Čtvrtá + pátá Tarotová karta

Zde můžete přispívat svými zajímavostmi ze světa a práce F. Bardona

Moderátoři: uživatel1, Arex

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Čtvrtá + pátá Tarotová karta

Příspěvekod marvin » 12 črc 2010, 15:35

Takže podle některých zdrojů se podařilo zjískat původní manuscript od F.Bardona ke knížce "Zlatá kniha moudrosti" , aneb popis 4. tarotové karty a již se pracuje na anglickém překladu..

http://home.comcast.net/~hermetic-league/site/

Stejne tak je prý již v držení úvod k páté tarotové kartě (tzn Alchemii) a chystá se nějaká publikace
(stránky bohužel v němčině)

http://www.hermetischer-bund.de/

Jak budu vědět víc, tak budu informovat.. klidně přidávejte poznámky..protože tohle je docela hodně diskutované téma, např autentičnost?? apod..
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Čtvrtá + pátá Tarotová karta

Příspěvekod Cagliostro » 12 črc 2010, 20:00

Mimo jiné také Bardon působil jako překladatel u díla Runové magie (1950), kterou napsal podle poznámek Sigfrieda Adolfa Kummera Alexandr Synesius Košťál. Druhé vydání vyšlo kolem roku 2007 a má kolem 13 stránek. Bardon to přeložil pod pseudonymem Arion.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Čtvrtá + pátá Tarotová karta

Příspěvekod marvin » 12 črc 2010, 20:01

je to nekde k dispozici?
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Čtvrtá + pátá Tarotová karta

Příspěvekod Cagliostro » 12 črc 2010, 20:14

Zda to ještě mají nevím, 1. verze je asi jen v Národní knihovně. Ta druhá verze byla vydána Kpufem a Včelkou, odkud jí mám.
Ale teď jsem projel katalog, už není :-( Zkusím se podívat jinde :roll: , kde by se dala sehnat.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Čtvrtá + pátá Tarotová karta

Příspěvekod Cagliostro » 12 črc 2010, 20:16

Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Čtvrtá + pátá Tarotová karta

Příspěvekod marvin » 12 črc 2010, 20:58

paráda..super a díky.-)
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Čtvrtá + pátá Tarotová karta

Příspěvekod Cagliostro » 04 srp 2010, 16:33

Tak jsem dloho zjišťoval data ke 4. a 5. kartě. A zde je výsledek: Podle toho co jsem zjistil se jedná na 99% o podvrh, snažící se pouze pirátsky přiživit na Bardonovi. S pozůstalostí Bardona to nemá nic společného.
Ego sum, qui sum!

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Čtvrtá + pátá Tarotová karta

Příspěvekod balamunt » 05 srp 2010, 11:43

Na Grimoaru v knihovně http://www.grimoar.cz/index.php jsou ještě kromě Runové magie další dva překlady Učebnice vysoké magie 2,3, ale není tam 1 díl. Nemá někdo ten 1 díl?

Co se týká té 4 tarotové karty, pak podle toho, co bylo psáno, ta kniha byla celá napsána Bardonem a po zatčení ji komunisti zničili. Pokud už neexistuje původní rukopis ani nějaká kopie, pak mě napadá, že by se tento text dal získat z akašické kroniky jasnovidným způsobem. Takto pokročilý člověk, který toto umí by mohl být např. Clarke nebo Mistelle. Ty jsi Marwine myslím v kontaktu s těmito lidmi, zkus se jich na to poptat, zda by toto bylo možné a zda by to učinili. Eventuelně spiritistickým nebo evokativním způsobem navázat kontakt s Bardonovým duchem a poptat se ho, zda by nenadiktoval 4 případně 5 tarotovou kartu.

Pokud by něco vyšlo tiskem, zase bych se obrátil na výše jmenované pány a ti by mohli potvrdit nebo vyvrátit originalitu textu.

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Čtvrtá + pátá Tarotová karta

Příspěvekod marvin » 05 srp 2010, 12:16

Mistele tedka vydal knihu a pracuje na svem svete Undin. hleda zeny (i muze) s vysokou schopnosti empatie mezi lidmi a dela s nimi interview apod. Rawn na facebooku zase bedlive sleduje krizi v mexickem zalivu a kazdy den tam dava rozhovory a ruzne zpravy od vedeckych instituci o tom, jaky to bude mit ve skutecnosti vliv na zivotni prostredi. kazdou sobotu je pak pry k dispozici na SecondLifu - virtualni svet na internetu kde dava rady.. oba dva jsou pomerne zamestnani a nevim jesli odpovidaji na soukrome dotazy netykajici se jejich prace.. oba dva pak vydavaji svoje komentare a myslim ze maji hodne prace tak se mi nechce je timto zatezovat..

nicmene sleduji diskuzi na yoahoogroups a pockal bych az to nekdo vyda, aby sme se mohli presvedcit o kvalite. nebyl bych tak skepticky a definitivni jako Cagliostro - ja zatim nedokazu cist Akashicke zaznamy takze nemuzu s konecnou platnosti rict, jesli se jedna o podvrh nebo ne.. ikdyz je to asi hodne hodne pravdepodobne, stale existuje moznost, ze nejake koncepty byli zachovany...
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Čtvrtá + pátá Tarotová karta

Příspěvekod Cagliostro » 05 srp 2010, 14:44

Vím co mi k tomu zdělil pan Bardon (a i jisté rozpaky pana Ogrise), více se k této věci nebudu ani já vyjadřovat.
Ego sum, qui sum!

Uživatelský avatar
marvin
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2864
Registrován: 16 čer 2009, 10:52
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 553×
Obdrženo poděkování: 713×
Kontaktovat uživatele:

Re: Čtvrtá + pátá Tarotová karta

Příspěvekod marvin » 17 srp 2010, 16:16

Takže vyšla 4. karotová karta, vydala a sepsala to nějaká Seila Orienta, člověk který hojně přispíva na yahoogroups... jeví se jako hodně pokročilá, ale jinak ji neznám..

případný zájemce ji může mít za nějakých 13 USD, což není tak moc, ale ještě musí počítat s poštou..



osobně bych si ji přečetl už ze zvědavosti, abych si udělal obrázek, ale nechce se mi platit pokud je to podvrch.. navíc, podle mě, pokud by to bylo opravdu autentické, dotyčný člověk by to měl uveřejnit na internetu zadarmo - jako pravý odkaz a dědictví F.Bardona stejně nemá právo vydávat jeho manuskripty ...
Pravá mysl pojme všechny lži a klamy, aniž by byla zmatená.
Pravé srdce pojme jed nenávisti, aniž by došlo k újmě.

Chrz
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 11
Registrován: 19 črc 2010, 13:55
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Čtvrtá + pátá Tarotová karta

Příspěvekod Chrz » 17 srp 2010, 17:05

Ahoj, podle toho, co se na těch stránkách píše, tak to ten Seila Orienta (mluví se tam o něm jako o muži) napsal sám ze sebe s tím, že mu k tomu dal inspiraci Dr. MK, žák Bardona. Informace čerpal z Akášy, jak zmiňuje. A už na obálce je napsáno "by Seila Orienta according to Franz Bardon", takže bych to viděl spíš jako originální dílo tohoto autora s tím, že by to mělo odpovídat kvalitou Bardonovi. 17 dolarů i s poštovnym není zas taková darda, docela o tom přemýšlím, že bych zainvestoval :-).

Uživatelský avatar
Cagliostro
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 1224
Registrován: 11 bře 2010, 11:16
pohlaví: Muž
Národnost: ČR
Poděkoval(a): 24×
Obdrženo poděkování: 521×

Re: Čtvrtá + pátá Tarotová karta

Příspěvekod Cagliostro » 19 lis 2010, 18:01

V této věci zde po dohodě s Márvinem uveřejňuji na mou otázku stručně body, které mi odpověděl pan Dr. Lumír B.

1)4. i. 5. zveřejněná karta-vyšlá v Německu- je původně připsána panu F. Bardonu, který zde má vystupovat pod pseudonimem S.Orienta (tedi nikoliv Bardon, ani Arion či Frabato!). Pan Dr. Lumír onen materiál četl, a potvrdil mi, že to s materiálem jeho tatínka nemá nic společného.

2)Předmluvu prý k těmto kartám měl původně napsat pan Dr. Kuman, který to nestihl-protože zemřel. Navíc měl tent materiál stvrzovat, že jej napsal skutečně F. Bardon. Pan Dr. Lumír mi odpověděl, že o tomto v životě nikdy pan M. K. nemluvil, že by byl poždádán o takovýto počin s předmluvou, natož aby věděl o tom, že existují rukopisy 4. s 5. kartou v Německu.

3)Původně tito karty měl vydat pan Rüggeberg, ale tento to po přečtení odmítl (že to nemá s Bardonem žádnou spojitost).

Více nemám co dodávat.
Ego sum, qui sum!

Pajclin
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 13
Registrován: 14 srp 2010, 16:54
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Čtvrtá + pátá Tarotová karta

Příspěvekod Pajclin » 19 lis 2010, 18:40

No, ja si knihu The Golden Book of Wisdom ze zvedavosti poridil.

Autorem je Seila Orienta. Nevim, zda je to muz nebo zena, to nedokazu posoudit. Jedno je ale jiste. Nikde v knize nikdo netvrdi, ze se jedna o Bardonovo dilo (jim napsane dilo). Jedna se dilo ve smyslu Bardonova systemu (nikoliv jeho). Autorem ma byt Seila Orienta. Jak pise Chrz, tak se v knize (v predmluve) uvadi, ze prvotni impulz k napsani knihy byl rozhovor s Dr.M.K. V predmluve (kde je podepsan "publisher") se dale zminuje, ze Seila Orienta ma schopnost cist z kroniky Akasha Bardonovo dilu. Uz se tam tedy nerika, ze je to primo z Akashy nactene, ale pravdepodobne je to tak myslene.

Ja mam osobne anglicke vydani. Originalni (nemecke vydani) melo vydat nakladatelstvi Christof Uiberreiter Verlag http://www.hermetischer-bund.de/

Uživatelský avatar
mirmin
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 75
Registrován: 28 říj 2010, 19:28
pohlaví:

Re: Čtvrtá + pátá Tarotová karta

Příspěvekod mirmin » 17 bře 2013, 20:03

Vlozim to sem.Ked tak to presunte.
http://www.calameo.com/books/000247934cbb5f620b259
ZLATA KNIHA MOUDROSTI na stiahnutie.


Zpět na “Zajímavosti”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti