Čtyřpólový magnet?Proč?

Základ studia
narp
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 3
Registrován: 26 dub 2011, 15:39
pohlaví: Muž

Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod narp » 26 dub 2011, 16:13

Ahoj.Pořídil jsem si (záměrně na doporučení) knihu Brána k opravdovému zasvěcení a přečetl si teoretickou část a vše jsem pochopil(alespoň sem se domníval že ano).Pochopil jsem co je to univerzální klíč a ,že se díky němu dají řešit jakékoliv problémy a ,že ho musím vidět ve všem abych mohl duševně růst.A tak jsem začal jsem s praktickým cvičením ,ale postihlo mě zranění které mi znemožnila na měsíc cvičit (byl jsem u prvího cvičení kázně mysli takže jsem se více méně nic nenaučil) a já na bránu dá se říci zapomněl (dodnes si to vyčítám).Přečetl jsem si tedy znovu pro oživení teorii ,ale zarazil jsem se u věty:

,,Vzájemné působení prvých tří živlů se stalo působením čtvrtého-zemního principu čtyřpólovým,takže můžeme zemní princip nazvat čtyřpólovým magnetem."

Když jsem teorii četl poprvé nečetl, jsem ji tak důkladně a přikládal jsem čtyřpólový magnet čtyřem živlů z nichž má každý živel jeden pól ,ale po podrobnějším čtení mi pořád vrtá hlavou jak může být vzájemné působení živlů zemním principem a pak mě napadlo ,že zemní princip umožňuje prvým třem živlům působení na hmotné úrovní ,když je to nejhrubohmotnější živel ,ale to by potom neplatilo čtyřpólový magnet ale tří s tím ,že ten čtvrtý je zprostředkovatel a pak jsem dostal ještě jiný nápad a to ,že čtyři póly zastupuje oheň a voda oběma svými póly ,toť plus a mínus ,a vzduch je zprostředkovatel vzájemného působení ohně a vody a země jim dává možnost být na hmotné úrovni.

Takže abych řekl pravdu mám v tom pěkný guláš a nevím jestli to je opravdu myšleno tak že každý živel má jeden pól a to ,že je zemní princip čtyřpólový je jen omyl ve skloňování či slovosledu nebo jak bych to řekl.Tak bych se chtěl optat jak je to tedy s tím zemním principem a čtyřpólovým magnetem?

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod Anubis » 26 dub 2011, 17:02

Pól mají samostatně jen voda a oheň. Při projevování se děje kvalitativní skok z dvojnosti na dvojitou dvojnost -> 4 pól. Voda s ohněm by nemohla koexistovat v pozemských podmínkách a proto je přítomen živel vzduchu pro rovnováhu a zjemnění vlivů obou předešlých. Následně aby mohla existovat objektivní realita, je třeba tyto prvky svázat gravitačním zákonem -> vznikají uskupení připomínající masy - to je princip země. Hmotu jako takovou nejde přetvářet přímo, ale jde ji rozložit na elementy, ty působením ovlivnit a provést konečnou syntézu. Je tedy možné nepřímo působit na projevený svět pomocí prací v astrálu.

Jen pro ujasnění, ty živly nejsou v hmotném světě patrné. Člověk je objeví až při prozkoumávání vlastního temperamentu.

A k té citaci: Čtyřpólový magnet může tedy být ztotožňován s hotovou hmotou. Kdybychom toto popírali, tak popřeme zákon jak nahoře, tak dole.

narp
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 3
Registrován: 26 dub 2011, 15:39
pohlaví: Muž

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod narp » 26 dub 2011, 17:22

Díky za odpověď takže pokud jsem to tedy správně pochopil čtyřpólový magnet je brán jako uskupení a bytí všech čtyř živlů dohromady tudíž se dá brát jako hotová hmota nebo mi stále ještě něco málo uniká?Ale už jsem pochopil co se týče tech čtyř pólu za to ti děkuji.

Uživatelský avatar
Anubis
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 680
Registrován: 19 zář 2009, 18:06
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 59×

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod Anubis » 26 dub 2011, 17:28

narp píše:Díky za odpověď takže pokud jsem to tedy správně pochopil čtyřpólový magnet je brán jako uskupení a bytí všech čtyř živlů dohromady tudíž se dá brát jako hotová hmota nebo mi stále ještě něco málo uniká?...

Neuniká, je to tak. To jeho tajemství, o které v magii jde, ale nalezneš jen v sobě, všechno ostatní je pouze teorie.

narp
trochu se tu rozkoukávám
trochu se tu rozkoukávám
Příspěvky: 3
Registrován: 26 dub 2011, 15:39
pohlaví: Muž

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod narp » 26 dub 2011, 17:35

Děkuji celý den na tím přemýšlím a pořád jsem nevěděl která z těch možností které mě napadali by mohla být správná.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod Milda » 07 črc 2012, 00:21

To jemnější z vody je vzduch a to hustší je zem.
Magnet má vždy 2 póly.
To platí nahoře i dole.

Uživatelský avatar
miroslav
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 28 zář 2012, 13:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod miroslav » 19 říj 2012, 21:48

Já bych to viděl takhle:
Prostorovost, míra, váha a čas povstaly z principu země. Hmotu tvoří atomy. Pro nás asi nejmenší prakticky pozorovatelná částice. Menší částice jsou už jen určovány do určitých oblastí, kde se nacházejí. Tak nějak jsme se to učíli ve škole.
Takže teoreticky by se atom dal přiřadit k principu země. Princip země v sobě zahrnuje a dává formu principům vzduchu, vody a ohně. Princip země je elektromagnetický.
Atom se skládá z protonů, neutronů a elektronů. Takže 1 v sobě obsahuje 3.
Princip vody je magnetický. Stahuje, přitahuje do středu. Tak jemu bych přiřadil proton. Ohni potom elektron. Pro to i hovoří, že fotony, neboli světlo, vznikají, mimo jiné, při přechodech elektronu mezi orbitaly. Světlo pochází z ohně.
No a aby nám držely protony a elektrony v atomu pohromadě, tak tam musíme přidat neutrony, čili neutrální princip vzduchu.
A to je Tetragrammaton jen na atomární úrovni. Tímto klíčem se dá určitě popsat mnohé. Ve směru ještě menším, ale i větším. Například skupenství hmoty, postupujemeli k většímu a nebo charaktery, směrem k menšímu, jemnějšímu.
Takže já bych ponechal JHVH a JVHVH bych narouboval k něčemu jinému.
"Vím, že nic nevím." Fakt? No já nevím :-)

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod Milda » 20 říj 2012, 18:11

Miroslave.
1. Atom rozhodne neni prakticky pozorovatelna castice. Ve viditelnem svetelnem spektru ani pozorovatelna byt nemuze diky vlnove delce. Jeho vnitrek uz vubec ne ;-)

2. Tvuj rozbor jsem cetl asi desetkrat a nevim jak ho uchopit. Prirazovani castic k zivlum mi nesedi a nevidim v tvem modelu ani Jak nahore tak dole.

3. Tvuj prechod v tve uvaze k JHVH je skokovy a bez souvislosti.

4. Premyslel jsem proc FB vubec pouzil oznaceni Ctyrpolovy magnet.
Magnet fyzikalni ma jen 2 poly. S a J.
Sklada se pri zjednoduseni z orientovanych magnetickych domen a jsou napsatelne sjsjsjsjsj a navenek ale pusobi jako SJ.
Kdyz rozpulis magnet tak ziskas 2 magnety SJ a SJ.
Prilozis je k sobe SJSJ a mas zase jeden magnet SJ.
(dosud byl S=sever a J=jih)

Nyni v uvaze vymenim pismeno S za V (tedy Vau) a pismeno J za H (tedy He).
Dostanu VH.
VH se sklada z domen vhvhvhvhvhvhvhvh....
Magnet pred zmagnetovanim oznacim J. (jeho magneticke domeny jsou rovnomerne rozlozeny bez orientace a jakoby navenek se neprojevuje dualni magneticka pritazlivost =prvotni Jod)
Prvotni Jod se zmagnetovanim zmenil na VauHe.
Proto pro chapajici pisi JVHVHVHVHVHVHVHVH....
Zkracene JVHVH.
A zakodovane JHVH.

Uživatelský avatar
miroslav
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 28 zář 2012, 13:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod miroslav » 20 říj 2012, 19:40

Milda píše:Miroslave.
1. Atom rozhodne ...


No myslím, že by jsi to měl Mildo přečíst ještě po jedenácté. Nepíšu, že atom je pozorovatelný ve světelném spektru. A o pozorovatelnosti jeho částic, tedy jeho vnitřku, jsem napsal co? A není magnet jako magnet. To by jsme byli na úrovní, že hrst hlíny je prvek země. Já myslím, že už jsme někde dál. Právě to, jak já jsem popsal atom, to je to dole, odpovídá tomu jak fungují prvky, to je to nahoře.
To co jsem popsal já, je můj pohled. Každý to vidí pod svým úhlem pohledu. A navíc se samozřejmě můžu mýlit. Ale zatím mi to pořád štimuje :-)
"Vím, že nic nevím." Fakt? No já nevím :-)

Uživatelský avatar
AlA777
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 74
Registrován: 27 kvě 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod AlA777 » 21 říj 2012, 02:04

Snad pomuze odhalit zavoj Tetragrammaton od Tysona. Rozepisuje o tematu velmi obsirne a jiste toto dilo stoji za precteni.
"Seekers there are in plenty: but they are almost all seekers of personal advantage. I can find so very few Seekers after Truth.
Sa’adi

Uživatelský avatar
miroslav
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 28 zář 2012, 13:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod miroslav » 21 říj 2012, 09:43

AlA777 píše:Snad pomuze odhalit zavoj Tetragrammaton od Tysona. Rozepisuje o tematu velmi obsirne a jiste toto dilo stoji za precteni.


Díky, náležitě prostuduji, po té rád i skonzultuji :-)
Náhledl jsem jedním okem, v hlavě napaden jsem prvním broukem :-)
"Vím, že nic nevím." Fakt? No já nevím :-)

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod Milda » 21 říj 2012, 16:45

miroslav píše:
Milda píše:Miroslave.
1. Atom rozhodne ...


No myslím, že by jsi to měl Mildo přečíst ještě po jedenácté. Nepíšu, že atom je pozorovatelný ve světelném spektru. A o pozorovatelnosti jeho částic, tedy jeho vnitřku, jsem napsal co? A není magnet jako magnet. To by jsme byli na úrovní, že hrst hlíny je prvek země. Já myslím, že už jsme někde dál. Právě to, jak já jsem popsal atom, to je to dole, odpovídá tomu jak fungují prvky, to je to nahoře.
To co jsem popsal já, je můj pohled. Každý to vidí pod svým úhlem pohledu. A navíc se samozřejmě můžu mýlit. Ale zatím mi to pořád štimuje :-)

Mikrokosmos je obraz makrokosmu a obracene.
Atom se sklada z jadra a obalu.
stejne jako Slunce ci Zeme ma Jang jadro a Jin obal.
Jadro je vzdy ohen a obal vzdy voda.
:-)

Uživatelský avatar
miroslav
už jsem tu něco zanechal
už jsem tu něco zanechal
Příspěvky: 51
Registrován: 28 zář 2012, 13:47
pohlaví: Muž
Obdrženo poděkování:

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod miroslav » 21 říj 2012, 19:20

Já projevy Jangu a Jinu beru jako analogii elektrického a magnetického fluida. I číňané mají Tao > jang a jin > 5 prvků. Jen, aby jsme si sesynchronizovali termíny :-)
"Vím, že nic nevím." Fakt? No já nevím :-)

Uživatelský avatar
Ondra
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 618
Registrován: 26 led 2011, 22:54
pohlaví: Muž
Poděkoval(a):
Obdrženo poděkování: 30×

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod Ondra » 22 říj 2012, 15:42

AlA777 píše:Snad pomuze odhalit zavoj Tetragrammaton od Tysona. Rozepisuje o tematu velmi obsirne a jiste toto dilo stoji za precteni.


Díky Tysona mám velice rád.

Uživatelský avatar
Milda
mě už nikdo nezastaví
mě už nikdo nezastaví
Příspěvky: 610
Registrován: 05 úno 2012, 22:16
pohlaví:
Obdrženo poděkování:

Re: Čtyřpólový magnet?Proč?

Příspěvekod Milda » 22 říj 2012, 16:03

miroslav píše:Já projevy Jangu a Jinu beru jako analogii elektrického a magnetického fluida. I číňané mají Tao > jang a jin > 5 prvků. Jen, aby jsme si sesynchronizovali termíny :-)


To mi rezonuje.
Elektricke Jang
Magneticke Jin


Zpět na “Teorie”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti