Pomoc pro Austrálii

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
DAn
jedu jak drak
jedu jak drak
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 32×
Obdrženo poděkování: 32×

Pomoc pro Austrálii

Příspěvekod DAn » 13 led 2020, 13:05

Ahoj,

v Austrálii hoří lesy. Dle dostupných informací plameny sežehly již 2000 domů a více než 10 milionu hektarů porostu. Pro srovnání celá Česká republika má cca necelých 8 milionu hektarů.
australie.JPG

Prosím všechny, kdo mají zájem a chtějí, aby se připojili ke společné modlitbě za Austrálii. 5 minut každý den od 21:00 - 21:05.

Modleme se za uhašení Australských požárů z celého srdce, protože je to naše společná planeta, společný domov, kde žijeme pospolu. Poprosme o pomoc Boha a přírodu, ať sešle záchranný déšť a prosme i o podporu a pomoc pro všechny kdo s požáry statečně bojují.

Také si můžeme každý sám za sebe zhodnotit, jak se chováme k naší planetě, k přírodě, k okolí. A zamyslet se, jak bychom to mohli zlepšit i třeba jen maličkostmi.

Je více těch, kteří se snaží alespoň takto pomoci :-)
https://www.cestyksobe.cz/modlitby-za-australii/33110

Děkuju a ať se daří.
Dan

Flox
vášnivý přispivatel
vášnivý přispivatel
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 38×
Obdrženo poděkování: 93×

Re: Pomoc pro Austrálii

Příspěvekod Flox » 13 led 2020, 21:48

Vzpoměl jsem si na bajku s žábou.
Když vezmete žábu a hodíte ji do vařící vody, vyskočí z ní ven. Ale když ji hodíte do studené vody a budete teplotu pomalu zvyšovat, žába nevyskočí, jako by si říkala „je sice teplo, ale ještě to jde, ještě není nejhůř…“ — a nakonec, jak tak čeká, až bude nejhůř, se uvaří. Příběh o vařené žábě je často používán jako metafora pro neschopnost nebo neochotu lidí reagovat nebo si uvědomovat hrozivé hrozby, které vznikají postupně spíše než náhle.

Většinou lidi problémy neřeší dokud se nestane vážně velký průser. A čím dříve se něco takového stane, tím dříve budou nuceni přehodnotit svůj postoj. A něco s tím udělat a snad to stihnou vyřešit. Mám na mysli to, že spousta lidí odmítá názor, že mají vliv na změnu klimatu.

Mohu se mýlit, ale neznám záměry prozřetelnosti. Takže pro sebe bych to asi přeformuloval na obligátní "Nechť jsou všechny bytosti šťastné". Kdyby se mi třeba podařilo ovlinit počasí, aby nad Austrálií pršelo mohlo by to zase způsobit problém někde jinde. :-|
Lidé si myslí, že svobodný člověk dělá to, co dělat chce. Ale doopravdy svobodný člověk nemusí dělat to, co chce. Není otrokem žádostivosti svého ega být "lepší" než jiní :smich:

Yemeth
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 40×
Obdrženo poděkování: 39×

Re: Pomoc pro Austrálii

Příspěvekod Yemeth » 17 led 2020, 19:05

Vypadá to, že někdo se vskutku hodně modlil pro Austrálii...

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/ ... paign=null
"All in good time."

Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”