BkOZ četba

Základ studia
Jurka
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 70
Registrován: 18 pro 2018, 21:31
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 22×
Obdrženo poděkování: 24×

BkOZ četba

Příspěvekod Jurka » 02 dub 2019, 14:12

Ahoj,
mám jednu otázku, spíše ze zvědavosti.
při pročítání fóra občas narazím na to že někdo cituje věci např. ze stupně 9 ( dále nečtu co tam píše , jen z jakého je to stupně ) a mám pocit že na takovém stupni není.
Zajímalo by mne zdali jste knihu přečetli celou a poté začali cvičit, nebo jestli čtete jen to co zrovna cvičíte / dle stupně vývoje.
Pochopil jsem z textu teorie, že nemáme pokračovat dále pokud nezvádneme jedno ( tyto informace mi potvrdila také Pomůcka k introspekci ).
Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: BkOZ četba

Příspěvekod gooolem » 02 dub 2019, 14:47

No, asi to zalezi na kazdem, jak se k tomu postavi. Znam cloveka, ktery necte z BKOZ dopredu nic, nez k cemu dojde cvicenim, aby nebyl nijak ovlivnen. Ja osobne, kdyz jsem poprve mel v ruce tuto knihu, jsem ji dvakrat precetl celou, nez jsem zacal cvicit. Tehdy mi to dodalo potrebny naboj. Ale jak jsem psal, je to individualni. Samozrejme cvicit je treba postupne a trpelive.
Nekdy se stat klidne muze, ze nekdo napise o necem, co je z vyssiho stupne, nez ktery studuje a cvici. Muze to byt proto, ze se s tim zkratka jiz setkal, nebo to praktikuje, ac systematickym treninkem dle BKOZ k tomu jeste nedospel. Nebo ma o tema jen teoreticky zajem.
Ovsem i tvuj pocit, ze ten dotycny na stupni, o kterem pise prakticky neni, muze byt mylny (zkus to obcas precist cele).
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
leniela
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 18
Registrován: 26 úno 2019, 08:46
pohlaví: Žena
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 169×
Obdrženo poděkování: 57×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod leniela » 02 dub 2019, 18:42

Ono hodně záleží na tom, jak se kdo k cvičení ducha, duše a těla dostane. U mě osobně to nebylo na základě knihy BKZ. Před víc jak 20 lety mi do života vstoupila bytost - učitel- z jemnohmotné úrovně. Obrátil mi život na ruby a učil mne, vedl, a začaly se mi otevírat neskutečné světy...Až po letech mi přišly do rukou knihy F.Bardona a jiných velkých mistrů. A po přečtení BKZ mi došlo, že mne můj učitel vedl právě tak, jak je popsáno v knize a všechno mi v životě do sebe zapadlo. Akorát jsem zjistila, že některé stupně jsem zvládala líp a jiné bylo třeba doplnit. Tak dnes mám BKZ knihu, která mi vnáší řád do všeho, co jsem v životě poznala. Nepostupuji do stupňů, kde nemám co dělat. Cvičím a trénuji to, co je třeba a co mohu upotřebit v běžném životě, čím mohu prospět sobě i druhým. Pravdou je, že když se člověk sám rozhodne se svým životem něco udělat a nemá ze začátku žádné zkušenosti ani vědomosti, pak jedinou možností je opravdu se držet přesně návodu BKZ, tak , jak na to odkazuje sám mistr F.Bardon. A cesta se adeptovi díky jeho píli, otevře dokořán. Cíl je jen jeden - ale cest k němu je nespočet mnoho.
"Všechno je součástí všeho"

Uživatelský avatar
led_darkshiner
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 28 pro 2018, 11:25
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 21×
Obdrženo poděkování: 45×
Kontaktovat uživatele:

Re: BkOZ četba

Příspěvekod led_darkshiner » 05 dub 2019, 12:21

Souhlasím s názorem leniely. U mě to bylo jinak, ale jak řekla těch cest je nesčetně mnoho. Mě "Brána" přišla do rukou poprvé v roce 1995. Po přečtení 60 stran jsem jí zavřel a vrátil jí majiteli. Tak či onak se stejně dělo(když se s odstupem času na to dívám) to, jako kdybych tu knihu u sebe měl a jel podle ní. Za spousty let jsem si na ní vzpomněl a koupil jsem si jí. Možná jsem se ani nedivil tomu, že k některým věcem jsem dospěl sám a některé jsem už takzvaně dopiloval. Opět souhlasím s "řádem do všeho", ale i ten jsem získal jinak. Ten řád jsem(já tvrdím systém) získal z několika zdrojů, ale pravda je, že Bardon byl vždy stěžejní. Ale teď k té otázce jestli někdo je na nějaké úrovni(1-10) nebo není. Také jsem se nad tím jednou pozastavil. Podle mě žádné úrovně nejsou. Je to pouhé měřítko pro nás samotné. A to správné měřítko, kterým se nejlépe můžeme představit jsou skutečnosti a naše píle jít dál. Je to jak Slabikář v první třídě na základní škole. Doma čtete články z novin dědečkovi a ve škole základní věty "Máma má mléko." nebo "Pepík má auto.". A přesto si tím musíte projít, přestože je vaše úroveň na úplně jiném měřítku. A teď se konečně dostávám k věci... Řeknete paní učitelce, že umíte plynule číst a nebo budete mlčet s vědomím, že to nezměníte. Carl Gustav Jung napsal nádhernou větu: "Jestliže se chce někdo stát součástí společnosti, nesmí anižto jedinou skutečností vynikat, nebo bude právě tou společností zavržen.". Na zbytek si musíme odpovědět sami.
Neexistuje nic, co by nešlo...

Obrázek

Uživatelský avatar
Jaroslav
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 194
Registrován: 13 lis 2016, 17:39
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 101×
Obdrženo poděkování: 17×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod Jaroslav » 07 dub 2019, 08:29

Ahoj del mých zkušeností je vhodnější nepřeskakovat dokud nezvládne člověk dokonale alespoň pár prvních stupňů. Může tak získat jakési kouzlo, napětí které se dá dobře použít ;) sám jsem použil.
Když jsem to pak po letech porušil. Věděl jsem že to byla pouhá zvědavost ale všechno má svůj význam. Dnes existuje spousta věcí jako pomůcka k introspekce a tak co může pomoci v dalším pochopení základu.

Už že se ptáš na tuto otázku stojí k zamyšlení.

Ať se daří!

Zdraví Jaroslav
.....................................
Porozumění, Láska a Sounáležitost jsou mými ukazateli na cestě.

Janko
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 24 kvě 2019, 07:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 50×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod Janko » 27 kvě 2019, 17:50

Ak sa môžem pridať ja som bránu dostal tiež ako dar na vojne od priateľa a ide so mnou už pekných pár rokov a to mám teraz 45. Cvičím sporadicky momentálne teraz sa venujem intenzívne cvičeniu nakoľko mi chýbali nejaké informácie k introspekcii.Podarili sa mi zakúpiť prakticky všetky diela od Bardona čo boli vo vydaní. Mám prejdeneho aj Lobsanga Rampu a čerpám čo sa da.Som zástanca čo napísal myslím Jozef Drabek a Bardon to zdôraznil v bráne prvé tri stupne sú príprava hlavne pre astralne cestovanie a prejsť dokonale prvé tri stupne je veľký úspech.Ktomuto patrí dokonalá introspekcia a sebakontrola a darí sa mi.Problem mi robia rodinné oslavy a akcie a to asi toto:daj si, vipy si, atď a ja už neviem načo sa mám vyhovoriť som to zahral do autu mám zdravotné problémy.Idem ďalej môj deň ak smiem 5:00 budík ranná rozcvička a ľadová sprcha podľa FB.potom sa preberem a idem meditovať mám na to 1 hod.Podstata nikam neponáhľam a experimentovanie nikto nezakázal.Zivly nechávam zatiaľ na pokoji.Ale príklad som včelár a prenesieme sa na vcelnicu a komunikujem so včelami že prídem a čo mám v plane.Zaujimave je ako to funguje sú kľudne a práca sa mi darí.Preco by som sa mal hrabať do astralu a na cestovanie keď všetko chce svoj cas.Den,počas dňa sebakontrola a šetrenie energie a neminút ju na rozčuľovanie atď. šetrím si ju na večernú meditáciu.Dobra rada je vyskúšajte sa počas dňa pripravovať na večerné cvičenie a uvidíte ako sa vám bude dariť.Ked sa cez deň nepripravim, je to ako by som mal ísť bezat maratón proste keď nemám prípravu nedarí sa.Pocas dňa mám zaužívané usmievajte sa na ľudí a na svet a on sa usmieva na mňa a pytajú sa ma ľudia ale nič nepoviem.Niekedy podám nenápadne nejakú radu a to je všetko.Ak by ste sa ma chceli spýtať kam som to dotiahol poviem vám NATO zmenil som sa som iný.Ako zasmejeme tak sklidime.A myslím že som zdravší a radostnejsi.A to či budem v astrale zajtra alebo neskôr ma vôbec nezaujíma viem že ak príde čas tak to príde.Ty ktorí ste si prečítali aj Jozefa Drabka všetko sú dary nieje to zadarmo.A my máme vydržať so zvedavý sám na sebe kam to dotiahnem.Pekny deň Jano-nefila

Uživatelský avatar
gooolem
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 400
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 280×
Obdrženo poděkování: 443×
Kontaktovat uživatele:

Re: BkOZ četba

Příspěvekod gooolem » 27 kvě 2019, 20:22

Držím palce Janko ;-)
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
led_darkshiner
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 28 pro 2018, 11:25
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 21×
Obdrženo poděkování: 45×
Kontaktovat uživatele:

Re: BkOZ četba

Příspěvekod led_darkshiner » 28 kvě 2019, 22:48

@Jano-nefila - Napsal jsi to moc hezky. Tento kousek "Problem mi robia rodinné oslavy a akcie a to asi toto:daj si, vipy si, atď". Na to je nejlepši si pořídit auto a jet kdekoli autem. Potom na slova "A ty si s námi nedaš?" je jediná odpověď "V 10 musím být tam a tam" a zacinkáš klíčemi ve vzduchu. Napoprvé to nezabere, ale po čase to všechny přestane bavit a nechají tě. Ale to je jen způsob. Astrální svět také není všechno už jen z pohledu věty "Hrubohmotný svět je nejlepší místo k duchovnímu vývinu.". Někdy pár facek v životě může znamenat mnohem více, než si dokážeme představit. A posun dopředu není jen rovnat se s ostatními, ale především hledat svou cestu a vynikat v tom, co nám jde nejlépe, protože tvá zkušenost bude vždy unikátní v tom, kolik jsi do ní vložil času. Příklad včely(já mám kocoura). Po letech zkoušení vyprodukuješ takový med, že ti za něj lidé urvou ruce(já ho bral od jednoho dědečka, ale už umřel). Otázkou je, co jsi do toho vložil? Všechno? A tohle je jen příklad v čem tkví unikátnost..., třeba já se učil vařit guláš 10 let. Někdo si může říct, co je to za vědu, ale i ten guláš jde vypracovat do něčeho unikátního. Proto se kolikrát stačí rozhlédnout kolem sebe a začít třeba jen půl metru od nás...
Neexistuje nic, co by nešlo...

Obrázek

Mat
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 26 kvě 2019, 15:03
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 12×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod Mat » 29 kvě 2019, 09:14

Zapojím sa do debaty aj keď možno nie priamo k veci ale prínosne. Čítal som od Bardona iba "Frabata",venujem sa ale duchovnej ceste roky...meditácie,kresťanská mystika,essénska kabala,reiky atď. a spravil som sem vstupný test bez problémov (jednu otázku som si tipol :-) )
Ciest k Bohu a svojmu vyššiemu Ja je skutočne veľa. Môj učiteľ vždy hovoril : Boh nepotrebuje naše výkony ale naše srdcia...
Moja skúsenosť je,že aj keď idú ľudia rôznymi cestami prichádzajú k rovnakým záverom...
Na niektoré "dary" musí byť človek pripravený a niektoré si možno nerozvinie ani po rokoch cvičenia,pretože mu to môže skôr uškodiť ako pomôcť (v tomto prípade je to pre neho skôr ochrana)...
Aj intuícia (eventuelne otvorené 3 oko) sa môže prejavovať viacerými formami od videnia až po cítenie alebo jednoducho vedenie danej informácie vo svojom vnútry.
Ja som niektoré veci silil kvôli schopnostiam ale prišiel som na to,že je to lepšie nechať sa vyvíjať prirodzene,nech sa otvorí to,čo je pre mňa vhodné...
V každom prípade patrí obdiv všetkým ktorí kráčajú po ceste Ducha a prinášajú v tejto dobe dobro druhým a svetu... :-)

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod Arex » 29 kvě 2019, 11:04

Jestli mohu, napsal bych svůj názor k četbě "Brány k opravdovému zasvěcení". Autor jí dal strukturu o deseti stupních nejen kvůli přehlednosti, ale protože to byl zvyk mezi lety 1910 a 1940 v německé iniciační literatuře, ze které hlavně vycházel.

Strukturu přijal jako inspiraci z knih, které jeho samotného silně ovlivnily, např. z Georga Lomera Lehrbriefe zur geheimwissenschaftlichen Selbstschulung (kniha má formu 7+1 iniciačních dopisů) nebo z neméně důležitého Karla Brandlera-Prachta Okkulte Unterrichtsbriefe zur Einführung in der praktischen Okkultismus (kniha má formu 10 učebních dopisů).

Také u nás vydávali různí okultní nakladatelé podobné učební kurzy. Byl v tom tak trochu duch doby ("rychlá moderní doba potřebuje krátké texty") a byl to i rozumný obchodní kompromis, protože jednotlivé "dopisy" či spíše brožury se daly koupit levně a movitější čtenáři si na ně pak mohli koupit luxusní pouzdro. Prostě blaho pro všechny.

Když se František Bardon snažil svou knihu nabídnout různým zahraničním nakladatelům, psal do průvodních dopisů, že je jeho práci možné vydat ve formě jednotlivých lekcí, ale i ve formě knihy, které se bude číst postupně. Nezapomeňme, že "Brána" vyšla německy už v padesátých letech, kdy byl trend sešitových edic dávno za zenitem, dokonce i zmiňovaný Karl Brandler-Pracht už mnohem dříve přepracoval své iniciační dílo do jednosvazkové podoby a nazval ho Lehrbuch zur Entwicklung der okkulten Kräfte. Mimochodem, bardonovci v Německu se většinou velice diví, že u nás tyto dvě knihy nekombinujeme, když se navzájem tak objasňují.

A teď vlastní odpověď: člověk by měl vědět, kam vede systém, kterému se chce dlouhodobě věnovat, a lidé jsou dnes vlastně mnohem přístupnější informacím než v roce 1954. Ne že by byli chytřejší, ale informační revoluce je donutila se stále vzdělávat. Já bych tedy doporučil lidem, kteří mají relativně v rovnováze své rozumové schopnosti (tj. jsou schopní se učit a přitom si od předmětu svého zájmu držet lehký odstup), aby si "Bránu" napřed přečetli, aby si srovnali, co se mohou naučit a co je z toho samotné zvláště zajímá. A potom bych se věnoval spíš praktickému uchopení knihy, tedy cvičení, školení v běžném životě - podle univerzálních zákonů. Dopředu bych se díval v případě, že mi to bude k něčemu dobré pro tu fázi výcviku, ve které právě jsem. Nehledal bych ve vyšších stupních žádná tajemství adeptství, protože tím bych se jen dráždil a vylučoval z rovnovážného stavu.

Dále je třeba si uvědomit, že "Brána" ani jiná kniha pana Bardona nemá způsobit, že zahodíme ostatní (hermetickou) literaturu a budeme číst jen Bardona. Lze dokázat mnoha způsoby, že to tak autor ani jeho žáci sami nedělali a nezamýšleli. "Brána" má člověku rozšířit schopnosti vnímání (rozšířit vědomí), ne mu ho omezit na 250 stran textu. A v tomto bodě má česká bardonovská populace nevýhodu oproti světu, přestože má zatím jediná k dispozici mnohé Bardonovy texty. Generalizuji, takže to samosebou neplatí na všechny, ale musíme se zbavit určitého hermetického autismu.

Takže čtěme "Bránu" tak, abychom nenechali úmysl jejího autora stát za dveřmi. :-) Univerzální zákony nemají jen 250 stran. Ale "brána" k nim ano!
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Mat
mé první příspěvky:)
mé první příspěvky:)
Příspěvky: 6
Registrován: 26 kvě 2019, 15:03
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 12×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod Mat » 29 kvě 2019, 11:32

Skvele zhodnotené Arex,
len doplním,že dôvodom takého silného záujmu o veci medzi nebom a zemou je aktuálna doba kedy sa mení usporiadanie sveta,systém v ktorom žijeme a vedomie ľudí. Okrem toho je tu inkarnovaných veľké množstvo starých duší ktoré tu od čias Atlantídy nikdy nebolo v takomto počte. Títo ľudia sa znovu potrebovali dostať k "starým" učeniam aby sa vyvinuly a mohli pomôcť planéte a druhým.

Janko
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 24 kvě 2019, 07:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 50×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod Janko » 29 kvě 2019, 16:42

Led_...ale keď tie oslavy sú u mňa doma.Ale dám niečo podobné neprešiel som v bráne nikam ďalej môj najväčší problém bola práca a to vždy.Ked pracujete na smeny ranné pobedne nočné poprípade dvanástky sa nedá zostrojiť si harmonogram cvičenia a to som skúšal všetko možné a vždy to skončilo zlyhaním.A teraz som na invalidnom ale stále pracujem v malinkom obchodíku ako je kľúčová služba.No superko začínam otvárať o 9:00 takže ráno času dosť.A zatváram večer o 20:00 tak večer stíham odcvičiť.Toto bol môj najväčší problém z brány.Teraz som s časom v pohode len sa mi nejako stráca energia prídem domov neviem prečo unavený asi budem musieť viac športovať nejako stále by som spal,alebo zaspavam.Neviem či to není vekom zajtra mám 45 hmm som asi v polovici haha,do civilu.A poradil som dcéram bez opitania s trochou vnutenej kázne od otca aby sa zmenili,neviem či to není daň alebo trest neviem??? Hádam nie.A ešte ma napadlo niečo sa spitat.Ak ste niekto čítali Rampu myslim že to bolo v Troch životoch napísal že po smrti idú ty čo nechcem písať vyvolený ale skôr odhodlaný a ty čo získali vedenie na iné miesto.Mysli ako do školy aby sme sa mohli vzdelávať aj po prechode nebudem tu písať po smrti keď vieme že je to len prechod.Viete na to niekto odpovedať alebo nejako priblížiť lebo mne sa to páči ak budem mať možnosť duchovného učenia.Podstata bola myslím len tá aby bolo získané vedenie,čo je aby sme boli sčítany.Ale neviem preto sa pýtam, dočítali ste sa niekto niečo podobné niekde alebo viete niečo o danej téme? Ďakujem .

Uživatelský avatar
Kuato
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 293
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 219×
Obdrženo poděkování: 838×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod Kuato » 29 kvě 2019, 18:43

Janko píše:..po smrti idú ty čo nechcem písať vyvolený ale skôr odhodlaný a ty čo získali vedenie na iné miesto..


dobře píšeš ne vyvolení, ale odhodlaní.. jenže to odhodlání se musí vybudovat už za života tím, že v sobě rozvineme dostatečně silné tendence k duchovnímu životu/kvalitám, že po naší smrti tyto kvality převáží nad běžnýma tendencema (zaujetí čímkoliv ze světa - počínaje rozdělanými projekty, přes vazby na blízké, po pocit viny a studu za některé své konání..). v praxi to vypadá, že člověk musí vynaložit v průběhu velké části svého života mnoho úsilí na navázání na transcendentní kvality. západní magické proudy přitom k tomu ne vždy vedou, protože samotné cvičení živlů ani evokace přírodních natož démonických entit k tomuhle "vyvazování ze světa" imho nutně nesměrujou, natož velká část magických operací, které se běžně provozujou. leda, že by člověk stihl skrze různé životní zkušenosti dospět k theurgii, kde už se pokouší o kontakty s vysokými božskými aspekty. pak mu celá ta "přípravka" přijde velmi vhod, protože už umí se k "nim" magicky působivě vztáhnout.. svým způsobem to mají na východě jednodušší, protože hned od počátku jsou vedeni k všelijaké gurujóze nebo uctívání a vzývání božstev ať už v rámci budhistických nebo hinduistických tradic. je nepochybné, že mnoho studentů má nedostatečný intelekt, ledabylou praxi nebo špatné záměry atd. a proto k žádným vyšším metám nedospějou, ale dostanou spásné nauky na talíři v předžvýkané podobě, zatímco tady na západě je mnohem náročnější se k tomu vůbec prokousat. explicitně pojmenované se ty věci prakticky nikde neučí. samozřejmě je třeba si ani ten východ neidealizovat. pokud je mi známo, úpadek hlubších (tantrických) praxí (minimálně v rámci hinduismu) je takový, že během posledních jedné dvou generací kleslo množství vážně praktikujících na pouhý zlomek toho co předtím. mnoho linií je blízko úplnému vymizení. řada božstev sama povolila, že se mohou jejich nauky šířit víc veřejně, což bylo dřív nemyslitelné. za dalších pár generací na tom budou jako my :o(.

Janko
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 38
Registrován: 24 kvě 2019, 07:24
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 50×
Obdrženo poděkování: 24×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod Janko » 29 kvě 2019, 21:47

Tak si vyhrniem rukávy a schutou do toho.Čaká ma veľa roboty a učenia.No a možno sa tam aj všetci stretneme budem sedieť v prvej lavici pri okne.;-))

Uživatelský avatar
RaE
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 64
Registrován: 03 úno 2016, 00:20
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 41×

Re: BkOZ četba

Příspěvekod RaE » 29 kvě 2019, 23:49

Arex píše:...např. z Georga Lomera Lehrbriefe zur geheimwissenschaftlichen Selbstschulung (kniha má formu 7+1 iniciačních dopisů)

Setkal jsem se s informací, že Georg Lomer později doplňoval další dopisy snad na 10 či dokonce 12. Je toto prosím možné potvrdit či vyvrátit?


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů