Tetragrammaton - co to je ?

Základ studia
Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Tetragrammaton - co to je ?

Příspěvekod Pete » 01 lis 2010, 02:29

Dobrý den, od Mistra Bardona jsem cetl pouze Praxe magicke evokace a Branu k opravdovemu zasveceni, pouziva tam slovo Tetragrammaton ovsem vysvetleni v knize jsem nasel pouze castecne a nepochopil jsem co to je.

Jelikož je to klíč
univerzální, je možno jej upotřebit k řešení všech problémů, veškerých zákonů, pro každou pravdu,
zkrátka pro vše, za předpokladu, že zasvěcenec ví, jak má klíče správně použít.

Jak ten klic pouzivat jsem uz nenasel. Pokud to spravne chapu, tak tetragrammaton ma poukazovat na 4 zivly, ovsem dale souvislosti nechapu.

Bardon psal o tetragrammatonu pri popisu tarotove karty Maga, tak jsem si ji prohlid, a nasel jsem tam neco co jsem videl v filmu Holy Mountain (film je nadherny a symbolicky, reziser je sam Mistrem Tarotu a Alchymie) Mec, Pohar, Pentagram a drevena tyc, jsou i na karte maga. To pod timto textem anglicky, je z toho filmu Holy Mountain.

These are the elements of the tarot - the four components of a human being.

First of all, the wand, which symbolizes sex. Creative sex.
The sword, for intellect. From sex towards the spirit, towards the head.
The cup, for the heart.
And finally, the gold (gold pentagram) The material life rising until it becomes an aura.

Mohl by mi nekdo prosim vysvetlit, co se doopravdy tim Tetragrammatonem mysli ?

balamunt
jedu jak drak
jedu jak drak
Příspěvky: 116
Registrován: 18 led 2010, 12:26
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Tetragrammaton - co to je ?

Příspěvekod balamunt » 03 lis 2010, 11:25

Je to veliké tajemství o tom, že vše bylo stvořeno 4 živly a jak to vše pracuje. Na tom je vybudována Brána. Ono člověk musí být už dostatečně zralý, aby toto chápal, nestačí číst slova. O 4 živlech je informací všude habaděj, ale jak se s nima pracuje a s čím a jak souvisí, to jsem nikde jinde než v Bráně neviděl. Ovládnutí živlů je alfa a omega duchovního rozvoje a odděluje od sebe třeba duchovního člověka, který se zabývá koncentracema a meditacema a Bohočlověka, je to úplně jiná kategorie. Takže využití tohoto univerzálního klíče poskytuje především tato tabulka

Živel - Duch - Duše - Tělo

Oheň - Vůle - Cholerik - Zrak
Vzduch - Intelekt - Sangvinik - Sluch
Voda - Cit - Melancholik - Hmat
Země - Vědomí - Flegmatik - Čich, Chuť

Ovládnutí živlů tedy umožňuje hýbat s celou podstatou bytosti člověka a usměrňovat ji k Božskosti. Tvoření eloktromagnetických voltů pak umožní tvořit cokoliv ve vesmíru apod. Cvičením Brány člověk vlastně aplikuje Tetragramoton v praxi.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Tetragrammaton - co to je ?

Příspěvekod Pete » 03 lis 2010, 17:13

Vzhledem k tomu ze me "osud" zavedl nekolikrat v posledi dobe k Tetragrammatonu, tak se jim pravdepodobne mam zabyvat.

Nemohl by mi nekdo vysvetlit, proc Tetra a ne Penta ? Respektive proc tam neni zivel Akasa z ktere vsechno pochazi, tudiz nas taky ovlivnuje. Svet byl vytvoren a udrzovan pomoci 4 zivlu, ale 5ty nas taky ovlivnuje, proc tedy kdyz nas ovlvinuje tak jde jen o tydle 4 zivly ?

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Tetragrammaton - co to je ?

Příspěvekod mek onder » 03 lis 2010, 19:41

Ahoj Pete.
Tetra proto, že Akaša se projevuje do života, hmoty (osudem) právě těmito čtyřmi živly, což odpovídá prvním 4 čakrám odspodu. Dokonalým pochopením a následně zvládnutím těchto živlů (tzn. i čaker ;) ) vyrovnáš osud (nebo aspoň upravíš pro další vývoj s minimem omezení shora :) ), pak tě Strážce Prahu(5. čakra - etér - akaša) pustí dále, staneš se pánem svého éterického těla (vše z magických věcí ti půjde MNOHEM lépe :) jakoby samo-posvěceno shora).
Poznej působení 4 živlů ve všech úrovních, v sobě (introspekce, tvé postoje, jednání, chování...) i v okolí, působení polarit, jejich vzájemnou přitažlivost i odpuzování viď ve všem.. :) Toť začátek krásné cesty.. Ať se daří.
Mc :)

PS: Píšu ve zkratce, dar psaní mají jiní :) Snad se to doučím časem... ;)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Tetragrammaton - co to je ?

Příspěvekod Pete » 03 lis 2010, 20:28

Diky za srozumitelne vysvetleni :)

Zajimave je, ze se mi Treti oko (tudiz 6ta cakra) otevrelo samovolne (mozna to bylo vyvolane velkym stressem) ze zacatku jsem rozdaval energii zadarmo, potom jsem ho alespon castecne ovladl (zavirani otevirani, citeni prenosu, vedome posilani). Ovsem nechapu to, kdyz se vsude akorat doctu o tom, ze by clovek mel postupovat od prvni cakry, a ja zacinam od 6te (co jsem taky mel delat kdyz se mi samo otevrelo a ja ztracel energii) asi ma Akasa dobry smysl pro humor :D

Ercihi
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 11
Registrován: 27 říj 2010, 23:07
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Tetragrammaton - co to je ?

Příspěvekod Ercihi » 03 lis 2010, 23:54

Já bych řekl, že otevření 3. oka bez srovnání prvních 3. čaker je docela riziko. Sám jsem se o to nějakou dobu pokoušel, než jsem pochopil, že díky potížím už v první čakře jsem byl v určitých chvílích docela vyděšenej. Prostě začít odspoda no...co k tomu jinýho říct :)

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Tetragrammaton - co to je ?

Příspěvekod Pete » 04 lis 2010, 00:10

Jasny.. rikam todle bylo samovolny otevreni.. nekdo tu ma smysl pro humor a hraje si se mnou :D

Uživatelský avatar
mek onder
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 412
Registrován: 17 říj 2010, 22:52
pohlaví: Muž
Poděkoval(a): 255×
Obdrženo poděkování: 350×

Re: Tetragrammaton - co to je ?

Příspěvekod mek onder » 06 lis 2010, 00:37

Pete píše:Diky za srozumitelne vysvetleni :)

Zajimave je, ze se mi Treti oko (tudiz 6ta cakra) otevrelo samovolne (mozna to bylo vyvolane velkym stressem) ze zacatku jsem rozdaval energii zadarmo, potom jsem ho alespon castecne ovladl (zavirani otevirani, citeni prenosu, vedome posilani). Ovsem nechapu to, kdyz se vsude akorat doctu o tom, ze by clovek mel postupovat od prvni cakry, a ja zacinam od 6te (co jsem taky mel delat kdyz se mi samo otevrelo a ja ztracel energii) asi ma Akasa dobry smysl pro humor :D



Třetí oko ti bylo otevřeno pro pomoc zrealizování práce na sobě,tak to tak zkus využít ;). Je to pomoc pro dobrý start, tzv. začátečnické štěstí (že je ti osud nakloněn pro tu práci na sobě). Je to na tvém rozhodnutí co opravdu chceš dosáhnout, čím (kým) se doopravdy chceš stát. Přeji ti na tvé cestě mnoho štěstí a pevné vůle být sám sebou a zároveň i svou podstatou.
Ať se daří
Mc ;)
..všechny věci tady jsou skutečně jenom dočasné - pouze Duch je dokonalou podstatou. Nikde mimo tebe samotného není pro tebe cíle. Jediný smysl a cíl vlastního života je v rozpoznání vlastního životního úkolu, tj. ve vědomí vlastního živého poměru k Bohu.

Ibis
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 10
Registrován: 31 pro 2010, 10:32
pohlaví:

Re: Tetragrammaton - co to je ?

Příspěvekod Ibis » 09 dub 2011, 21:30

Pete píše:Dobrý den, od Mistra Bardona jsem cetl pouze Praxe magicke evokace a Branu k opravdovemu zasveceni, pouziva tam slovo Tetragrammaton ovsem vysvetleni v knize jsem nasel pouze castecne a nepochopil jsem co to je.

Jelikož je to klíč
univerzální, je možno jej upotřebit k řešení všech problémů, veškerých zákonů, pro každou pravdu,
zkrátka pro vše, za předpokladu, že zasvěcenec ví, jak má klíče správně použít.


Ja to chápem tak, že Tetragrammaton je univerzálny kľúč, teda návod na riešenie všetkých problémov. Tento zákon hovorí, že všetko sa skladá zo živlov, a teda sa dá aj na živly rozložiť. Týka sa to všetkých troch svetov, takže je možné ho použiť na riešenie problémov myšlienkových, pocitových aj telesných, alebo hmotných. Čiastočný návod na jeho použitie je napríklad v 1.stupni, v cvičení nazvanom introspekce.
"Po důkladném studiu této nauky dospěje čtenář k názoru, že se nedá hovořit
ani o bílé ani o černé magii a že není také rozdílu mezi magií, mystikou a jinými
podobnými vědami, ať se již nazývají jakkoli a jdou jakýmkoliv směrem."

Uživatelský avatar
Pete
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 422
Registrován: 01 lis 2010, 02:17
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 31×
Kontaktovat uživatele:

Re: Tetragrammaton - co to je ?

Příspěvekod Pete » 09 dub 2011, 22:35

Co te primelo odpovedet na post pul roky stary ? :lol: obzvlaste kdyz uz mi tu bylo odpovezeno ;)

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Tetragrammaton - co to je ?

Příspěvekod Milda » 25 čer 2012, 10:59

JHVH
JOD HE VAU HE

Tyto čtyři písmena jsou TETRAGRAMMATON.

Divat se na ne jako na odraz zivlu je prilisne zjednoduseni.
Jde vice o tvorivy proces jednota-dualita-trojice....

Lucien
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 4
Registrován: 04 úno 2012, 01:08
pohlaví:

Re: Tetragrammaton - co to je ?

Příspěvekod Lucien » 13 črc 2012, 16:34

Milda píše:JHVH
JOD HE VAU HE

Tyto čtyři písmena jsou TETRAGRAMMATON.

Divat se na ne jako na odraz zivlu je prilisne zjednoduseni.
Jde vice o tvorivy proces jednota-dualita-trojice....


Bylo by fajn hlubší vysvětlení :).

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Tetragrammaton - co to je ?

Příspěvekod Milda » 13 črc 2012, 17:47

Lucien píše:
Milda píše:JHVH
JOD HE VAU HE

Tyto čtyři písmena jsou TETRAGRAMMATON.

Divat se na ne jako na odraz zivlu je prilisne zjednoduseni.
Jde vice o tvorivy proces jednota-dualita-trojice....


Bylo by fajn hlubší vysvětlení :).


Luciene jsem rad ze ses objevil :-)
Hlubsi vysvetleni je na tlustou knihu a kdo nechape sirsi souvislosti milostneho spojeni dualit tak ho to muze jeste vice mast. Nemohu to napsat cele i s ohledem na vyvoj kazdeho jednotlivce.
Zkusim dalsi naznaky.

Je to opravdu klic ke vsemu a odraz vseho jak nahore tak dole.
Kdo ho pochopi ma klic ke vsemu.
Neni h jako h. Vsechno jsou to pismenka.
Poradi abecedy neodpovida stvoreni.
Na pocatku bylo slovo?
Magnet nema 4 poly.

Arion777
snažím se trochu psát
snažím se trochu psát
Příspěvky: 10
Registrován: 24 črc 2012, 15:15
pohlaví:

Re: Tetragrammaton - co to je ?

Příspěvekod Arion777 » 31 črc 2012, 15:44

Řečnická otázka:
Mohl by být živel rozdělen na pět projevů? Například mohl by být živel Ohně součtem/průnikem
akašský oheň+oheň ohně+vzdušný oheň+vodní oheň+zemský oheň
nebo co například Akaša:
akašská akaša+ohňová akaša+vzdušná akaša+vodní akaša+ zemská akaša
...a co kdybychom k těmto dílčím projevům akaši přiřadili písmenka odpovídajícím akaše:
Ä,E,Y,Ö,U ....
Co když "E" je tvořivé pro Vědomí v akaše a co když je středem mezi nimi = akašská akaša ?!
Co když Ä je na opačném konci, jako nejhmotnější projev Vědomí matérie.... takto bychom mohli jít dále a dále. Nepsal náhodou FBA, že se má stát adept magie a kabaly zkoumajícím vědcem?! Jako grafický symbol bych nechal = doporučil pyramidu a nebo krystal z ní(dvojitá pyramida).
LKA

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Tetragrammaton - co to je ?

Příspěvekod Milda » 31 črc 2012, 21:53

Jsou jen 2 druhy zivlu.

Slunce je zhavy ohen.

To jemnejsi z vody je vzduch.
To hrubsi z vody je zeme.

Stejne jako si hrajete na zivly tak si muzete hrat na akasickou akasu nebo vodni ohen.


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů