Blesky

Absolutně volné téma

Moderátor: Cagliostro

Pravidla fóra
Zde nechávám prostor na všechna témata, která se nevlezou do výše uvedených kategorií. Mám zde jenom prosbu, pokud se rozhodnete pro založení nového příspěvku, prosím zkuste popřemýšlet jestli není vhodnější umístění již do hotových kategorií. Nechci zase vyvořit nepříjemný škatulkovací systém, jde mi pouze o to, aby se zde třeba neobjevovaly dotazy na cvičení brány z prvního stupně apod.
ikarkar
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 30×
Obdrženo poděkování: 153×

Re: Blesky

Příspěvekod ikarkar » 09 črc 2020, 14:01

Nic není náhoda :-)
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak
Národnost: SK
Poděkoval(a): 290×
Obdrženo poděkování: 50×

Příspěvekod Cor Leonis » 09 črc 2020, 15:08

Vravíš tým, že všetko je tak ako má byť?
No neviem ti...

ikarkar
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal

Příspěvekod ikarkar » 09 črc 2020, 16:14

Přesně tak. Nepotřebuješ aby ti někdo vykladal sny a symboly, ani mudrc ani šarlatán ti nepomohou. Naplánuj si posvátné schůzky se sebou samým. Je jedno jaké si zvolíš symboly, ale pošli je formou obrazu (ne myšlenkami) svému podvědomí . Je to jako navázání telefonického spojení. No a potom už můžete komunikovat pomocí obrazů (podvědomí to jinak udělat nemůže, ale evidentně s tvou myslí komunikovat chce :-)) Až pochopíš, že je to zcela individuální záležitost, přestaneš hledat vysvětlení ve vnějším světě, protože si spolu kdykoliv zavoláte :-) :-) :-).

Ať se daří.
Moudrý nebojuje a nesoupeří, a proto není na světě nikdo, kdo by se odvážil s ním měřit.

Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak

Příspěvekod Cor Leonis » 10 črc 2020, 20:27

Vidíš? Toto mi nenapadlo. Vytvoriť obraz a "streliť" ho "dolu" do nevedomia...
Dík za tip.

leniela
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
pohlaví: Žena
Poděkoval(a): 146×
Obdrženo poděkování: 53×

Příspěvekod leniela » 13 črc 2020, 13:20

Cor Leone, měla jsem v životě také pár hodně "živých snů" s blesky, podobné, jako ty. Když se zpětně podívám, tak pokaždé tyto sny značily v mém životě velké nadcházející změny. Časem, když se budeš zaobírat symboly ve svých snech, a začneš vše propojovat s tím, co se ti bude dít ve fyzickém životě, tak najdeš spojitosti a nebudeš potřebovat žádné psané knihy snářů. Řeč snů hovoří ke každému člověku jinak, individuálně.
"Všechno je součástí všeho"

Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak

Příspěvekod Cor Leonis » 13 črc 2020, 19:02

leniela píše:...

Áno, časom...
Lenže mne sa tie sny snažia niečo povedať teraz. V tom je pes zakopaný.
Taktiež som mal v minulosti sny, ktoré do dnešného dňa nemám objasnené. A boli to sny "živé ako realita".
Nehovoriac o spánkových paralýzach, v ktorých mám k dispozícii svoje vedomie, môžem premýšľať a "konať".
Minule som spánkovu paralyzu nechal plynúť, nevytrhával som sa z nej. Dovolil som tomu, nech sa to deje. Podľa môjho subjektívneho pocitu to trvalo možno 20 minút, kedy som to už nevedel vydržať a tak som sa nasilu prebral. Tesne pred týmto vytrhnutím sa, som videl 4 šedivé postavy. Boli skutoční? Alebo to bolo len moje podvedomie? Alebo som sa zbláznil?
Chápeš? Keď je evidentné, že sen bol dôležitý, nenecháva ma to kľudným.

Viem, že snáre nie sú najlepším riešením, no niektoré symboly sú snáď spoločné nám všetkým - ak sa bavíme o kolektívnom nevedomí, archetypálnych obrazoch...
A preto som sa opýtal túto, na fóre.

Čo v tvojom prípade znamenali tie búrky? Pozitívnu, či negatívnu zmenu?

Anša
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Poděkoval(a): 35×
Obdrženo poděkování: 21×

Příspěvekod Anša » 14 črc 2020, 09:35

Mně je blízký pohled na sny, podle kterého je každá bytost či síla ve snu nějakým aspektem snícího člověka. Dalo by se na to tedy dívat tak, že Ty (ta část Tebe, se kterou se identifikuješ, která se vědomě rozhoduje) a několik Tvých částí, které víceméně akceptuješ (spolucestující, rodina) jste si naplánovali, že budete zažívat pohodičku. Ale je v Tobě nějaká velmi bouřlivá část, na kterou se při tom zapomnělo a která se hlásí ke slovu. Pokud nenajdeš způsob, jak jí dát prostor, podemele základy té pohodičky a donutí Tě přehodit výhybku.

Zkus malé konstelační cvičení: vem dva polštáře a polož je na podlahu místnosti. Jeden ať reprezentuje řidiče v prvním snu, druhý bouřku. Postav se střídavě na místo prvního a druhého a naciť se do toho, jak jim je, co chtějí, jak se vztahují k životu a jeden k druhému. Tak dovolíš té bouřlivé části, aby se projevila; pořádně se na ni podívej, a přijmi fakt, že i tohle jsi Ty. To neznamená, že se musíš řídit tím, co chce; ale nemáš jinou možnost, než přijmout, že i toto je síla, která v Tobě působí.

Cor Leonis
jedu jak drak
jedu jak drak

Příspěvekod Cor Leonis » 14 črc 2020, 11:55

Anša píše:...

Ak tou búrlivou časťou myslíš ono nespútané, divoké, temné, tak práve s tým sa v posledej dobe učím pracovať, prijal som to a nehrám sa na "dobrého", ako kedysi. Dovolím si tvrdiť, že viem, čo je vo mne. Potenciál oboch síl - onoho pozitívneho, aj toho démonického.
Snažím sa ani jednu časť príliš neuprednostňovať, obe majú svoje miesto. I keď mi je bližšia cesta ľavej ruky.
Je to také... Faustovské. Túžba po poznaní, po zjednotení protikladov.
Teda ak si tou búrlivou časťou myslela toto, tak potom neviem. Pretože tá búrlivá časť sa nemusí "hlásiť o slovo". Dal som jej priestor, dal som jej slovo. Prestal som ju potláčať, resp. sa v nejakom sentimente tváriť, že neexistuje...

leniela
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Poděkoval(a): 146×
Obdrženo poděkování: 53×

Příspěvekod leniela » 14 črc 2020, 12:22

pokaždé sny o blesku a bouřích vypovídaly o životní změně..o životních rozhodnutích , která pak následovala. V několika případech byly zpočátku změny spíše negativní (at už to byla ztráta zaměstnání, rozchod s partnerem...atd), později jsem ale viděla, jak moc důležité změny to pro můj osobní rozvoj mělo a nebýt nich, nikam bych se neposunula. a v jednom případě změna byla pozitivní hned pár dní po snu, kdy se mi otevřela nějaká nová sféra a s ní přišlo mnoho informací, do té doby mi skrytých. S paralýzou ve spánku zkušenost nemám, ale s šedou bytostí, která stála uprostřed noci u mé postele, to se zapomenout nedá :-D . Byla to nějaká astrální entita bez tváře, chtěla mě jen vystrašit, protože jsem měla tendenci pomoct jednomu člověku, který tuto entitu měl u sebe, ona ho sváděla z cesty..Někdy si s námi hraje jen podvědomí a někdy je to vše skutečné víc než fyzická realita.Těžko pak rozlišit..
"Všechno je součástí všeho"

ikarkar
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal

Příspěvekod ikarkar » 14 črc 2020, 14:57

leniela píše:.... Někdy si s námi hraje jen podvědomí a někdy je to vše skutečné víc než fyzická realita.Těžko pak rozlišit..

V mnoha věcech s tebou souhlasím, ale v tomhle se mýlíš. Podvědomí si s námi nehraje, je to řekněme nástroj duše. Dělá to, k čemu ho úkolujeme vědomím ( přáním tužbami, které si představujeme) připravuje vhodné podminky v materiálním světě tak, aby se naše záměry daly uskutečnit, ať už jsou pro nás následně dobré či nikoliv neboť tak jako tak bude vysledek uložen do astrálniho těla a tam bude každý jedinec po zániku fyzického těla zpracovávat, co si vyrobil :-) (podvědomí to musi dělat, je to dáno vyšším zákonem a suvisi to se svobodnou vůlí člověka ). Děje se to u všech lidí, ať jsou si toho vědomi či nikoliv. Je to jakasi komunikace s vlastní duší formou obrazů. V určitých případech u jedinců vysoké duchovní úrovně mohou do této komunikace zasahovat i vyšší sily včetně vlastniho ducha (varovné sny věštebné prorocké....:-)

Zpět na “Obecná (Nezařazená) diskuze”