni spociva ve vzorcich uvazovani a konani, ktere delame zautomatizovane a pro jistotu (abychom nemuseli koukat na ty sracky, ktere tvorime) je mame jeste dokonale vytesnene, takze pro nas vlastne "neexistuji". diky tomu muzeme lkat nad neprizni osudu a vinit svet kolem nas z toho, jak nam skodi. a pritom on se s nami snazi komunikovat. dyt je to cele inteligentni, je to fyzicka manifestace Dokonaleho Bozstvi. my jsme Jeho aspekty. kdo z nas ma vlastni deti, vi jak silny je cit rodice k diteti a jak je pro rodice euforizujici, kdyz prichazi ze strany ditete odezva a zajem o rodice, o ruzna temata.. to oboustranne aktivni sdileni je nadherne. a co teprv vztah ontologicky, jehoz je ten lidsky pouhy zrcadlovy obraz..

ale zpatky k tematu, chtel jsem rict, ze pravidla a omezeni pro magickou praci si mnohdy stanovime sami. neni to vlastne spatne. je to prirozene. jen je dobre vedet, ze ty pravidla nejsou pevne dana. vyvijeji se. kazdy je muze mit trochu jinak, jak se lisi metody a tradice, ze kterych vychazime, nebo nase vlastni citlivost a intelekt (klidne si muzu vytvorit pravidlo, ze podle toho, jake spodky si oblece moje babka je mozne volat entitu dane sfery - staroruzova - venuse, modre - merkur, bile - luna, fleky od krve co nesly vyprat - mars :o)) - a muze to i fungovat! k universalnim pravdam to ma ovsem daleko :o). model, ktery bude fungovat jednomu, bude pro druheho mrtvy. proto ma smysl prebirat tradice opatrne (ted se nebavim o nejake zakladni latce typu zakladni ocista a kultivace od osobniho i kulturniho balastu, kam v nasem ramci patri ruzna cviceni zivlu, introspekce atd). zkousim se ladit na kvality, meditace s kvalitama, zkousim ritualy ruzneho typu a furt pozoruju co to se mnou dela - hybe mi to nejak s prozitkovosti? ma to nejake odrazy ve fyzickem svete kolem me? udrzim vnitrni stabilitu, kdyz prijdou nejake vize nebo neobvykle pocity?...

co se zpusobu uctivani tyce.. jakmile vytvoris zamer neco udelat, je hozena prvni udicka. uctivat a kontaktovat - vzdyt je to jedno. rozdil mezi prvnim a druhym je pouze v tom, ze druhe je udelane dokonaleji. v prvnim pripade mas vetsi odstup, ve druhem si tu kvalitu dovolis pustit mnohem bliz k sobe. dokazat prekonat strach z neznameho, z toho, ze nam do zivota vstoupi neco, co nemame pod kontrolou, bez toho by nesla magie vubec delat. je to vlastne humorne - spousta lidi neco uctiva nebo se modli, ale chran buh, aby se jim dostalo nejake odezvy! modlit se je vlastne docela bezpecna metoda. jen at ten buh nebo svaty pekne nasloucha tamhle na oltari a nesere se mi do zivota :o). jako v tom vtipu, jak prijde Jezis do hospody a zbyva jedine volne misto u stolu, kde sedi slepy, chromy a cikan. zepta se, jestli si muze prisednout a kdyz mu to dovoli a konecne se dostane po narocnem dnu k pivu, tak se plny radosti rozhodne jim nejak oplatit tu laskavost - vztahne ruku na chromeho a ten vyskoci a zacne tancovat, pak na slepeho - ten prohledne. a kdyz otoci svuj zrak na cikana, ten jen odskoci od stolu a zarve "na me nesahej pico, ja mam invalidni duchod!"

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

zrcadlo sfer

Příspěvekod Kuato » 08 lis 2016, 10:12

dovoluji si vlozit sken zrcadla sfer, o kterem se zminuji vyse, co jsem dostal kdysi od Arexe. snad mi nevyhubuje :o)

Obrázek

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod Arex » 08 lis 2016, 10:27

Kuato: Nejásám, že je to veřejně, ale k jeho použití člověk stejně musí mít znalosti. Tím pádem je zcela v bezpečí i na internetu. Předem deklaruji, že jeho použití tu rozebírat nebudu.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod Kuato » 08 lis 2016, 10:53

Arex píše:Kuato: Nejásám, že je to veřejně, ale k jeho použití člověk stejně musí mít znalosti. Tím pádem je zcela v bezpečí i na internetu. Předem deklaruji, že jeho použití tu rozebírat nebudu.


myslim, ze na tomto Tvem dilku je nejcennejsi to, ze kdyz to ma clovek takto rozpracovane, tak rychle a jednoduse zjisti kde se jaka entita naleza, v jakych casovych i jinych vztazich tim myslim :o). ale pritom kdyz clovek kouka do toho Bardona, tak to tam soudruzi je! minimalne na nadzemske sfere a merkurske je to zodiakalni zaradeni pripsane, takze kdyby nemel clovek misto mozku z lejna kostku, tak si odvodi, ze tenhle mechanismus by mohl platit i jinde. druha vec je, ze malokdo by si pro svoji prirozenou lenost dal tu praci a takhle pekne si to rozkreslil.. coz mi pripomina takove humorne pravidlo platne nejen v magii formuli - kdyz se rekne A, automaticky z toho vychazi i nejake B, i kdyz formulace toho B neni nutne v definici A zachycena. a tak je radno byt opatrny a pozorny nejen kdyz vam nekdo slibuje, ze vam da kolac nebo koblihu, ktere vubec nemusite platit a on za to ani nic nebude chtit.. :o).

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod Arex » 08 lis 2016, 10:58

Kuato: Řekněme to veršem:

Když někomu dáš časový klíč,
dám od Tebe ruce pryč. :-)
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

333

Příspěvekod Kuato » 08 lis 2016, 12:28

333
---
zkostnatělé struktury pradávných staveb
zpuchřelé kameny a popraskané zdivo
slzy bolesti a únavy stékají na sešité rty.

temný kanec s ohnivýma očima
s naježeným hřbetem velkým jak obloha
zde pojez moje srdce
a vypij moji mízu
hladím ti tesáky
jak rozumím tvé duši..

vypouštím tě do světa můj synu
rozšlapeš zarostlé záhony
a vrátíš vztyčené kamení zpátky zemi,
aby slunce mohlo zasvítit na černou půdu
a podnítilo k růstu nový čerstvý život.

jsme tak prastaří,
že jsme dávno zapoměli na dětskou hravost
a radost z každého slunečního paprsku,
všechny povinosti z nás udělaly nestvůry
v brokátovém rouchu.
Kámen nám vzal život a daroval věčnou
zodpovědnost a vážnost
Rigor Mortis..

Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod jakpro100 » 09 lis 2016, 02:03

Díky Kuato za obsáhlý příspěvek k tématu. Je to téma vskutku košaté. Je fakt, že vládnou vlastně všichni géniové všech sfér, já se ptal na ty Merkurské proto, že mají dost specifické postavení z hlediska nás tady na Zemi a našeho stvoření. Oněch 72 géniů souvisí s Tarotem, mají pod palcem všechny božské archetypy co kdy na zemi byly a budou, zosobňují určité způsoby či cesty k tomu nejvyššímu. Významné dny v roce pak s kvalitou těch jednotlivých Géniů korespondují, tak mě zajímalo, odkud začít a jak se to počítá. Vypadá to, že všichni se shodují, že se začíná 21. 3.
To Andělské zrcadlo je skvělé a krásně provedené, takže díky i Arexovi :) Určitě si ho prostuduju a v lecčems mi pomůže.
Je to však trochu jiný systém, než jsem měl na mysli, četli jsem, že každý z Merkurských Géniů vládne jednomu celému dni, a vystřídají se za rok 5x (omlouvám se za mysitfikaci, mrkl jsem znovu do pramene a tam není 4x, ale 5x, hlava mi to občas pomotá). Všimněme si, že významné dny v roce mají určitou kvalitu a podporují určitý typ událostí či činností, což se může projevit jakýmkoli způsobem. blíží se 17. listopad např. a jestli jej definujeme jako „den boje studentů za svobodu“ pak každé z těch slov odráží symbolicky nějak kvalitu příslušného Génia a právě v tento den se uplatňuje jeho vláda.
Asi se shodnu, že způsob, jak něco uctívat, jak provádět nějaké rituály či se s něčím dát do souladu je individuální a každý si může najít ten svůj, který mu vyhovuje.
Vycházím však z toho, že kvalita Tarotu a 72 Géniů je danná, nikoli proměnlivá, jejich přiřazení k jednotlivým dnům rovněž, a měl by tedy existovat také daný a neproměnlivý způsob, jak se v příslušné dny s touto kvalitou dát do souladu, slovo uctívání není to pravé, co myslím, ale dá se to tak i pojmout. Osvědčené způsoby se přeci uchovávají a nezanikají :) Těžko vyjádřit, co mám přesně na mysli, ale něco takového musí existovat, je jen otázka, zda se tím někdo již hluboce zabýval, nebo nikoli. Trochu jsem z toho v posledních letech vypadl, tak nevím, jak do toho, doufal jsem, že někdo bude vědět. Nakonec se ale asi tvrdé práci nevyhnu.

Též mě zaujalo jak jsi zmiňoval, že se dá rozhodovat podle toho, jaké si bába vezme spodky a může to fungovat :) No, vážně, Při zkoumání některých skutečností týkajícíh se historie a pověstí a legend jsem zjistil, že ve skutečnosti nezáleží na tom, jestli původ něčeho je v nějaké legendě nebo zda legenda vznikla až v reakci na tuto původnost, nezáleží ani na tom, která legenda je pravdivá, protože překvapivě všechno, co se daného tématu týká, má nakonec jednu a tutéž kvalitu, jen jinak pojmenovanou a vyjádřenou. Takže dělej co chceš, ale kvalita osudového určení se musí vždycky nakonec projevit.
Žádná jména, žádná označení nejsou náhodná, ale to tu asi jako přátelé hermetismu všichni tušíme.

Ostatní nadhozená témata si nepamatuju, ale díky za diskusi.

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod Arex » 09 lis 2016, 08:35

Jakpro100: Musíš rozlišit, jakého řádu pravdy (a tím jakého odvětví hermetismu) se týká časový klíč, který chceš použít.

Pokud se vláda géniů za rok vystřídá jednou (viz zrcadlo sfér), jedná se o vládu magickou, ovládající hmotu (čas vlády géniů je s naším časem v poměru 1:1, tj. je shodný).

Pokud se vláda géniů za rok vystřídá vícekrát, 5x, vidíš přeci, že takové schéma se týká jiné úrovně než hmotné, protože tam čas plyne rychleji (1:5) než zde. Pak už to není klíč magický, ale psychurgický, který se neprojeví hmotně, ale prostřednictvím lidských vlastností. Konkrétně tento klíč ovládá lidskou morálku, tj. astrální úroveň člověka.

Nemůžeš ho proto použít mundánně na svět kolem sebe; to bys mohl ve chvíli, kdyby se lidé v jednom státě převážnou většinou snažili zpracovat své morální vlastnosti - třeba dokud žila mezi lidmi hluboká barokní víra. Dnes je to víceméně nástroj vnitřní, ozřejmující v horoskopu morálku jednotlivců... Jestli chceš analyzovat svět kolem sebe, budeš tedy stejně použít magický klíč, který sem dal dobře informovaný Kuato.
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod Kuato » 09 lis 2016, 09:26

Jakpro100: ač máme stovky metod, kterak přistupovat k různým kvalitám, jejich samotná podstata spočívá v tom, že se skrze ně VĚDOMÍ člověka dotkne nějaké kvality. to je samo o sobě natolik ontologicky vysoká složka, že nepodléhá času a příčinnosti. jen slupky/omezení nabalené na vědomí, které způsobují, že se ono samo chápe "nějak specificky zabarveno" - podřízeno času a okolnostem - cítí se např. Kuatem, který teď sedí v práci, smolí písmenka a má chuť na dobrý čaj s medem, způsobují, že nějaká omezení vůbec jsou. postupným poznáváním se my sami přestáváme identifikovat se svou pomíjivou/proměnlivou nižší částí bytosti a začínáme se rozpoznávat jako ta vyšší. jako by se nám posouvalo těžiště. s tím je spojeno i to, že řada podmínek, které jsme předtím vnímali jako důležité pro některé praxe - tak padají, jsou dále zbytečné, absurdní.. takže klíčová praxe vlastně je - kultivovat bdělost v maximu aspektů dne. jsou praxe vysoké - řízené meditace, magické nižší a vyšší praxe s různými entitami, nad horoskopem.., ale i praxe "nižší", takové ty "všedního dne", které jsou ale také extrémně důležité. nejen proto, že ve "všednosti" strávíme mnohem víc času než v meditacích, ale ona ta všednost týká našich nižších složek a hlavně má úzkou provázanost na naši karmu.

pokud z toho člověk neutíká, ale je ochoten jakoby "vstoupit se světem do diskuze", tak začne postupně rozplétat ty záhadné nitě, které mu spřádají život - začne rozmět věcem typu jaký je třeba vztah mého slabého otce a některých mých vlastností. jak jeho slabost uspořádala jeho život, proč bojoval a prohrával se svýma ženama, proč bojuju já. kterých naprosto konkrétních selhání se to týká, jak se to promítlo do povahy..začínám v určitých situacích přesně vidět, co musím udělat, abych "udělal tuhle zkoušku", pak tamtu. začnu vidět, jak z vnitřního úhlu je posunutý pohled na morálku, takže od určitého momentu mě okolí nemůže správně ohodnotit, takže musím dokázat souběžně udržet vnímat jak svou vnitřní linii (toho co je správné udělat), tak i to, co je běžné z pohledu vnějšího světa - když se budu chovat příliš podivně, tak mě totiž vnější svět zabije.. začnu vidět, jak se zvyšují nároky na "správné jednání" v jednotlivých situacích dne a to až do takové míry, že se hodnotí i každá myšlenka..

k projekcím a mýtům ještě něco napíšu až budu mít volněji, teďka nestíhám, není to na tři věty.

Uživatelský avatar
Adam
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 705
Registrován: 07 čer 2010, 02:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 481×
Obdrženo poděkování: 357×

Re: Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod Adam » 09 lis 2016, 15:01

SKvělý příspěvěk, Kuato, moc se mi líbí, díky za něj. Adam
Nejsem ani duše, ani tělo, nesmrtelný duch-JÁ jsem,
jsem pouhý svědek tohoto bytí... :akasha

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod Kuato » 10 lis 2016, 00:47

jakpro100 píše:Vycházím však z toho, že kvalita Tarotu a 72 Géniů je danná, nikoli proměnlivá, jejich přiřazení k jednotlivým dnům rovněž, a měl by tedy existovat také daný a neproměnlivý způsob, jak se v příslušné dny s touto kvalitou dát do souladu, slovo uctívání není to pravé, co myslím, ale dá se to tak i pojmout. Osvědčené způsoby se přeci uchovávají a nezanikají :)


nerozumíme si. ty poptáváš metodu a já na to nechci vůbec odpovědět. já říkám, že metodu není nutno primárně řešit, že to důležité je dotyk vědomí s libovolnou zamýšlenou kvalitou. a ten dotyk vědomí se uskuteční tak, že člověk opravdu kurevsky CHCE. CHTÍT=TOUHA=TVŮRČÍ AKT. když je touha, objeví se prostředek (metoda). prostředek, který bude silný a funkční. bude ušitý tobě přímo na míru. nebudeš mít žádných pochyb, až ho budeš používat. nemusí to být žádná z technik, která se tradují. ale může - nebo to tak aspoň bude zvenku vypadat, ale ve vnitřní vizi nebo nějakém náhlém záblesku inspirace dostaneš k té metodě takový jasný výklad (symbolických vztahů jednotlivých jejích aspektů), že ji budeš najednou vnímat úplně jinak. může to být úzká ulička, kterou ti otevře nějaká bytost - vytvoří ti ve světě řadu situací, kterými, když projdeš správně (se správným postojem), tak z toho bude poučení vedoucí k svého druhu zasvěcení.. různé věci. když nebudeš mít touhu (lásku?), můžeš vzít do ruky jakoukoliv metodu a nic nebude fungovat nebo jen velmi špatně (a rozhodně tě to nijak nepromění, což je přitom jeden z důvodů, proč to vůbec dělat).

K těm bábiným spodkám.. :o) - existuje jakýsi mechanismus vytvářející/umožňující vztah mezi vnitřní realitou člověka a vnějším světem. jakási forma automatické projekce nebo možná projektivnosti - svět a nitro člověka na sebe vzájemně reagují.. tato projektivnost existuje ve třech formách. popsal jsem si je pracovně takto - projekce nevědomá, projekce vědomá, projekce stažená. projekce nevědomá je první fáze - člověk si neuvědomuje, že tu vůbec nějaký takovýto vztah je. věnuje opravdu značné úsilí na aktivním popírání jakékoliv možnosti ovlivnění světa kolem něj jeho vlastním úsilím nebo postojem, jeho osobností.. díky tomu může přesunout zodpovědnost za svůj život na někoho jiného. s přesunem zodpovědnosti se ovšem přesouvá i moc.. a z člověka se stává otrok mající řadu pánů - tím větší, čím dokonaleji se člověk zbavuje zodpovědnosti. aby se dostal člověk do fáze 2/ tedy projekce vědomé, musí jeho vědomí zesílit, jeho bdělost vyrůst, musí dozrát ke zkušenosti, že je nutno být "opatrný v soudech", ví z vlastních bolestivých zkušeností, že je nutno jevy v jeho životě mnohem déle a bedlivěji pozorovat, než správně odhadne, co tam vlastně všechno dělají. tato opatrnost v hodnocení a mnohem lepší pozorování vede k tomu, že je velmi rychle vypozorována celá řada podivně synchronních jevů mezi světem a jeho vlastními vnitřními prožitky a tendencemi. další pozorování mu ukáže, že jeho vlastní rozhodování ve světě je ovlivňováno hodnotovým uspořádáním jeho jakési vnitřní oblasti. uvědomí si, že tohle uspořádání je možné změnit přes vhodné manipulace s vlastním nitrem a získáním vybraných životních zkušeností (vím, zní to hrozně debilně, ale nevím jak tohle uchopit nějak užitečně slovy. jakýkoliv obrat je parabola, která víc mate než odhaluje). začne experimentovat s vědomým vázáním svého pociťování na konkrétní události, symboly, lidi, aby pochopil lépe mechaniku toho vztahu. spolu s tím se mu odkrývají další a další jeho vlastní karmické zauzliny a má možnost je rozplést.. fáze 3/ člověk pochopí celý mechanismus a stáhne projekci své duševnosti na svět. je schopen s jednotlivými aspekty své bytosti nebo spíš svého Bytí zacházet sám v sobě. sám se sebou se srovná bez cizí pomoci. vidí samozřejmě dál nitě světa, které spojují lidi a událostí do osudů, ale je otázka, zda cítí potřebu se jíma vázat. z určitého pohledu člověk v této fázi vývoje už patří do jiného řádu bytostí a to nás dál nemusí zajímat :o).

a teď proč můžou spodky fungovat - protože to dovolím. protože z nich vytvořím svého druhu orákulum. nějakým svým postojem způsobím, že svět ožije a začne v komunikaci se mnou používat tenhle jazyk (zvoleného symbolu). můžu vybrat jinou symboliku/podmíněnost. pokud jsem vnitřně vůči tomu zvolenému hluboce uvolněný a v důvěře ve funkčnost systému, bude fungovat. tohle může jít tak dalece, že když si budeš vykládat karty nebo něco takového, tak při hlubokém uvolnění budeš natolik "připraven na zápis", že výklad bude zároveň tvoji budoucnost (do tebe) psát. jako by byl člověk znovu malým důvěřivým dítětem, kterému pánbu (teda jeho otec) sděluje největší pravdy, o kterých se nepochybuje :o). i proto je asi výhodné používat jako orákulum nástroj, který je vícevýznamový, s tím se dá ještě ledaco bolavého posunout. primitivní orákulum žádné velké čachry neumožní.

na rovinu - nevím, jestli tyhle moje výlevy mohou být vůbec někomu užitečné. když tak mě zastavte a já se vrátím ke svému spiritu :o).

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod marvin » 10 lis 2016, 10:36

Kuato, opět super příspěvek! kdyby to jenom takhle pěkně šlo rozebrat u ohně a pobavit se o tom osobně :) tak snad se příště zadaří, když se budeme všichni (hlavně my) více snažit :)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod Kuato » 10 lis 2016, 11:28

byla to dobrá zkušenost i pro mě, i když ne příliš příjemná :o). pěkně jste mě nasrali, když jste se najednou sbalili, ještě než jsme pořádně začali a pakovali se za svým dalším programem. což po ostudném začátku, kdy jste si hráli hodinu s míčem jako malí, místo abyste k nám přisedli a slaďovali se, byl slušný nášup :o). pokud vám ještě kdy budu ochotný obětovat svůj čas, což si teda musím ještě rozmyslet, tak budu mít mnohem přísnější požadavky na účastníky a průběh. kolektivní práce jsou z určitého pohledu mnohem náročnější než práce individuální, protože se musí sladit x rozdílných jedinců do jednoho celku, pod jeden záměr. a to tím spíš, když ten kolektiv není na sebe zvyklý. stačí jeden dva trumberové, kteří to mají na háku a jde to znatelně k horšímu, natož když to mají na háku skoro všichni. osobní aktivní vklad každého jedince je důležitý. bez toho se věci nehýbou. vím, že je to tvrdé, že toho má každý dost a někdy člověk potřebuje jen tak vypnout a zrelaxovat, ale prostě času je málo a práce moc.

Uživatelský avatar
jakpro100
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 72
Registrován: 15 pro 2015, 12:07
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 33×
Obdrženo poděkování: 69×

Re: Vláda 72 géniů v roce

Příspěvekod jakpro100 » 11 lis 2016, 00:43

Arex píše:Pokud se vláda géniů za rok vystřídá vícekrát, 5x, vidíš přeci, že takové schéma se týká jiné úrovně než hmotné, protože tam čas plyne rychleji (1:5) než zde. Pak už to není klíč magický, ale psychurgický, který se neprojeví hmotně, ale prostřednictvím lidských vlastností. Konkrétně tento klíč ovládá lidskou morálku, tj. astrální úroveň člověka.
.


Díky Arexi, zní to rozumě a vlastně logicky, jen mě to dosud nenapadlo takto rozlišovat. asi proto, že jsem se tím dosud nezabýval a neuvažoval jsem o tom. Už dlouho jsem nezažil ten pocit, že jsem něco pro sebe „objevil“, že z mlhy se začínají vynořovat obrysy (jindy je dobré zase naopak nechat obrysy zmizet).
Je vidět, že to máš naštudované a prožité.
Podle toho obrázku vláda géniů sedí, včetně různých analogií, zase mám radost, že to funguje. když se vláda géniů opakuje 5x do roka, je to tak, jak píšeš. Nevěděl jsem přesně na co se ptám, nebo jsem to nedokázal zformulovat, ale chtěl jsem tomu přijít na kloub a na čéšku.
V podstatě je to časový cyklus jako každý jiný, můžeme energii příslušného časového úseku využívat ke zdaru našeho konání, pokud známe její kvalitu.
Důležité je taky jaká je kvalita toho, co, nebo kdo do toho kterého časového úseku vstupuje, a jak bude s kvalitou příslušného časového úseku reagovat, se znalostí tohoto časového klíče se to dá předpokládat výsledek a volit tedy vhodně své konání i svá očekávání, nebo se na to nějak připravit. Kvalitu sama sebe můžeme ovlivnit, i když to dá fušku, většinou.

Na Kuatovy příspěvky snad zareaguji později, přečetl jsem si je a mám toho plnou hlavu :)


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti