Necronomicon

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Necronomicon

Příspěvekod Cor Leonis » 14 črc 2019, 09:18

Ahojte,
vedel by mi niekto poradiť, kde môžem zohnať originálny, pôvodný Necronomicon?
Dostupné verzie nie sú totiž úplné, pravé.

Podľa toho, čo viem, sa originály nachádzajú len v Britskom múzeu, vo Francúzsku a vo Widenerovej knižnici pri Harvardovej univerzite v Cambridge.
A možno ešte niekde, to nemám odkiaľ vedieť.
Snáď v súkromných zbierkach...
Kdesi som sa dočítal, že keď to ktosi chcel z knižnice, tak to proste nedostal...

Je šanca sa dostať k pôvodným dielam?
Nepotrebujem v rukách 300 ročný originál...ide o to, aby to bola celá kniha, taká aká je. Bez úprav, bez toho, aby bolo čosi vynechané...

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Necronomicon

Příspěvekod Arex » 14 črc 2019, 14:09

Cor Leonis: Necronomicon je moderní výtvor, který vznikl ve 20. století. Slyšel jsem, že obsahuje např. recept na chleba, objevený až koncem 19. století - vydávaný za zaklínání. Nemůže to být tak staré. Nejsem odborník na tuto knihu, jen Tě chci upozornit, že nenajdeš, co hledáš, protože to neexistuje.

Jestli chceš originální pramen středověké magie, ze které jsou odvozené brány Necronomiconu, tak hledej spíš Klíčky Šalamounovy (Clavicula Salomonis).
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 206
Registrován: 12 bře 2018, 22:10
pohlaví: Muž
Národnost: SK
Poděkoval(a): 357×
Obdrženo poděkování: 79×

Re: Necronomicon

Příspěvekod Cor Leonis » 14 črc 2019, 16:09

Arex: Ďakujem, toto som veru nevedel....

Uživatelský avatar
Arex
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1358
Registrován: 18 zář 2010, 13:33
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 177×
Obdrženo poděkování: 1110×

Re: Necronomicon

Příspěvekod Arex » 14 črc 2019, 16:16

Cor Leonis: Kolem té knihy je barnumská reklama - těžko říct, co je pravda a co ne. Kdysi se rozboru Necronomiconu věnoval podrobně Cody a důležité objevy udělal i Arborius, který je na tomto fóru. Podle všeho je to kompilace. Neříkám, že je úplně neúčinná.

Musíme prostě dávat pozor na to, změnu se říká okultní blábol. Něco jako “odhaluji Vám prastaré magické tajemství, které znám po tisíci letech teprve já a objevil jsem ho já jako první”. :-)
„Srdce, buď statečné a spěj vpřed!“, tak volají všichni, kdož jsou sklíčeni smrtelností. Tak zní heslo zasvěcenců zanícených touhou po Absolutnu a stoupajících po žebříku Poznání. Ale až v soutěsce mezi obočím rozzáří se Světlo jako plamen blesku!

Uživatelský avatar
led_darkshiner
jdu do sebe
jdu do sebe
Příspěvky: 44
Registrován: 28 pro 2018, 11:25
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 21×
Obdrženo poděkování: 45×
Kontaktovat uživatele:

Re: Necronomicon

Příspěvekod led_darkshiner » 25 črc 2019, 12:52

@Arex - Já jsem si Necronomicon přečetl celý na vánoce 2009 možná 2010. Abych pravdu řekl pěkně se mnou zahýbala a někde od poloviny se mi ježila kůže na rukou. Nechal jsem se jí pohltit a doslova jsem hltal jedno slovo za druhým. Na to si myslím se člověk musí od veliké spousty věcí odprostit. Proto přesto, že jsem se ke knize už nikdy nevrátil, pro mě, byť plně souhlasím s "barnumská reklamou", měla svůj patřičný efekt... Jen pravdu bych zřejmě v tomto díle v žádném případě nehledal.
Neexistuje nic, co by nešlo...

Obrázek


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti