Problém s manipulátorem

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
Uživatelský avatar
Kuato
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 234
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 176×
Obdrženo poděkování: 646×

Re: Problém s manipulátorem

Příspěvekod Kuato » 11 zář 2019, 20:51

marvin píše:Baba prostě radí drogy nebrat a tečka. Magik má milt jasný názor a tak to je.


vidíš, já vždy myslel, že člověk má mít "názor" leda jako proměnlivý "pracovní koncept", protože jeho názor je vždy na počátku zatížen nevědomostí a předsudky. tedy musí být připraven v každém okamžiku zahodit co ví a naučit se něco nového, co to předešlé překračuje. ale to píšu obecně, bez vztahu k těm drogám.

Uživatelský avatar
Kuato
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 234
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 176×
Obdrženo poděkování: 646×

Re: Problém s manipulátorem

Příspěvekod Kuato » 11 zář 2019, 21:12

marvin píše:Rozhodně LSD nedoporučuji, v magii to nemá co dělat. Ale chápu, že to lidi často rádi do tohoto oboru zanáší (bohužel)..


marvin píše:Jenže problém s těmito "látkami" je v tom, že jakmile je vezmeš, tak nevíš, co vlastně zažíváš a vnímáš. Jak odlišíš zážitek a dotek vyššího vědomí, když to je pouze halucinace. Chápeš, v tom je ten problém. Něco si vezmeš, máš z toho nějaký stav- z toho stavu se snažíš něco pochopit a vidět, ale všechno co zažiješ tak může být pouze halucinace, iluze, něco neskutečného. Dokud to nevychází opravdu z tebe, tak to nemá smysl. Proto fakt nebrat.

Crowlyemu všechna čest, ale moje cesta to není.


kdybys za mnou přišel nechat se poučit o spagyrii, tak bych Tě za tyhle názory vyhodil. mezi vytřeseným feťákem co si u močení pochčije gatě a panem "bílým mágem co sere místo hoven Červeného Lva" je celý živý vesmír možností a kombinací, který začíná hned za barákem na louce s prvním kvítkem vlčího máku a první šištičkou chmele. tak dávej pozor, abys jednou tímhle svým tvrdým chlapským postojem nepřitáhl do svého života nějakého čerta, který si s Tebou rád na tomhle hřišti zabojuje ;o).

není to humorné? dva lidi se koukají na stejnou kytku a jeden z nich vidí božstvo a druhý bubáka. třetí v partě nevidí nic, protože je to všecko tráva. řekni mi, kdo z nich má v tuhle chvíli halucinaci?

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2766
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 327×
Obdrženo poděkování: 469×
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s manipulátorem

Příspěvekod marvin » 12 zář 2019, 07:16

Podívej, tak ještě jednou:

Co se týče názoru, ten by měl být jasný. Pokud něco nevím, tak to nebudu dělat. Názor se může měnit, ale měl by být vždy rozhodný. Nemělo by se ti stát, že k tobě někdo přijde, nabídne ti LSD a ty řekneš "nevím, můj názor je zatím koncepčně proměnlivý.." Já v tomhle mám jasno a proto jasně říkám ne.

Podívej se na první příspěvek v tomhle vlákně, jak lidi pak dopadnou. A upozorňuji, že to není první a bohužel asi ani poslední takový případ. Nebo si přečti tohle viewtopic.php?p=23126#p23126 - tam přesně vidíš, jak to ty lidi ovlivňuje a oni si to vůbec nepřipouští.

Já rozumím tomu, že to nevyhnutelně do světa spagyrie patří, že tam tyto látky "přirozeně" vznikají a ty jako průzkumník vesmíru se s nimi dostáváš do styku. Já ti to neubírám.

Co se týče čertů, bubáků a připravenosti na všechno - vím, že tihle strašáci existují, ale jak jsem napsal, viděl jsem už několik (bez urážky) "trosek lidí" a je to pro mě docela dost jasný argument, k čemu tyhle věci vedou. Lidi jsou svobodní a můžou si dělat co chtějí, můžou si prozkoumávat své vnitřní vesmíry a používat k tomu jaké látky chtějí, ale nakonec si za to nesou vlastní zodpovědnost a musí být připravení přijmout za to následky.

Může to znít, že všechno očerňuji, straším lidi a házím to všechno do jednoho pytle, ale na rovinu - stojí tohle někomu za to? Domnělý dotek s "božským vědomím", náhlé stavy osvícení, prozření a porozumění, které vychází z nějaké drogy? (droga - původní význam slova, ne fet)

Co z toho pak máš? Cítíš se jako lepší člověk? Pomůže ti to v něčem? V reálném světě? Můžeš pak chodit a nabízet lidem tohle "lepší" řešení?

Zatím mě nikdo nepřesvědčil a neukázal důvod, proč tyhle věci dělat. A dělat je jenom proto, abych si dokázal, že obsáhnu všechno, že se nebojím žádného poznání.. opravdu???
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
zebyja
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 468
Registrován: 02 kvě 2013, 15:47
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 29×
Obdrženo poděkování: 110×

Re: Problém s manipulátorem

Příspěvekod zebyja » 12 zář 2019, 12:23

Cor Leonis: Vím že nejeden psyachiatr se snažil zkoumat možnosti účinků LSD/DMT na duševně choré lidi a často šlo o dost úspěšné experimenty, přesto je to víceméně zakázané. Nezkoumal jsem tyto experimenty natolik abych chápal z jakého důvodu se to nezavedlo. Pravděpodobně příliš silný účinek s nejasným výsledkem, tj. je to ještě věc dalšího výzkumu. Každopádně si uvědom, že jsi sice kamaráda vyléčil, což je uznávám pozitivní výsledek, ale taky jsi ho dost možná připravil o zkušenost to zvládnout sám, což by významně posílilo jeho ducha. Neříkám, že jsi udělal špatně, tak věci nehodnotím, jen ukazuji druhou stranu mince.
Inteligentní člověk umí řešit problémy, genius jim umí předcházet..
_________________________________________________________
legenda pro mé příspěvky: offTopic, dodatek, předmět zprávy

Uživatelský avatar
gooolem
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Příspěvky: 342
Registrován: 04 říj 2010, 11:05
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 209×
Obdrženo poděkování: 275×
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s manipulátorem

Příspěvekod gooolem » 12 zář 2019, 12:27

Vratim se k puvodnimu prispevku: Felen, odkud jsi?
Hlavu nesu v oblacích, však nohy z tuhé hlíny uplácané mám.

Uživatelský avatar
Kuato
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 234
Registrován: 13 srp 2014, 12:55
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 176×
Obdrženo poděkování: 646×

Re: Problém s manipulátorem

Příspěvekod Kuato » 12 zář 2019, 13:23

Hele, Marvine, nějak se nám ten dialog probíhající od včerejška na více místech šmodrchá. Já v podstatě nemám problém třeba s tímhle Tvým posledním příspěvkem (proti gustu žádný dišputát), chtěl bych se jen vymezit vůči Tvému tvrzení, že v magii drogy nemají místo, protože se používaly mnohem dřív než vznikl ve středověku nějaký evropský hermetismus (ahojte Médeo a Kirké) a stejně tak se domnívám, že "pouhé halucinace", jak píšeš že vidí člověk, co sezobne pár rulíkových bobulí nebo půl tripu, jsou něco triviálního a nemají žádnou hodnotu, protože to je naprosté zlehčování toho, co vůbec jsou halucinace či vjemy jako takové. vždyť přísně vzato žádný reálný svět neexistuje a naše mozky nám ho vytvářejí přes různé (karmické) filtry, se kterýma se dá hýbat. - rozhodně si nemyslím, že člověk potřebuje nutně ke svému růstu papat drogy, ale stejně tak to nemusí být automaticky na škodu, pokud jsou dodrženy nějaké další podmínky. že "úmrtnost" lidí, co to přehánějí s drogama je obrovská, to se hádat nebudeme, protože je to pravda. nicméně drtivá většina uživatelů drog (tipuju od podlahy mezi 90 a 99 procenty) to nedělá kvůli svému spirituálnímu růstu, ale kvůli pobavení, relaxaci nebo protože jejich socioekonomická situace stojí za hovno a snaží se zapomenout, tak hulí nebo třeba čuchají toluen. a to je třeba myslím rozlišovat. stejně tak můžeme říct, že magie spolu s tantrismem (čímž nemyslím kult sexuálních masáží a podobných hlupot, co se na západě v posledních letech rozšířil) jsou mezi duchovními proudy ty nejrizikovější a mají též mezi svými následovníky slušné množství jedinců, kteří skončí ve svěrací kazajce, tak bych byl v těch soudech opatrný. nedivil bych se kdyby nejen lidi jako Bardon a Crowley, ale i velká většina z nás s Mekem v čele měli po hodinovém povídání s průměrným dnešním psychiatrem přišitou nějakou diagnózu a vyfasovali sedativní bobule a dohled "statného ošetřovatele".

Oglimios

Re: Problém s manipulátorem

Příspěvekod Oglimios » 15 zář 2019, 23:35

Drogy ve špatných rukou a nevyrovnanou myslí škodí, Marvin ale očividně třeba to LSD nikdy nezkusil nebo se nedovedl pod jeho vlivem ovládat a využít jeho potenciál, což felen stoprocentně nedokázal.
Felen .. je to tvoje tělo a tvá mysl, zkus si uvědomit že to co prozivas takto výrazně prožívá každý kdo se nedokáže plně ovládat, ale někdy je tak otupělí že si ani nevšimne, že je jen otrok. Zkus překonat to nutkání zkus poslouchat svou mysl a ne to co ti někdo v mysli říká, krása je že poznáš že to nejsi ty, teď ještě se tomu co tě sužuje postavit a ukázat sám sobě kdo jsi ty. Nepřemýšlejí o tom co ti říkají hlasy v hlave, přemýšlej o tom co chceš ty, a když tě vyruší vracej se k tomu co bys ty rád uměl a dokázal. Není to jednoduché jako není jednoduché pro kuřáka přestat kouřit, také ho pak užírá nutkání si zapálit, myšlenky na to si zakouřit a fyzicke pocity, ale pokud kouřit nechce není nic jednoduššího než odolat a tu krabičku si sám nekoupit, nevzít si cigaretu do vlastní ruky a nezapálil si ji u obliceje. Jestli ti vnucuje myšlenky na sebevraždu, tak si uvedom co by si z toho měl, když bys to udělal nezbavíš se svého problému, sebevražda ti nepomůže jen tvůj problém zhorsi, proto tě i nutí o ní přemýšlet. Jestli se zajímáš o magii tak přece víš že smrti nic nekončí a to by pro tebe měla být i největší motivace ovládnout svou mysl a uklidnit své tělo, nejsi vystaveny ničemu co by si nemohl zvládnout a čím ti to přijde těžší tím silnější budeš a pevnější vůli tím získáš a tím lépe se ti i bude pokračovat v tom co by si rád. :-) drogy bych nezkoušel, to je jako by si člověk s vysokým tlakem vzal prášek na léčení nízkého tlaku a ještě si svůj tlak zvysil

Uživatelský avatar
Saila
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 941
Registrován: 23 kvě 2013, 23:10
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 89×
Obdrženo poděkování: 57×

Re: Problém s manipulátorem

Příspěvekod Saila » 11 říj 2019, 10:53

Jeden můj klient mi vyprávěl, že je nějaký psycho výzkumák, kde mimo jiné nabízí že klientovy dají nějakou čistou látku z drogy-už nevím jaké, díky níž si dokáže klient vyřešit různá traumata, introspekční věci apod..,
All izz well :-)

Oglimios

Re: Problém s manipulátorem

Příspěvekod Oglimios » 14 říj 2019, 20:37

Nejspíš to bude psycho sezení s Lsd

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2766
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 327×
Obdrženo poděkování: 469×
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s manipulátorem

Příspěvekod marvin » 15 říj 2019, 08:39

Asi zbytečné abych to komentoval, ale léčit drogy drogou mi přijde jako vyhánět oheň ohněm. Nemyslím, že je to dobrý nápad.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Oglimios

Re: Problém s manipulátorem

Příspěvekod Oglimios » 16 říj 2019, 17:55

Protože s tím nemáš žádný zkušenosti. Nevíš jak věc funguje a ani si nedokážeš představit jak by to mohlo fungovat, což by nevadilo kdyby si to nezakomentoval. Velká chyba ale je, že se k dané věci i přesto negativně vyjadrujes. Ale hodne lidí v dnešní době komentuje a rozhoduje o věcech, kterým vůbec nerozumí a nedokáže si ani zdaleka představit důsledky svých rozhodnutí. Není to ale problém jen dnešní doby, stejná věc nás provází dlouho, třeba hon na čarodějnice a upalování, je vlastně stejné jako to co tím svým komentem vyvolavas, jen už dnes nejde o čarodějnictví a už není v módě lincovat a upalovat. Je to ale velký příklad pro všechny co jste na tomto webu abyste se nevyjadřovali k věcem o kterých nevíte a abyste se zamýšleli jestli vůbec dokážete poznat co skutečně víte a co vám jen něco naseptalo do ouška a vy si myslíte že vite, proto je tento web tak mrtvy

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2766
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 327×
Obdrženo poděkování: 469×
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s manipulátorem

Příspěvekod marvin » 16 říj 2019, 18:26

A co ty vubec víš? Co si vůbec myslíš, že mám za sebou? Čím jsem si prošel, co jsem zakusil. Kde jsem všude byl a prožil? Ubíráš ostatním názor jenom proto, že si myslíš, že ten tvůj jen ten jediný správný? Usurpuješ si právo na ten jediný správný názor a budeš bránit ostatním v diskuzi?

Musím tě zklamat, tady jsi na špatném místě. Vyjeď myší nahoru a přečti si titulek = "diskuzní forum". Pokud to nevíš, tohle je prostor pro diskuzi a pokud má někdo nějaký názor, tak je zde správně, aby ho vyjádřil.

Myslím, že bys měl trochu zpomalit, než vyneseš něco takovýho.

Trochu přemýšlej, než tohle napíšeš.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2766
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 327×
Obdrženo poděkování: 469×
Kontaktovat uživatele:

DROGY

Příspěvekod marvin » 17 říj 2019, 08:15

Úplně naposledy tady napíšu pro všechny, tohle forum nikdy nebude podporovat žádné syntetické drogy, jejich používání (ať pro některé třeba zdánlivě "pozitivní"), výrobu, manipulaci, prostě nic.

Chápu, že uživatelé fora mají právo na svůj názor, ale prosím respektujte základní pravidla zdravého rozumu, zdravého těla a mysli.

LSD a jiné deriváty vám narušují (a často nezvratně) distribuci neutransmiterů, tvorbu hormonů a ničí vám život. Ať již pro lékařské (rádoby léčebné) účely nebo jiné - zde pro vás není místo.

Rozbírejte a propagujte si to jinde, ale zde ne.

Opravdu děkuji za pochopení!

Tímto zároveň zamykám toto vlákno, pokud bude potřeba - a bude opodstatněný důvod ho otevřít, tak mne prosím kontaktujte.
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.


Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů